Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 4:06



Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 
"Lopják a netet!" 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ugyanazok kellenek hozzá, és ugyanúgy kell csinálni, mintha rendesen használnád, csak most másét használod.
Egyébként nem illik wardriveolni.

Üdv!


szer. ápr. 09, 2008 17:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 10, 2007 8:23
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Hogyan lopjam a netet?
Wifivel szeretnék netet lopni. Hogyan kell, vagy milyen progival?


hétf. ápr. 07, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Még csak most olvasom... :shock:
Idézet:
..na és ezzel lenne nekem esélyem adatot begyűjteni vagy kellene vennem eggy PCI-os kártyát a dologhoz, azt arra kellene rá Repeat-elnem a hálózatot?? mindenképp vennem kell vagy jó a UTP-s megoldás is

Mindkettővel esélyed lesz egy krómacélos karperecre.Bátor alligátor vagy,hogy első feleszólalásodként kasszafúráshoz kérsz segédletet :twisted:
De,komolyraforditva működhet a dolog...de én személy szerint nem szeretnék segédkezni benne... :wink:


kedd jún. 05, 2007 16:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. dec. 07, 2006 13:10
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: AJKA
Hozzászólás 
tjaczko írta:
CÉn végigjártam ezt wifi hack dolgot...És azt mondanám hogy nem űgy feltörni egy hálót de nem is olyan egyszerű...
Én az internettről szedtem össze a dolgokat.....




ha má ugyis ez a téma bár még nemnagyon kerestem google-ben tudnál adni egypár bevált LINK-eket én is megszeretnék ismerkedni a töréssel van egy háló az utcába felmentem rá gondoltam ugyse értenek hozzá erre rájöttek azt lekódolták:D na csak azt szeretném még tudni hogy nekem nem PCI kártyám van hanem külön UTP kábellal van rákötve a ACCESS POINT (ez: http://www.senao.com/English/Default.as ... =B22&CNT=1) na és ezzel lenne nekem esélyem adatot begyűjteni vagy kellene vennem eggy PCI-os kártyát a dologhoz, azt arra kellene rá Repeat-elnem a hálózatot?? mindenképp vennem kell vagy jó a UTP-s megoldás is??


pén. máj. 18, 2007 18:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. feb. 07, 2005 19:48
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Csak egy pár szót ejtenék. Én végigjártam ezt wifi hack dolgot...És azt mondanám hogy nem űgy feltörni egy hálót de nem is olyan egyszerű...
Én az internettről szedtem össze a dolgokat...ma már megy a feltörés...de nem hsználom..csak meg akartam ismerni.
Feltörhetetlen dolog nincsen...
Alap esetben 64 vagy 128 bit key van...ahozz hogy ezt megfejtsd adatokat kell gyűjteni...ezek tartanak sokáig (persze meg lehet gyosítani) ezek lehetnek órák vagy napok...ha a megfelelő mennyiségű adat megvan akkor 10mp...pár percig tart a jelszó megszerzése..
Ezért inkább azt javasolom...hogy kapcs be MAC szűrés, SSID elrejtése és legalább 128 bit key ( bár a wpa a legbiztonságossab de az is csak akkor ha bonyolult hosszú key-t adtok)
WPA máshogy működik mint a WEP ezért is nehezebb törni...de nem lehetetlen..


csüt. máj. 10, 2007 12:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
McLaca írta:
Hát, a routerek ugyanazon, vagy legalábbis közeli frekvencián mennek, mint a mobilok. :)

Üdv!


Megoldható az is, hogy csak egy bizonyos frekvenciasávot ne engedjen ki az épület, a többi minimális csillapítással járhat-kelhet. Már ha jól emlékszem arra, amit a szakmunkásképzőben tanítottak. :wink:

Azért ez nem olyan egyszerű. Azt tényleg nem nehéz megvalósítani, hogy egy adott freki felett ne jusson át szinte semmi, de lefelé már nem könnyű szűrni, pláne úgy, hogy felfelé meg jó legyen.


pén. márc. 17, 2006 13:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
McLaca írta:
Hát, a routerek ugyanazon, vagy legalábbis közeli frekvencián mennek, mint a mobilok. :)

Üdv!


Megoldható az is, hogy csak egy bizonyos frekvenciasávot ne engedjen ki az épület, a többi minimális csillapítással járhat-kelhet. Már ha jól emlékszem arra, amit a szakmunkásképzőben tanítottak. :wink:


szer. márc. 15, 2006 13:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Azért ha egy jó eszközt használsz és az jól van konfigolva akkor nem olyan egyszerû megtörni egy wlan-t.


szer. márc. 15, 2006 13:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hát, a routerek ugyanazon, vagy legalábbis közeli frekvencián mennek, mint a mobilok. :)

Üdv!


pén. márc. 10, 2006 12:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: EU-ban
Hozzászólás 
Hali
Nem rossz az épületen belüli védelemre :wink:
Ha pihenésre vágyunk,akkor csak körbe festjük az épületet,és mobilon sem zavarhatnak? :lol:


pén. márc. 10, 2006 8:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Mit szólnátok ehhez?

http://index.hu/tech/ihirek/?main:2004.12.13&204770

:lol: 8)

Üdv!


pén. márc. 10, 2006 1:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: EU-ban
Hozzászólás 
Hali
Újítás nem nagyon van,de nagyon jó szolgálatot tesz:

Vedjuk a vezeteknelkuli halot VPN -el vagy hozzaferesi listaval
A hozzaferesi pontot ne helyezzuk soha tűzfal moge.
A vezeteknelkuli kliensnek engedelyezzuk a hozzaferest SSH-n, IPSec-en vagy VPN-en keresztul. Ezek biztositjak a felhasz engedelyeket, hitelesitest es titkositast - biztositjak a halozatod.
Sok sikert


csüt. márc. 09, 2006 23:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
védelemben van valami újítás a mac+wep-enkívül???


hétf. márc. 06, 2006 22:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
amatőrök...
mondjuk arra azért kíváncsi lennék miként lehet megoldani, hogy az átutalt pénzhez hozzájusson az elkövető. Mivel a "címzett" ismert, így a rendőrség csak felkeresi a bankot és kész.


vas. aug. 28, 2005 12:08
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Egy kis érdekesség:

Saját bankját lopta meg, de lebukott
Egy 26 éves finn férfit azt követően tartóztatták le, hogy kiderült, egy több mint 200 ezer eurós banki lopásért a pénzintézet egyik „belső” alkalmazottja a felelős.


http://www.terminal.hu/newsread.php?id=25202008051011


csüt. aug. 25, 2005 10:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
beszélgettünk munkatársammal erről a netlopós dologról. Gyakorlatilag ugye teljesen mindegy, hogy az ember használ-e wepet vagy nem. Percek alatt megtörik ha akarják. a WPA-PSK megoldás esetleg működőképes, de az összes kliens cseréje jóval nagyobb anyagi és munkabeli ráfordítást igényelne, mint az így ért "veszteség" még hosszú távon is!
Természetesen egy háztartás illetve kis cég esetében más a helyzet, mert ott csak egy, illetve néhány eszközről van szó.
Mi most azt eszeltük ki, hogy gyakran váltogatjuk a kiosztott ip cím tartományát. Ezáltal a kalózkodók egy részét (akinek a haver állította be) már ki is szűrtük, mert a haver meg fogja unni, hogy naponta többször hívják az új IP miatt. Ez anyagi beruházást nem igényel és mégis működőképes.
Egyébként is igaz az a dolog, hogy minél nagyobb egy szolgáltatás annál biztosabb, hogy lesznek illegális használói!


csüt. aug. 11, 2005 21:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
ha nincs wep és dhcp akkor pofon egyszerű a dolog! Egyszerűen le kell figyelni milyen ip címről milyen ip-re (gateway) mennek adatok. Ha MAC szűrés (is) van, akkor a mac-ot is át kell írni. Gyakorlatilag néhány másodperc alatt lehet "törni" a wep nélküli hálókat! Rejtett ssid se ér semmit, max tovább tart törni :D


csüt. aug. 11, 2005 21:37
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Dester írta:
hogy nyitott laptoppal a kezünkben járkálunk körbe-körbe :D

Hát ha ez kocsival a wardriving, akkor amit te csináltál, az a warwalking :D (bocsánat, ez nagyon rossz volt :) )

Feltörésben nem vagyok ott, de szerintem csak Google kérdése az egész ;)


csüt. aug. 11, 2005 20:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Jó cikk. Bár nálunk a háztömbben legjobb tudomásom szerint egyetlen számítógép van egyáltalán a mi lakásunkon kívül, de azért letitkosítottam a wireless hálózatomat. (WEP-pel, ide az is elég.)
Viszont... nem szép dolog, de hogy lehetne ezt feltörni? Szegeden rengeteg hálózat van, rájuk is tudok csatlakozni, csak IP címet nem adnak. Nem többszáz GB-ot akarnék letölteni, de ha nálam van a laptop és gyorsan kéne valami netről, akkor jó lenne, ha össze tudnám hozni. Egy szót se szólnék, ha HuWiCo ingyenes szegedi hálózata működne, de a jómúltkorában (nyáron) nem találtuk meg a hálózatot, hiába ültünk le (szó szerint) a wireless kapcsolatot hirdető tábla tövébe... (Nem néztek teljesen hülyének Szeged egyik legforgalmasabb terén, hogy nyitott laptoppal a kezünkben járkálunk körbe-körbe :D)


csüt. aug. 11, 2005 15:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Imhol:

http://www.terminal.hu/newsread.php?id=11201508053012


csüt. aug. 11, 2005 11:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Sy írta:
Ma terveztem erről írni, hihetetlen jól időzítettél :)

majd a cikket belinkelhetnéd ide


szer. aug. 10, 2005 22:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Na most a helyzet az, hogy ez nem egy mai keletű hálózat. Anno nem volt divat a wep, így sok cucc nem is tudja. Az összes eszköz cseréje/újrakonfigurálása többe kerülne, mint amennyit ér az egész, no meg idő sincs rá.
Az UTP-re csere meg egyszerűen kivitelezhetetlen! Ha nem az lenne akkor nem rádión menne most a cucc :)


szer. aug. 10, 2005 22:29
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ma terveztem erről írni, hihetetlen jól időzítettél :)

Addig is, itt egy link:
http://money.cnn.com/2005/08/08/technology/personaltech/internet_piracy/index.htm?cnn=yes


szer. aug. 10, 2005 10:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Hát az nagyon trutyi hálózat lehet :lol:

Lehet, hogy biztonságosabb lenne UTP-re visszaváltani, vagy új eszközöket venni :D

Tudom, evvel egy fikarcit sem segítettem, de nem tudtam megállni.

Ha nincs titkosítás, akkor minden adat simán vándorol a hálózaton, tehát jelszavak stb is. Tehát egy ügyes tini ezt is megfejtené, és úgy használná a hálózatot.


szer. aug. 10, 2005 7:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás "Lopják a netet!"
Adott egy (szép nagy) wireless hálózat. Sajnos se wep, se wpa se semmi titkosítás és utólag ezeket nem is nagyon lehet már bevezetni, mert sok készülék még wep-et sem tud!
Szerintetek miként lehetne kiszűrni az illegal júzereket?
1, mac szűrés
2, fix arp

1, pillanatok alatt kijátszható
2, hasonlóan kijátszható

2 dolog van, amit a kliensekr?l lehet tudni. Ez a mac addressük és a hozzájuk tartozó bridge mac-je. Ez alapján fel lehet építeni egy gyenge védelmet mac szűrés és fix arp használatával, de egy élelmes tini ezt is kijátsza percek alatt.
Szerintetek mennyire megbízható megoldás, ha csinálok egy pppoe szervert és az összes kliens adsl-style jelentkezik be?


kedd aug. 09, 2005 19:56
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 25 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség