Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 13:42



Hozzászólás a témához  [ 513 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Excel kérdés 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vackor írta:
Ha az áttűnési beállításoknál van megadva a lejátszandó hang, akkor ott a lenyíló menüben van olyan is, hogy ne legyen hang.

Tényleg. Azért jól el van dugva.

Bár a fájlméret nem nagyon változott, tehát benne maradhatott a wav, de ez is siker.

Köszi. :D


pén. ápr. 04, 2008 15:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ha az áttűnési beállításoknál van megadva a lejátszandó hang, akkor ott a lenyíló menüben van olyan is, hogy ne legyen hang.


pén. ápr. 04, 2008 9:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
vackor írta:
... Te hogyan próbáltad?

Átnéztem az összes menüpontot. Csak hozzáadást találtam. :shock:

Kész röhej. Mi van akkor ha utólag módosítani szeretném, de nem másik zenére? Erre nem gondoltak.


pén. ápr. 04, 2008 8:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ja, ez a "kiszedni" úgy látszik nem egyértelmű. :-)

Csináltam egy üres bemutatót és elmentettem. 8 kb lett.
Beraktam egy háttérzenét, mentés után 84 kb.
Beállítottam, hogy ne legyen háttérzene a diánál, mentés után 8 kb.

Ezek szerint mentéskor töröl minden hangot, ami nincs használatban (a lenyíló menüből is eltűnt).
Te hogyan próbáltad?


pén. ápr. 04, 2008 7:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Köszi, kedvesek vagytok. :D

Csakhogy nekem nem a zene kell, hanem a képtartalom -hang nélkül-. És nem találok rá megoldást. :roll:

Létezik, hogy nincs kiszedés? Egyirányu utca? :shock:


csüt. ápr. 03, 2008 15:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ha csak egyszeri alkalomról van szó, én nagyon primitíven csinálom: mp3DirectCut felvétel, bemenetnek kijelölve a szetero mixer. Indítom a lejátszást és valós időben hangrögzítem.


csüt. ápr. 03, 2008 8:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Én csak úgy tudtam kivenni a háttérzenét, hogy OpenOffice-ban megnyitottam és elmentettem ODF bemutatóként. Ilyenkor a benne lévő hangokat bemásolta a "gallery'-be.


csüt. ápr. 03, 2008 8:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nem létezik, hogy senki sem tudja. :(

Lehet, hogy rossz helyre írtam? Még várok egy kicsit, aztán írok a Win fórumba. :D


szer. ápr. 02, 2008 17:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Powerpoint kérdés, de olyan topikot nem találtam. Hátha van ötletetek:

Egy meglévő komplett anyagból (képek sorozata + hang) hogy lehet kivenni a hangot. Mert csak hozzáadást találtam.
A megnyíló ablakban minden szerkeszthető, hozzáférhető, de a hang sehol. :shock:


szer. márc. 26, 2008 17:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 04, 2008 0:04
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Köszönöm megoldódott.


szer. márc. 05, 2008 16:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Akkor itt most 2 adatbázis összefűzéséről van szó úgy, hogy egyikből semmit nem törölni, csak frissíteni (kulcs alapján felülírni a meglévőket), illetve hozzáadni az új rekordokat?


szer. márc. 05, 2008 10:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 04, 2008 0:04
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Segítenél abban, hogy egy makrót írnál nekem? Ami esetleg összehasonlítaná a régi adatbázist ( 2000-es) az újjal ( 300-as) és amelyik sorban válltozást talál azt felülírná, a többit válltozatlanul hagyná. B oszlopom lehetne az elsődleges kulcs, ami az összehasonlítás alapját képezné. Köszönöm.


kedd márc. 04, 2008 22:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ilyen opció nincs benne. Mindegyiknél (cella beszúrás, sor beszúrás, felülírás) törli a nem használt cellákat. Esetleg azt tudod csinálni, hogy másik lapon csinálod a lekérdezést, utána meg egy makróval átmásolod.


kedd márc. 04, 2008 0:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 04, 2008 0:04
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok
Az lenne a kérdésem,hogyan lehet megoldani azt, hogy külső adat importálásakor, a meglévő cellákat felülírja új adatokkal a nem használt cellákat viszont ne törölje. pl:2000-es adatbázisban esetleg csak 300 adatnál /sorban/ van változás a változtatott 300 adatot /sort/tartalmazó adatbázist importálja (felülírja a régit) de a maradék 1700 adat /sor/ ahol nincs válozás az törlődik.


kedd márc. 04, 2008 0:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 18, 2007 14:06
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Legegyszerűbben az Adatok/Kimutatás-sal lehet összeszámoltatni.


szomb. jan. 12, 2008 9:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Hogy az üreset ne számolja, az egyszerű, arra van képlet.
Sőt paramétert adhatsz, hogy milyeneket számoljon. DARABTELI függvény. Pl. ">12".
Ellentéte a DARABÜRES, bár most épp nem érdekel, de jó lehet valamire.
De hogy a megszámoltat - előkészítés nélkül - csak egyszer vegye figyelembe, ahhoz VisualBasic makró vagy saját magad által írt függvény kell szerintem.
Vagy magad gondoskodsz róla, hogy kiszűröd, melyikből hány van.


pén. jan. 11, 2008 22:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
Sziasztok
Szeretnék egy olyan függvényt ami egy egy adott oszlopban összeszámolja a cellákat de az azonosakat egy darabnak veszi. Üres cella is van és azt se számolja.
Tudna valaki segíteni?


pén. jan. 11, 2008 18:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 14:53
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Trendvonal egyenlet
Sziasztok!

Mérési adatokból csináltam 2003-as Excelben Pont (xy) diagramot, amelyre trendvonalat (5-öd fokú polinom) illesztettem.
Az illesztést nagyon jól megcsinálta.
Kiirattam a trendvonal egyenletét, amit képletként visszaírtam és ábrázoltam ugyanabban a diagramban.
A probléma az, hogy az Excel által rajzolt és az általam, a kiírt egyenlet alapján számolt trendvonal egymástól nagyon eltér, azaz az Excel rossz egyenletet ír ki. (A visszaírást többször is ellenőriztem, zsebszámológéppel is utánaszámoltam.)
A kérdésem az lenne, hogy találkozott-e már valaki ezzel a hibával és mit lehet tenni, hogy jó képletet írjon ki?

Előre is köszi a segítséget!


szer. dec. 05, 2007 17:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
:) csak tippeltem


hétf. nov. 12, 2007 16:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
valami bővitmény nincs bekapcsolva? mert nekem a world szokott ilyet csinálni ha pl a MathType-t használom és sok a képlet


hétf. nov. 12, 2007 15:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
nbela írta:
...
Ha csak az első oszlopot jelölted ki, akkor a többi marad a helyén:
1 a b
2 c d
3 e f

Értem de ezt a harmadik esetet teljesen el akarom kerülni, hogy még véletlenül se történjen ilyen rendezés. Ezt be lehet állitani valahol, hogy le legyen tiltva egy adott táblán belül?
Az általad irt második kell csak, semmi több.
köszönöm a hasznos segitségeidet


hétf. nov. 12, 2007 13:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ha egy egész táblát kijelölsz, akkor a táblában a sorok mindig együtt maradnak, csak lejjebb vagy feljebb kerülnek a rendezés kritériumaként megadott oszlop szerint. Ha csak pár oszlopot jelölsz ki, akkor a kijelölésen belüli sorokat mozgatja lejjebb-feljebb, a jelölésen kívüli sor elemek nem rendeződnek, maradnak a fizikai helyükön.
Például egy 3x3-as tábla:
3 a b
2 c d
1 e f
Ha az egészet kijelölted (automatikusan az egész kijelölődik), akkor ez lesz:
1 e f
2 c d
3 a b
Ha csak az első oszlopot jelölted ki, akkor a többi marad a helyén:
1 a b
2 c d
3 e f


hétf. nov. 12, 2007 11:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
de a sorok is mennek a rendezéssel minden esetben, sohasem keveri össze a táblát?
Nem szeretnék kockáztatni ezért kérdezem?
Mert nem mindig én irok a táblába, én többnyire mentek igy nincs probléma, azonban ha más fog az még véletlenül se csináljon valami galibát.
:)


hétf. nov. 12, 2007 10:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Amit kijelölsz oszlopot, csak azt fogja rendezni. A többi marad érintetlenül.


hétf. nov. 12, 2007 10:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
köszönöm szépen, örülök és már OK is.

Egy kicsit nem kihangsulyozott kérdés kimarradt:
Hogyan tudom megcsinálni hogy ha rendezek az oszlopokban (mert csak ott szeretnék) bármi is történik a sorok maradjanak mindig kőkeményen egyben, és össze ne keveredjenek az oszloprendezés során, még véletlenül sem. :)


hétf. nov. 12, 2007 9:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
energoman írta:
Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a rendezéskor a felső két sorral ne foglalkozzon.
Amikor kattintasz a sorbarendezésre, az Excal próbálja kitalálni, hogy miket akarsz rendezni. Bepipálod, hogy van rovatfej és vagy felismeri jól, vagy nem. Ha nem, akkor előbb kijelölöd a rendezendő táblázatot és utána klikkelsz a rendezésre.
Idézet:
Egy kényelmi szolgáltatásos kérdésem pedig az hogy az emlitett felső két sor mindig a képernyőn maradjon de nem ugy hogy kétfelé osztom a táblát hanem olyan módosithatalanul?
Kurzor az A3-ba és Ablak, Ablaktábla rögzítése.


pén. nov. 09, 2007 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
sziasztok
amtör kérdésem lenne

Tehát még mindig az a problémám hogy adott egy excel munkalap, és hát az első két sor ugye a fejléc, alatta pedig a táblázat alkotói.
Hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a rendezéskor a felső két sorral ne foglalkozzon.
A másik kérdésem pedig az lenne: hogyan tudom megcsinálni hogy ha rendezek bármi is történi sohasem csak az oszlop rendeződjön henem a sorok maradjanak mindig kőkeményen egyben.

Egy kényelmi szolgáltatásos kérdésem pedig az hogy az emlitett felső két sor mindig a képernyőn maradjon de nem ugy hogy kétfelé osztom a táblát hanem olyan módosithatalanul?


remélem értitek amit szeretnék, és tudtok segiteni.

üdv
energo


pén. nov. 09, 2007 12:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 05, 2007 17:02
Hozzászólások: 1
Hozzászólás excell munka
Jó estét, remélem nem leszek nagyon off topic .

Egy excellhez kapcsolódó munkát ajánlanék :

Excellből nyert adatok szép, grafikus feldolgozására, laikusok számára (webes) prezentálási céllal - keresek hozzáértő szakembert. Otthon végezhető munka. További részletek : bisztrai@t-online.hu címen kérhetőek.

Köszi a figyelmet.

beastie


hétf. nov. 05, 2007 17:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 18, 2007 14:06
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
nagylacko írta:
Sziasztok!
El kéne egy kis segítség
kéne írnom egy árszámítót!
meg van az adattábla.
A lényeg az lenne hogy megadom a szélességét és a magasságát és az excell megkeresné a hozzá tartozó értéket!
Köszi a segítséget
Lacko


Az oszlopok fejléce legyen ilyesmi: f-10, f-20. Az f függőlegest jelez, a 10 és 20 a méretet. Hasonló módon a fejsorok v-10, v-20 jelzést kapjanak. Kell a kötjel (vagy valami más karakter), hogy ne legyen f10 cellahivatkozásnak érthető az elnevezés.
Jelöld ki a táblázatodat, majd Beszúrás/Név/Létrehozás-ban jelöld be a Felső sorból és a Bal oszlopból jelölőket.
Ezután beírod egy cellába (pl): =f-20 v-10. Szóköz van közöttük. A megfelelő sor és oszlop metszési pontjában lévő adatot adja eredményül. A szóközt ebben az esetben metszet operátornak nevezik.
Ilyent is írhatsz: =v-10 f-10 + v-20 f-50. Ez a két méret együttes árát adja. Ugyanez másként: =szum(v-10 f-10;v-20 f-50)


vas. nov. 04, 2007 12:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 28, 2007 9:46
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
El kéne egy kis segítség
kéne írnom egy árszámítót!
meg van az adattábla.
A lényeg az lenne hogy megadom a szélességét és a magasságát és az excell megkeresné a hozzá tartozó értéket!
Köszi a segítséget
Lacko


pén. szept. 28, 2007 9:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Én így csinálnám: Adnék egy nevet annak a tartománynak, ahol a forrásadatok vannak. A nyomtatványba olyan képleteket tennék, ami a forrásadat adott sor/oszlop helyéről veszi az adatot. Erre alkalmas pl. az INDEX(tömb,sor,oszlop) függvény. Az oszlop lehet fix egy-egy adathoz, csak a sort kell változtatni. A sor értékét egy meghatározott cellából olvasnám ki, vagyis egyetlen cella átírásával aktualizálni lehet a nyomtatványt. A sor értékét pedig egy makróból egyszerűen lehet változtatni, közbeiktatva egy nyomtatást...


csüt. jún. 14, 2007 0:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 12, 2007 8:38
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Egy excelben megszerkesztett formanyomtatványt kellene kinyomtatnom több száz példányban úgy, hogy a formanyomtatvány egyik cellájában minden kinyomtatott oldalon más más név legyen, ezeket az adatokat egy másik excel táblából kellene átvenni. Nem találok rá megoldást. Tud valaki segíteni?!


kedd jún. 12, 2007 8:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Akkor már továbbfejlesztették a feature-t. :-)


csüt. máj. 24, 2007 12:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Kipróbáltam. Hiába jelölöm ki (a számoknál húzva), törlés után ottmarad. :(


csüt. máj. 24, 2007 9:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ezzel az Excel hibával én is találkoztam. Az okát én sem tudom, de a használtnak látszó üres sorokat úgy sikerült eltüntetni, hogy a teljes sort (vagy oszlopot) ki kell jelölni, és törölni. Nem csak a tartalmat, hanem az egész sort, utána elmenteni és újra megnyitni.


csüt. máj. 24, 2007 9:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Végül is pr3dat0r megoldását alkalmaztam, mert erre szerény Excel tudásommal már rájöttem (más programoknál is bejött ugyanez). Csakhogy ez nem korrekt dolog.
Amúgy örököltem egy marha nagy fájlt, aminek csak egy része kellett, és nem akartam újra beírni, csak a meglévőt átírni. De már a régi fájlnál se volt több ezer hasznos sor, csak 100 körüli. És hát törölni nem lehet a semmit (mer az üres sor az).

Kérdezgettem hozzáértőket, és csak ingatták a fejüket. :shock:


csüt. máj. 17, 2007 15:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ez az Excel probléma nekem így nem tűnt fel. De nem is figyeltem erre. Vagy másképp használom. :wink:
Arról lenne szó, hogy szanaszét dolgoztál, majd kitörölted, végül maradt pár sor és mégis a korábbi "egész" munkád menti? Legalább is méret alapján feltételezve.
Most hirtelen arra tudok gondolni, hogy megváltoztak a cella formátumok, és valamennyire ezért van, hogy a nagyobb területet menti.
Asszem jobb egy egész sorra azonos formázást beállítani, pl. fejléc, mint csak arra az 5-10 szomszédos cellára.
Kérjél róla egy nyomtatási képet, hogy tényleg csak annyi, amit gondolsz.
Ha valami nem stimmel, a szükséges sorok, oszlopok után kijeleölhetsz nagyobb sor illetve oszlop területeket, és eltávolítod. Akár többször is.
Ha semmiképp nem menne, átteheted egy másik munkafüzetbe a hasznos részt. A felesleges lapokat töröljed.
:hm: Egyébként pedig lehet, hogy valahogy a korrektúrákat is menti, és ezért nagyobb.


csüt. máj. 17, 2007 7:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 16, 2007 12:41
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Hungary
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Kérdésem a következő:

Adott egy Excel munkafájl, amiben mondjuk 15 hasznos sor van. Az összes sorok száma 50 (további scrollozás nélkül).


A használt munkaterülete jelöld ki és copyzd át egy új (megnyitott) táblázatba, majd írd felül a régit.Ez tutibiztosan működik és nagyon egyszerü ;-)


csüt. máj. 17, 2007 7:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
hát ..:hm: esetleg dBase..row max.. :P
:oops: :D - de jó hozzá a "mittudoménhogyishíják-kisipuha"-adatbáziskezelő,arra hogy mindelféle tab,és colum.etc-ben rendet tegyen-
Azért borult meg a az egész tábla,mert magába a macro-ba beletöröltek-ami eleve gyengén kivitelezett volt védelem nélkül.
...Hupsza' má' megint gonosz vagyok :D


szer. máj. 16, 2007 20:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Kérdésem a következő:

Adott egy Excel munkafájl, amiben mondjuk 15 hasznos sor van. Az összes sorok száma 50 (további scrollozás nélkül).

Egy másik fájlban ugyanaz a hasznos tartalom, de 2000 a további üres sorok száma, mert voltak benne egyéb műveletek, de azok törölve lettek. De emiatt a fájl mérete vagy tízszer akkora,. Ugyanez igaz vízszintesen is.

Hogy lehet ezeket eltávolítani?


szer. máj. 16, 2007 18:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=34139


szer. máj. 16, 2007 17:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 16, 2007 15:01
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
sziasztok . tud nekem valaki segíteni abban, hogy adott számot excel-ben szövegesen is ki tudjak iratni? pl. 15000=tizenötezer reménykedem


szer. máj. 16, 2007 15:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Esetleg Excelből menteni tabulátorral tagolt szövegként (egyes munkafüzet-oldalakat külön fájlokba) és azokat importálni Access táblákba?


-----
Üdv!
CyberDragon


csüt. ápr. 12, 2007 16:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 17, 2005 12:37
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Áttenném én accessbe, csak a bajom, hogy pont az azonosítókat hibásan emeli át az importálás során.
Legalább is az egyik munkafüzetből jól átmennek az adatok, de a másikból az importálás során keletkezik egy hiba fájl, amiben az azonosítók típuskonverziós hibáját soroja fel és nem kerülnek bele az adattáblába.


csüt. ápr. 12, 2007 14:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
Az egész Accessben mennyivel egyszerűbb lenne :roll:

Úgy van :!:
Javasolnám is Accessbe áttenni a "problémát", mert az pont erre van kitalálva. Akár az Excel táblákat is beolvastathatod.
De gondolom valahogy kötik az ebet az Excelhez. :hm:


csüt. ápr. 12, 2007 13:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 17, 2005 12:37
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
Gondolom nem garantált hogy az 1. és a 2. munkalapon ugyanaz a sor összetartozó adatokat tartalmaz. (Ezért kell az azonosító?)


igen, nem garantált.
Elképzelhető - és a valóságban így is van - hogy a munka1-es lapon több rekord van, mint a munk2-n, és fordítva, valamint a közös rekordok száma kevesebb...

Tehát a 3. munklapon csak azokat a rekordokat kellene feltüntetni, ami az 1-en és a 2-n IS szerepel....


csüt. ápr. 12, 2007 11:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Gondolom nem garantált hogy az 1. és a 2. munkalapon ugyanaz a sor összetartozó adatokat tartalmaz. (Ezért kell az azonosító?)

Az egész Accessben mennyivel egyszerűbb lenne :roll:

-----
Üdv!
CyberDragon


csüt. ápr. 12, 2007 11:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 17, 2005 12:37
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok!

Az alábbi problémára keresek - nem makrós - megoldást:

Van egy fájlom, 2 munkalappal.
Mind a 2 munkalapban különböző adatok vannak, de a két munkalap sorait egy azonosító érték alapján össze lehet kapcsolni.

A feladatom az, hogy egy harmadik mukalapra másolja át a közös azonosítóval rendelkező rekord összes adatát.

pl:
munkalap1
azonosító név szülidate lakcím

munkalap2
azonosító adószám TAJ szám

eredmény- (ezt szeretném elérni)
azonosító név szülidate lakcím adószám TAJ szám


Segítségeteket köszönöm!
emberke


csüt. ápr. 12, 2007 10:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 09, 2007 18:36
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
vackor írta:
balu999 írta:
Normálisan tettem föl a kérdést és nem kaptam rá választ.
Miután primkóbban tettem föl a kérdést kaptam választ.

Ennyire nem szoros az összefüggés!
Akkor volt időm választ írni... :)

Bocsánat.Nem akartam senkit megsérteni , főleg azt aki segitett nekem.


kedd feb. 27, 2007 16:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
balu999

Idézet:
Akkor volt időm választ írni...

Na tessék. Ez sem jött be.
Jobb lenne modort váltani. Menni fog.


szomb. feb. 24, 2007 17:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 513 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség