Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 6:36



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Notebook autós adapter töltő? 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 39
Hozzászólás 
Hi! Szóval vettem a helyi chipboltban egy Konig tip 120W kimenőteljesítményű adaptert. Nem volt olcsó (9.500.péz) de úgy néz ki eddig bevált. Csak akkor megy ha az akku bent van, akkor tölt. Volt egy kisebb teljesítményű is de az nem volt elég a géphez, kevesebb ampert vagy voltot tudott nem értek hozzá:)
Ez szépen töltötte az akkut remélem beválik és nem okoz gondot. Mindenesetre amit fentebb olvasott cuccos nem lehet rossz, de vigyázni kell vele mert még az enyém is szépen fogyasztja az autó akkuját. Úgy számoltuk, hogy közel ennyit felvesz, mint amikor a világítást rajtahagyom....nem semmi. Még jó, hogy külön akkut szereztem erre a célra.:)
Mindenesetre köszi a véleményeket, ha lesz még tapasztalatom (és a topic megmarad) akkor írok

Speedcop


kedd máj. 08, 2007 11:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 08, 2007 8:21
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Egy okos megoldás
Hallotatok már erről a kis készülékről. A szivargyújtóba dugva rendes 220-230V hálózatot állít elő, így a gyári töltőt, adaptert lehet használni az autóban is. Egy T dugó segítségével akár több készüléket is. Én kipróbáltam, szuper! Egyszerre töltött a telefonom, a ceruza aksi töltő is dolgozott és a Thinkpad-on töltődő aksi mellett ment a navigáció!

http://www.kocsi220.atw.hu

Én az apronet-en vettem 5900 pénzért. Az eladó telefonszáma: 06305527154.

MIndenkinek ajánlom, a garis gépeket sem kell félteni, mert ugye ez rendes konnektor, gyári töltő.....


kedd máj. 08, 2007 8:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 39
Hozzászólás 
Acer Aspire 3690WLMI


szomb. máj. 05, 2007 7:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
speedcop írta:
Hát én azt csináltam, hogy szereztem egy akkut(kicst mindössze 55Ah) és csináltattam krokicsipeszes vezetéket a végén egy szivargyújtó adapterrel.Ezzel azt szeretném kiküszöbölni, hogy (állítólag) indításkor feszültség erősen változhat és ez is káros lehet.
Lehet hogy valaki most azt gondolja, hogy nagyon parás vagyok de nekem nagyon sokat jelent a laptopom, részletre tudtam csak megvenni és már nagyon régen vágytam rá és nem szeretném taccsra vágni 1-év alatt :)


milyen laptopod van ?


szomb. máj. 05, 2007 3:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 39
Hozzászólás 
Hát én azt csináltam, hogy szereztem egy akkut(kicst mindössze 55Ah) és csináltattam krokicsipeszes vezetéket a végén egy szivargyújtó adapterrel.Ezzel azt szeretném kiküszöbölni, hogy (állítólag) indításkor feszültség erősen változhat és ez is káros lehet.
Lehet hogy valaki most azt gondolja, hogy nagyon parás vagyok de nekem nagyon sokat jelent a laptopom, részletre tudtam csak megvenni és már nagyon régen vágytam rá és nem szeretném taccsra vágni 1-év alatt :)


pén. máj. 04, 2007 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
slőn bódottá..igazából az a gáz hogy csak 1 szivargyújtó van a kocsiban és azis rossz helyen a laptop üzemeltetéshez... :)


pén. máj. 04, 2007 20:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás 
Ennél semmi nem természetesebb!!


csüt. máj. 03, 2007 19:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 39
Hozzászólás 
nagyon szépen köszi segítettél...bementem egy szakszervízbe de nagyon bárányok voltak, de gondolhattam volna, hogy a fórummal kellett volna kezdeni.Ott mindig segítünk egymásnak ha tudunk még 1x THNX


csüt. máj. 03, 2007 19:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás 
Legjobb tudomásom szerint , abszolút használható az autós töltő (persze , ha direkt a laptopodhoz vetted)Ugyanúgy használd mint a mobiltelónál csak akkor töltsd (otthon is autóban is), ha lemerűlt .Rátölteni nem ajánlott,mert hosszú távon nem jó az akunak!!Tapasztalatom.
Szerintem vedd ki az akkut , dugd be a töltőt és kapcsolj rá a gépre.
Rödtön látni fogod , hogy csak akkun keresztűl működik , vagy az elektronika érzékeli , honnan kell működnie.Ha kell bele az aksi nem tudod bekapcsolni ,ha nem kell , akkor igen..(ez jól hangzott)
ezzel végülis nem árthatsz a gépnek. :wink:

Ird le mivót. Üdv.:chain


csüt. máj. 03, 2007 19:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 39
Hozzászólás Notebook autós adapter töltő?
Üdv! Bocsi ha valaki már találkozott a fórumban a dologgal, de nem találtam pedig kerestem...szal szeretném az autóban használni a notebookot de félek, hogy a töltő hazavághatja a laptopot vagy csak akár az akkut is.:( ha valakinél működik már egy ilyen töltő és leírná a tapasztalatokat azt nagyon megköszönném! pl. ilyen is érdekelne, hogy kivehetem -e az akkut és használhatom úgy is az adaptert vagy csak töltés alatt? hát ilyesmi...THNX előre is

Speedcop


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára speedcop csüt. máj. 03, 2007 19:35-kor.



csüt. máj. 03, 2007 12:06
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség