Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 23:00



Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
a PNA nem pDa de médiás útravalónak jó a Mio H610, nem? 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
Tartget!

Az Airis T620 és T610 olyannyira Mio hardver, hogy a hivatalos Mio ROM simán fel is megy a készülékre. (Gondolatébresztő, hogy a legújabb Mio P351 és P550-es ROM már tartalmazza a magyar nyelvet. ;) )


szer. ápr. 04, 2007 9:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 188
Hozzászólás 
szabó lili írta:
Én a Just Mobile által forgalmazott WLAN kártyát ajánlom, aminek nagy előnye, hogy akkukimélő, mert csak akkor aktiválódik, ha adás vagy vétel történik. Mobilokhoz és PDA-khoz is egyaránt használható, így a MIO h610-hez is.


Azt ezért megnézném, hogy akkor a scannelés hogy működik vele. :D


szer. ápr. 04, 2007 9:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 27, 2007 17:14
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Kinga83:

Sajna rossz hírem van, a Mio h610-en a játékokat külön nem lehet lenémítani csak úgy, ha az egész szerkezetet lenémítod.
Beállítások>hangszóró ikon>negatív jel


kedd ápr. 03, 2007 8:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 27, 2007 14:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ismét egy kérdés a Mio h610-el kapcsolatosan: Hogyan lehet lenémítani a játékokat?


hétf. ápr. 02, 2007 8:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 06, 2007 13:10
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én a Just Mobile által forgalmazott WLAN kártyát ajánlom, aminek nagy előnye, hogy akkukimélő, mert csak akkor aktiválódik, ha adás vagy vétel történik. Mobilokhoz és PDA-khoz is egyaránt használható, így a MIO h610-hez is.


pén. márc. 30, 2007 16:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 27, 2007 14:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Tárhely bővítéshez szeretnék venni SD kártyát a MIO H610-hez, de nem tudom, hogy melyikre lenne érdemes beruházni.

Valakinek van ötlete?


pén. márc. 30, 2007 15:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 27, 2007 17:14
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Az bizony nem árt!
Kaphatók már olyan védőfóliák, amik minden PDA mérethez használhatóak, így a MIO h610-hez is.Tükrözésmentességet biztosítanak, sőt könnyebbé teszik az írást a felületen.
Általában kettő darab van egy csomagban.


csüt. márc. 29, 2007 15:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 27, 2007 14:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Annyira jó kis játékok vannak a Mio H610-en, hogy nem tudom abbahagyni a nyomkodást! :P
Csak az zavar, hogy nagyon gyorsan összekoszolódik a kijelző.
Kellene egy kijelző védő fólia vagy egy ceruza...


csüt. márc. 29, 2007 14:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 06, 2007 13:10
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én úgy hallottam, hogy le lehet törölni szükségtelen térképeket a MIO H610-ről és az így felszabdult memóriát tudod másra használni. A letörölt elemeket pedig vissza lehet telepíteni a cd-ről.

Vagy pedig érdemes beruházni egy sd kártyára, ami nem egy nagy összeg.


csüt. márc. 29, 2007 12:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 27, 2007 17:14
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
A PIM a Personal Information Manager rövidítése. Ez egy programszervező funkció, olyan mint a mobilokban a naptár bagy az emlékeztető menüpont. Viszont a MIO H640-ben nem találsz ilyet.

Téves infót kaptál a szabad tárhellyel kapcsolatosan, mert a kütyü összesen 1 GB-os, és kb. 200-300 szabad kapacitás marad rajta, mert a többit lefoglalja a térképes program.


csüt. márc. 29, 2007 9:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 06, 2007 13:10
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szia Kinga!

Sikerült személyesen kipróbálnom a MIO H610-et. Nagggyon tetszik! :D

Az összes GPS közül, ez a legnőcisebb kivitelű, és nagyon praktikus, hogy egyszerűen zsebre lehet vágni, mondjuk, ha az utcán sétálsz, és zenét hallgatsz rajta.

A kütyü 2 gigabájtos memóriájába 16 európai ország térképét töltötték fel.
Szóval Európa nagy részén nehezen tévednél el vele.

A POI menüpontban – ami egyébként a Points of Interest rövidítése - vagyis az érdekes helyek listájában, többek közt éttermek, bankautomaták, szállodák vagy épp gyógyszertárak címeit lehet megtalálni.

Nekem is kell egy!!


szer. márc. 28, 2007 16:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 27, 2007 14:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszi a segítséget Szemi!

Lenne még két kérdésem:

Mi az a PIM funkció?
Állítólag van 1 GB szabad tárhely a Mio h610-en. Erről tudsz valamit?


szer. márc. 28, 2007 13:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 27, 2007 17:14
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Szia!

Hát a navigációs eszközökhöz képest ez egy komplett multimédia player, magyarul hang, film, kép, de ezt látod... elég könnyű kezelni a képekből ítélve. :o

Játékokhoz, filmhez, fotóhoz, zenehallgatáshoz elég erős a hardvere, precíz tervezésűek, felsőfokúak a programok rajta, és jó a Mio H610 tapintható, meg vizuális kivitelezése is.

Főleg helyes kinézetében, kisebb méretében és a teljes gépet kitöltő képernyőjében más a többitől, úgy látom. Ha nem akarod mobil és számítógép helyett használni akkor ez nem rossz ajándék. Örülhetsz neki! :wink:

Üdv
szemi


kedd márc. 27, 2007 17:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 27, 2007 14:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Helló Mindenki!

Látom, hogy éppen a MIO H610-es PNA-ról beszélgettek.
A minap én is pont egy ilyen készület kaptam, de sajnos nem értek hozzá. Külsőre nagyon tetszetős kis darab, de szeretném tudni azt is, hogy műszaki összehasonlításban mennyire állja meg a helyét a többi PDA/PNA között.
Még le tudom cserélni :lol:


kedd márc. 27, 2007 15:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 06, 2007 13:10
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A kommunikációs dolgokra inkáb a telefonomat használom, ami végülis egészen más forma, mint a a pda-k, még a T620-asnál is kényelmesebb. Éppen ezért érdekes a H610. Miniatűr, de amire kell, hogy láthassam a képet/filmet abban jó.

A figyelmeztetésed komolyan veszem egyébként, mert tényleg nem nagyon értek hozzá, pedig kéne tudnom mi a virtuális mérete is a Mio-nak, használatban, mennyire biztosak az alkalmazások rajta.

Köszi a segítségedet, megint elkezdtem körülnézni :)


hétf. márc. 26, 2007 12:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
A te dolgod. Én még időben szóltam. :wink:
A Mio kütyü még jóval drágább is, mint amit írtam - igaz telenyomták térképekkel, és se WiFi, se bluetooth. Mit csinálsz, ha véletlenül külső GPS-t akarnál csatlakoztatni.
Vagy biztos, hogy minden országba elutazol kocsival?
És telepítgetni sem úgy és annyira lehet, mint egy PDA-ra.
Egyes topicok tele vannak a PNA-s szívásokkal, hogy ez nem, meg azt hogyan, ami PDA-nál nem gond.
De PDA-ban is szétnézhetsz más készülékek irányába is.
Persze a PDA-t is ugyanúgy a PC-re dughatod.


pén. márc. 09, 2007 19:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 06, 2007 13:10
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
TargeT írta:
Ha a navigáción kívül mást is akarsz, ... "minden" benne van az infrán kívül, a bluetooth, WiFi, GPS.


Nagyon izgalmas amit mondasz, mert egyébként tényleg jó lehet ha már nem kell a számítógép, de mivelhogy én úgyis mindig megint a PC-nél landolok, lehet, hogy az is elég lesz, hogy ezt a Mio-t be tudom kötni a nagygépbe az USB-n át. Azonkívül meg marad bekötetlen :) és úgy tudom még a telcsimmel is összetudom dugni. ezt nem egészen értettem: de, lehet a címlistájából tárcsázni???

Köszi az ötletet, persze vonz a mindent bele megoldás is :D


pén. márc. 09, 2007 14:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Ha a navigáción kívül mást is akarsz, akkor ne PNA-t, hanem inkább PDA-t vegyél.
Van már viszonylag olcsó, amiben "minden" benne van az infrán kívül, a bluetooth, WiFi, GPS.
Személyes tapaszalatom ugyan nincs vele, de pl.: :arrow: Airis T620 PDA


pén. márc. 09, 2007 8:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 06, 2007 13:10
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás a PNA nem pDa de médiás útravalónak jó a Mio H610, nem?
Sziasztok!

Az az igazság, hogy ez egy kicsit más mint amiről szó volt eddig, mert pont nem egy (mobil) irodára volna szükségem, hacsak nem egy nagyon kedélyes, pihentető irodáról van szó. javascript:emoticon ':D'
Very Happy

Sokat vagyok úton, és az aktuális sorozataimat, zenéimet szeretném magammal vinni olyankor, kikapcsolódás képpen.

A régi laptopomon volt annyi hely mint ezen a Mio H610-en, de azon nem is néztem filmeket. A játékok is éppen hogy elmentek rajta. Persze a GPS is jól fog jönni.

Mindezt tuddja ez a gép? Látta valaki, vagy fel lehet mérni a hardver+szoftver leírásból mennyi szufla marad minderre.

A segítséget nagyon díjjaznám, mert én csak a kinézetét tudom megítélni és a felszíni paramétereket. javascript:emoticon ':oops:'
Embarassed

Előre is köszi:
lil :D


csüt. márc. 08, 2007 22:37
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 19 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség