Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 10:56



Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Hiába lesz gyors és stabil a Windows 7? 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
...
De ha az EU bizottság továbbra is önfejűen megy a maga igaza felé akkor az összes létező internet böngészőt rakják bele a windowsba csak hogy legyen miből választani.Nem tudom mennyi lehet összesen de többtucat az biztos.


Ha ez lesz a helyzet, akkor még én is írok egy böngészőt :D


kedd feb. 10, 2009 17:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Ez a Mike Connor Egy igazán nagy koponya :) Amit és ahogy nyilatkozott az úgy tökéletes ahogy van.Két dolog ami megragadt bennem.Hagyni kell hogy az emberek rájöjjenek,igenis van alternatíva az IE-re.Illetve jobbnak is kell lenni nála.(Ez mondjuk nem nehéz feladat.)De ha az EU bizottság továbbra is önfejűen megy a maga igaza felé akkor az összes létező internet böngészőt rakják bele a windowsba csak hogy legyen miből választani.Nem tudom mennyi lehet összesen de többtucat az biztos.


kedd feb. 10, 2009 17:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ezzel: "Nem hinném, hogy ez lenne a megfelelő megoldás. A [Windows telepítésekor] feltett kérdés furcsa lenne. Erre egyszerűen nincs jó felület",
egyetértek. Elég hülyén nézne ki, ha windows telepítés végén feljönne egy ablak, hogy
"Mely böngészőt kívánja telepíteni?
*IE
*Mozilla
*Opera
*Chrome"

Ez az ilyen babiebornedition style, hogy a telepítés végén akarod-e ezt a programot telepíteni, akarod-e azt.


kedd feb. 10, 2009 11:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
TargeT írta:
Láttam is valami olyan kérdőjeles főcímet, hogy a Firefox is benne lesz a Windowsban. :wink:

A kérdőjel kilőve. Avagy pont ez nem lesz.
A Firefox nem akar bekerülni a Windows-ba


kedd feb. 10, 2009 10:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Pontosan. Media Player csak akkor indul el a gépemen, ha valaminél véletlen ő maradt az alapértelmezett. De most az a 10-20 mega amit foglal mit zavar. Ha csak ott van, még biztonsági problémát se jelent. Rókát is feltelepíted, alapértelmezettre teszed, onnantól az IE nem fog megnyílni.


kedd feb. 03, 2009 21:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Na ez meg a másik amit elfelejtettem írni.Nekem az első pillanattól kezdve itt van a gépemen mindkét program.Na és??Zavar engem?Attól mert valószínüleg megtudom számolni két újjamon hányszor használtam a media playert még nem aggódok azon hogy leszedjem e mert talán foglalja a helyet.


kedd feb. 03, 2009 20:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Annyi azért van, hogy az IE nem olyan egyszerűen eltávolítható. Persze MS-ék szándékosan tettek is erről. Valami nagy ügyeskedéssel és hozzáértéssel lehetett korábban lepucolni.
De nem mindegy, hogy még ott terpeszkedik a vinyón?
Ha úgyis lehet mást telepíteni, és akár alapértelmezetté is tenni.
Annyira hülyének tartják a usereket, hogy nem tudnak választani. Ebben is van annyi, hogy a legtöbben egyszerűen azt használják, amit eléjük tesznek.
Biztosan nem jó hasonlat, de majdnem olyan, mint amikor a Volvót arra akarnák kényszeríteni, hogy áruljon kocsit Mercedes motorral is. :P Vagy fordítva. :wink:

Mellesleg: Erősödött a Firefox, a Safari és a Chrome


kedd feb. 03, 2009 19:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Én ezt nem értem és remélem nem vagyok egyedül ezzel.Nem vagyok Billi bá pártján de ez már kicsit sok!Előállít egy terméket,nevezzük Windowsnak.Az emberek megveszik(van olyan is) de ki a f... francot érdekel az hogy alapból benne van a WMP vagy az internet explorer??A tiszteletreméltó EU bizottsági uraságok nem ismerik az uninstall fogalmát?


kedd feb. 03, 2009 19:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
De,kit büntetnének az ezerfejű hidrából,hiszen bárki beleszerkeszthet,de azért effekíve pénzhez nem jut?-legfeljebb hátbalappogatják,lehet hogy szívlapáttal !-F :arrow: ezért opensurce és ha nem működik legfeljebb letolod a fejlesztőt ingyen bérmentve
Az un zárt szoft után ott is fizetni kell lásd:tervezőalkalmazások,szerveralkalmazások,vezérléstecnika stb ! -ott viszont uo.perek vannak mint a Kicsipuhaságos vonalon-de erről ritkábban cikkeznek,mert nem kerül a "nyilvánosság"(a média)látóterébe.


kedd feb. 03, 2009 18:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Jó, hát linux az más tudod Target, ott nincs egy "cég" akitől dollármilliókat, milliárdokat lehet legombolni ilyen hülyeségek miatt. Meg tudod szabadszoftvert kell terjeszteni, milyen lenne, ha valamelyiket büntetnék... !-] !'-(


kedd feb. 03, 2009 18:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Már ott kezdték az agyatlanok az EU-ban, hogy kitiltották a Media Playert a Windowsból.
Legalább is kellett árulni MP nélküli op. rendszert is. Ez volt az N változat, persze ugyanazon az áron.
Ki volt az a hülye, aki annyira utálja az MS-t, az MP, hogy ugyanazért a pénzért csupaszított op. rendszer vesz. Nem is adtak el csak vagy huszat összesen, kis túlzással. :lol:
Ugyanúgy mellé lehetett telepíteni más média lejátszókat. Vagy az N verzióra feltelepíteni a Media Playert ingyenes letöltése után. :P :gigalol:

Most ugyanezt játsszák a böngészővel. :roll:

Az lesz amit Hannibal mond. Láttam is valami olyan kérdőjeles főcímet, hogy a Firefox is benne lesz a Windowsban. :wink:
És akkor tényleg mindenki maga dönti el, melyiket használja. :D

Ilyenkor mindig meg szoktam kérdezni, hogy az meg senkit nem zavar, hogy az ingyenes Linux disztribúciókba éppen mennyi és hányféle programot gereblyézetk bele, és mennyit hagytak ki.
Meg hogy mi az op. rendszer része??!! Pl. hogy raktárkezelő progi volt az UHU-ban. :P


kedd feb. 03, 2009 11:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha csak ennyi a probléma: "az Internet Explorer az új operációs rendszer alapértelmezett böngészője." , akkor egyszerű a megoldás, nem lesz alapértelmezett böngésző, hanem első induláskor megkérdezi, hogy akarod-e, hogy alapértelmezett legyen.

Egyébként meg halljon éhen az összes ilyen bizottság. Aki firefoxhoz vagy operához vagy chrome-hoz van szokva, annak úgy is az az első mozzanata, hogy letölti és azt használja.


kedd feb. 03, 2009 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 03, 2009 8:45
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Ha nem lesz benne böngésző alapból, akkor hogy fog bárki is letölteni más böngészőket, ha nem tud "felmenni" az internetre? Vagy beleintegrálnak minden egyes böngészőt a Win-be?


kedd feb. 03, 2009 8:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 25, 2007 16:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Szerintem akkor a Macintosh is vegye ki a Safarit a Mac OS-ből, mert máris aggályai merülhetnek fel a bizottság tagjainak azt illetően, hogy az Safari az operációs rendszer alapértelmezett böngészője...


kedd feb. 03, 2009 8:20
Profil Privát üzenet küldése
bot
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 858
Hozzászólás Hiába lesz gyors és stabil a Windows 7?
Az operációs rendszer sikere nem a felhasználókon múlhat, hanem a bíróságokon dőlhet el. http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=114970


kedd feb. 03, 2009 8:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 15 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség