Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:30



Hozzászólás a témához  [ 66 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+ 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
Hivatalos S III képgaléria:

http://mobilarena.hu/hir/galaxy_blog_hivatalos_s_iii_kepgaleria.html


pén. máj. 18, 2012 23:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
TargeT írta:
Láttam én is egy cikket pont azután, hogy a fórumon erről írtatok. Nagyjából ugyanaz, mint a Mobilarena.
Hosszabb élettartamú a PenTile AMOLED kijelző

Már csak egy probléma van. Hogy elég sokan kedveljük a kékes hátteret, témákat, és van is ezekből több. Én is pont ilyet használok, ez volt a főzött ROM-okban, még az állapotsor is kék karakteres. :mrgreen:
Bár a Samsung nyilván tud valamit, mert a gyári még inkább zöldes tónusú szokott lenni.
Szóval szántszándékkal tönkrevágjuk, de legalább rontjuk a kijelzőt. :twisted:

Így van, ezért választottam én zöld HD-hátteret. Már az SGS2-n is ugyanez volt...

Mondjuk a HWSW-s cikk eléggé gagyira sikerült, legalább egy képet lelophattak volna a netről, tele van vele. Mert ami képet betettek magyarázatnak, az hazugság, félrevezetés...


hétf. máj. 14, 2012 23:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
Láttam én is egy cikket pont azután, hogy a fórumon erről írtatok. Nagyjából ugyanaz, mint a Mobilarena.
Hosszabb élettartamú a PenTile AMOLED kijelző

Már csak egy probléma van. Hogy elég sokan kedveljük a kékes hátteret, témákat, és van is ezekből több. Én is pont ilyet használok, ez volt a főzött ROM-okban, még az állapotsor is kék karakteres. :mrgreen:
Bár a Samsung nyilván tud valamit, mert a gyári még inkább zöldes tónusú szokott lenni.
Szóval szántszándékkal tönkrevágjuk, de legalább rontjuk a kijelzőt. :twisted:


hétf. máj. 14, 2012 18:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
Megérkezett a Samsung hivatalos válasza a pen-tile kritikákra, amely Macikát és engem igazol. :wink: 8)

http://mobilarena.hu/hir/a_pentile_matrix_tartosabb.html


hétf. máj. 14, 2012 11:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
Imici1972 írta:
TargeT írta:
Oké, így már értem én is.
Csak nekem az volt eddig meg, hogy a Galaxy SII Super Amoled mennyivel jobb kijelző, mint a sima S, és hogy végre nem pentile.
Ilyen infók és pixelösszehasonlítók voltak a neten.
Akkor mostmár ne legyen tényleg szitokszó. :)
Vagy ha nagyobb a pixelsűrűség.


A Galaxy S-nél még volt valami alapja a pen tile miatti aggodalmaknak, mivel ott jóval kisebb volt a kijelző felbontása.
De egy HD felbontású kijelzőnél ekkora méretben csak a mikroszkóp alatt látni a különbséget - szerintem. 8)

Igen, maximálisan így van, érdemes is megnézni mikroszkóp alatt!!!
És ha van lehetőség, érdemes összehasonlítani egy SGS2 RGB-jével is, hogy lehessen látni, annyira nem nagy a különbség...


kedd máj. 08, 2012 17:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
TargeT írta:
Oké, így már értem én is.
Csak nekem az volt eddig meg, hogy a Galaxy SII Super Amoled mennyivel jobb kijelző, mint a sima S, és hogy végre nem pentile.
Ilyen infók és pixelösszehasonlítók voltak a neten.
Akkor mostmár ne legyen tényleg szitokszó. :)
Vagy ha nagyobb a pixelsűrűség.


A Galaxy S-nél még volt valami alapja a pen tile miatti aggodalmaknak, mivel ott jóval kisebb volt a kijelző felbontása.
De egy HD felbontású kijelzőnél ekkora méretben csak a mikroszkóp alatt látni a különbséget - szerintem. 8)


hétf. máj. 07, 2012 19:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
Oké, így már értem én is.
Csak nekem az volt eddig meg, hogy a Galaxy SII Super Amoled mennyivel jobb kijelző, mint a sima S, és hogy végre nem pentile.
Ilyen infók és pixelösszehasonlítók voltak a neten.
Akkor mostmár ne legyen tényleg szitokszó. :)
Vagy ha nagyobb a pixelsűrűség.


hétf. máj. 07, 2012 15:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
Imici1972 írta:
Macika írta:
A PenTile az már érdekesebb dolog. Igaz, hogy matematikailag kisebb felbontást eredményez, ugyanakkor a képminőség tartósabb lesz.
Meg kell csinálni (ha van rá lehetőség) a tesztet, megnézni egy zsírúj és egy első generációs SGS2 kijelzőjét színtelítettségben, kékes háttérnél fényerőben. Zongorázni lehet a különbséget. Sajnos az AMELOD-technika nem tart még ott, hogy az LCD-hez hasonlóan az örökkévalóságnak gyártanák a kijelzőket, sajnos hamar gyengül a képminőség az RGB-nél. A PenTile épp ezt igyekszik áthidalni, dupla méretű, kisebb áramon kihajtott kék szubpixeleket használnak, amik tovább tartanak.
....


Való igaz, hogy az AMOLED technika gyengéje a kék szín időbeli instabilitása. (Bár több különböző AMOLED kijelző technológia is létezik és nem mindegyikre jellemző ez a probléma. Pl. a fehér subpixelek + RGB színszűrők esetében nincs ilyen jelenség, viszont ezzel a technológiával nem készíthető nagy fényerejű, nagy felbontású kijelző.)
Ami a pen tile egyértelmű előnye - legalábbis a mobil világban - az a fogyasztása. Mivel kevesebb a subpixelek száma így kevesebb vezérlő tranzisztort is igényel, a kettő együtt már jelentősebb fogyasztás csökkenést eredményez.
Ilyen felbontás mellett egy Super AMOLED kijelző fogyasztása már vállalhatatlan lenne, jó ha fél napot kibírna az akku.
A trükk egyébként az, hogy az emberi szem színérzékelő receptorai jóval ritkábban helyezkednek el a retinán, mint a fényt érzékelők. Ráadásul érzéketlenebbek is, ezért is van az, hogy sötétben kevésbé, vagy egyáltalán nem látjuk a színeket. (A szem ezen tulajdonságát használják ki pl. a kép/video tömöritési eljárásokban is, ahol nem minden képpontnak van külön színinformáció megadva, hanem blokkokat képeznek és egy blokk kap egyetlen színtónust, változó világosságtartalom mellett.) Így ha a színes szubpixelek száma matematikailag kevesebb is, a szemünk nem, vagy szinte alig érzékeli a különbséget, főleg ha ilyen kis területen ilyen nagy a kijelző felbontása.
Cserébe viszont kevesebb a fogyaszás és stabilabb a kék szín.
8)

Köszi a korrekt leírást!!!
Szóval olyan jó lenne elérni, hogy a PenTile ne szitokszó legyen!!! :)


hétf. máj. 07, 2012 9:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
Macika írta:
A PenTile az már érdekesebb dolog. Igaz, hogy matematikailag kisebb felbontást eredményez, ugyanakkor a képminőség tartósabb lesz.
Meg kell csinálni (ha van rá lehetőség) a tesztet, megnézni egy zsírúj és egy első generációs SGS2 kijelzőjét színtelítettségben, kékes háttérnél fényerőben. Zongorázni lehet a különbséget. Sajnos az AMELOD-technika nem tart még ott, hogy az LCD-hez hasonlóan az örökkévalóságnak gyártanák a kijelzőket, sajnos hamar gyengül a képminőség az RGB-nél. A PenTile épp ezt igyekszik áthidalni, dupla méretű, kisebb áramon kihajtott kék szubpixeleket használnak, amik tovább tartanak.
....


Való igaz, hogy az AMOLED technika gyengéje a kék szín időbeli instabilitása. (Bár több különböző AMOLED kijelző technológia is létezik és nem mindegyikre jellemző ez a probléma. Pl. a fehér subpixelek + RGB színszűrők esetében nincs ilyen jelenség, viszont ezzel a technológiával nem készíthető nagy fényerejű, nagy felbontású kijelző.)
Ami a pen tile egyértelmű előnye - legalábbis a mobil világban - az a fogyasztása. Mivel kevesebb a subpixelek száma így kevesebb vezérlő tranzisztort is igényel, a kettő együtt már jelentősebb fogyasztás csökkenést eredményez.
Ilyen felbontás mellett egy Super AMOLED kijelző fogyasztása már vállalhatatlan lenne, jó ha fél napot kibírna az akku.
A trükk egyébként az, hogy az emberi szem színérzékelő receptorai jóval ritkábban helyezkednek el a retinán, mint a fényt érzékelők. Ráadásul érzéketlenebbek is, ezért is van az, hogy sötétben kevésbé, vagy egyáltalán nem látjuk a színeket. (A szem ezen tulajdonságát használják ki pl. a kép/video tömöritési eljárásokban is, ahol nem minden képpontnak van külön színinformáció megadva, hanem blokkokat képeznek és egy blokk kap egyetlen színtónust, változó világosságtartalom mellett.) Így ha a színes szubpixelek száma matematikailag kevesebb is, a szemünk nem, vagy szinte alig érzékeli a különbséget, főleg ha ilyen kis területen ilyen nagy a kijelző felbontása.
Cserébe viszont kevesebb a fogyaszás és stabilabb a kék szín.
8)


vas. máj. 06, 2012 22:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
TargeT írta:
Akkor? Akkor kár a nagyságán problémázni. :twisted:
Nem tűnik sokkal nagyobbnak, mint a Galaxy SII, úgyhogy valószínűleg extrém nagy nem lehet és ez is zsebrevágható.
A nagyobb kijelző és felbontás pedig megéri.

Gondolkodtam én is a Note-on, de az már tényleg elég nagy a zsebrevágáshoz, pedig a netezéshez a méret jól jönne.

Az SIII-nak nekem nem a mérete a gond, hanem az a fényes műanyag ház és az oldalán végigfutó krómozott műanyag csík, ami könnyen megkophat.
A sarkok lekerekítése is picit nagynak tűnik elsőre. Az SII szögletességét megszoktam vagy jobban bejön.
Valamint az, hogy a kijelző megint csak pentile mátrixos Amoled, nem az SII Super Amoledje. Igaz nem tudom ez mit árt majd a képnek a valóságban, de azt mondják az akku időnek meg talán használ.
Nekem ezek a problémáim egyelőre vele. A többi hardveres rész és a szoftver rendben lenne, amit egyelőre tudni lehet.

Bizony, jó nyomon jársz, nincs akkora különbség az sgs2 és az sgs3 között méretben, magasságban nagyobb van, szélességben nem vészes.
A fényes hátlap nálam is gagyisztikus hatású. Körben a krómozott hatású műanyag csík ott van az összes eddigi SGSx-en (meg a Note-on is), csak eddig erősen sötétre volt festve. Érzékeny is az ütődésekre/kopásra.
A sarkok lekerekítése nekem is ugyanúgy nem jön be, mint Neked, erősen a Nokia C7-re hajaz formailag és nekem az a teknő-forma nagyon nem bejövős.

A PenTile az már érdekesebb dolog. Igaz, hogy matematikailag kisebb felbontást eredményez, ugyanakkor a képminőség tartósabb lesz.
Meg kell csinálni (ha van rá lehetőség) a tesztet, megnézni egy zsírúj és egy első generációs SGS2 kijelzőjét színtelítettségben, kékes háttérnél fényerőben. Zongorázni lehet a különbséget. Sajnos az AMELOD-technika nem tart még ott, hogy az LCD-hez hasonlóan az örökkévalóságnak gyártanák a kijelzőket, sajnos hamar gyengül a képminőség az RGB-nél. A PenTile épp ezt igyekszik áthidalni, dupla méretű, kisebb áramon kihajtott kék szubpixeleket használnak, amik tovább tartanak.

Szóval én nem haragszom a PenTile-re, mert el tudom fogadni, hogy ott tart a technika, ahol tart ma. És ez a kompromisszum kijelzője.


vas. máj. 06, 2012 12:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
Akkor? Akkor kár a nagyságán problémázni. :twisted:
Nem tűnik sokkal nagyobbnak, mint a Galaxy SII, úgyhogy valószínűleg extrém nagy nem lehet és ez is zsebrevágható.
A nagyobb kijelző és felbontás pedig megéri.

Gondolkodtam én is a Note-on, de az már tényleg elég nagy a zsebrevágáshoz, pedig a netezéshez a méret jól jönne.

Az SIII-nak nekem nem a mérete a gond, hanem az a fényes műanyag ház és az oldalán végigfutó krómozott műanyag csík, ami könnyen megkophat.
A sarkok lekerekítése is picit nagynak tűnik elsőre. Az SII szögletességét megszoktam vagy jobban bejön.
Valamint az, hogy a kijelző megint csak pentile mátrixos Amoled, nem az SII Super Amoledje. Igaz nem tudom ez mit árt majd a képnek a valóságban, de azt mondják az akku időnek meg talán használ.
Nekem ezek a problémáim egyelőre vele. A többi hardveres rész és a szoftver rendben lenne, amit egyelőre tudni lehet.


vas. máj. 06, 2012 6:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
Nekem nem lenne kényelmes. De nem is kell nekem telefon százezrekért.


vas. máj. 06, 2012 6:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
integral írta:
Ki fog ilyen péklapáttal szaladgálni, meg telefonálni?

Naaaaaaa....

Ilyen méretű telefon van forgalomban legalább 4-5 már most is.
És igen jó.
Ráadásul a Note még nagyobb...
És nagyon szeretem!


pén. máj. 04, 2012 22:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
Ki fog ilyen péklapáttal szaladgálni, meg telefonálni?


pén. máj. 04, 2012 17:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Re: Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
Újabb részletek a telóról:

http://mobilarena.hu/teszt/megerkezett_a_samsung_galaxy_s_iii/bevezeto.html

http://mobilarena.hu/hir/galaxy_s_iii_pentile_matrixos_kijelzovel.html


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


pén. máj. 04, 2012 12:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1795
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.
Hozzászólás Samsung Galaxy S III - 4,8" HD AMOLED, 4 core, HSPA+
Ma este leplezték le a Samsung legújabb erőgépét:

Kép

Kép

Az első infók a kütyüről magyarul:

http://mobilarena.hu/hir/samsung_unpacked_london_elo_kozvetites.html


csüt. máj. 03, 2012 22:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 66 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség