Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 5:29



Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Exploler exe hiba 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
baloghi írta:
... az osztály kétharmada bukott - a felkészülés forrásaként a Wikipédiát jelölték meg...

Ha a Wikipédia helyére a Fórumot gondoltad, az azért túlzás. De lehet máshol is érdeklődni. Ott még be is jöhet ez az arány. Mondom én. :D


vas. dec. 07, 2008 19:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 05, 2008 23:03
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
hmm.

eltünődtem.

eszembe jutott az a svéd eredetű hir, amiben beszámoltak egy bizonyos gimnázium végzőseinek eredményeiről.
a lényeg az , hogy az osztály kétharmada bukott - a felkészülés forrásaként a Wikipédiát jelölték meg.

hát igen.


vas. dec. 07, 2008 19:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
baloghi írta:
... a lényeg a buldogszerű kitartás ...

Ha tanulmányozod a Fórumot, sok hasznos tanácsot olvashatsz. :shock: :D


vas. dec. 07, 2008 19:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 05, 2008 23:03
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
megoldódott a probléma, néhány napos kisérletezés után.
kicseréltem az intézőt-számos féregkergetőt átfuttattam- majd a vga drivert ujra telepitettem, számos programot töröltem... registryt pucoltam.
intel chipset drivert ujat telepitettem, memtestet futtattam, HD- ellenőrzést végeztem- no és igénybe vettem korábbi visszaállitási pontokat... :).......no és ráolvastam...
hirtelen ezek jutnak eszembe, de ennél sokkal összetettebb volt a kisérlet.

végül is ugy tünik megusztam a formázást- legalább rend van egy ideig .

az a lakonikus tanács amit a Microsoft erre az esetre sugall" a hibát bármi okozhatja" még lehet hogy igaz is.
a lényeg a buldogszerű kitartás :)))


vas. dec. 07, 2008 19:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 05, 2008 23:03
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hi!
segitségre lenne szükségem. A probléma ismert : az explorer.exe alkalmazáshiba. A megoldásra viszont nemigen találtam sehol receptet. bemásolom ide a log-ot:

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 22:58:52, on 2008.12.05.
Platform: Windows XP Szervizcsomag 3 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16735)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\SYSTEM32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\Program Files\Windows Defender\MsMpEng.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\WINDOWS\SYSTEM32\Ati2evxx.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\WINDOWS\vsnpstd.exe
C:\PROGRAM FILES\A-SQUARED ANTI-MALWARE\a2service.exe
C:\WINDOWS\system32\DVDRAMSV.exe
C:\WINDOWS\system32\inetsrv\inetinfo.exe
C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7DEBUG\MDM.EXE
C:\WINDOWS\System32\tcpsvcs.exe
C:\WINDOWS\System32\snmp.exe
c:\Program Files\Microsoft SQL Server\90\Shared\sqlwriter.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_07\bin\jusched.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashDisp.exe
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\MOM.exe
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\daemon.exe
C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe
C:\Program Files\Free Download Manager\fdm.exe
C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\ccc.exe
C:\Program Files\Skype\Plugin Manager\skypePM.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe
C:\Program Files\MSN Messenger\msnmsgr.exe
C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe
C:\WINDOWS\explorer.exe
C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = www.startlap.hu/
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Hivatkozások
O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll
O2 - BHO: Skype add-on (mastermind) - {22BF413B-C6D2-4d91-82A9-A0F997BA588C} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll
O2 - BHO: Spybot-S&D IE Protection - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - C:\PROGRA~1\Spybot - Search & Destroy\SDHelper.dll
O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_07\bin\ssv.dll
O2 - BHO: AcroIEToolbarHelper Class - {AE7CD045-E861-484f-8273-0445EE161910} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll
O2 - BHO: FDMIECookiesBHO Class - {CC59E0F9-7E43-44FA-9FAA-8377850BF205} - C:\Program Files\Free Download Manager\iefdm2.dll
O2 - BHO: FlashFXP Helper for Internet Explorer - {E5A1691B-D188-4419-AD02-90002030B8EE} - C:\FlashFXP\IEFlash.dll
O3 - Toolbar: Adobe PDF - {47833539-D0C5-4125-9FA8-0819E2EAAC93} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll
O4 - HKLM\..\Run: [snpstd] C:\WINDOWS\vsnpstd.exe
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre1.6.0_07\bin\jusched.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [avast!] "C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashDisp.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [StartCCC] "C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CLIStart.exe" MSRun
O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe
O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
O4 - HKCU\..\Run: [DAEMON Tools Lite] "C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\daemon.exe" -autorun
O4 - HKCU\..\Run: [Skype] "C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe" /nosplash /minimized
O4 - HKCU\..\Run: [Free Download Manager] "C:\Program Files\Free Download Manager\fdm.exe" -autorun
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'HELYI SZOLGÁLTATÁS')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'HÁLÓZATI SZOLGÁLTATÁS')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
O8 - Extra context menu item: Az összes letöltése Free Download Managerrel - file://C:\Program Files\Free Download Manager\dlall.htm
O8 - Extra context menu item: Convert link target to Adobe PDF - res://C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIECapture.html
O8 - Extra context menu item: Convert link target to existing PDF - res://C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIEAppend.html
O8 - Extra context menu item: Convert selected links to Adobe PDF - res://C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIECaptureSelLinks.html
O8 - Extra context menu item: Convert selected links to existing PDF - res://C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIEAppendSelLinks.html
O8 - Extra context menu item: Convert selection to Adobe PDF - res://C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIECapture.html
O8 - Extra context menu item: Convert selection to existing PDF - res://C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIEAppend.html
O8 - Extra context menu item: Convert to Adobe PDF - res://C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIECapture.html
O8 - Extra context menu item: Convert to existing PDF - res://C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Acrobat\AcroIEFavClient.dll/AcroIEAppend.html
O8 - Extra context menu item: Kijelölés letöltése Free Download Managerrel - file://C:\Program Files\Free Download Manager\dlselected.htm
O8 - Extra context menu item: Letöltés Free Download Managerrel - file://C:\Program Files\Free Download Manager\dllink.htm
O8 - Extra context menu item: Video letöltése a Free Download Manager-rel - file://C:\Program Files\Free Download Manager\dlfvideo.htm
O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_07\bin\ssv.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_07\bin\ssv.dll
O9 - Extra button: Skype - {77BF5300-1474-4EC7-9980-D32B190E9B07} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll
O9 - Extra button: (no name) - {DFB852A3-47F8-48C4-A200-58CAB36FD2A2} - C:\PROGRA~1\Spybot - Search & Destroy\SDHelper.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Spybot - Search & Destroy Configuration - {DFB852A3-47F8-48C4-A200-58CAB36FD2A2} - C:\PROGRA~1\Spybot - Search & Destroy\SDHelper.dll
O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe
O16 - DPF: {D27CDB6E-AE6D-11CF-96B8-444553540000} (Shockwave Flash Object) - http://fpdownload2.macromedia.com/get/s ... wflash.cab
O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\Skype4COM.dll
O23 - Service: a-squared Anti-Malware Service (a2AntiMalware) - Emsi Software GmbH - C:\PROGRAM FILES\A-SQUARED ANTI-MALWARE\a2service.exe
O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe
O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe
O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
O23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
O23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
O23 - Service: DVD-RAM_Service - Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. - C:\WINDOWS\system32\DVDRAMSV.exe
O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\1150\Intel 32\IDriverT.exe
O23 - Service: NBService - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService.exe
O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe
O23 - Service: PLFlash DeviceIoControl Service - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\IoctlSvc.exe (file missing)
O23 - Service: Remote Packet Capture Protocol v.0 (experimental) (rpcapd) - CACE Technologies - C:\Program Files\WinPcap\rpcapd.exe

--
End of file - 9255 bytes


Köszönöm az esetleges értékelést.


pén. dec. 05, 2008 23:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
huhogó

Fogadd meg stell tanácsát. Lehet, hogy csodálkozni fogsz, mennyire fertőzött a géped. Sőt biztos. :D

Ja igen: van rendes tűzfalad? Nem a Win-re gondolok. :shock:


csüt. ápr. 17, 2008 14:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás ok
Udv:
Itt mar megint 99% hogy virusok muve,en mar szamtalanszor leirtam hogy ha a Virus irto> akarmijen<NOD-AVAST-NIS_Avira_....nemis talal semit az nemjelenti azt hogy a gep nincsen megfertozve.Az csak naiv elkepzeles hogy igy nincsen virus,mert csak az ismert virusokat jelzi,Ezert ez a tanacsom:Eridj at IDE:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=35889
Olvasd el hogy kell HiJack>logot csinalni es ted oda.
UDV


csüt. ápr. 17, 2008 7:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 17, 2007 21:32
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Exploler exe hiba
Laci_L írta:
Ha javító telepítést csináltál, az nem sokat ér. Ha meg telejes újratelepítést (formázással), akkor valamelyik futó processz miatt van.

1. legegyszerűbb: vissza lehet állni egy korábbi helyreállítási pontra, ha van ilyen, de evvel elveszhetnek telepítések.
2. megnézni melyik program futása alatt, vagy utána történik a baj.
3. ne legyen feleslegesen indítva automatikusan semmi, csak az, ami feltétlenül kell.


Köszönöm Laci_L a javaslataidat. 1. Az XP telepítése felemásan sikerült, azt akartuk, hogy megmaradjonak az eddigi dolgok, meg is maradtak, csak az ikonok nem jöttek vissza.Külön raktam az asztalra. Közben készült egy másik felhasználó fiók is, talán az zavar be?. 2. Szinte minden ablak bezárásánál felugrik: az Exploler exe hibát észlelt...stb, és az ikonok eltünnek, majd újra előjönnek. Úgy tapasztaltam, hogy az internet ablakinak zárásakor nem csinálja ezt.
Nem szoktam egyszerre kettőnél több ablakkal dolgozni általában.
Ettől függetlenül minden jól működik a gépen. Ez viszont nagyon idegesítő.
Elnézést, hogy egy kicsit később reagálok, de nem voltam gépközelben.
Köszönöm. Továbbra is szívesen veszem a segítséget bárkitől. huhogó


csüt. ápr. 17, 2008 0:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ha javító telepítést csináltál, az nem sokat ér. Ha meg telejes újratelepítést (formázással), akkor valamelyik futó processz miatt van.

1. legegyszerűbb: vissza lehet állni egy korábbi helyreállítási pontra, ha van ilyen, de evvel elveszhetnek telepítések.
2. megnézni melyik program futása alatt, vagy utána történik a baj.
3. ne legyen feleslegesen indítva automatikusan semmi, csak az, ami feltétlenül kell.


hétf. ápr. 14, 2008 9:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 17, 2007 21:32
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
stell írta:
Udv:
Probald meg eztett ha nemsegit akor Virusok:
nyomd meg:CTRL+ALT+DEL>a procesok kozot talald meg explorer.exe klikelj ra>alol klik gomb bevegezni befejezni ok
klik a bal sarokban ful>mapak>uj feladat>keresd meg a C:\windows ban az explorer.exe ojan mint a monitor es klik ok.



Köszönöm a tippet, de sajnos nem vált be. Sőt NOD32-vel ellenőriztem vírust sem talált. A hiba mégis megmaradt. Továbbra is várom a Te, illetve esetleg mások segítségét, mert kicsit zavaró így a munkámra.
Előre is köszönöm!


vas. ápr. 13, 2008 22:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Udv:
Probald meg eztett ha nemsegit akor Virusok:
nyomd meg:CTRL+ALT+DEL>a procesok kozot talald meg explorer.exe klikelj ra>alol klik gomb bevegezni befejezni ok
klik a bal sarokban ful>mapak>uj feladat>keresd meg a C:\windows ban az explorer.exe ojan mint a monitor es klik ok.


vas. ápr. 13, 2008 15:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 17, 2007 21:32
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Exploler exe hiba
Újra kellett telepítenem az XP-t. Azóta azt tapasztalom, hogy általában egy-egy ablak bezárásakor (kilépéskor) felugrik a jól ismert kis ablak: "Az exploler exe hibát észlelt, le fog állni" stb, stb majd egy pillanatra eltünnek az asztal ikonjai, aztán visszaáll minden a helyére.
Mi lehet a gond, hogyan tudnám javítani? Kérem segítsetek! Előre is kösz!
huhogó


vas. ápr. 13, 2008 15:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 12 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség