Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:11



Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó) 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
stell írta:
... Leszedni a Terminatort,

Na ugye... :D


pén. feb. 11, 2011 15:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
A PCTOOLS es az AVAST jol mukodnek egyut, itt en szerintem az Terminator antivirus vedo pajzsa verekszik az Avast-vedo pajzsaval.
Leszedni a Terminatort,


pén. feb. 11, 2011 9:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
TargeT írta:
... a PC Tools Internet Security 2011 8.0.0.623 éppen "veri" az Outpostot...

Én nem azt mondtam, hogy nem jó a PC Tools, hanem azt, hogy itt (impulZ-nál) nem működik együtt az Avast-tal. Ami érdekes, de hát ez van.
Le lehet cserélni az Avast-ot is próbaképpen. Esetleg körülnézni a Neten, mit írnak erről a párosról.


csüt. feb. 10, 2011 20:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
Laci_L írta:
a PCTools helyett meg mást használj. Van sok más tűzfal.

Vanni van. De példul a legutóbbi Matousec teszt szerint a PC Tools Internet Security 2011 8.0.0.623 éppen "veri" az Outpostot. :wink:
Csak azért, hogy ne ítéljünk megszokásos reflexből.
Nekem Win7-en meg elég a saját tűzfala. :mrgreen:


csüt. feb. 10, 2011 19:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 22:57
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
Oké. Köszi a választ, majd kitalálok valamit. Csak nem mindegy mit telepítgetek fel, mert elég kis teljesítményű a gép. Eddig minden klappolt, míg az aVAST be nem kavart!


csüt. feb. 10, 2011 19:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
impulZ írta:
... Mivel blokkolja a programot.

Egész egyszerűen nem működnek együtt ezek a programok. De szvsz nincs is rá szükség. Ha van egy korrekt tűzfalad és egy víruskeresőd, más nem kell. :shock:

A Spyware Terminator nem kell, a PCTools helyett meg mást használj. Van sok más tűzfal.


csüt. feb. 10, 2011 19:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 22:57
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
Spyware Terminator van mellette meg PCTools és eddig tökéletesen működött. SpyTerminator újabban támadásnak ismerné fel az AVASTot? Mivel blokkolja a programot.


csüt. feb. 10, 2011 18:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2011 22:57
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
üdv!
Először az AVAST-om ilyen hibával nem működik:
Ha az ikonjára rákattintok az írja: Az ön rendszere nem biztonságos.
Ha kétszer rákattintok és elindítanám a programot, akkor sem jó.
Ma fogtam magam és újratettem a gépet, azonban miután kész lett az AVAST telepítés: hiába kattintok az ikonra kétszer is nem hoz be semmit és a tálcán sincs ikonja.
Szerintetek ez mi lehet?
(free verzió, szóval már egyszer lett regisztrálva, ha ez számít)


csüt. feb. 10, 2011 17:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
SziaMiAu írta:
... Na jó, de a másik itthoni gépemen azon nincs mellette ez a két "SS" betű, 1...

Biztos, hogy nem ugyanazt telepítetted fel. Vagy valamelyik frissített valamit, és attól a különbség. Csodák nincsenek. :)


szer. nov. 17, 2010 19:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
TargeT írta:
Hurrá, nagyjából rendben. Csak még mindig fel nem fogom, mi a baj ezzel az AvastSS kijelzéssel.
Ha egyébként be tudsz állítani bármilyen kedvedre való képernyővédőt, akkor oké.
Ha csak annyi a gond, hogy a számodra kedvenc avastos képernyővédő neve nem Avast, hanem AvastSS, akkor tényleg nem értem a problémát.
Nem mindegy, hogy a neve Avast, AvastSS (egyben utalva a Screen Saverre) vagy fűzfánlógófalevél? :roll:
Menet közben úgysem látod ezt a kiírást.



Na jó, de a másik itthoni gépemen azon nincs mellette ez a két "SS" betű, 1. azt hittem, hogy ez baj... :(
2. Igen kicsit zavar, de ha azt mondod, hogy ez nem baj vagy nem a megfelelő működéséből fakad, akkor megbékélek vele, de azért kérdeztem meg, mert nem tudtam, hogy miért van mellette és miért jelent ez meg. ?:(

Minden esetre köszi a válaszokat. :)

Üdv... 'HókuszPók'


szer. nov. 17, 2010 19:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
Hurrá, nagyjából rendben. Csak még mindig fel nem fogom, mi a baj ezzel az AvastSS kijelzéssel.
Ha egyébként be tudsz állítani bármilyen kedvedre való képernyővédőt, akkor oké.
Ha csak annyi a gond, hogy a számodra kedvenc avastos képernyővédő neve nem Avast, hanem AvastSS, akkor tényleg nem értem a problémát.
Nem mindegy, hogy a neve Avast, AvastSS (egyben utalva a Screen Saverre) vagy fűzfánlógófalevél? :roll:
Menet közben úgysem látod ezt a kiírást.


szer. nov. 17, 2010 8:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
SziaMiAu írta:
...

Sírva könyörgök, csinálj már particiómentést néha (amikor éppen jó a géped). Minden ilyen problémád meg lenne oldva egyből. :roll:


kedd nov. 16, 2010 21:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
TargeT írta:
@SziaMiAu
Kicsit én is nehezen értem a problémát.
Ha annyira nem tetszik az új 5-ös Avast, akkor uninstall. Kérdés, hogy mennyire szedi le tökéletesen az eltávolító.
Utána kérdés, hogy mit akarsz felrakni helyette, a 4.8-as free Avastot, ha megvan a telepítője, vagy mást.
A képernyővédő probléma megértése kicsit meghaladja a képességeimet. :wink: Váltsd át, talán ez nem megy :hm:, vagy pucold le, töröld.



Üdv... :)

Már próbáltam sokszor a képernyővédőt másra váltani és így sem tűnik el a két "SS" az Avast kiírás mellől... :(
Az avast 5 települése után azt hittem ez megváltozik, de nem. ?:(
A 4.8-at sikerült visszaraknom, mert megvan az .exe-je, kérdéses, hogy meddig fog jól működni és frissülni... ?:(
Nekem továbbra is megfelel a 4.8 szeretem és jól mükszik, nincs (gondom vele) és naponta frissűl is (még), és tudtam regisztrálni jöv. év. Dec-ig. azaz a licens-t :)
Én már ilyen maradi vagyok, szeretem a jól bevált és megszokott dolgokat. :)
Az avas 4.8 visszarakása előtt az avast pucolóval szedtem le a maradékot, amit itt a Terminálon kaptam valakitől még tavaly karácsony környékén, mert valamiért nem működött rendesen és azt hiszem a megoldást is attól vártam/tuk, az AvastSS kiírás megszűnésére is, de nem oldódott meg ez a (csak) számomra zavaró dolog. :(

Ja... !
Igaz is, közben eszembe jutott, nem bírtam leszedni az avast és újra telepíteni, azért kellett az Avast pucoló uninst:(
Amit utólag is köszönök megint… :)


kedd nov. 16, 2010 20:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
@SziaMiAu
Kicsit én is nehezen értem a problémát.
Ha annyira nem tetszik az új 5-ös Avast, akkor uninstall. Kérdés, hogy mennyire szedi le tökéletesen az eltávolító.
Utána kérdés, hogy mit akarsz felrakni helyette, a 4.8-as free Avastot, ha megvan a telepítője, vagy mást.
A képernyővédő probléma megértése kicsit meghaladja a képességeimet. :wink: Váltsd át, talán ez nem megy :hm:, vagy pucold le, töröld.


kedd nov. 16, 2010 19:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
SziaMiAu írta:
...

Az a gyanúm, hogy kapkodsz. Az eredményét már látod. :shock:


kedd nov. 16, 2010 19:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Avast! Home Edition (ingyenes vírusírtó)
Üdv... :(

Hát, mától megszűnt az Avast! 4.8 Home Edition... ?:(

Mert nekem ma, egy angol nyelvű avast free narancsszínben pompázó frissítési ablak jelent meg a gép inditást követően a képernyőmön és miután azt hittem, hogy csak valami spyboot frissítés, így el is indítottam az Installt, majd a jó Avast! 4,8 Home Edition-t le is cserélte az újra, de nekem nem tetszik már az oldal kinézete sem, ráadásul már csak egy funkciója csak az ingyenes. :(
Jól el kúrtam a régit, pedig még márciusig meg volt a Licens érvényességem is. :(
Megint megbolondulnak az évvége felé ezzel a progi oldalak és progik újítgatásával, tavaly decemberbe kezdtek el jönni a hibák, most egy hónappal előbbre tették, miért kell el basszkurálni egy addig jól működő és tetsző dolgot, nem értem... ?:(
Minden haveromnak dicsértem az Avast és sokkal vitába is keveredtem miatta, erre most meg tényleg nekik lesz igazuk, nem is merek a szemükbe nézni, nem hogy vitázni… :(

Persze a képernyővédő beállításomnál, továbbra is ugyan úgy szerepel az Avasnak a kiírása, hogy "AvastSS"... ?:(
De a másik gépemen továbbra is simán van kiírva, hogy "Avast" de tavaly óta, mióta kaptam egy téves Vírus riasztást és szépen minden .exe fájlt kitörölgetett sorba az Avast! azaz Én, mert mind vírusosnak jelezte, így Én meg megbíztam benne, és szépen karanténoztam őket, oly mértékben, hogy utána jöttem rá, hogy majd minden programom nem indul el, miután töröltem a jelzett .exe fájlokat... :(
Na az óta, így van kiíródva az Avast, hogy "AvastSS"... ?:(
Valaki írta, hogy az a Avasnak a képernyővédője, és ha kicserélem azt egy másikra, akkor valószínűleg megjavul, hát nem javult meg egy év alatt azóta sem és most sem, hogy ez az új Avast van fent, ráadásul még nincs magyarosítás sem, csak Angol... ?:(

Kép
Na erről beszélek, hogy ezt miért nem tudom megváltoztattni simán, mint ahogy legelöszőr volt és van is a másik gépemen... ?:(
"Avast helyett AvastSS" látszódik, itt a kép is róla. ?:(
Azért ha van megoldás rá, azt továbbra is várom, mert zavar. :(

'HókuszPók' :(


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára SziaMiAu kedd nov. 16, 2010 19:59-kor.



kedd nov. 16, 2010 18:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 08, 2008 21:06
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
stell írta:
udv
ezt igen nehez megmondani hogy melyik jobb,valakinek avg-nekem avast :D

Az Avg-nekem nemtetszik,,nyisd ki a feladat kezelot es meglatod hogy pldaul az avg-64mb-fall a rendszer bol,,rendesen csak 220kb-kenne lenie,
lehet akarmilyen virusvedelem a geped megfertozod igy is ugy is,,warez,crack,p2p,,es igy tovab,,

Köszi a választ (és bocs, hogy csak most :D), át is tértem akkor az Avastra, de aztán kiderült hamar, hogy töredezettségmentesíteni kellett volna, meg frissíteni már a windowst három év után. Ahogy ez meglett, máris nem haldoklott akkor sem, amikor épp tollászkodott a vírusirtó. :D


szer. máj. 12, 2010 1:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
igen igy van,,ha a kezedbe kerul AVG-es gep nezd meg ott, :wink:


szomb. júl. 25, 2009 10:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Capisco. A System folyamat nálam 248 kB, és ez a legkisebb az üresjáraton kívül, ami 28 kB.


szomb. júl. 25, 2009 5:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
hm,igen felre ertetetek,,itt nem arrol van szo hogy az avast,eset,,,,, menyit eszik,,hanem,nyisd ki a feladat kezelot es nezd meg menyit eszik a rendszer,[system]klaszikusan mindekinek 220kb,,xp,,,de ha felvan telepitve az avg-ez megnovekszik 64mb-ra es ez nemcsekelyseg,,,kapisto,,
[img=http://img118.imageshack.us/img118/2249/testdxp.th.jpg]


pén. júl. 24, 2009 21:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Abból a képből gyakorlatilag semmi nem látszik. Így az sem, hogy hány avast folyamat (pl. ashServ.exe) van összesen és mennyi az összes memóriafoglalás.
De ha tényleg elég neki a 220 kB, én csak ezért még nem választanám. Nem bőven elfér a 4 GB-on akár a 100 MB is? :wink:


pén. júl. 24, 2009 21:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hiszek neked. Bár a kép olyan pici, hogy semmit sem látok rajta. :D


pén. júl. 24, 2009 20:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
:D
az enyem,
ne erds felre van ot olyan hogy system=rendszer-enek kell lenie 220kb,,de ha avg-van akor fall 64mb-a system,
[img=http://img188.imageshack.us/img188/6163/testoxz.th.jpg]


pén. júl. 24, 2009 19:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
stell írta:
... pldaul az avg-64mb-fall a rendszer bol,,rendesen csak 220kb-kenne lenie, ...

Ez a 220KB nagyon kevésnek tűnik: A NOD32-nél az ekrn.exe 43MB, az egui.exe 4MB-ot foglal. :shock:


pén. júl. 24, 2009 18:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
udv
ezt igen nehez megmondani hogy melyik jobb,valakinek avg-nekem avast :D

Az Avg-nekem nemtetszik,,nyisd ki a feladat kezelot es meglatod hogy pldaul az avg-64mb-fall a rendszer bol,,rendesen csak 220kb-kenne lenie,
lehet akarmilyen virusvedelem a geped megfertozod igy is ugy is,,warez,crack,p2p,,es igy tovab,,


pén. júl. 24, 2009 18:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 08, 2008 21:06
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nekem AVG-m van, azt rakták föl annak idején, nekem fogalmam sincs a különbségről közöttük, de most hogy megzeberedett tegnap a gépem, kapdosok mindenhez, és egy cimbora szerint nem lenne rossz lecserélni az AVG-t Avastra. Persze az ingyenes változat van AVG-ből, de legalább friss és ropogós. Valahol azt olvastam, nem jó többet is tartani ezekből, mert összeakaszkodnak.
Szerintetek is jobb annyival az Avast, hogy érdemes lecserélni rá?


pén. júl. 24, 2009 17:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Idézet:
valószínűleg véletlenül leállíthattam valamit az avaston mert a biztonsági közponrom azt írja ki. hogy az avast jelenti ,hogy ki van kapcsolva. 7 Kiszolgálóból jelenleg csak 5 fut

az ugy jo ,de ha neked keves-ird be a start-futasba services.msc es kapcsold az egesz avasz szolgaltatasat automatikusra.


szomb. jan. 24, 2009 9:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 23, 2009 9:58
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Ezt nehezen hiszem ugyanis csak most regisztráltam be.


pén. jan. 23, 2009 11:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 23, 2009 9:58
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Segítsetek!

valószínűleg véletlenül leállíthattam valamit az avaston mert a biztonsági közponrom azt írja ki. hogy az avast jelenti ,hogy ki van kapcsolva. 7 Kiszolgálóból jelenleg csak 5 fut. Mit tegyek, hogy a biztonsági központ megint kiírja, hogy vírusirtó bekapcsolva. Jelenleg ugyanis nem írja ki régebben meg igen, holott látszólag rendesen működik.


pén. jan. 23, 2009 10:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 01, 2008 15:48
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szervusztok!
Szeretném, ha véleményeznétek a napló beírásaimat.
Megfelelően működik-e a progim, vagy változtatnom kell a beállításaimon?


Kép

Kép


szomb. jún. 21, 2008 9:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
harcsy írta:
... De egyszer sem kérdezett rá, engedem-e, amikor frissíteni akart. Amikor egyszer magam frissítettem, akkor sem jelzett...

Azért nem jelez, mert az ismert és megbízható programokat a ZA felismeri, a listát frissíti a szerveréről, és ezekre nem kérdez rá mint gyanúsra. Ez az Auto üzemmód. :shock:


kedd jún. 03, 2008 15:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Fo az hogy megoldodot a problem,nekem is volt mar igy hogy piros ablak beugrot de aztan mar megint jol volt,lehetseges hogy nemtud neha az AVAST serverevel oszekotetest csinalni a gep es akor beugrik a piroska.De ez enszerintem nemproblem.
UDV


hétf. jún. 02, 2008 21:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 01, 2008 15:48
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Úgy látszik, rendbe tudtam hozni a felvetett problémát. A pr. beállításoknál a frissítés kapcsolódásnál benéztem a proxyba. Ott teszteltem az első két beállítást külön-külön. Mindkét alkalommal a ZA megtisztelt egy ablakkal, engedélyezem-e? Persze, hogy engedtem. Azóta nincs piroska kocka, csak kék :D
Nekem csak az a fura, a ZA-ban végig néztem ,és ott engedve volt ,vagy kérdőjeles az ott szereplő Avasthoz tartozó bejegyzés. De egyszer sem kérdezett rá, engedem-e, amikor frissíteni akart. Amikor egyszer magam frissítettem, akkor sem jelzett.
Hát ennyi :)


hétf. jún. 02, 2008 21:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 31, 2006 11:00
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Avast frissítés
A ZA mint tűzfal tényleg eléggé macerás tud lenni, ha nem ismered jól, de az a fontos, hogy átengedi az ÚJ avastot is, csak :idea: engedned kell. Tudom, mi is így jártunk az egyik tesztgépen.
DE: naponta két frissítés nem biztos, hogy van, az avast! frissítési rendszere olyan, hogy négyóránként akkor is csekkol, ha nem kap semmilyen értesítést a központi frissítő szervertől. Tegnap, szombaton kora du frissített utoljára nálam, ez tuti. A frissítéseket a Napló nézőkében is láthatod egyébként (óra melletti avast! ikonon jobb katt, a menüből "avast! log nézőke", ott az Értesítés ikonra kattintasz és láthatod a frissítések, illetve a VRDB generálásokról szóló információkat.


vas. jún. 01, 2008 18:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás ok
Ha beugrik veletlenul akor csinald igy jobklik es megy a frisites.Nekem is Avast van es ha nemfrisit legalab 2x naponta akor igy csinalom.
Es nincsen mit koszonod
UDV:


vas. jún. 01, 2008 18:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 01, 2008 15:48
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bocsi, de nem cserélve lett
Avg-m volt, bezimult és váltottam Avastra. Tehát vadi új vagyok.
Most jobbklikknél rámentem a frissítésre és úgy néz ki , végre frissített.
Remélem, nem lesz több piros ablak. Ha előjön, jelentkezek.
Nagyon köszönöm a gyors reagálást és segíteni akarást!
Egyre jobban tetszik ez a progi :D


vas. jún. 01, 2008 18:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Itt arol van szo Laci cimbora hogy cserelve volt az AVAST.a regit engedte volna de ez mar uj Avast es a tuzfal szamara ismeretlen es ezert blokolja,tehat jobklik az Avast ikonra>frisitenni>frisites es most aztuzfal megkerdi es akor megkel engedni es jo lesz.


vas. jún. 01, 2008 17:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 01, 2008 15:48
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ott a zöld pipa :(


vas. jún. 01, 2008 17:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
stell írta:
Ez azert van mert az AVAST nemtud kijutni frisiteni enged meg a Tuzfaladban az Avast>programot.

Amikor menni akar, a ZA megkérdezi. Gonolom csak engedte, különben nem kérdezi meg itt, hogy miért nem megy. :shock:


vas. jún. 01, 2008 16:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Ez azert van mert az AVAST nemtud kijutni frisiteni enged meg a Tuzfaladban az Avast>programot.


vas. jún. 01, 2008 16:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 01, 2008 15:48
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás frissítési hiba
Sziasztok!
most cseréltem le egy másik ingyenest az Avastra. A problémám a következő:
Feljön egy piros kis ablak és közli, hiba történt a frissítéskor. Ezt írja:
Aktuális frissítés információi:
Utolsó hiba: A csomag sérült.
ZA tűzfal, Spyware Terminátor és Adwenced WindowsCare V2 Personal van a gépemen.
Ja, és Win 2000


vas. jún. 01, 2008 16:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 31, 2006 11:00
Hozzászólások: 5
Hozzászólás új avast!
Igen, egy ideje nem tudtam ide is eljutni, bocsika, hálistennek volt elég dolgunk.
Avastka jól van, köszöni szépen, februárban azért volt a kevesebb frissítés a PROGRAM verziószámán, mert a 4.8 verzió bétatesztjei futottak már. Most az új verzó már tartalmaz spyware-védelmet is (vs. Spyware Terminator :-)), de rootkit-védelmet is, sőt, már van standalone rootkit-irtó (NEM CSAK KERESŐ) progi is. A 4.8 eddig nagyon jól vizsgázott, nekem megy és több helyen is irtottunk már spyware-t vele.
Az avast! és a Kerio azért működik jól együtt, mert egymáshoz fejlesztették őket és valóban emelik egymás funkcionalitását.
Persze vannak időnként gondok is, nem akarom elhallgatni, az egyik bank kliensprogramjában hamis riasztása volt, de kb. négy óra alatt elkészült a javítás, majd lejött a következő frissítéssel.
Továbbra is szívesen segítek mindenkinek, ha írtok.

Szia mindenkinek!


szer. ápr. 16, 2008 20:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Végre frissítettek a motoron, 4.8-as verzióval.


szer. ápr. 02, 2008 17:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
stell írta:
Idézet:
Én kerio-val használom az Avastot. Szerintem a kettő összepasszol. Vírusom nem volt már nagyon rég, mióta ezt a párost használom.

Ez igen nagy tevedes,mert semijen Virus irto nemjelez virusokat amejett nemismer,vafy bejon a gepbe mas uton,
Idézet:
Sziasztok!
Nekem is Avast! van. Mikor feltelepítettem, normálisan átnézte az egész gépet. Azóta egyszer indítottam el víruskeresést, de borzasztóan lassan vizsgálja át a rendszert. Ez mindenkinél így van? ........

Az avastal nemrendes Windowsban kell kontrolatb csinalni.hanem betervezni es akor a startnal csinalja es sokall hamarab bevegzi. Udv.


Igen, de időnként NOD-al ellenőrzöm, meg van a pandának netes víruskeresője is. időnként érdemes átvizsgálni mással is a gépet. De eddig nekem tökéletes!

Bizalom alapja az ellenőrzés:)


pén. márc. 07, 2008 22:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Idézet:
Én kerio-val használom az Avastot. Szerintem a kettő összepasszol. Vírusom nem volt már nagyon rég, mióta ezt a párost használom.

Ez igen nagy tevedes,mert semijen Virus irto nemjelez virusokat amejett nemismer,vafy bejon a gepbe mas uton,
Idézet:
Sziasztok!
Nekem is Avast! van. Mikor feltelepítettem, normálisan átnézte az egész gépet. Azóta egyszer indítottam el víruskeresést, de borzasztóan lassan vizsgálja át a rendszert. Ez mindenkinél így van? ........

Az avastal nemrendes Windowsban kell kontrolatb csinalni.hanem betervezni es akor a startnal csinalja es sokall hamarab bevegzi. Udv.


pén. márc. 07, 2008 21:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
Laci_L írta:
bniki írta:
Sziasztok!
Nekem is Avast! van. Mikor feltelepítettem, normálisan átnézte az egész gépet. Azóta egyszer indítottam el víruskeresést, de borzasztóan lassan vizsgálja át a rendszert. Ez mindenkinél így van?
Másik kérdés. Milyen tűzfalat használjak mellette? Kell-e egyáltalán mellé felrakni tűzfalat? Outpostot használtam, de problémák jelentkeztek a net sebességénél, ezért leszedtem. Szóval most csak az Avast! van.

Nos?


Én kerio-val használom az Avastot. Szerintem a kettő összepasszol. Vírusom nem volt már nagyon rég, mióta ezt a párost használom.


pén. márc. 07, 2008 20:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
bniki írta:
Sziasztok!
Nekem is Avast! van. Mikor feltelepítettem, normálisan átnézte az egész gépet. Azóta egyszer indítottam el víruskeresést, de borzasztóan lassan vizsgálja át a rendszert. Ez mindenkinél így van?
Másik kérdés. Milyen tűzfalat használjak mellette? Kell-e egyáltalán mellé felrakni tűzfalat? Outpostot használtam, de problémák jelentkeztek a net sebességénél, ezért leszedtem. Szóval most csak az Avast! van.

Nos?

Bizony eltarthat akár egy órát is (vagy többet). Függ a gép sebességétől, meg az átnézendő fájlok mennyiségétől. Nekem a NOD bevált, NAV semmiképp (lassít,és bizony átereszt egy-két problémás dolgot)

A víruskereső nem tűzfal. Tehát kell valami tűzfalat használni (a Win sajátja semmit sem ér a kimenő irányban). Vannak összeintegrált programok, de akkor az kiderül a nevéből is.

Van aki az Outpost-ra esküszik, én a ZoneAlarm-ot használom. Mind a kettő tesztje jó. De vannak gyengébbek is:

http://www.matousec.com/projects/windows-personal-firewall-analysis/leak-tests-results.php

Lásd az utosó sorban a Win-t. :shock:


csüt. feb. 28, 2008 21:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Ahogy nézem, elég régóta nem frissült az avast verziószáma. Szerintem ez nem jó jel.


pén. feb. 22, 2008 22:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. feb. 27, 2006 9:17
Hozzászólások: 133
Hozzászólás 
Lehet kicsit off, bár benne van az avast!:)

Szal most kerio tűzfalat használok és nod32 vírusírtót, viszont használtam már kerio tűzfalhoz avastot is, ha az avasttal van fenn a kerio, akkor az avast is blokkol a netről valamiket, nah most ezt a nod csendesen végzi és azért nem írja ki? vagy az avast jobb ebből a szempontból a nod-nál?


szer. szept. 13, 2006 15:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 21, 2005 12:56
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Vagy nézd meg a http://www.liutilities.com/products/win ... esslibrary -hez hasonló oldalakon a fájl nevét, amit karanténba tett.
Az ilyen oldalakon a dll-eket, a bho-kat, fájlokat, stb. rendszerezik, hogy kártékony program-e, vagy sem.


pén. aug. 11, 2006 19:34
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 129 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség