Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 9:41



Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ] 
Notebook 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 17, 2005 23:01
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!Eladnám 5 hónapos Acer Aspire 1363WLMI notebookomat(7 hónapos gari).AMD Sempron 3000+,15.4 lcd tft kijelző,GEforce 5200 64mb,60 gb hdd 5400 8mb,dvd dual layer író (8,5gb),512 ddr ram,wirless lan,infraport,jogtiszta winxp+progik,notebook táska és egér!Megkímélt alig használ!Ár: 210e ft.Akit érdekel elérhetőségem tel:705553332 vagy e-mail:montgomeri@freemail.hu


hétf. okt. 17, 2005 23:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
a nagytudású uriembereknek üzenem hogy nem a Mhz mutatja egy processzor teljesítményét! 1.6certino=2.8 P4 nem vicc! a 2.8-as előnye a HT, de viszont a certino sokkal kevesebbet fogyaszt és hardware-sen támogatja a wireless-t. Ha az urak nem hisznek ebben ajánlom a következő linket:
http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=10&id=6895
ugyanis a P4 egy marketing által belehajszólt zsákutca. a nagy Mhz elérésének érdekében nagyon hosszú futószallagokat használnak egy prociban és ha a proci téved az egész futószallagot előről újra kell számolni! ellentétben az AMD és a certino ahol kb 8szor rövidebbek a futószallagok, így 1 Mhz alatt jóval több műveletet képesek elvégezni.
én mindenképpen certinot vennék. ja az intel a certino vonalon fogja továbbfejleszteni az asztali procikat is! nem véletenül térnek át a 2.8Ghz jelzésről pl 520 jelzésre!!!

ami még fontos hogy intel chipsetes legyen a notebook.
itt láthatod hogy egy 3000+ -os athlon 64-el összehasonlítva egy 1.7-es certino milyen teljesítményt nyújt!
http://www.tomshardware.com/mobile/20031216/index.html


kedd jún. 22, 2004 19:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Üdv!

Lenne egy "komoly" kérdésem a notebook procikat jól ismerőkhöz. Notebook vásárlás előtt vagyok és 2 jelölt maradt. Anélkül, hogy típust vagy gyártót írnék az egyikben egy mobile pentium4 2,8 GHz-es proci van, a másikban egy 1,6 GHz-es centrino. Fontos, hogy amire használnám: ArchiCAD tervezés, 3D rendereléssel, office progik, net, viszont játék abszolút nem. Namost a "nagytudású" munkatársak szerint az 1,6-os centrinos gép nagyon gyenge lesz mindezekhez, de én meg azt olvastam, hogy egy 1,6-os centrino proci számítási teljesítménye kb. egy 2,4 GHz-es P4-nek felel meg, ami nekem korrekt lenne. Egyéb paraméterekben (videokártya, HDD, RAM stb) megegyezik a 2 gép.
Mi az igazság? Tényleg gyenge lenne az centrinos gép ezekhez a célokhoz? Iszonyat laikus vagyok, de ha tudtok olyan linket adni, ahol hiányos angol tudással, de felfoghatóan van összehasonlítás a 2 prociról, azt megköszönném!

Előre is köszi!
Üdv, beeep!


kedd jún. 22, 2004 14:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szerintetek mennyiért tudnám eladni a notebookomat, a konfig a következő:

Compaq Armada M700
Intel Pentium III 600 Mhz, 320 Mb RAM, 40 Gb HDD, 14, 1'' TFT, ATI videókártya 8 mb, DVD, 56k modem, LAN 10/100, 2xPCMCIA, infra port, USB, composit tv- out, LPT, soros, ps2.

Az akkumulátora felujítandó (már teljesen lemerült)
4 billentyű csak határozott gombnyomásra reagál, tehát használható a billentyűzet, de néha négy gomb csak többszöri megnyomásra reagál.


hétf. jún. 21, 2004 12:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Laptop TFT hiba
Sziasztok!
Lenne egy kerdesem. Mi tortenhet egy laptoppal, ha a ball szeleben egy kb. 2-3cm-es savban kephibaim vannak.
Ha pl. adott egy egyszinu hatter akkor nem latszik semmi hiba, de ha odakerul egy ikon, szoveg vagy barmi mas akkor attol balra nincsen hiba, de jobbra egy "arnyek" latszik.
Kijelzohiba lehet, vagy esetleg kontakt hiba miatt tortenhet ilyen?
Az biztos, hogy nem pixelhiba mert minden szinben tokeletesen pompazik mindaddig amig ebbe a savba be nem kerul egy mas szinu kep-ikon-betu vagy barmi.


szer. jún. 16, 2004 9:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
biscione: egy notebook az nem a nagy átlag.(egy fecske...) pl a mercury acorp tápok életveszélyesek, mégis van ahol nem csinált még kárt! de ettől az esettől függetlenól a többi igen!!!!
ha valamiről elterjed hogy nem a legjobb vétel sokan mindjárt elkezdik védeni(véletlenül pont az akinek van) hogy nálam neeeeeeem!
nem erről van szó hanem arról hogy kb hány % esélyed van arra hogy összeszärja magát! IBM notebook is megadhatja magát, de nem mindegy 100000-ből hány követi...


kedd jún. 15, 2004 21:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 20, 2004 23:42
Hozzászólások: 216
Hozzászólás 
Notiba hol lehet beállitani, hogy ha kisebb felbontasra valt akkor ne kicsinyedjen le a kepernyo? 1024x768 az megy fullscreenbe, de ennel lejebb mar csak a kepernyot nyomja osszebb....

Nincs vlm "strech" uzemmod, vagy progi ehhez, vagy a notim egyszeruen nem tudja ezt? :?
Asus L7300 a tipusa... Viszonylag regi (1998, de nem egy oskovulet...)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SmOg kedd jún. 15, 2004 22:34-kor.



kedd jún. 15, 2004 20:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Gericom
Salvataggio!

Azért ne temesd annyira a gericomot!
Nekem van egy 2002-es webshox, 2Ghz Celeron, és mindennap reggeltől estig megy mióta megvettem. Nem kimélem, táskát nem látott, az autó csomagtartójába is csak ugy behajítom. Kicsit kopottas már. De soha nem fagyott, az égvilágon semmi baja nem volt, magyar bill. stb. Minden nap megy rajta játék is, Nfs underground stb. Az akkum 2 orát bir, hetente egyszerkétszer feltöltöm lemeritem. Ja és a lényeg: olyan kussban van hogy még nem találltam hozzá foghatót!! Szóval nekem nagyon bejött az elmúlt két év alatt. Most fogom cserélni, valszeg ugyanilyenre. Van egypár geri a környezetemben, de még különösképp problémákról nem hallottam. Azért néztem be ide mert tényleg vennék ujat, de nagyon meglepödtem a fikázásodon.


kedd jún. 15, 2004 13:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
köszi


szer. máj. 19, 2004 18:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
ezekben inkább DVD combó van vagyik DVD lejátszó és ReWriteres CD író. vagyis DVD-t olvas és megírja az újraírhatós CD lemezeket.
egy kettőbe már raknak DVD írót [url=http://www.compal.hu/arlista/compal_sub2.htm](jó pénzért és ezt nagybetűkkel is reklámozzák)[url]
3 fajta DVD formátum van DVD minusz(-), plusz(+), és a RAM. ezek egymással nem kompatibilisek, 3 csoport külön fejlesztgeti ezeket. a két fő a +/-. szinte minden normális DVDolvasó olvassa mindkét szabványt. de most már a legtöbb író is írja mindkét szabványt. pla toshiba 5112-es író csak DVD- -t ír így csak minuszos lemezt lehet vele írni, igaz olcsóbb is.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Salvatore Salvataggio csüt. máj. 20, 2004 9:57-kor.



szer. máj. 19, 2004 12:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
köszi a tippet!!

Még várok a vásárlással hátha jön még egy pár tanács. amúgy a DVD-RW drive a dvd író??
Mi a különbség a -rw és a +rw között??


szer. máj. 19, 2004 9:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
jónak hangzik, de azt kell mondanom, hogy én már a sis chipsetekkel annyit szívtam hogy tűzzzel vassal.... szerintem intel chipseteset vegyél. amugy a clvonak még vannak gyermekbetegségeik, és könnyen bele lehet nyúlni egy ilyen példányba.
inteles:
http://www.notebook.hu/hu/notebook/toshiba/a10_111
http://www.notebook.hu/hu/notebook/toshiba/a10_131


szer. máj. 19, 2004 9:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Hi all!!

Szerintetek érdemes megvenni egy Clevo D27ES 05-ös notebookot??
2,4GHz, 256MB DDR RAM, 40Gb vinyó, SIS650 64MB videók., DVD-R/RW drive. 200.000.- +áfa

Tud vki tanácsot adni??


kedd máj. 18, 2004 20:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
én ilyet soha nem tennék!:) :D


szer. máj. 12, 2004 17:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 13:59
Hozzászólások: 303
Hozzászólás 
Salva. Kérlek..., rombolod a imidzsét! :lol:

Kannásbor!


szer. máj. 12, 2004 17:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Thuro: a mitac más néven sharp, a compal meg a legnagyobbak alkatrész beszállítója. akkor hogy is van ez? :-)


kedd máj. 11, 2004 10:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Tisztelt érdeklődő!
Jómagam 8-10 éve dolgozok laptop illetve notebookkal. Anno az egyik legjobb a Compaq volt, mely hatalmasat zuhant a minőségben. Ez igaz a Toshibára is.
Az Asus gyártja a notebookokat, a Sonya, a Toshiba, a Compaq, a Dell, a Hp gyártatja! Érdekes hogy a Sonykat is az Asus gyártja. A Gericom egy német összszerelő üzem, ahol az akciós termékekből rakják össze a csodát. Én is néztem a Blockbustert, amiben ma tavalyi chipset van, olyan amit már senki nem forgalmaz. Ja és menet közben ahol venni akartam cég áttért Asusra.
Most egy igen profi Asusom van, ami a valaki által vett (HP-Pavilon) gépnél jobb árfekvésű és stabilabb is. Ez az Asus M6800.as, amiben nem az "elvaul 9200as ATI", hanem a legújjab, notebookhoz kifejlesztett 9600/9700 as 64 MB-s ram van. Nem hallgas senkire csak a megérzéseidre és a piaci helyzetre!
Az a notebookot előbb-utóbb el akarod majd adni. Az Asus nagyon gyűri a piacot és mint gyártó gyűrni fogja évek múltán is. Biztos jól eladható lesz 2-3 év múlva.
Az én cégem idén 5 db A 2500L-t vett mobil Celeron procival, 256MB Rammal, és irodai felhasználásra némi kiakpcsolódással (DVD nézés, stratégiai játékok) tökletesen alkalmas, mindez 240+ áfáért!
Ne vegyél noname gépet (UNIVIL, MITAC, COMPAL...)mert a nyakadon fog maradni, 1-2 év múlva nem fogod tudni megjavítani, ne vegyél lecsúszó márkát ami lehet hogy stratégiai okból nem fog 1-2 év műlva notebokkot gyértatni, mert nem éri meg (HP, Compaq), és ne vegyél AMD-s gépet mert melegszik, illetve vagy Mobil Celeron/PIV, vagy Centrinos gépet szabad venni.


hétf. máj. 10, 2004 12:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 08, 2004 9:07
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás HP Pavilion Zt3020EA
HELLo!

Én pont nemrég vettem Bécsben a Saturnnál egy notebookot, még az úniós csati előtt, mert akkor még a MWSt.-t is vissza tudtam igényelni.
A gépem egy HP Pavilion Zt3020EA típusú gép.
Paraméterek:
Intel Pentium-M 1,5 GHz processzor (Centrino)
512 MB RAM
40 GB vinyó
DVD/CDRW kombó
ATi Radeon 9200 Mobility VGA
15,4" WXGA széles kijelző
WLAN
10/100 LAN
56 k modem
IrDA
3 db USB 2.0
1 db FireWire
Windows XP Home, MS Work Suite 2003, Norton AntiVirus 2003, EasyCD Creator,
...

Eddig nagyon király! Nyomattam már rajta Need For Speed Undergroundot FULL GRAFIKÁVAL, meg Battlefield Vietnamot és nagyon megy a gép. Képszerkesztő progik alatt is jól teljesít (Adobe PhotoShop, MS Picture It Digital Image Pro).
A Saturnnál ráadásul nagyon rendesek. Ez a gép pl. nem is volt készleten és berendelték nekem. Ha kell, akkor dobj egy emilt és tudok neked adni címet, hogy kit keress. Tényleg nagyon korrektek.
Ja! És most jön a poén!
Mit gondoltok? Mennyibe fájt ez nekem?
390.000 .- Ft-ba.
:o)

Na?


szomb. máj. 08, 2004 9:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 08, 2004 4:50
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Worcester England
Hozzászólás 
SZTA!!!!!!!!!!!!

Ha az angliai gep arakfelol szeretnel erdeklodni ajanlom megtekinetsre a www.pcworld.co.uk cimet. Ez a legnagyobb meretu aruhaz lanc ami mindenfele technikai kutyuvel foglalkozik bar fokent szamitastechnikai dolgokkal, amugy az egyik legolcsobb is notebook-okat mindefele gyartotol leget naluk talalni (Samsung Fujitsu Acer Hp Toshiba ...stb stb stb) Amugy ha mar itt tartunk en ebben az uzletben vettem meg az en laptopomat ugy egy honappal ezelott ami egy Compaq (tehat HP) 2541 EU ha ez a lapjan ra tudtok keresni a hp oldalon az adataira de azert leirok par dolgot: 2.8 P4 proci 40Gb HDD (sajna csak 4200-es) 512 DDR Ati Radeon IGP 350-es 64Mb graf kartya 15.1 " TFT JBL speakerek + XP CD Microsoft Works 2002 Word 2002 stb stb stb szoval ez a gep 760 fontomba kerult egy honapja ha jol tom most ugy 400 forint korul van a £ ergo ugy 304 E forint volt a gep az aksi kb 2 orat bir ha csak filmet nezek rajta es nem hasznalom a CD romot. A geppel teljesen meg vagyok elegedve (bar a vinyo lehetne 5400-as es egy infra portot valamint beepitett firewire-t is elviselnek benne de mindket dolog megoldhato viszonylag olcson hozza lehet jutni a kiegeszitokhoz).
Sok sikert kivanok mindenkinek aki laptop utan kutakodik!

Udv angliabol! Andris


szomb. máj. 08, 2004 5:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem maradj a felsorolt 3 nagy egyikénél. Nekem a 1,5GHz centrino kb annyit teljesít mint a 2500+ barton a volt asztali gépemben. Tehát szerintem ne vegyél semmiféle képpen asztali procis notit, ha nagyon akarod akkor PIV-M, de szerintem inkább akkor egy 1,8 GHz centrinos gép ha újat és nagyon nagyot akarsz. Az asztali procis céges 2,4 GHz elmarad a mostani centrino mellett és ha bekapcsol a hűtés akkor lobog a hajam. Ja és az sem mellékes hogy mennyit fogyasztanak a procik. Ha AMD akkor Athlon XP-M
Nekem a 1,5 GHz centrino még jó ideig elég lesz szerintem.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Takibaa kedd aug. 17, 2004 13:48-kor.



pén. máj. 07, 2004 8:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 07, 2004 2:57
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Elfelejtettem az elobb irno hogy talan az AMD 64 es is szoba jonne notebookban.
Szoval ahoz is hogyan allnatok hozza?


pén. máj. 07, 2004 3:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 07, 2004 2:57
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hello

Kerdes hogya Sony Vaio hoz mit szoltok?
Gondolok itt a Pentium 4 2.8 nem celeronra es jokepessegu 1 giga ram ati9600 dvd porkolo ilyenek(persze 16.1" display).


pén. máj. 07, 2004 3:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
gall!

köszi az infókat gall, de ha netán van idöd, belemehetnél a részletekbe is, mert érdekelne :) most cseréltem litiumos akksira a mobilomban lévöt, és hát azt tudom, hogy nem kell számolni, hányszor nyomod töltöre, mint a NI-snél, de ha ráérsz, magyarázhatnál egy kicsit, megköszönném


tehát, ha litiumos akksival szerelt notbookoknál nem áll fenn az akksi kiszerelés téma. ez jó akkor tudom, li-s akksist akarok!!!!

bááj


csüt. máj. 06, 2004 20:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 269
Hozzászólás 
szta-nak: Az aksi kérdés akkor kényes, ha NiMH aksit kapsz a notebook-hoz, LiIon esetén már nem. Egyébként, ha nagyjábol tudod, hogy müxik ez a mobiloknál (telefon), akkor itt is alkalmazhatod ezen ismereteidet, ha nem akkor csak annyit, hogy a NiCd és NiMH aksiknál az az egészsédes eljárás, ha a töltésre csak akkor esik sor, ha az már lemerült, és akkor teljesen feltöltöd, jobban nem mennék bele (itt a miértre gondolok ->hosszú lenne :) ) , A Li-os viszont nem szereti, ha gyakran lemerül (sőt), így jobb nem hagyni. Persze egy notebook-nál a lemerülés könnyedén előfordul, nem tudom, hogy milyen működési élethosszt garantál a gyártó az aksiknál, de az is lehet, hogy egy drágábbnál, már az elektronika vigyáz arra, hogy a működésben problémásnak itélt pontok ne valósulhassanak meg. Remélem segítettem.


csüt. máj. 06, 2004 14:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
a HP és a compaq hátrébb kerül,
szerintem ibm, toshiba, dell
jó sokat kérnek értük az igaz, de az ibm pl 3 év garit ad
tehát vegyél 1 éves használtat, még mindig csúcsteljesítményű de fele annyi mint az új és még két év gari van rá
én ezt tettem, remélem be fog válni a noti


csüt. máj. 06, 2004 12:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 13:59
Hozzászólások: 303
Hozzászólás 
Sok pípollal beszéltem nótbúk ügyben és azt mondta evribádi, hogy csak toshibát vagy hp-t szabad megvenni. Az indok mindenkinél a garancia, szerviz, élettartam volt. Csakhogy ezen csodálatosan vörkingelő bjútiful mesin-ek 2x annyiba kerülnek. Tehát akkor most mi is van :?: :?: :?:


szer. máj. 05, 2004 18:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
elképzelhetitek, mit irtam a kipontozás helyett elöször.... (nem csunyát)

másik.... most nézem a saturnos listát, és váltogatok euróba..... nos... úgy tünik, olcsóbbak, föleg azt figyelembevéve, hogy ez toshiba. viszont, amivel hasonlitottam, az a hazai compal: ebben 80 gigás vinyó, radeon 9700, meg 256 mega ram, dvdrom/cdrw (felár a dvd pörkölö: 36000 HUF)van 408 HUF
a kinti toshiba hasonló, de 40 gigás vinyó, fx5200-es videokari, meg 512 ram plusz árba benne van a vinfos, meg, most látom dvd-multiformat brenner :) (dvd pörkölö) 376000 HUF, ja meg szélesvásznú képernyő (uhhh)

konkluzio: 400-376=24, azért biztos adnak nagyobb vinyót, megéri kimenni. :twisted:

bocsi, hogy irva gondolkodtam :)


kedd máj. 04, 2004 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
:?:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára akki szer. máj. 05, 2004 8:48-kor.



kedd máj. 04, 2004 16:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
........................................................................... - ide irni akartam valamit, de meggondoltam magam :)

de ha már it tartunk:
- Microsoft Windows XP Home Edition HUN OEM operációs rendszer gépvásárlás esetén: + 22.600,- (bruttó:28.250.-)
ez annyit jelent, hogy kötelező megvenni a gép mellé az oprendszert?


kedd máj. 04, 2004 16:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
:?:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára akki szer. máj. 05, 2004 8:49-kor.



kedd máj. 04, 2004 16:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
közben olvastam akki hozzászólását:

mennyivel olcsóbb ausztriában?
és mivel uniós tagok lettünk, elméletileg nem kell utána semmilyen vámot fizetni, meg semmi semmit, ugye? simán behozható.

esetleg tudjátok-e, hogy angliában milyenek az árak?


kedd máj. 04, 2004 15:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 324
Hozzászólás 
hali!

én is most nézegettem a notebookokat.

nem lenne rossz az a gericom, egész pofás, meg talán tudásban is jó, csak hát többen azt mondják (köztük Salvataggio), hogy nem jó minőségűek.

nemtudom hogy vagytok vele, mennyire befolyásol titeket a vásárlásnál, hogy asztali, annak mobil, vagy rendes mobil procival van-e szerelve a gép (gondolok itt a certino, vagy hogy irjákra)

azt olvastam, egy asztali procival felszerelt gép kb 1 óráig birja akksiról mobil változata kettőig, a certino-s meg már 4-ig!

nézegettem egyes gyártók termékeit, ugymint gericom, fujitsu-siemens, asus, compal, stb, és a COMPAL-nál láttam viszonylag jó gépet jó teljesitménnyel pofás kinézettel, és szerintem nagyon jó árral.

www.compal.hu

hozzáteszem, közeljövöben nem kell félnem, hogy "ilyen jó áron" kell majd notebookot vennem :)

ezenkivül: az akksit ki kell szedni, ha 230 V-ról használod a notebookot, hogy ne pusztuljon az akksi? nekem ez okozza a legnagyobb fejtörést, föleg, hogy láttam, mibe van egy uj akksi.

bááj


kedd máj. 04, 2004 15:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1323
Hozzászólás 
:?:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára akki szer. máj. 05, 2004 8:50-kor.



kedd máj. 04, 2004 15:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 13:59
Hozzászólások: 303
Hozzászólás 
Izlések és pofonok.


kedd máj. 04, 2004 14:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
én meg azt mondom soha ne vegyél gericomot. eléggé gyenge minőség. amelyik tovább bírja mint 1.5 év az nagyon jó. nehéz javíttatni az alaplapjuk eléggé gyengus. A billentyűzet is gáz.


kedd máj. 04, 2004 14:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 13:59
Hozzászólások: 303
Hozzászólás 
Kép

ÉS MELLESLEG NEM NÉZ KI ROSSZUL. IME A KÉPE =)


kedd máj. 04, 2004 14:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. ápr. 28, 2004 13:59
Hozzászólások: 303
Hozzászólás 
ÜDV! Ajánlom neked a Gericom Blockbusterjét: amd 2.5m proci, 256 ram, 30giga hdd, és .... RADEON 9600 MOBILITY vga.... mindez 249e+áfa. Sztem megéri.

www.acomp.hu


kedd máj. 04, 2004 14:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
notebook.lap.hu


hétf. máj. 03, 2004 22:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
milyen bennük a VGA??? mennyi a ram???? milyen a chipset???

ha egyformák a toshibát venném.

de ha nem. akkor az intel chipseteset. másodlagos a jobb vga és utána a több ram.

JAVALOTT!!!!!!! ha lehet cseréltesd ki a 4200-as vinyot 5400rpm-esre. nagyon nagyot dob a gép teljesítményén!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


hétf. máj. 03, 2004 22:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Notebook
Hi!

Tanácsot kérek, hogy milyen notebookot vegyek?Kettő között hezitálok:
1;Asus A2500L mobil cel 2400, ajándék MS Windows XP Home, Optikai egér, Táska
2;TOSHIBA Satelite A10-S131 Celeron - 2500 MHz

mindkét gép 299e Huf

vagy estelegvmi ötlet ami hasonló árban van?

válaszokat előre is köszi


hétf. máj. 03, 2004 20:18
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 40 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség