Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 05, 2024 14:06



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Beletöröl a Windows-ba az antivírus program 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. nov. 12, 2008 12:54
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Kicsit szenzációhajhász az információ. A helyzet nem ennyire komoly. Korrekt, részletes tájékoztatást az http://itcafe.hu/hir/nyomtatobarat/avg_ ... zitas.html oldalon találhattok:

"Az AVG aktívan dolgozik azon, hogy orvosolja azokat a problémákat, amelyeket néhány felhasználó tapasztalt a közelmúltban az AVG 7.5 és AVG 8.0 kereskedelmi és ingyenes termékei frissítéseinek telepítése után. Számos felhasználó, akik a Windows XP meghatározott nyelvi és program verzióját használták tévedésből egy olyan figyelmeztető üzenetet kaptak, mely szerint rendszerük user32.dll állománya trójai programmal fertőzött és az AVG felajánlotta ennek a Windows XP működéséhez elengedhetetlenül szükséges fájl törlésének lehetőségét. A probléma kizárólag az user32.dll régi, 5.1.2600.3099 verzióját tartalmazó Holland, Francia, Olasz, Portugál és Spanyol nyelvű Windows XP esetén jelentkezik.

AVG

Más nyelvi verziókat, tehát a Magyarországon leggyakrabban használt Magyar, illetve Angol nyelvű, valamint nyelvi verziótól függetlenül a rendszeresen frissített Windows XP rendszereket a jelenség nem érinti. Az user32.dll jelenlegi legfrissebb verziója 5.1.2600.5512, amely 2008. május óta tölthető le a windowsupdate szolgáltatáson keresztül.

Azokon, akik szembesültek a problémával az AVG lépésekkel segít:

* Azonnali, módosított frissítőcsomag.
* Információs oldal létrehozása a probléma megoldását leíró lépésekkel.

A következő címekről ugyancsak letölthetők megfelelő javítócsomagok:

1. http://www.avg.com/support/HotTopics1574 FalsePositiveuser32.dll
2. http://www.avg.com/support/HotTopics1574 FalsePositiveuser32.dll – fix tool

Akik a problémát nem tudják önerőből megoldani, azokat kérjük, hogy forduljanak egy AVG viszonteladóhoz vagy gyakorlott számítógép használó ismerősükhöz.

A javítócsomag futtatása után az AVG frissítését elindítva a probléma teljesen elhárul.

Az AVG ezúton is elnézést kéri azon ügyfeleinek, akiknek akaratán kívül kellemetlenséget okozott az említett frissítés. Folyamatosan dolgozunk, hogy elhárítsuk az esetleges problémákat és megvédjük ügyfeleink számítógépeit a minden támadástól még mielőtt azok általuk érzékelhetővé válna."


szer. nov. 12, 2008 15:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
igen de mas a hejzet ha megvan ferozve es a felhasznalo toroli.
Nemis ajanlom torolni mert aztan csak ugy teszed visza ahogy leirtam. :wink:


szer. nov. 12, 2008 11:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Csináltam egy próbát. Az említett dll-t átraktam egy másik helyre (törölni azért mégsem akartam). 5 másodperc múlva ott volt a system32-ben, tehát a windows normál esetben helyre kéne hogy állítsa.


szer. nov. 12, 2008 11:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Idézet:
Kérdés, hogy akkor minek van a windows fájlvédelem. Annak ugyanis törlés esetén illik visszaállítania a kritikus rendszerfájlokat.

At olvastam figyelmesen a ciket ,nem akarom biralni de en szerintem igen rosz cik mivel rogton a felirat rosz
Beletöröl a Windows-ba az antivírus program
az Antivirus program magatol sose torol bele a windowsba,csak a felhasznalo.

a forum boncolasan ahova a cik utal nem hamis jelentes volt de tenyleg fertozot user32.dll eztet tapasztalatbol irom mivel pontosan evel a problemaval talakozom majd minden nap es van tob megoldas a visza alitasra ha veletlenul a felhasznalo torolte az user32.dll,[nem a virus irto]
a tunetek a kovetkezok nemlehet bejelenkezni a windowsba mindig kirug ha be akersz jelenkezni,megoldas a kovetkezo evel a te kerdesedre is felelek,,vackor
Ha veletlenul a felhasznalo torolte a fertozot user32.dll


1:Utolso hejes konfiguracio-utana hasznalni a combofixet megtudja maga javitani,vagy Kill-scriptel
2;beteni a telepito windows CD-Rom-es A javito konzolarol hasznalni az Expand parancsot.
3:javito telepites
4:Kiveni a merevlemezet es masik gepen bemasolni a windows/system32=be az uj user32.dll.
tehat igy.


szer. nov. 12, 2008 10:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Kérdés, hogy akkor minek van a windows fájlvédelem. Annak ugyanis törlés esetén illik visszaállítania a kritikus rendszerfájlokat.


szer. nov. 12, 2008 10:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
:D Igen van ilyen eleg gyakran hogy az user32.dll megszok leni fertozve es kikel cserelni a rendszerben de soha se torolni.AZ hogy az AVG jelentete a fertozest akor megis volt fertozve de ez nemjelenti aztat hogy torolni kell, mert ez rendszer fajl.Vagyis pontosaban amit a AV =talal nemszabad mindent torolni mert sok esetben megvanak fertozve a fontos rendszer fajlk es sok esetben hamis jelentes bug ezert van a Virustotal.


szer. nov. 12, 2008 10:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Én ezzel nem találkoztam, tegnap viszont az ABEV update csomagjait találta trójainak.


szer. nov. 12, 2008 9:10
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Beletöröl a Windows-ba az antivírus program
Egy rosszul sikerült frissítés miatt „megbolondulhat” a számítógép. http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=114077


szer. nov. 12, 2008 9:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség