Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 13:55



Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
VAX/VMS 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
NEUROFiRE írta:
A GEM (ooo, jol emlekszem, hogy ez vmi grafikus shell volt DOS-hoz?) mar kihalt az mp3 megjelenes (es foleg elterjedese) elott, nem?

Amugy tok jol eloffolgatunk itt, csak nehogy 'csan rugjanak erte:)


Á, rendes moderátorok vannak itt, nem bántanak :)
Igen, GUI shell volt, én a C64-es GEOS miatt nagyon meleg szívvel gondolok rá. Olyan szép egyszerű, egyértelmű.
Valami überdos-os oldalon olvastam, hogy van GEM mp3player, sőt, natív DOS-os USB meghajtó is, ami állítólag nemcsak pendriveot, de usb-rackes IDE eszközt is visz. Az itt van a gépemen, de még nem sikerült beüzemelni :oops: Meg van fullextrás divxes lejátszó is!

Üdv:
chx


kedd szept. 20, 2005 22:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
A GEM (ooo, jol emlekszem, hogy ez vmi grafikus shell volt DOS-hoz?) mar kihalt az mp3 megjelenes (es foleg elterjedese) elott, nem?

Amugy tok jol eloffolgatunk itt, csak nehogy 'csan rugjanak erte:)


kedd szept. 20, 2005 19:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
NEUROFiRE írta:
A rulezen leginkabb csak tiszta tartalom van:)

A hwsw topic itt vanik, szep hosszu.

Mellesleg elmondhatatlanul ruhellem az aramszuneteket, most is 5 kulonbozo szunetmentes sipol az arcomba 5 kulonbozo frekvencian, 5 kulonbozo ritmusban, raadasul a veszvilagitas olyan fenyerovel nyomul, hogy aludni sem tudok tole (a sipolas nem zavar, tapasztalat:).


Csekkoltam, könyvjelzőkbe beraktam, köszi! Egyszer kipróbálom úgyis (ha más nem, dc vagy torrent boltban megveszem), de a nosztalgia jó, most mp3 lejátszót keresek GEM-re, szép meló lesz :)

Üdv:
chx


kedd szept. 20, 2005 13:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
A rulezen leginkabb csak tiszta tartalom van:)

A hwsw topic itt vanik, szep hosszu.

Mellesleg elmondhatatlanul ruhellem az aramszuneteket, most is 5 kulonbozo szunetmentes sipol az arcomba 5 kulonbozo frekvencian, 5 kulonbozo ritmusban, raadasul a veszvilagitas olyan fenyerovel nyomul, hogy aludni sem tudok tole (a sipolas nem zavar, tapasztalat:).


kedd szept. 20, 2005 7:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
A hwsw-n nem találtam semmi ilyet, a keresőjével sem. A gugli se segített (szerintem letakarították, vagy vaksi vagyok), de a http://os2.rulez.org/ elég jónak tűnik. Most dossal nosztalgiázom, és GEM-el :)

Üdv:
chx


kedd szept. 20, 2005 7:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
O, az oldalamon levo igergetesekkel Dunat lehet rekeszteni;) (illetve lehetett volna, mert ideiglenesen lezuztam az egeszet)
Amugy epp a napokban toroltem kb. 40 giganyi OS/2-es stuffot, es meg igy is maradt vagy 15G-nyi, legfokepp .iso-k. Kitenni nincs hova (free szolgaltatokat hagyjuk, itthon meg jelenleg nincs ennyi tarhelyem, ami 24/7-ben uzemelhetne, raadasul a savszelesseg is hagy ne'mi kivannivalot maga utan, meg amugy is illegalis, bar ez szerintem senkit nem zavar kulonosebben:), majd ha lesz, akkor szolok ugyis:)
Jah, amugy a hwsw forumon van (volt) egy OS/2-es thread, abban esetleg lehetne nezelodi, mert tavaly nyaron az egesz anyag kint volt egy forumozo gepen, ahonnan elviselheto sebesseggel barki letolthette, lehet, hogy most is van valami ilyesmi, mukodo oldal.


hétf. szept. 19, 2005 16:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
NEUROFiRE írta:
Amugy itt van par kep errol az eromurol, ha esetleg erdekel valakit:) (a kepekre kattintva bejon ugyanaz nagyobb felbontasban)


Megnéztem, aranyos. Nem a Te oldaladon volt régebben OS/2 ígérgetés? :)

Üdv:
chx


hétf. szept. 19, 2005 7:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Amugy itt van par kep errol az eromurol, ha esetleg erdekel valakit:) (a kepekre kattintva bejon ugyanaz nagyobb felbontasban)


vas. szept. 18, 2005 21:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
chx írta:
Nem vagy egy kicsit mazohista? Nekem már a FreeBSD-t is nyűgös piszkálni... Gondolom, el voltál egy ideig vele. Gratula! (bár én is hasonlóan verem el az időm:) Azé' 8 megztől nem rossz, a mai világban.
Jut eszembe netbsd-i386, ott konzolon vannak magyar ékezetes karakterek?

Nem tudom, de van egy NetBSD-m i386-on is, majd kiprobalom, ha lesz kedvem es nem felejtem el:)

BTW mi a gondod a FreeBSD-vel?

Amugy tenyleg elvoltam vele egy darabig, de ez leginkabb a hibas ISO-knak (checksum alapjan hibatlan, de megsem indul vele rendesen a gep, ezzel szoptam ugy kb. 3 orat, aztan a 2.0.2 vegul jo lett:), es a qrva Quantumnak koszonheto... Azt tudtam, hogy a SCSI-s Quantum Fireball-ok xarok, igazabol ATA egysegek, csak SCSI interface van rajuk ganyolva (a SCSI utasitasok kozul egy csomot nem ismernek, igy aztan amint nem-PC gepbe kerulnek jon a szopas, meghozza vastagon), de ugy tunik, hogy a Quantum ProDrive LPS vinyoknak is vannak hianyossagaik ezen a teren... (ujabb ket ora szopas)

Maga a telepites (amikor mar volt rendes install CD meg rendes vinyo) eleg gyorsan megvolt, kb. haromnegyed oraig tartott (osszevetve a VMS manualban olvasott, geptol es VMS verziotol fuggoen 5-40 oras (igen, ot es negyven ora kozott) telepitessel ez elegge jonak mondhato, azt hiszem:)

A teljes rendszer bekapcsolastol szamitva kb. 4 perc alatt jut el a login promptig, ebbol kb. 50 masodperc a POST, es az, hogy ravegyem a gepet, hogy a vinyorol bootoljon, ez is egesz jo a VMS (erosebb gepen) elkovetett majdnem hat perces bootjahoz kepest.

A mai napom kb. azzal telt, hogy forrasbol pkgsrc-vel forditsak egy bitchx-et.Ehhez csinaltam egy NFS szervert FreeBSD-n, NFS-en egy konyvtarba letoltottem es kicsomagoltam egy friss pkgsrc snapshotot (azert kellett az NFS, mert az 500megas vinyon maradt kb. 150megz hely, amire bajos kitomoriteni a kb. 300megas pkgsrc-t (meg aztan a 10megas halozat gyorsabb, mint a gepben levo vinyo, mondjuk ez az iszonyatos mennyisegu swap hasznalatnak koszonheto)).
Persze a make beszolt, hogy regi a pkgutils mittomenmiabanat, frissitsem. Frissites, remek. A pkg_install configure scriptje szereny 2.5 ora alatt le is futott, elindult maga a forditas is, de kb. egy ora utan leallt valami hibaval. Mondhatni elszabadul a KA45-A processzor mind a 25MHz-evel, es mind az 5MIPS szamitasi kapacitasaval (egy 33MHz-es i386DX kb. 12MIPS teljesitmenyu) es mind a 8mega memoriajaval.
Ezek utan azt hiszem inkabb atterek a cross-compiling-re:)


Amugy nincs semmi gond a NetBSD-vel, egy Compaq iPAQ Desktopon (PIII-866, i815, 256megz RAM) szepen fut, csak lehet, hogy nem kene egy 1990-ben kiadott gepen eroltetni egy 2005-ben kiadott oprendszer futtatasat:) Vagy ha mar eroltetem, akkor nem az abszolut minimum konfiguracion (foleg memoria teren) kene futtatni, mert egy win95 is elmegy egy 386-on 4megz (vagy 8megz?)memoriaval, de hogyan?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára NEUROFiRE vas. szept. 18, 2005 21:39-kor.



vas. szept. 18, 2005 21:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
NEUROFiRE írta:
Felig offtopic, de felkuzdottem egy NetBSD 2.0.2-t egy MicroVAX 3100/30-ra:)
Tok jol mukodik minden (kiveve a hangot es a frambuffert, de a hangot lexarom, a framebufferhez meg se monitorom, se kabelem:)

Az egyeduli dolog, ami problemat okoz (leszamitva, hogy mit szoptam a quantum viccmesterekkel...) az a memoria mennyisege, ugyanis ez az eromu 8megz memoriat tartalmaz gyarilag (az alaplapra forrasztva), amibol kb. 4 megat alapbol megzabal par kernel szolgaltatas (scsibus0, aiodoned, swapper, stb) a maradek negy mega pedig kicsit keves. Boviteni lehet, de csak propietary, 80pines Digital modulokkal, amik 'termeszetesen' beszerezhetetlenek, szoval ha valaki szeretne egy igazan lassu gepet latni, aminel meg bejelentkezni is csak eroteljes swap hasznalat mellett lehetseges, azt sok szeretettel varom;>


Nem vagy egy kicsit mazohista? Nekem már a FreeBSD-t is nyűgös piszkálni... Gondolom, el voltál egy ideig vele. Gratula! (bár én is hasonlóan verem el az időm:) Azé' 8 megztől nem rossz, a mai világban.
Jut eszembe netbsd-i386, ott konzolon vannak magyar ékezetes karakterek?

Üdv:
chx


vas. szept. 18, 2005 20:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Felig offtopic, de felkuzdottem egy NetBSD 2.0.2-t egy MicroVAX 3100/30-ra:)
Tok jol mukodik minden (kiveve a hangot es a frambuffert, de a hangot lexarom, a framebufferhez meg se monitorom, se kabelem:)

Az egyeduli dolog, ami problemat okoz (leszamitva, hogy mit szoptam a quantum viccmesterekkel...) az a memoria mennyisege, ugyanis ez az eromu 8megz memoriat tartalmaz gyarilag (az alaplapra forrasztva), amibol kb. 4 megat alapbol megzabal par kernel szolgaltatas (scsibus0, aiodoned, swapper, stb) a maradek negy mega pedig kicsit keves. Boviteni lehet, de csak propietary, 80pines Digital modulokkal, amik 'termeszetesen' beszerezhetetlenek, szoval ha valaki szeretne egy igazan lassu gepet latni, aminel meg bejelentkezni is csak eroteljes swap hasznalat mellett lehetseges, azt sok szeretettel varom;>


vas. szept. 18, 2005 17:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Repeta írta:
Az egyetemen a tanszékvezetőnek mániája volt a VAX/VMS, mi meg eléggé utáltuk. :)
Létezik ilyen még az egyetemek legméllyebb bugyrain kívül????


Igen a világ legbiztonságosabb gépei és oprendszere a megfizethető kategóriában.

Most mauilis oldalára mutat, de volt amikor turtus csinálta az egészet.
http://csirke.elte.hu/~turdus/
http://ludens.elte.hu/~turdus/

Igaz már az oldalán nincs annyi infó mint régebben.
Ő is elég segítőkész, pláne ha még sörre is meghívod!:)


szer. dec. 22, 2004 20:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 998
Tartózkodási hely: Székesfehérvár - Budapest
Hozzászólás 
a jegyzet szerint az intel használja a gyártósorain (2000 évi adat)


szer. dec. 01, 2004 11:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Az egyetemen a tanszékvezetőnek mániája volt a VAX/VMS, mi meg eléggé utáltuk. :)
Létezik ilyen még az egyetemek legméllyebb bugyrain kívül????


szer. dec. 01, 2004 10:36
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 998
Tartózkodási hely: Székesfehérvár - Budapest
Hozzászólás 
Hali!
használ még valaki ilyesmit?
üdv.cycy


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cycy szer. dec. 01, 2004 11:20-kor.



hétf. nov. 29, 2004 11:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Ja, de az is Maulis oldalara mutat:)

BTW talaltam (magyar!) doksit az ftp.digital.com-on ( ftp://ftp.digital.com/pub/DEC/Hunagary dirben), ahogy elnezem egy BME-s arc kovette el. http://openvms.digital.com -on (redirect) is akad par hasznos dokis, pl a 800kB-os OpenVMS FAQ:)


vas. ápr. 18, 2004 3:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://progkor.inf.elte.hu/ oldalon is van némi doksi.


hétf. ápr. 12, 2004 18:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
openvms-t otthonra is felrakhatsz! :D előre is sok sikert hozzá! :lol:
http://progkor.inf.elte.hu/ keresd Maulis Ádámot, NAGYON NAGYON sokat tud segíteni a témában.


hétf. ápr. 12, 2004 18:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Eléggé vax fannank látszik a gyerek, egy mailt dobhatsz neki, biztosan ismer egy pár vaxos embert. Régebben láttam valami öreg gép klubot, az oldalukon leírtál hogyan pöccintettek be egy vaxot.

Üdv: chx


szomb. ápr. 03, 2004 10:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Hja, mondjuk otthoni, nem ceges/egyetemi gepekre/felhasznalokra gondoltam:)


pén. ápr. 02, 2004 15:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
maga ludens is vms, openvms 7.2
ludens.elte.hu


pén. ápr. 02, 2004 12:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
http://ludens.elte.hu/~delfin_soft/gepek.html

Itt akad egy-kettő...


pén. ápr. 02, 2004 8:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás VAX/VMS
Hasznal meg valaki ilyet?


csüt. ápr. 01, 2004 21:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 23 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség