Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 2:19



Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Laptopot, de milyet? 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 13, 2007 16:03
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Notebook vásárlás elött mindenképp érdemes elolvasni! Hasznos, érdekes leírások, ötletek, remek tanácsok vásárlás elött!: http://ipon.hu/?art=46


szer. márc. 07, 2007 6:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
hat, amig nem kotelez valaki ra, addig nem lesz vistam. XP mellett pedig foleg nem, mert az mar vegkepp felesleges helypazarlas volna.
a masik meg a memoria... nekem most az otthoni gepen 250 megat foglal az XP :)
meg amugy azert is jo az 1G ram, mert a videokartzanak nicns sajat memoriaja, es ha 512MB-bol vesz el mondjuk 64-et (vagy 128-at), akkor nem marad olyan tul sok.

viszont core2duo-ra sajna tovabbra sincs penzem :(


pén. márc. 02, 2007 12:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
:hm: Nem tudom ki hogy van vele, én már 1 GB RAM alatt nem vennék notit sem, ha a jövőre is gondolok. És Core 2 Duo-val venném.
Akár Vista, akár sem. Ha most nem is, később még valószínű rákerülhet az is az XP mellé.
Igaz a rászánható összeg is erősen korlátozhat.
Én eléggé vonzódnék a HP laptopokhoz, de ezekben azonos vagy néha dupla ár ellenére is fele akkora RAM van, jóval kisebb kapacitású HDD és többnyire GMA 950 a VGA, ami állítólag még pocsékabb képet is ad, ha a játékot amúgy kizárnánk.

Egyébként a Vista nálam a 768 MB RAM-ból 5-600 megát foglal el egyszerű normál használatnál NOD32 mellett. De egy másik biztonsági programcsomag szinte használhatatlan lassúvá tette a nem túl erős gépet, és a RAM-ból is hozzácsípett még 50-80 megát. :twisted: Ki is vágtam. :wink:


pén. márc. 02, 2007 9:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
igazából azt csak úgy kigondoltam, hogy kéne annyi. az 512 olyan kevésnek tűnik, a kettő közt meg nincs semmi. azért gondoltam, mert ha mondjuk fut 4-5 ablaknyi böngésző, plusz a levelező, meg egy word, winamp, miranda, esetleg egy skype és egy szótárprogi, és mindezek mellé még véletlenül meg akarok nyitni pár képet (netán kicsit átszerkeszteni photoshoppal), akkor azért az zabálja rendesen a memóriát, és igazából jobban örülök neki, ha a ramba tud mindent rakni, és nem a virtuális memóriát használja (az asztali gépben ki is van kapcsolva a virtuális memória), főleg ilyen lassú vinyóval.

de mondjuk nem szentírás, ha meg tudsz róla győzni, hogy szükségtelen, akkor nem adok rá ki felesleges pénzt. vistát úgyse akarok használni, szóval amiatt nem kell, az biztos. :)

most néztegettem a az általad említett gyártókat is, de sajna a HP nem nagyon foglalkozik az ilyen kis méretű notikkal (illetve olyanokat láttam, amiben nincs optikai meghajtó), az IBM (Lenovo) ugyan foglalkozik vele, de árban a 400ezret közelíti, amire sajnos nincs pénzem :( az Acerrel ugyanez a baj, hogy 300ezer fölött kezdődik a 12"-os kategória. mivel sajnos ennyit nem tudok pluszban ráfordítani, úgyhogy akkor a világgaranciáról lemondok.

vizsont az a Sempron tényleg nagyon gáz? mert amúgy a többi paramétere nagyon tetszik annak a gépnek... vagy esetleg ez a 14"-os jobb lenne? igaz nem Core Duo, de ennyi pénzért olyat nem fogok kapni újonnan.
fizikai méretben nagyobb, de súlyban elvileg csak 20 dekával több, ami még beleférne, ráadásul olcsóbb is jóval. bár elvileg az S271-ben 8 cellás akksi van, ebben meg csak 6 cellás, de ugyanúgy 4400mAh-s.
és ahoyg elnézem (legalábbis a honlap szerint) ehhez a 14"-oshoz adnak nemzetközi garanciát is!


csüt. márc. 01, 2007 20:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Világgaranciát pl az Acer ad, de ő nem tudom h gyárt-e ilyen kiskijelzős gépeket. Még talán nem is találkoztam vele.
Sztem az IBM és a HP is világgaranciát ad, de ennek utána kell nézni.

Core duo tényleg takarékosabb, sempront ne vegyél.
Egy valamit nem értek. Azt írtad, hogy nem fogsz gépizzasztó műveletet végezni. Akkor minek az 1 giga ram? Nem kötekedésből írom, hanem tényleg csak nem értem.


csüt. márc. 01, 2007 15:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
üdv!

párszor már felmerült, hogy akarok venni laptopot, de mostanában tényleg időszerűvé vált, mert fél éven belül külföldre megyek tanulni, és oda nem vihetem magammal az asztali gépet.
ehhez kapcsolódóan lenne az egyik kérdésem, hogy van-e olyan márka, ami világgaranciát ad a laptopjaihoz? lévén, hogy a garanciális időszak jó részét nem itthon töltöm, ez is fontos szempont (lehet).

nem játékra kéne, hanem elsősorban netre, szövegszerkesztésre, zenehallgatásra, és mondjuk filmnézésre (játék eléggé másodlagos, és amúgy sem játszok nagyon újdonságokkal)
ami szempont a vásárlásnál, hogy minél könnyebben hordozható legyen, tehtá olyan 12"-os kijelzővel szerelt gépre gondoltam (13"-ost csak a Sunyi gyárt, a 14"-os meg már elég nagy).
amire szükségem lenne bele, az a WiFi, DVD író, 1GB ram, és legalább 60GB vinyó. a proci nem annyira izgat, nem fogok rajta olyasmit csinálni, ami megizzasztaná, inkább az a lényeg, hogy keveset fogyasszon, és ne melegedjen nagyon. valamint az is jó pont, ha operációs rendszer nélkül adják a gépet.

eddig amit kinéztem, az az MSI S271X (vagy itt és itt olcsóbb BT nélkül és nagyobb vinyóval).

olvastam egy tesztet (bár abban a gépben nem ez a CPU volt, hanem egy erősebb Turion), és ott azt írták, hogy a Core Duo energiatakarékosabb, mint az AMD hasonló kategóriás procijai. az ebben levő Mobil Sempron milyennek számít ebben a tekintetben?

igazából a kritériumok ismeretében szeretnék valami jó ár/érték arányú gépet venni, szóval más gyártó is szóba jöhet természetesen.


szer. feb. 28, 2007 19:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 14, 2004 17:03
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Köszi megvan !

Jó a kütyü!! :lol: :lol: :potyog: :potyog: :D :D


csüt. dec. 14, 2006 22:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sok szerencsét a géphez :)


csüt. dec. 14, 2006 14:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 14, 2004 17:03
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Na hali !

Tegnap megkaptam a karácsonyi ajándékomat! :lol: :lol: :lol:

Fujitsu Siemens Alimo PI1505

1Gb ram
IBM GMA 950 128 Mb-os videókártya
120GB SATA vinyó
15,4 WSGA kijelző
1,6 dual core proci "vagy mi?" :oops:

Eddig tökéletesen megvagyok elégedve a géppel. Jó irányba csalódtam a videókártyában.
NFS Most Wanted 1024*768 ban majdnem full grafikában szaggatás nélkül elfut.
Medal Of Hoonor Pacific Assault 1024*768 - ban fullban nem szaggat.
Régebbi játék: Battfield 1280*800 full grafika és tökéletes.

Szóval nekem nagyon bejött a gép.

Mindenkinek nagyon köszönöm az értékes hozzászólást!!
:)

Üdv.: Ppeetike


szer. dec. 13, 2006 19:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 14, 2004 17:03
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hello!

És akkor még egy kérdés: Hogy érted, hogy nem marad más, mint a VGA emulátort? Evvel a progival mehet? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Köszi ! :)


hétf. dec. 11, 2006 20:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ez az nvidia egy lehelletnyivel jobb az intel gma cuccoknál, de ez se saját memóriás, 128 MB-t vesz el maximálisan a rendszermemóriából.


hétf. dec. 11, 2006 15:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 14, 2004 17:03
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hello!

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! :lol: :lol:

De van még kérdésem! :oops: :)

És az nvidia vezérlők? Csak annyi volt kiírva a kirakatba, hogy "nvidia shared 128MB" ez mit jelenthet? És jobb-e az előzőeknél? :roll:

Köszi. :)


hétf. dec. 11, 2006 8:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Valószínüleg a licence miatt az inteles VGA-kból az alap még anno DX7-ben kijött T&L nincs benne. Ha ezt bármelyik Játék megköveteli, az nem indul el vele. Marad a VGA emulátor.


vas. dec. 10, 2006 20:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 14, 2004 17:03
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
De valamilyen normális játék azért elindul?
Gondolok itt valami régebbire: Medal of Hoonor Pacific Assault, Silent Hanter 2003, Hasonlók?


vas. dec. 10, 2006 16:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Laptopokba más memória kell, mint az asztali gépedbe.
Integrált vidkariknál van egy max, amit be lehet állítani, hogy mennyit vegyen el a rendszermemóriából, ez általában 64 vagy 128MB.

Ez az intel GMA 950 van haverom albacomp laptopijában, carbon nem indul el rajta, lévén, h nem supported vidkari.


vas. dec. 10, 2006 14:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 14, 2004 17:03
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én is akarok venni egy laptopot még sulinetre. Nem sokat max 200-at áldoznék rá :( ! Ilyenből van egy csomó! Majdnem mindent értek; tudom, hogy mit akarok mekkora vinyóval milyen kijelzővel memóval, stb.... de a videókártyákat sajnos nem ismerem! Netezni, fimet nézni és egy kicsit játszani is szeretnék!! Az asztali gépemben egy régi fx5200-as 128M nvidia-ás kártya van. Nem tul izmos de 640*480-ban jól lehet vele játszani még a carbont is. Laptopon is elég volna ez vagy egy kicsit nagyobb teljesítmény.

Az lenne a kérdésem, hogy a "ntel® Graphics Media Accelerator (GMA) 950 " videóvezérlő tud-e legalább ennyit??

És a rendszermemóriából használó videóvezérlők teljesen elkülönítik-e maguknak a kis részűket vagy a teljesítmény határozza meg?

Ha bővítem a memóriát esetleg többet tudok-e beállítani a videókarinak??

Laptophoz speckó memória kell vagy ugyanaz, mint az asztaliba való?

Esetleg tud-e valaki valamit a geForce GO 6100 128MB-os vezérlőről? Pl.:Ez saját memóriája??

Előre is köszi a válaszokat! :)


vas. dec. 10, 2006 14:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, igen, ezért az árért ilyen gépet lehet kapni és nem is olyan rossz.


csüt. dec. 07, 2006 14:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Scanman!
Újjan 160 ért nem nagyon van ennél (ACER 2492 NWLMi ) jobb gép!
Főleg akkor ha ennél kihasználjátok a sulinetet is!!!
(Az usanotebook. hu-n hirdetik sulinetbe.)


csüt. dec. 07, 2006 9:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ezekre bőven megfelel, nem lesz gond az integrált vidkarival.

Esetleg, ha van időd keresni használtat, 160000-ért már kapsz centrino platformos gépeket, amibe nem celeroncs proci van.


szer. dec. 06, 2006 15:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok

Laptop vásárlás előtt állok. (muszáj) :(
Nincs pénzem rá ezért a legalsó katógeriából nézelődtem. Ebben a kategóriában most az ACER 2492 NWLMi van 160 000-ért.
Érdeklődnék mi a véleményetek erről a gépről?

Ami van benne:
15,4" Wide WXGA,
Celeron-420 1,6GHz 1MB L2 Cache,
512MB DDR-II,
60GB HDD,
DVD SM-DL,
Mobil Intel® 940GML Express lapkakészlet integrált 3D grafikával, Intel® Graphics Media Accelerator (GMA) 950-nel

Főleg az integrált videokártyáról szeretném a véleméyneteket kikérni.
Amire használva lesz: Semmi extra, irodai alkalmazások, Internet, néha filmnézés, tanulást segítő progik futtatása.... a lányom orvosi egyetemen kezdet tanulni, oda kell neki...
Esetleg ebben az árban tudtok-e most jobbat ajánlani?
Előre is köszi a segítséget.


szer. dec. 06, 2006 15:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Az, hogy ki mit mond egy adott gépről nagyon szubjektív, nekem pl fujitsu siemensem van amit nagyon sokan szidtak, nekem mégis bevált.
Annak az acer-nak pedig nagyon jók a paraméterei és kellőképpen masszív, ami szállításnál nem kis előny!
Ja és ha veszel hozzá táskát akkor mindenképpen olyat vegyél ami alaposan körbe van párnázva!!!


vas. dec. 03, 2006 19:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 25, 2006 21:10
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszönöm!
Akkor azt hiszem marad az ACER Aspire 5051
:))


vas. dec. 03, 2006 16:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Celeron procis gépet semmiképpen ne vegyél, nem érnek meg annyi pénzt. Acert nyugodtan vehetsz, nekem is az van, korrektül össze van rakva, nem lehet egy rossz szavam rá. Diliboy által linkelt gép nagyságrendekkel veri az általad linkelt gépeket.


vas. dec. 03, 2006 15:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 25, 2006 21:10
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszönöm!

Közben nézelődtem még kicsit és ezeket találtam:
http://www.notebookplaza.hu/termek_deta ... rttype=nev
és
http://www.notebookplaza.hu/termek_deta ... rttype=nev

Először én is néztem azt az acert amit javasoltál, de rengeteg helyen olvastam h acert inkább ne vegyen az ember, a Toshiba viszont megbízhatóbb és árban kb ugyanannyik.
Te melyiket választanád?


vas. dec. 03, 2006 13:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Katalanka!
Szerintem ez jobb a Te céljaidra:
http://www.notebook.hu/notebook/sulinet ... mi_sulinet
Olcsóbb, sulinetes és jobb a proci is!!!


vas. dec. 03, 2006 11:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 25, 2006 21:10
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Laptopot, de milyet?
Sziasztok!

Laptopot szeretnék venni, de még nem tudom milyet.
Szakdogaírásra, filmnézésre, netezésre, cd-dvd írásra használnám, nem játszanék rajta, viszont rendszeresen(szinte minden nap) hurcolásznám magammal.
Szeretném ha könnyű lenne és megbízható (világutazó garancia valószínűleg szükségeltetik), kb. 14-es monitorral.
Ha találnék sulinetest, akkor max 240-et, ha nem sulinetes, akkor max 210-et tudok rá szánni.

Ezek alapján ti melyik gépet javasolnátok?
Én az MSI S425 04-et néztem ki, erről mi a véleményetek?
http://www.notebook.hu/notebook/msi/msi ... si_1022_04

Előre is köszi.

Kati


szomb. nov. 25, 2006 21:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Az hogy elindul az egy dolog. a képregény meg a másik! :wink:


szer. nov. 22, 2006 12:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Az egy igen jó kis gép!
A videó kari miatt pedig ne aggódj, kevés olyan játékot fogsz találni ami nem fog elfutni rajta!


szer. nov. 22, 2006 12:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 13, 2006 20:56
Hozzászólások: 1
Hozzászólás HELP!!!
Hello mindenki!!!
laptop kéne, és javaslatokat szeretnék kérni
A kiszemelt áldozat:
Asus F2J-D003P notebook Core Duo 1.83
Első gép lesz tehát nem nagyon vágom a videokártyás dolgokat, és nem is ismerem. Azt már olvsatam hogy a Core Duo nagyon jó, de mi van az ATI Radeon X1400 128MB Vga kártyával?
Ha tudtok segitsetek.


hétf. nov. 13, 2006 21:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 08, 2006 13:34
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Többen ajánlották nekem az IBM T40-es notit (használtan), abban ha jól tudom ATI 7500-as video van. Kérdésem, hogy milyen 3D-s teljesítményre alkalmas ez a cucc? Van valakinek 3DMark03-as teszt eredménye?


szer. nov. 08, 2006 13:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Sziasztok!

Bátyám akar venni platinakártyára a T-ömobiltól azt a lapitopit, amit hirdetnek.
...azt kérdezte tőlem, hogy azt a netet meg lehet-e osztani egy másik gép felé?

Én ADSL-t egy host gépen keresztül (két hálókártyás gép) osztok egy másik felé, ez tökéletesen működik.

De nem tudom, hogy ugyanígy bekonfigurálható-e ezzel a mobilnetes izével. Ez ugyanúgy működik mint egy normál net?


kedd nov. 07, 2006 12:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 05, 2005 13:18
Hozzászólások: 258
Hozzászólás Re: HY All!
diliboy írta:
Van egy kis gondom az új géppel!!!! (PA1510)
Ha rádugom az ADSL kábelt és csatlakozni akarok egyből lefagy a gép!
Valamint a Wlan nem érzékel hálózatot még akkor sem ha 5 centire rakom az adó-tól!
Minden flottul feltelepítve eszközkezelő patika tiszta, semmi felkiáltójel, vagy ütközés!
Már voltam egy ismerős szervízesnél ő teljes újratelepítést javasolt, megtörtént, de a probléma ugyanúgy fennáll!
Ha valakinek lenne esetleg ötlete nagyon szívesen fogadom, mert én kezdek nagyon tanácstalan lenni!!!!!!

Azóta megoldódott?
Ha nem, akkor ellenőrízd, hogy a gép jobb szélén a wireless gomb nem tolódott-e el az off-ba. :) Egyszer már ez velem is megtörtént


vas. nov. 05, 2006 23:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás HY All!
Van egy kis gondom az új géppel!!!! (PA1510)
Ha rádugom az ADSL kábelt és csatlakozni akarok egyből lefagy a gép!
Valamint a Wlan nem érzékel hálózatot még akkor sem ha 5 centire rakom az adó-tól!
Minden flottul feltelepítve eszközkezelő patika tiszta, semmi felkiáltójel, vagy ütközés!
Már voltam egy ismerős szervízesnél ő teljes újratelepítést javasolt, megtörtént, de a probléma ugyanúgy fennáll!
Ha valakinek lenne esetleg ötlete nagyon szívesen fogadom, mert én kezdek nagyon tanácstalan lenni!!!!!!


csüt. okt. 19, 2006 21:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Mucsi25!
Ezzel a géppel nem hiszem, hogy lenne gondod a videószerkesztésnél, vagy egyéb videókari igényes programoknál (hacsak nem valami hiper szuper 3d-s alkalmazást akarsz futtatni)!
Nekem már 3. hete van meg, azóta szinte ki sem lett kapcsolva és nagyon flottul működik, fut rajt minden ahogy az a nagykönyvben meg van írva.
Kipróbáltam, hogy mit bír az NFS Most wanteddel, és kellemeset csalódtam, csak ajánlani tudom ezt a gépet!!!!


pén. okt. 13, 2006 20:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 04, 2006 6:51
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok

Lenne pár kérdésem a PA1510 -essel kapcsolatban azoktol akik már megvették

a felszereltségét nézve jónak tünik a gép, de érdemes lenne nekem megvenni vagy inkább vegyek egy jobban felszerelt asztalit, saját video felvételeim szerkesztéséhez. (még kezdö vagyok a video szerkesztésben).
Az egész forumot elolvastam már meg amiket ajánlotattok cikkeket az AMD ről. A metroban láttam én is a gépet és szimpi az ára is, tehát érdemes megvenni a PA1510-et, vagy csak tényleg irodai használatra kitünő.

Egy ideje nézegetem ezt a két asztali gépet is:

http://www.acomp.hu/aru/anacom152.html
http://www.acomp.hu/aru/anp456.html

mi a váleményetek rola? ha már költök akkor inkább ezek közül válasszak


szer. okt. 04, 2006 7:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
HY!
A szombathelyi metróban van belőle még 19 (legalábbis tegnap még annyi volt)!
Aki vett, mi vele a tapasztalat???
(már én is megvettem volna, csak tegnap még nem volt jó a sulinetjük!)


vas. szept. 24, 2006 11:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 18, 2006 10:56
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Ma vettem egyet én is. Eddig tetszik. Most is róla írok. :D


szomb. szept. 23, 2006 22:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Zoleee19 írta:
ÓÓÓ ne csináljátok!!! Én is az AMD Turiont néztem ki a Metróban és ma akartam megvenni. :( Tényleg csak egy hónap múlva lesz?


Ma vettem meg (tegnap érkezett nekik.

Imi :D

Székesfehérváron


pén. szept. 22, 2006 15:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 22, 2006 10:06
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Én tegnap vettem a Miskolci Metróban. Volt még vagy 5 darab! :lol:

Szerintem megéri a pénzét, persze ha valakinek számít a pénz.

Itt egy teszt a Turion64 x2 és a CoreDuo-s gépek összehasonlításáról.

http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=1221


pén. szept. 22, 2006 10:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 18, 2006 10:56
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
A debreceni Metro biztos nem kapott! :( Nem tudja valaki hogy máshol kaptak-e ilyet?? Pl Nyíregyházán? PA1510-es kellene! De nagyon! :?


kedd szept. 19, 2006 16:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Allitolag a metro kapott az eredeti 1510-es konfigbol, sajnos a 1505 nem erkezett meg csak ay elejen nehany darab :( :(


kedd szept. 19, 2006 15:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
diliboy írta:
Már minden szükséges tel számot kiderítettem, úgyhogy sok vonalon tudok érdeklődni!
Sajnos körülbelül 1 hónap mulva lesz a Turionos konfig, de mivel sajnos nekem sürgős, nem tudom kivárni!
Ezért kinéztem ezt:

HP nx6325 EY355EA
Notebook 15 kijelzővel, AMD Turion 64 X2 TL-52, 512 MB RAM, 100 GB merevlemez, kétrétegű DVD-író, WLAN, Firewire, bluetooth, 3xUSB, 7:1 kártyaolvasó
A videókártya, ha minden igaz akkor egy Ati x1100-as!
Erről vélemény?
Ára: 259990,-



Ebbe majd kell tegyél még 512 ramot és jó kis konfig lesz. Játékra nem fogod tudni használni.

(Ha jól tudom, Te írtál nekem mailt. Bocsi, hogy nem válaszoltam, de külföldön voltam és nem volt lehetőségem net elé kerülni)


hétf. szept. 18, 2006 11:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 18, 2006 10:56
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
ÓÓÓ ne csináljátok!!! Én is az AMD Turiont néztem ki a Metróban és ma akartam megvenni. :( Tényleg csak egy hónap múlva lesz?


hétf. szept. 18, 2006 10:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Már minden szükséges tel számot kiderítettem, úgyhogy sok vonalon tudok érdeklődni!
Sajnos körülbelül 1 hónap mulva lesz a Turionos konfig, de mivel sajnos nekem sürgős, nem tudom kivárni!
Ezért kinéztem ezt:

HP nx6325 EY355EA
Notebook 15 kijelzővel, AMD Turion 64 X2 TL-52, 512 MB RAM, 100 GB merevlemez, kétrétegű DVD-író, WLAN, Firewire, bluetooth, 3xUSB, 7:1 kártyaolvasó
A videókártya, ha minden igaz akkor egy Ati x1100-as!
Erről vélemény?
Ára: 259990,-


szer. szept. 13, 2006 11:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
:( Én is erre a gépre gondoltam, de a sempromos változat nem annyira tetszik és a pi1505 meg már kicsit húzós.
Talán érdemes még egy kicsit várni.


vas. szept. 10, 2006 21:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
diliboy írta:
Hannibal!
Jelenleg 2 fujitsu közt évődök! Segíts a választásban légyszíves!

Fujitsu Siemens Pi 1505
Metróban: 235188,- Ft

FUJITSU SIEMENS AMILO PA1510
Metróban: 214788,-

Teljesítményben mekkora különbség van a két proci közt?
Az AMD-s gépben jobb a videó kari és nagyobb avinyó is, ennyivel olcsóbb az Amd?


Épp most beszéltem a Metrósokkal, az AMD-s gépből más konfigot kaptak (minden áruházban). Igaz, az ára is olcsóbb: Sempron 3200+, 1G RAM, 80G HDD, minden más ugyanaz, az ára pedig bruttó 194 400 ,- Én is megszívtam, mivel a Turion X2-re pályáztam volna... :(


csüt. szept. 07, 2006 13:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Bocsi, most nincs sok időm, meg nem is tudok mostanában gép előtt lenni, ezért nem olvasom végig az írásokat.

Infó: ismerősnek fujitsu gépe van. 1,6turion, ati x200, 512 ram. A pontos típusát nem tudom. A hűtése nagyon ****. Játék közben túlmelegszik, és lekapcsol.


csüt. szept. 07, 2006 7:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
szo szerint, pedig ok nagy AMDsek, a nemet vircsaft

"However, compared to an Intel platform based on the Core Duo and the company's own GM 945 chipset, the combination of AMD CPU and ATI chipset is inferior in terms of battery time and multitasking performance. Therefore, under equal conditions, it can only be regarded as the second choice - if it is worth getting at all. The Core Duo 2, Intel's next generation of laptop processors is already at hand, and first measurements show that the Core Duo 2 is even more powerful while not consuming more power."
:lol: :lol:
http://www.tomshardware.com/2006/08/22/ ... age19.html


szer. szept. 06, 2006 20:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sajnos szerintem az ATI sem sajat memorias, hanem osztott, erdemes elolvasni a Toms hardware tesztjet, ok inkabb a Core Duot tekintik jobbnak, teljesitmenyben, s akuidoben is

http://www.tomshardware.com/2006/08/22/ ... e_arrived/

s a 950es chipset-rol is olvashatsz

http://www.tomshardware.hu/mobile/06q2/ ... index.html

osszessegeben szerencsesebb valasztas a core duo, bar a masik gepnek jobbak a parameterei...

Kozben a photohall is akciozza a Dellt, mar csak 250, s nulla THM el elviheto. :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:


szer. szept. 06, 2006 19:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 43
Hozzászólás 
Köszönöm!
Már én is hajlottam e felé, de ez most sokat lendített a dolgon!


hétf. szept. 04, 2006 20:21
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 65 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség