Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 19:15



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
DScaler-nél nincs hang 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: DScaler-nél nincs hang
Hurrrá... :rulez:

Na megoldódott a problémám, bár továbbra sem értem, hogy miért nem szólt, mivel a PC-n belül a TV Tuner és a Hang kártyám össze volt kötve kábelel, igaz a PII-es gépben nem volt az Alaplapba is Integrálva egy Hangkártya és még egy PCI-os Hang Kártya is... :?: :hm:
A TV Tunerhez anno kapott 20cm-es Jack 3,5 Stereo kábellel a TV Tuner Out-ját, összekötöttem a Hang kártya In-el és így most már van hang a Hi-Fi-n Stereoban... :lol:
Bár, mikor TV vagy Zene hallgatás közt váltok, azaz használom, úgy jön csak meg a hang, miután a Hi-Fi-t Ki-Be kapcsolom 1x ... :twisted:

Üdv... 'HókuszPók'


csüt. jún. 23, 2011 13:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: DScaler-nél nincs hang
Üdv... :rulez:

:potyog: Összefoglalom röviden és tömören, hátha sokan nem értik a problémámat... !-F

Amikor a TV Tunerel nézem a TV-t a Hi-Fi-n keresztül hallgatva azt, akkor csak a Bal Hangfalam szól, de ha mondjuk Mp3-at hallgatok a teszem fel Winamp Playerel, akkor STEREO-ban, mind a két hangfalamon keresztúl szól a Hang. :hm:
A hétvégén szétszedtem a PC-t és megnéztem, hogy jól kötöttem-e össze a TV Tuner és a Hang kártyát a PC házon belül vezetékkel... :P
A TV Tuner Line Out-ból meggyen a Hangkártyámhoz az Auxtern In-hez, más csak a CD Audio In és a DAT feliratú foglalat van, ebből a DAT még szabad a CD Audio In-hez a DVD Író/Olvasóm van kötve, szerintem ez így jó... :?: :hm:
Az összekötő kábelt is leellenőriztem, hogy nincs-e szakadás, de nincs. :twisted:
A TV Tunerem egy 'Amis' által gyártott 'Xtream' nevű PCI-os TV Tuner kártya, ami kifogástalanul és jó TV képet biztosít a 'Dscaler' programal, mivel az eredeti programját nem tudom használni, mert az XP-hez nincs Frissítésem hozzá, így, itt a Fórumozók közül ajánlotta valaki ezt a programot nekem, de annyi beállítási lehetőség van benne, hogy örülök, hogy tudtam konfigurálni és használni vele a TV-Tuneremet... :twisted:

Ui. 8)
Amúgy a Monitoromon keresztül hallgatva, mind a két STEREO hangszórón jön a hang, csak mikor a Hi-Fi-n keresztül akarom hallgatni a TV-t, akkor nem tudom, hogy miért nem szól, csak az egyik hangfal:?: :hm:
Én elsőre a 'DScaler'-re gyanakszom. ?:(
Vagy még esetleg szóba jöhet a TV Tuner kártyámnak a PC hátulján kimenő Audio Out Jack csatija még, amibe az RCA kábel egy Jack Stereo Adapteren keresztül van csatlakoztatva a TV Tuner kártyámhoz, lehet, hogy az nem jó vagy nem érintkezik rendesen, bár a régi PII-es Alaplapommal is így használtam, ezért azt kétlem… :evil: :hm:
A másik meg az, hogy a Vezérlőpult/Rendszerekben a TV Tuneremet, nem bírtam felismertetni és így egy SÁRGA ? jel van ott, még erre tudok gondolni, hogy ez lehet az oka, mert míg a PII-es alaplappal minden rendben volt hangzásilag, de amióta kénytelen voltam újítani, azóta a 'GigaBayt'PIII alaplappal már, nem tudtam felismertetni a TV Tuner kártyámat, mert az 'Amis' gyártó, nem adott ki hozzá XP-hez való Frissítést, mert megszűnt a gyártó, így csak a 'DSCaler'-rel tudtam összehozni és rákényszeríteni, hogy mukodjon, :twisted: de mint azt már előzőleg írtam is, a Rendszereszközöknél a Sárga ? jel, az ott fityeg mellette… :)))

Remélem tudtok tanácsolni valamit, hogy mit hol nézzek meg és mit, mire vagy hova állítsak át vagy be... :hm:
Bocsi, de ennél érthetőbben és rövidebben nem bírtam össze hozni még sem... :twisted:

Üdv... 'HókuszPók' :rulez:


csüt. jún. 09, 2011 15:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: DScaler-nél nincs hang
Akinek Hang problémája van, hogy nem szól a TV csak kép van a DScaler telepítés után, az nézzen be a DScaler képernyő Menü részébe és ot a következő helyeken próbálkozhat a hang varázslattal... :wink:

1.Menü
2.Bt Card
3.Audio Input és Itt vannak olyanok, hogy... :lol:

MUTE
Tuner
Radio
External
Internal
Disable
Stereo


Na, ezek közt kell válogatnotok... :gigalol:


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára SziaMiAu csüt. jún. 23, 2011 13:18-kor.



vas. máj. 15, 2011 21:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: DScaler-nél nincs hang
darthsith írta:
Hali all!

DScaler 4.1.1-es verzióját használva nincs hang...
hangbemenetnek a soundmax digital audiót jelöltem be(más opció nem is volt)..
Mixer line for source inputs-nál meg a vonalbemenetet, mert arra van dugva a hang. :evil:



Üdv... :)

Nálam a Mixer Line: Auxiliary-ra van állítva, mondjuk nekem össze van kötve a Hi-Fi vel, hogy jobb Filmek esetében jobban szóljon, de sajnos valamiért csak az egyik Hangfalon jön hang és sajnos így vagyok kénytelen használni, immár vagy két éve, tehát ha van valakinek erre is segítsége, azt szint úgy, Megköszönném, hogy mit nézzek meg, vagy-hogy mit kell és hol, átállítanom vagy beállítanom... ?:(
De ez csak a TV nézésnél van így, arra még nem jöttem rá, hogy miért, :?: :hm: mert ha zenét hallgatok a PC-n keresztül, akkor mind a két hangfal működik, tehát kábel vagy csatlakozási HIBA, ez esetben kizárható... :roll:


vas. máj. 15, 2011 20:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: DScaler-nél nincs hang
:potyog: Hát, nem találtam jobb témába illőt a problémámra, így megpróbálkozom itt... :)

A következő a helyzet, TV Tuner kártyámhoz ezt a DScaler 4.1.15 programot használom, mert a TUNER kártyámat ezzel tudtam feltelepíteni a PC-re újításból hátra maradva pár éve... :roll:
A következő a problémám, a TV-t, azt kifogástalanul tudom nézni vele, igaz, a kezelő felülete nagyon alap és nincs magyarosítás sem benne, na de legalább tudok TV-ni... :D
A gondom az, hogy tavaly a TV-ből vettem fel egy rövid pár perces műsort és akkor próbáltam is lejátszani, de sajnos nincs hang hozzá, azaz a felvett műsor meg van, csak valamiért nem tudom elővarázsolni a hangot is hozzá... :?: :hm:
A DScaler .avi-ba mentette el és próbáltam több lejátszóval is, mint pl. Winamp, de itt a kép fejjel lefelé jelenik meg... :?: :hm: :D

Próbáltam a köv. progikkal lejátszani: Win Media Player, Media Player Classical, BS Playerel, ezek lejátsszák az .avi Fájlt és a DSclaer is, csak Hang nincs…:?: :hm:
Az Splash-el is próbáltam, de ennél meg csak elindul a lejátszás, de még Kép sincs... :?: :hm:
Nem értem mi a gond, lehet hogy a Fájl nem is tartalmazza a hangot, mert valami nem volt engedélyezve a DSclaeren belül, az a baj, hogy olyan sok állítgatási lehetőség van benne, hogy a 10-ét sem tudom, hogy mivel, mit állítok el vagy be... :?: :hm: :D
Nem tudom mi lehet a gond, K-Lite Codec Pack is fel van telepítve... :?: :hm:

Üdv... :rulez: 'HókuszPók'


vas. máj. 15, 2011 20:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Hogyhogy hol?ITT!!
Hozzászólás DScaler-nél nincs hang
Hali all!

DScaler 4.1.1-es verzióját használva nincs hang...
hangbemenetnek a soundmax digital audiót jelöltem be(más opció nem is volt)..
Mixer line for source inputs-nál meg a vonalbemenetet, mert arra van dugva a hang. :evil:


vas. jan. 08, 2006 21:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség