Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 2:50



Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
WLAN kártya miatt kékhalál (ar5211.sys) 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 21, 2009 23:11
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Próbáld eszközkezelőben eltávolítani a wlan karit, restart, majd a legfrissebb Asus honlapról származó drivert telepíteni hozzá.


OK ! Kösz az infot probálkozom talán jo lesz .


csüt. jan. 22, 2009 10:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Próbáld eszközkezelőben eltávolítani a wlan karit, restart, majd a legfrissebb Asus honlapról származó drivert telepíteni hozzá.


csüt. jan. 22, 2009 0:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 21, 2009 23:11
Hozzászólások: 2
Hozzászólás WLAN kártya miatt kékhalál (ar5211.sys)
Hello !

A segitségeteket kérném !
Van egy ASUS F5RL-AP336 notebook Atheros kártyával XP Pro. van a gépen .Kábelal hálozati netre szeretném csatlakoztatni de nem tudom mert a kékhalált adja be mi tegyek vele , vagy ha rakok rá egy router akkor megoldodik ez a problémám ? Csatoltam a kékhalált is foton ! Előre is kösz a segitséget !!![url=http://kepfeltoltes.hu/view/090121/S5000232_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]

[img]


szer. jan. 21, 2009 23:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
szia,
sajnálom hogy nem ment.
Nem tudom mit segithetnék,
De itt a manual-ról a link. de emailban is elküldtem.
ugy próbáltad hogy nem az exe-t inditod el hanem az eszközkezelőben a drivert frissitéssel cseréled, ugy hogy te keresed meg az inf-helyét (mármint a könyvtárat aiben a driver van)


szomb. jún. 14, 2008 17:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 10, 2008 21:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Hali,

felraktam az Intel drivereket, de azt írja ki, hogy "az eszköz nem indítható el". Amúgy ha tudod majd linkeld már be azt a manualt, amiben ez a driver volt megnevezve, hogy ez kell az 5710Z-hez. Mármint az Intel.

Adok én is egy linket: http://www.acerpanam.com/synapse/forms/ ... N=98180253

Ebben benne van az Intel is meg Atheros is. De az Intellel meg nem megy, Atherossal meg meghal. Küldök egy képet e-mailben, hogy mit ír ki, hogy írja ki :?


szomb. jún. 14, 2008 17:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 10, 2008 21:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
energoman írta:
mindent jól leszedtél a gépről?????
mármint kérdőjeles hálózati eszközzé tetted a rendszeredet?
Mert biztos ami biztos az a jó ha nincs fenn semmi!

Küldtem privita drivereljuttatásról nézd meg!


Oké, válasz ment!


pén. jún. 13, 2008 20:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
mindent jól leszedtél a gépről?????
mármint kérdőjeles hálózati eszközzé tetted a rendszeredet?
Mert biztos ami biztos az a jó ha nincs fenn semmi!

Küldtem privita drivereljuttatásról nézd meg!


pén. jún. 13, 2008 20:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 10, 2008 21:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
"Én jelenleg egy ilyen wlan-hoz (nem Acer) egy
Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection v11.5.0.32 -es
drivert használok, plusz egy kis kiegészitőt.
Hogy ne kelljen keresni : itt van egy driver honlap"


Én elindítom ennek a telepítőjét (x32), de nem történik semmi! Illetve megjelenik egy kis ablak, tölt egy kicsit, majd kilép. És ugyanez van más gépen is, direkt kipróbáltam, h nem csak a laptopon sz*rakodik-e.


pén. jún. 13, 2008 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
A memóriabővítés mindenképp tervben volt. Hogy pont ez oldotta meg a problémát, tiszta véletlen.
A probléma, ha jól emlékszem, azután kezdődött, amikor megvettem az usb-s wlan kártyát. Néha jó volt, néha nem. Egy bizonyos játék is állandóan fagyott, ha neten játszottam. De ez már nagyon régen volt. :wink:


csüt. jún. 12, 2008 16:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 10, 2008 21:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Na, ezzel már talán közelebb vagyok a megoldáshoz! Kösz, hogy hozzászóltál!

"A 7-es explorer telepítése után, egy másik hibajelenség is előjött. Ha több lapot nyitottam meg, egyik percről a másikra bezárta magát."

Most, hogy így mondod, nekem is volt ilyen, bár nem sokszor, Firefoxxal! A jelemzőbb nálam az, hogy hibát észlel, és leáll.

"Majd rászántam magam és vettem 2*1GB ramot, amit kicseréltem a régiekkel(2*512). Azóta megszűnt a probléma!
Utólag barátnőm gépébe is beleraktam a ramokat és ott is ugyanezt a hibajelenséget produkálta. Memtest szintén nem írt ki hibát."


Azt nem értem, hogy ha nem írt ki a memtest hibát, akkor mi alapján döntöttél mégis a memória kicserélése mellett? És most akkor az lenne a megoldás, hogy kihajítom az 1GB RAM-omat és veszek bele egy újat (gondolom más típusút)?

*Szerk.: egyébként neked is bizonyos idő után jött elő ez a probléma, vagy már egyből az elején egy windows reinstall után?


csüt. jún. 12, 2008 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Üdv!

Hasonló problémával én is sokat szenvedtem. Nálam XP akkor még SP2 alatt egy d-link okozott hasonló kékhalálokat. Szintén a hálókártya driverére hivatkozva. A 7-es explorer telepítése után, egy másik hibajelenség is előjött. Ha több lapot nyitottam meg, egyik percről a másikra bezárta magát. Memóriákat többször is teszteltem, de a memtest nem mutatott hibát. Drivereket milliószám próbáltam, de semmi siker.
Majd rászántam magam és vettem 2*1GB ramot, amit kicseréltem a régiekkel(2*512). Azóta megszűnt a probléma!
Utólag barátnőm gépébe is beleraktam a ramokat és ott is ugyanezt a hibajelenséget produkálta. Memtest szintén nem írt ki hibát. :roll:


csüt. jún. 12, 2008 15:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
és talán van egy inf valahova bemásolva, de ezt az eszközkezelőben meg tudod nézni a driver adatlapján, ezt az inf-et töröld
a ezután telepitsd le a drivert a programok hozzáadása eltávolitásából
és még távolitsd is el az eszközkezelőböl az eszközt
majd inditsd ujra a rendszer
mikor elkezdi keresni megint akkor nyomj mégsemet és ted fel kézzel.

De amugy menni kéne akkor is ha csak simán rátelepited!

üdv


szer. jún. 11, 2008 17:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 10, 2008 21:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Köszönöm, kipróbálom!

Még lenne valami: hogy töröljem le az Atheros WLAN drivert, ha egyszerűen lefagy a telepítője? Ismertek valami uninstalláló programot, ami ilyen esetben ugyanúgy töröl, mint maga az atheros telepítő, csak nem fagy le?
Vagy anélkül is feltehetem ezt, h amazt letörölném? Vagy csak még jobban összegabalyodnának? :hm:


szer. jún. 11, 2008 16:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Nem tudom lehet én néztem valmit félre, de ehez a géphez nem atheros-os wlan driver kell:

WLAN: Intel® PRO/Wireless 3945ABG (dual-band tri-mode
802.11a/b/g), 3945BG (dual-mode 802.11b/g) Wi-Fi
CERTIFIED® network connection, supporting Acer SignalUp™
wireless technology (for selected models) or Acer InviLink™
802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED® network connection, supporting
Acer SignalUp™ wireless technology (for selected mode
ls)

ezt a Acer 5710Z manual-ból másoltam ki!

Én jelenleg egy ilyen wlan-hoz (nem Acer) egy
Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection v11.5.0.32 -es
drivert használok, plusz egy kis kiegészitőt.
Hogy ne kelljen keresni : itt van egy driver honlap


szer. jún. 11, 2008 15:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Nem tudom lehet én néztem valmit félre, de ehez a géphez nem atheros-os wlan driver kell:

WLAN: Intel® PRO/Wireless 3945ABG (dual-band tri-mode
802.11a/b/g), 3945BG (dual-mode 802.11b/g) Wi-Fi
CERTIFIED® network connection, supporting Acer SignalUp™
wireless technology (for selected models) or Acer InviLink™
802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED® network connection, supporting
Acer SignalUp™ wireless technology (for selected mode
ls)

ezt a Acer 5710Z manual-ból másoltam ki!

Én jelenleg egy ilyen wlan-hoz (nem Acer) egy
Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection v11.5.0.32 -es
drivert használok, plusz egy kis kiegészitőt.


szer. jún. 11, 2008 15:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 10, 2008 21:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
XP, SP2-vel... Nem az a "barbiebornsuper" kiadás, semmi csicsa, csak simán XP, SP2-vel.

Ja és van egy 3. dolog is: a Mozilla is "hibát észlel" elég gyakran, és leáll. Lehet hibajalentést küldeni, v "mégse", de ha nem mész semelyikre, akkor ugyanúgy tudsz tovább ügyködni a firefoxban, ugyanúgy működik tovább :o


szer. jún. 11, 2008 14:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Jahogy linuxos, értem. (Mostanában nagyon nyomják a Vistát a laptopoknál, ezért gondoltam arra)

Igazából kezdek kifogyni az ötletekből.
Amit XP-t felraktál az a sima alap (esetleg SP-vel integrált) vagy ilyen BarbieBornSuper Edition?
Frissítésekkel hogy állsz? SP3?


szer. jún. 11, 2008 13:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 10, 2008 21:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
"Ha a gépet Vistaval vetted, akkor lehet hogy érdemesebb lenne azt használni, mint másik kártyát venni."

Linuxos lenne a laptop alapból... De az érdekes az, hogy ahhoz még driverek se nagyon vannak Linuxra, meg Linuxot nem tennék rá semmiképpen amúgy se.

"Vagy még esetleg az XP-t teljessen újrahúzni, http://www.acerpanam.com -ról leszedni drivereket aztán tiszta lappal indulni."


Maga az XP teljsesen gyors, szinte semmi gond nincs vele, kb. 2 hónapja volt újrarakva (format c-vel), pont emiatt, mert akkor is elkezdett kékhalálozni, meg újraindulni.
Szerintem ha újra is tenném ugyanígy előjönne ez a probléma kis idő után. Csak azt nem értem, hogy 2 hónapig miért nem jelentkezett.

Azzal nem lehet ez összefüggésben, hogy a windows explorerem is leáll, ha belépek pl. a Dokumentumok mappába? Kiírja, hogy veszélyforrás stb. stb, a számítógép biztonsága érdekében a windows leállította a következőt: Windows Intéző. Ez nekem a format c után újrarakott XP-n már a legelején jelentkezett :shock:

Azért kérdezem, h nem-e lehet vele összefüggésben, mert amikor ennek az ar5211.sys-nek, meg DRIVER_IRQL-nek olvastam utánna külföldi lapokon, akkor a megadott megoldási linkek közt volt egy ezzel a problémával foglalkozó is, csak én nem vettem észre összefüggést a két dolog között.


szer. jún. 11, 2008 12:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Maga a hardware (wlan kari) nagy valószínűséggel jó, ez szoftveres probléma lesz. Az is lehet, hogy valamelyik másik driver a hibás, amivel ez összeakad. Ha ez nem jön be és memtest se jelez hibát, akkor sztem egyesével szedd le a vidkari drivert és társait és telepítsd fel őket újra.

Ha a gépet Vistaval vetted, akkor lehet hogy érdemesebb lenne azt használni, mint másik kártyát venni. Nem olyan rossz oprendszer az, egy hónap alatt megszokod és utána használod szépen. Én ezért nem vennék másik kártyát. Vagy még esetleg az XP-t teljessen újrahúzni, http://www.acerpanam.com -ról leszedni drivereket aztán tiszta lappal indulni.


szer. jún. 11, 2008 12:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 10, 2008 21:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
"Ahogy látom az Acer oldalán, ez a géphez csak Vista driverek vannak. Azt raktad fel XP-hez? "

Vannak XP driverek is, csak elég mélyen kell kutakodni hozzá. XP drivereket használok.

Amiket belinkeltél drivereket-mást úgyse tudván-kipróbálom, aztán lesz ami lesz, bár nem hiszem, hogy segítene. Bár még így is itt kaptam a legtöbbet érő hozzászólást :wink:

Ha a hiba továbbra is fennáll, akkor meg nem maradt más mint WLAN kártya csere?


szer. jún. 11, 2008 10:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ahogy látom az Acer oldalán, ez a géphez csak Vista driverek vannak. Azt raktad fel XP-hez?

IRQ-s hiba pedig általában driver probléma. Illetve még memóriahiba is lehet, csinálj egy memtestet, biztos ami biztos.

Az én notimat is szerelték Atheros cuccossal, szerintem ua. van benne, próbáld meg ezt:
ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/a ... 132%20.zip

Illetve az enyémben konkrétan Broadcom cucc van, de ezt először nem tudtam, és a fent linkelt drivert használtam hozzá. Ezzel azt akarom mondani, hogy nagyjából kompatibilis a kettő, ezért ha minden kötél szakad, megpróbálhatod ezt is:
ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/a ... 0.46.0.zip


kedd jún. 10, 2008 23:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 10, 2008 21:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás WLAN kártya miatt kékhalál (ar5211.sys)
Sziasztok!

Remélem nem gond, hogy nyitok a segítségkérésemnek egy topikot, nem találtam állandó "help" topikot ugyanis.

Felmerült nálam egy probléma a WLAN kártyával kapcsolatban. Illetve külföldi fórumokon utánna olvasva következtetek arra, hogy azzal van probléma. Akkor leírom, hogy miről is van szó.

Szóval a helyzet az az, hogy az XP megfő kék halállal, gyakorlatilag minden előzmény nélkül. Az üzenet amit kiír (a lényeg): DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, és amivel problémája van, az az ar5211.sys fájl.
A laptopom egy Acer 5710Z, benne egy Atheros (AR5007EG) WLAN kártyával. A szoftver verziója a letölthető legfrisebb, nem azzal van a baj.

Magyar oldalt e probléma kezelésére nem találtam, külföldi viszont akadt. Azokon volt egy egyszerűnek tűnő megoldási javaslat. Nevezetesen az, hogy töröljük le az Atheros drivert, majd nevezzük át az ar5211.sys ar5211.old - ra, aztán reboot, majd reinstall. A helyzet az az, hogy miután átnevezem a fájlt, újraindítok és újratelepítek, akkor a telepítés létrhozza az ar5211.sys fájlt újfent. Így fölösleges is átnevezni, mert nem ér sz*** se.

Aki találkozott már ezzel a dologgal, vagy tudja a megoldást, kérem segítsen.



Megj.: a hozzászólást csak átmásoltam egy másik számítástechnikai fórumból, ott nem tudtak érdemben segíteni :(

Én már hajlok az új WLAN kártya vételére, csak ha ismeritek ezt a problémát, akkor mondjátok meg, hogy melyiket érdemes venni, ami nem csinálja ezt, mert ez már bírhatatlan, most is CD-írás közben szállt el!


kedd jún. 10, 2008 21:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 22 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség