Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 21:26



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
QNX op.rendszer telepítés, installálás, használat 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sziasztok!

Na, felraktam a 6.2.1-es cuccokat. En meg mindig meg vagyok vele elegedve, sot... Rengeteg Linux-os cucc le van hozza forgatva.
Ket problemam van mindossze:
1: A GTK-s cuccok nem akarnak futni. Nem tud kapcsolodni a grafikus szerverhez. Ti is tapasztaltatok hasonlot?
2: Eddig meg nem talaltam CD porkolo programot hozza. Azert meg nezelodok!

Udv: Deka


kedd júl. 13, 2004 8:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 20, 2004 12:34
Hozzászólások: 4
Hozzászólás QNX op.rendszer telepítés, installálás, használat
Helló Deka!

A hu_HU_102.kdef és a hu_HU_102.kbd fájlokat küldöm magánban. Annyit tudnod kell, hogy a QNX RTP (6.1) nem ismeri fel az új .kbd fájlt. Pontosabban, a Localization menüpont alatt ki lehet választani, de a kiválasztás hatástalan. Ezért javaslom, hogy mindenképpen előbb a 6.2.0_NC vagy 6.2.1_NC verziót telepítsd, és ott rakd be a két fájlt a /usr/photon/keyboard könyvtárba, majd a Localization menüpont alatt válaszd ki. Egyébként a 6.2.1_NC verzió nagyon jó, sokkal jobb, mint az RTP. Ennek a verziónak a Voyagere sokkal megbízhatóbb, mint az RTP-jé. Javaslom a 6.2.1_NC verzió letöltését a QNX honlapjáról, majd megkeresni a neten a Google-val a qnxpub621.iso fájlt, azt is CD-re égetni, és erről a CD-ről az Installerrel további programokat felrakni.
Alap rendszerként semmiképp ne használd a magyar ftp.fsn.hu/pub-ról letölthető iso-t, mert az valamilyen csonkított változat.
Az Operának van QNX-es változata, de ez csak a böngésző motor, ami héjként a Voyagert használja. Nekem nem terszett, ezért le is mondtam róla. Én egyébként böngészőként a Firebird (vagy Firefox - most nem QNX alatt vagyok, pontosan nem emlékszem), levelező kliensként pedig a Thunderbird programot használom, gond nélkül. A honlap mellett nagyon jó portálok vannak, közülük kiemelném a www.openqnx.com-ot. A Google-val egyébként sok másikat is találsz. A rendszer egyébként általábai is nagyon gyors, majd meglátod. Azt én nem vizsgáltam, meggyi a memória-igénye.

Üdv,

Fazakas Albert


hétf. júl. 05, 2004 6:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hi!

Köszönöm az infókat!!
Én egy P-200 MMX + 256M + Riva128 + SBLive! + háló gépre telepítettem.
Meglepetésemre egy használható gépet kaptam. (Csak úgy megjegyzés képpen, ezen a gépen a Linux is elég lassú). Mindent felismert. Egyszerre futtattam egy csomó alkalmazást, és kb. 40MB helyet foglalt.
Negatívumként egyedül azt említeném, hogy a Voyager nem tudott minden oldallal megbírkózni, amivel próbálkoztam. Pld. a Terminál Fórum oldalait is csak megjeleníteni tudta, de üzenni már nem.
Azt a kbd file-t megköszönném, ha elküldenéd!
Az újabb verziót is ki fogom próbálni, mert az elõzõben kellemesen csalódtam.
Amúgy az Opera böngészõnek is van QNX-es verziója. Már letöltöttem, de még nem próbáltam. Hátha a böngészõ gond így megoldódna.

Üdv: Deka


vas. júl. 04, 2004 21:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 20, 2004 12:34
Hozzászólások: 4
Hozzászólás QNX op. rendszer telepítés, installálás, használat
Helló Deka,

Igen, sikerült megismernem legalább annyira, mint egy desktop rendszert. Én csak erre voltam kiváncsi.
Ami a magyar billentyűzetet illeti, hát azzal volt nem is kevés gond.
Az eredetileg telepített QNX RTP (6.1-es verzió)-ból sok minden hiányzik, és a neten sem lehet hozzájutni. A magyar billentyűzet kiosztás beállításához pl. a szlovák billentyűzet kiosztás leíró fájljának felhasználásával (ennél van a legtöbb hasonlóság a magyarhoz) a /usr/photon/keyboard könyvtárból fel kellett használni az sk_SK_102.kdef nevű leíró fájlt (persze előbb megértve a felépítés lényegét), majd az mkkbd nevű - és ebben a verzióban nem található - utility-vel át kellett volna konvertálni bináris formába. Nos, ebben a verzióban ez nem volt kivitelezhető (legalábbis nekem). Végül nem volt mit tennem, le kellett töltenem a QNX honlapjáról a 6.2.1-es NC (non commercial) verziót, majd az előbbi helyett ezt telepíteni. Ebben már megtalálható az mkkbd nevű utility, amivel létre lehetett hozni az sk_SK_102.kdef fájl átalakításával a hu_HU_102.kdef fájlt, ezt pedig le lehetett fordítani hu_HU_102.kbd-vé. Ezt pedig bemásolva a /usr/photon/keyboard könyvtárba, a "Localization" menüpont
"Keyboard" paneljén ki lehet választani a "Hungarian" kiosztást, ami teljesen magyar. Ha érdekel, el tudom küldeni a hu_HU_102.kdef és .kbd fájlokat. A 6.2.1_NC verzió sokkal jobb szerintem, mint a 6.1 RTP. Célszerű a neten pl. a Google-val megkeresni a qnxpub621.iso fájlt, letölteni és CD-re égetni. Ezen a CD-n rengeteg csomag található "Repository"-ban, amelyeket az "Installer" menüvel telepíthetsz. Nagyon jól kezeli a függőségeket, teljesen biztonságos. Ezen kívül, különböző site-okon találsz "Repository"-kat, ahonnan a "Voyager" böngészővel letölthetsz csomagokat, amelyeket - ha a függőségek rendben vannak - az Installer azonnal telepít is. Hát nem Windows, nem Linux, nem BeOS, nem valamilyen Unix, és nem is igazán valamilyen desktop rendszer. Az Unix-ra azért hasonlít, mert POSIX 3 kompatibilis. Az, hogy hogyan lehet rá portolni pl. Linux alkalmazásokat, számomra ismeretlen, de nem is kerestem megoldást, Linux programok futtatásához ott a Linux. Számomra csalódás ez a rendszer, bár az igaz, hogy az általam ismerteknél jelentősen!!! gyorsabb. Én embedded alkalmazásokat nem fejlesztek, csak mint alternatív desktop-ot használom. Sajnos, az alaplapi AC97-es, SiS 712-es chipes hangkártyámat nem ismerte fel, és drivert sem találtam hozzá a neten, ezért nálam már ki van lőve, mint állandó rendszer.

Üdv,

Fazakas Albertz


szomb. júl. 03, 2004 7:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hi!

Fel raktam! Elsõ látásra szimpatikus! Ízléses, gyors, szóval csupa pozítívum!
Meglepõen alacsony a hardver igénye, ami rendkívül szimpatikus!
Kicsit kevés program van rá. Elvileg a Linux-os proggik is lefordíthatók, vagy nem?
Sikerült a billentyûzetet magyarítani?

Üdv: Deka


pén. júl. 02, 2004 16:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Köszi! Ki akarom én is próbálni!

Üdv: Deka


kedd jún. 22, 2004 7:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 20, 2004 12:34
Hozzászólások: 4
Hozzászólás QNX op.rendszer telepítés, installálás, használat
Helló Deka!

Én az ftp://ftp.fsn.hu/pub/CDROM-Images/qnx/ könyvtárból töltöttem le mind a qnxrtp.iso, mind a qnxnc621.iso fájlokat, végül az RTP verziót sikerült telepítenem, mert a qnxnc621-es verzió nem ismerte fel a hálózati kártyámat és bootoláskor fagyasztotta a gépet. Ráadásul az nc621 verzió "Non Commercial" lévén sokkal kevesebb dolgot tartalmaz, mint az RTP verzió.

Üdv: Fazakas Albert


hétf. jún. 21, 2004 22:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Amúgy tud valaki valami tuti helyet, ahonnan a teljes verzió letölthetõ?

Üdv: Deka


hétf. jún. 21, 2004 22:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Ismerni ismerem, de amikor utoljára néztem, még nem volt hozzá ilyen lehetőség. Érdekes, mert amúgy több nyelven van a kicsike. Megpróbálom előkotorni a cdjét, hátha megtalálom, aztán megpróbálok kisütni valamit...

Üdv: chx


vas. jún. 20, 2004 18:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 20, 2004 12:34
Hozzászólások: 4
Hozzászólás QNX op.rendszer telepítés, installálás, használat
Helló Fórumtagok!
Tudom, hogy a QNX nem pontosan Unix, de egyszerűen nem találtam jobb fórumot.
Nevem Fazakas Albert, Győrben lakom.
Keresem azt a szerencsés személyt, aki ismeri a QNX RTP 6.1-es, CD-ről telepíthető verziót, és akinek már sikerült magyar billentyűzet kiosztást beállítani 104 vagy 105 gombos magyar billentyűzethez.
Ehhez szükség lenne egy hu_HU_104(vagy 105).kbd és egy
hu_HU_104(vagy 105).kdef fájlra, amelyeket semmilyen keresővel sehol nem találok, és sajnos, magam sem tudok létrehozni.
Aki tudna segíteni, vagy legalább tanácsot adni, az kérem, írjon a
fantan@axelero.hu e-mail címre.
Köszönettel: Fazakas Albert


vas. jún. 20, 2004 12:51
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség