Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 16, 2024 21:21



Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ] 
HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
TargeT írta:
... én még "leragadtam" a 2baksa.net-nél. Ott sem volt vírus sosem nekem ...

A 2baksa honlapon nincs vírus, csak reklám. De a letöltött programok törésénél már igen. Én csak virtuális gépen próbálok ki mindent, majd utána a gépen. Általában a program exe fájlt módosítják, ezek már sosem vírusosak. Csak be kell másolni/felülírni, és kész. A crack meg marad egy jelszóval védett tömörítésben. Ezt el lehet menteni, semmi sem találja meg. Mellesleg a 2baksa nem nagyon rak fel Portable verziókat. Az inkább a repack.me, és a diakov.net helyeken van (ez utóbbi is orosz nyelvű). Arra jöttem rá, ha a 2baksa linkjében a https helyett a http van, ugyanúgy bejön az oldal, de nem siránkozik az AdblockPlus miatt, és nincs reklám. :)

Én az ESET Internet Security védelmében abszolút megbízok. Minden el van mentve rendszeresen külső eszközön, beleértve az Op rendszert is. Nagyon nagy bajt nem tud okozni egy vírus, legfeljebb az veszhet el, ami a mentés után keletkezett. Az meg legfeljebb egy hónap. Ilyen probléma 20 év alatt egyszer volt.

Ps: a 2baksa folyamatosan kér hozzájárulást. Azt írják, hogy a szerver Ukrajnában van, és nem tudnak fizetni az orosz bankkártyával. Megnéztem, a szerverük az USA-ban van. Ez nem Ukrajna. :)

Kép


csüt. feb. 29, 2024 7:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Figyelembe kell venni Laci új tippjét szerintem. :D Én így fogok tenni.
Amúgy én még "leragadtam" a 2baksa.net-nél. Ott sem volt vírus sosem nekem, habár egyes letöltési linkekre a védelmi program rámoccanhat, de többnyire van másik link, ha nem akarunk a védelemmel szórakozni. Habár minden letöltés dög lassú, és standbyban leáll.
Persze az is előfordulhat, hogy a letöltött fájl valamelyik részére lesz majd riasztás, igaz inkább hacker eszköz miatt.
El lehet dönteni, hogy megér-e némi rizikót, vagy virtuális gép, vagy hagyni a fenébe.
Az a 3 db Virustotal találat nem oszt a többi clean-hez képest. És ez csak az URL.


szer. feb. 28, 2024 10:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Laci_L írta:
Vírussal sosem volt gond.
Nálam a böngésző bővítmény blokkolja a lapot. A virustotal.com sem javasolja: 3 security vendors flagged this URL as malicious. Most akkor kinek higgyek? A VirusTotalnak? A Malwarebytes Browser Guardnak? Lacinak? :hm: :gigalol:


szer. feb. 28, 2024 7:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Én az összes Portable programot (a Hard Disk Sentinel-t is) innen szoktam leszedni. Jól megcsinálják, nagyon gyors a letöltés. Egy gond van: csak orosz nyelvű, és regisztráltan lehet letölteni, az meg cirill betűs. Nem egyszerű.
A letöltött program már eredeti + orosz. Vírussal sosem volt gond.


szer. feb. 28, 2024 7:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
vackor írta:
Én egyelőre csak a 6.10-et látom. A HDS is.
Igen, a hivatalos lapon is 6.10 van kiírva. De ha letöltöd :!: :idea: :shock:
A setup.exe aláírása rendben van, de a részleteknél azt állítja magáról, hogy 6.20 verzió, 2024.02.20.
A portable exe névjegye szintén 6.20 (13190).


szer. feb. 28, 2024 0:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Én egyelőre csak a 6.10-et látom. A HDS is.


kedd feb. 27, 2024 22:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Kétszer ment el. Rákattintva nem történt semmi, az újabbra meg dupla lett. Törölni már nem tudom, csak ezt leírni. :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L szer. feb. 28, 2024 6:58-kor.



kedd feb. 27, 2024 19:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Megjelent a legújabb Hard Disk Sentinel Pro 6.20 B13190. Portable verzió is van. :wink:


kedd feb. 27, 2024 19:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Egy másik topicban írtam, hogy nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni. Pedig de.
Van akinek rendre sikerül. :wink:


kedd feb. 27, 2024 5:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Ezt a témát 2 éve már kiveséztük. :hm:


hétf. feb. 26, 2024 22:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Supervisor írta:
Családi verzió egy WD500 HDD-n egy szektorhibát jelez.
A HardDiskSentinel azért ennél informatívabb üzeneteket szokott kiírni. Nekem például az egyik régi lemezre ezt írja ki a 6.10 verzió:
"A lemez felületén található 2 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése.
Nincs szükség beavatkozásra."

Tök egyértelmű szerintem. Évek óta figyelem, nem változik semmit, tehát nyugodtan vissza lehet feküdni.
Supervisor írta:
Hiába futtatom le többször is a javításokat
Neked nem kell, és nem is lehet "javítani" semmit! A szükséges javításokat a lemezvezérlő elvégzi. Neked csak a HardDiskSentinel üzenetét kell elolvasni. Ha azt írja, hogy nincs teendő, akkor nyugi van. Ha azt írja, hogy mentsd le az adatokat és cseréld a disket, akkor tedd azt!


hétf. feb. 26, 2024 20:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Úgy emlékszem, hogy a merevlemezen van tartalékolva egy rejtett szektorterület, amit a saját belső szoftvere üzembe helyez, ha talál szektorhibát. Ha ez a terület elfogy, akkor látható marad a hiba. Ezt már nem nagyon lehet javítani.
Amit tehetsz: sürgősen lemented az egész merevlemezt egy másik hibátlan (új) eszközre, leginkább SSD-re. A javítgatás nem ér semmit, adatvesztés lesz belőle.


hétf. feb. 26, 2024 18:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Családi verzió egy WD500 HDD-n egy szektorhibát jelez. Hiába futtatom le többször is a javításokat meg a HDDREG-et ez utóbbi nem talál hibát az egy szektorhiba kiírva megmarad.
Volt már WDCLEAR is aztán újra a HDS összes javító programja meg HDDREG ismét egyik sem talál szektorhibát csak a HDS és csak azt az egyet, ami szerintem nem létezik...


hétf. feb. 26, 2024 16:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Elnézést kérek, sajnos súlyos gondok voltak amiért nem tudtam eddig időben válaszolni.


csüt. ápr. 14, 2022 9:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
vackor írta:
... Amit meg én kérdezek, arra egyszerűen nem válaszolsz...

Én is akartam segíteni a Macrium-mal (másik topik), arra sem jött válasz. :shock:


pén. feb. 18, 2022 19:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Szerintem már kétszer kifejtettem, hogy miért nem látja egyik program sem a hibás szektorokat, de valamiért ezt figyelmen kívül hagyod. Amit meg én kérdezek, arra egyszerűen nem válaszolsz. Nem tudok többet segíteni. Használd nyugodtan és ne foglalkozz vele.


csüt. feb. 17, 2022 21:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Egy WD5000 merevlemezt a HDS szerint 269 hibás szektorral már évek óta használok, tartalékként.
Most is lefuttattam rajta a WDCleart a HDDREG-et és az összes többi létező tesztelő programot és egyik sem talált egyetlen szektorhibát sem.
Ugyancsak lefuttattam a HDS összes létező lemezellenőrző programjait órákon át futottak meg újratesztelések és az eredmény hibátlan merevlemezt mutat, de ugyanakkor marad a piros háttér 269 hibás szektorbejegyzéssel.
Az biztos, ha a HDS egyszer talál háromnál több szektorhibát, akkor az a kijavításul után - HDDREG - akkor is kitörölhetetn bejegyzés marad, hiába van kijavítva.
Egyszerűen dühítő!


csüt. feb. 17, 2022 18:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Nos? Megvan az információ forrása?


kedd feb. 15, 2022 9:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Mondjuk épp ezért kellene tisztázni, hogy honnan veszi a hibás szektorokat. A SMART-ból? Akkor nem a program hibája. Saját maga számolja ki valamiből? Akkor lehet hogy az. De azt már korábban is írtam, ha a meghajtó a fizikailag hibás szektorokat átirányítja ("relocate") a tartalék szektorokra, attól még a fizikailag hibás szektorok száma nem lesz kevesebb, csak nem azokat használja, ezért nem is jön elő tesztelésnél. Ez viszont nem hiba, hanem normál működés, amivel gyakorlatilag nem kell foglalkozni. Ha elfogynak a tartalék szektorok, akkor majd lehet kezdeni aggódni, mert onnantól nem lehet őket ilyen láthatatlan módon kezelni. De fájlrendszer szinten az is megoldható. Egyébként ha a programot leállítod, lehet törölni az összegyűjtött adatokat a HDS mappájából, csak akkor minden előzmény infó elveszik.


hétf. feb. 07, 2022 8:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Nincs tökéletes szoftver. Ez ilyen.
Én nem is igen használom. Bár épp a napokban indítottam el.


hétf. feb. 07, 2022 5:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Valójában nincs egyetlen hibás szektor sem egyik merevlemezen sem. A HDS egyszer úgy találta és kijavításuk után egyedül csak a HDS írja ki őket továbbra is, nyomtalanul ez a valótlan kiírás sohasem fog eltűnni. Napok óta futtatom a teszteket, a HDS összes létező tesztjét többször is, még minden elérhető merevlemezinfós tesztet, de egyik sem talál szektorhibát csak a HDS-ben maradt bent eltüntethetetlenul.
Olyan ez mint most a MoonBounce, ha egyszer megtalál szektor hibát, akkor azt nyomtalanul soha többé nem lehet eltüntetni a HDS-ről.
Először az 1.40-es verziót verziót vettem meg ez már nagyon régen volt és néhány éve egy családit is, most az 5.70-nél tart és egyre rosszabb lett.
Azt nem értem, hogy az ilyen előzményeket miért nem lehet nyomtalanul eltüntetni, az eltolásos mód nem megoldás. Ha már megveszek egy szoftvert, akkor már had legyen lehetőség az előzmények nyomtalan eltüntetésére. Szóval számomra nagy csalódás lett a HDS.


hétf. feb. 07, 2022 2:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Hol jelennek meg ezek a hibás szektorok? A SMART adatoknál? Egy screenshot esetleg?


vas. feb. 06, 2022 22:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Ismét szivat a HDS 5.70.
Talált egy gépen négy a másikon egy szektorhibát amelyeket a HDDREG azonnal kijavított, de a HDS változatlanul azt írja ki, hogy még mindig megvannak.
Lefuttattam az összes HDS tesztet és minden olyan elérhető programot amelyek jelezni tudják a szektorhibákat ls de sem a HDS sem egyetlen más program nem talált egyetlen hibát sem.
Ezetől függetlenül a HDS még mindig találni véli a már kijavított szektorhibákat.
A WDCLEAR-t is lefuttettem, de ez sem hozott megoldást.
Nekem nem az a bizonyos HDS eltolásos módszer kellene, azt ismerem, hanem egy olyan funkciót hiányolok a HDS-ből, mint amilyen a BlueSceenView -nél van.
Konkrétan: Kijelzi a kékhalál okokat, amelyek a hibák ismeretében javíthatók, de ha nem akarjuk továb látni őket akkor a Minidump mappából tudjuk tórólni és nincs nyoma.


vas. feb. 06, 2022 11:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Nagyon is valósak az általad leírtak.
Mint írtam a HDDREG, az Ashampoo HDD sem találtak egyetlen hibát sem.
A WDClear meg átírja az összes szektort, eddig még minden ilyen esetben eltűnt utána a hibaüzenet, most változatlanul maradt a 40.
Azért tartaléknak még talán elmegy egy ideig.

Lenullázom -40-nel aztán meglátjuk.
Azért 20 nap futás után szünetmentes tápról hirtelen 40 szektorhiba...
Megy egy külsősnek olyan adatokkal amelyek pótolhatók.

Lefuttattam a HDDREG-et minden szektorhibát kijavított, ami talán nem is volt mert a HDS felület teszt egyet sem talált.


csüt. máj. 30, 2019 11:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Igen, el kellene már ezt engedni.
Ki lehet nullázni a vonatkozó HDS S.M.A.R.T adatokat, és ha ezután nincs változás, semmi gond. Ha növekszik a hibák száma, elég akkor elgondolkodni.

Nekem is van egy külső vinyóm, amire a HDS hibákat és valami 16%-ot ír, de semmi gond vele. Igaza lehet, mert az alapját egy régi USB tápellátási probléma okozhatta.


csüt. máj. 30, 2019 11:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Átgondoltam, próbáljuk meg újra:
Supervisor írta:
Csinálhatok vele bármit, lefuttattam a HDS összes lemezjavító programját de egyik sem talált hibát.
Ezt írtam néhánnyal ezelőtt. A meghajtón vannak tartalék szektorok, pont azért, hogy a hibásak HELYETT ezeket használja. Amikor a vezérlő úgy dönt, hogy lecserél egy szektort a tartalékra, onnantól minden írás és olvasás a tartalékra irányul, a hibásat többé nem használja.
Supervisor írta:
Viszont indításkor változatlanul 40 szektorhibát ír az önteszt és 60% teljesítményt.
Amit valószínűleg a SMART adatokból olvas ki, nem a felületet teszteli végig.

Mondok hasonlatot. Rossz az autód egyik fékje, kicserélteted, beírják a szervizkönyvbe hogy fékhiba. Te meg nézed: hű, egy fékhiba, de hiába próbálgatod, mindegyik jól működik. Persze, hiszen meg lett javítva. De a szervizkönyvben attól még benne marad.

A meghajtód naplózta, hogy kicserélt 40 hibás szektort jóra. A tesztprogramok már ezeket tesztelik, naná hogy nem hibásak.


csüt. máj. 30, 2019 10:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Egy másik gépen van, de szedek le képeket és rakok fel.


csüt. máj. 30, 2019 5:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Mutass egy képet róla.


szer. máj. 29, 2019 22:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Csinálhatok vele bármit, lefuttattam a HDS összes lemezjavító programját de egyik sem talált hibát.
Az összes önteszt hibajelzés nélkül futott le.
Viszont indításkor változatlanul 40 szektorhibát ír az önteszt és 60% teljesítményt.


szer. máj. 29, 2019 15:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
nbela írta:
... Pedig pontosan Te szoktal kampányolni az adatmentés fontossága mellett...

De hát ez volt az adatmentő. :shock: :huha:

Lehetne az adatmentés adatmentése is, de ennyire profi még én sem vagyok. :D
Most is némi gond volt, honnan szerezzek több száz GB helyet. Szerencsére nemrég vettem egy második 250 GB-os SSD-t, a Win10 ismerkedésre ( :cry: ). Oda mentettem. Mindenesetre a Maxtor-Seagate -ben nagyot csalódtam. Van egy kinézetre ugyanilyen háttétáram (Samsung), az hibátlanul megy. Pedig sokkal öregebb.


kedd máj. 28, 2019 7:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Laci_L írta:
Így jártam egy hónapja. Volt egy 10 hónapos 2 TB-os Maxtor M3 Portable külső merevlemezem. Két hónapja még működött, nemrég meghalt. 500 GB adat volt rajta, kb. a félét sikerült visszanyerni egy napos munkával.
:shock: Pedig pontosan Te szoktal kampányolni az adatmentés fontossága mellett... :wink:


hétf. máj. 27, 2019 23:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Hopp, ezt írja is a HDS súgó a "Hibás szektorok?" bekezdésnél.
http://www.hdsentinel.hu/smart/index.php


hétf. máj. 27, 2019 13:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Supervisor írta:
Amit nem értek, hogy a HDDREG, az Ashampoo HDD Controll és a VDCleaner miért nem jelez egyetlen szektorhibát sem?

Ahogy Laci_L írta, a HDS valószínűleg figyelembe veszi a tartalék szektorokból lecserélt hibásakat, a többi meg csak a fájlrendszerbe hibásként bejegyzetteket.

Jó ha tudod, hogy a legtöbb fizikai hibát nem lehet szoftveres úton kijavítani, ezekkel csak annyit lehet tenni, hogy HELYETTÜK a tartalék szektorokat használja fel a meghajtó. A "javító" programok is többnyire azt csinálják, hogy addig buzerálják a hibás szektort, amíg elérik, hogy a meghajtó vezérlő elektronikája lecseréli, onnantól hibátlanul működik (a tartalék). Az így lecserélt szektorok számát ki lehet olvasni a SMART adatokból.


hétf. máj. 27, 2019 13:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Supervisor írta:
... Azután vettem egy családi licencet, de csak én használom, mert senkinek sem kellett.

Ha elveiddel nem ellenkezik, ezek a programok megoldhatók fizetés nélkül is. Például ez is. Ha érdekel, ebben tudok segíteni.
Nagyon kevés az, amire nincs megoldás. Azt én is megveszem. :)

Mellesleg már a Ghost is ilyen volt. :shock:


vas. máj. 26, 2019 20:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
A futásteljesítményét illetően nagyon keveset használt, még két hetet sem ment.
Amit nem értek, hogy a HDDREG, az Ashampoo HDD Controll és a VDCleaner miért nem jelez egyetlen szektorhibát sem?

Annak idején az 1.40-es verzió volt az első, amit megvettem mint örök licenc. Aztán több winchester csere is volt és az aktiválások miatt lejártak az örök licenc is lejárt.

Azután vettem egy családi licencet, de csak én használom, mert senkinek sem kellett.


vas. máj. 26, 2019 19:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Supervisor írta:
Szívat a HDS! Elindítom 40 szektorhibát talált az önteszt.
A HDDREG lefuttatva, teljesen hibátlan.
Az Asmpoo HDD Controll lefuttatva, teljesen hibátlan.
VDClear nincs egy hiba sem.
Szívás!

A Sentinel benéz a rejtett tartalék szektorba is, és kiírja az oda automatikusan átrakott hibás szektorokat is. Lehet hogy ez a különbség. Élég hosszú a log fájl, böngészd át, ki fog derülni, mitől van a különbség.
De ne szívat, az biztos. Olyan adatot nem tud megadni, ami nincs benne a merevlemezben. Gondolom én. :)

Mellesleg, ha elkezd hibás szektorokat mutatni egy lemez, abból jó nem lesz. Nézz rá egy-két hét múlva (kérdés, hogy mennyit használod), és ha növekedés van, ments le róla mindent, amíg nem késő, majd dobd ki a szemétbe, ha garanciális reklamálj.

Így jártam egy hónapja. Volt egy 10 hónapos 2 TB-os Maxtor M3 Portable külső merevlemezem. Két hónapja még működött, nemrég meghalt. 500 GB adat volt rajta, kb. a félét sikerült visszanyerni egy napos munkával. 8000 szektoriba lett. A legszebb az volt, hogy összesen 22 órát futott, ebből 10 óra volt az adatmentés. Most csere alatt van. Még nem kaptam meg az újat. Én ezt nevezném szívásnak. :)


vas. máj. 26, 2019 17:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Szívat a HDS! Elindítom 40 szektorhibát talált az önteszt.
A HDDREG lefuttatva, teljesen hibátlan.
Az Asmpoo HDD Controll lefuttatva, teljesen hibátlan.
VDClear nincs egy hiba sem.
Szívás!


vas. máj. 26, 2019 10:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Újra letöltve és ez már kibontható és telepíthető.
A frissítés sajnos a hagyományos módon a programból még továbbra sem működik, csak így lehet frissíteni ha letöltöm ezt a most letöltött telepítőt.
A 1.40-től az 5.30 verziókig soha nem volt ilyen frissítési hibaüzenet.
A lényeg, hogy megoldható a dolog...


csüt. ápr. 04, 2019 6:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Én minden programot az újabb verzióval frissítem. Ha a programban van utalás a frissítésre, az is leginkább az új verzióra utal. A Firefox tudja, hogy jóval kisebb letöltött anyaggal frissít, méghozzá korrekten. De ez nem jellemző.

Csináld azt, amit javasoltak, és amit én is csinálok: töltsd le az új verziót.

Ami meg a zip-et illeti, nem is értelek. Ha nem bontható ki, akkor sérült a fájl. Le kell tölteni még egyszer. És használj WinRar-t, az korrekten tud mindent tömöríteni ki/be. Még soha sem volt vele gondom. Shareware, de mindenre akad megoldás. :)


szer. ápr. 03, 2019 20:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Valami gond lehet a zippel, mert semmivel sem sikerül kibontani. Letöltöm újra, hátha az jó lesz.


szer. ápr. 03, 2019 15:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Hogy nem sikerült kibontani? Nem sérült a zip fájl? Töltsd le újra, vagy tölts exe-t.


szer. ápr. 03, 2019 14:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
Ezt már megtettem, sajnos a ZIP-es változatot nem sikerült kibontani.
Win 8.1 alatt azonnal tud frissíteni.


szer. ápr. 03, 2019 8:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
A honlap szerint még a Win98 is támogatott, hálózati hiba meg lehet a HDS rendszerében is.
Ha saját maga nem tud frissíteni, akkor segíts neki: töltsd le telepítőt és tedd fel azzal.


szer. ápr. 03, 2019 5:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít
HardDiskSentinel 5.40 XP és Win7 alatt már nem frissít

Annak idején még az 1.40-es verziónál vettem meg a licencét.
Most az 5.40-es verzió a legújabb, amelynél XP és Win 7 alatt már nem tud frissíteni.
A licenc örök megjelöléssel van, de lehet, hogy csak a 5.40 ig tartott az XP és a Win 7 vonatkozásában...

Magyar fejlesztés és a fejlesztő nagyon sokat dolgozik rajta.
Frissítésnél az alábbi hibaüzenet jelenik meg: "- Hiba történt letöltés közben. Ellenőrizze a hálózatot és próbálja újra."
Hálózat, internet természetesen rendben működnek.

Lehet, hogy ebben a vonatkozásban is utolérte az XP-t és a Win7-et az elavultatás...?
Kár értük... :cry:


kedd ápr. 02, 2019 7:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 44 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség