Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 5:00



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Windows netmegosztás használata Debiannal, és PLIP vagy SLIP 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Köszi, chx, sokat segítettél a témában :)

Csak azért gondoltam a Sambára, mert a megosztott könyvtárakat és a nyomtatókat mutatja, azért gondoltam, hátha a netmegosztást is tudja valahogy kezelni.
De ezek szerint hülyeséget gondoltam, a Windows intézné a kapcsolatot, a linuxos gépen nem is kellene tudni róla elvileg, hogy nem közvetlenül a netre van kötve.
Akkor viszont beszerzek egy PCMCIA hálókártyát ...


kedd márc. 06, 2007 12:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
A "netmegosztásnak" és a Sambanak semmi köze egymáshoz. Valószínű, hogy a windows nem tud natolni slip/plip-re, viszont a Linux igen. Ha ezt akarod, akkor a Linuxod legyen az átjáró.
A Samba pedig IP alapon működik, mindegy, hogy milyen Ethernet, vagy slip/plip vagy akármi van alatta. Az a dolga, hogy összehozza a Linuxot a windowsal (az utóbbi követelményei szerint), máshoz nincs köze.
Mondom, jobban jársz, ha fogsz egy crosslink kábelt, és etherneten kötöd össze őket (slipen amúgy is kb. 115kbit/sec a maximum sebesség).

Üdv:
chx


kedd márc. 06, 2007 10:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
chx írta:
Sparow2 írta:
netmegosztást látja-e a samba.


Ez így elég érdekes lenne... :shock:

chx

Akkor mivel lehet használni linux alól a windowsos netmegosztást?
A PLIP-et a win nem ismeri, tegnap picit elszórakoztam vele. A SLIP-et viszont igen. De azzal már nem volt kedvem szórakozni, majd holnap lesz rá időm elvileg.


kedd márc. 06, 2007 9:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
netmegosztást látja-e a samba.


Ez így elég érdekes lenne... :shock:

chx


hétf. márc. 05, 2007 19:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Köszi, chx!

Akkor már csak a PLIP és a Windows összeegyeztetés lehet gond.
(A debianos gépen már fent van a PLIP, sikerült úgy beállítanom, hogy IRQ-t használjon ... valamiért mindig IRQ-less módban ment, pedig debianos leírások szerint csináltam. Eleinte azt hittem, az lp miatt akad ki benne valami, de aztán mégsem, mert az lp-t leszedtem teljesen. A kernelnek a "parport=0x378,7" paramétert is megadtam, de egy darabig nem akarta, de már okés, és lp is van újra (bár az nem kell, csak próbából tettem vissza, le is fogom szedni; és a doksi is azt írta, hogy együtt a kettővel gázos a dolog))
Addig nem akartam több időt beleölni, amíg nem tudtam, hogy a windowsos netmegosztást látja-e a samba.

A másik ötlet egy PCMCIA hálókártya volt. De igazából csak ritkán kell, és egy kártya szinte többe volna, mint a laptop, amihez lesz. Meg akkor a windowsos gépbe is kellene még egy hálókártya.
Meg akkor nem élném ki a kreativitásomat :)


hétf. márc. 05, 2007 15:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Ha megvan a kapcsolat, a sambát megfelelően beállítva látni fogsz mindent, az Internet "megosztáshoz" pedig ezen is lehet NAT-ot és/vagy proxyt alkalmazni.
Csakhogy a plipet nehéz beállítani, és lassú is lesz, szerintem a mai világban maradj az ethernetnél.

Üdv:
chx


hétf. márc. 05, 2007 14:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás Windows netmegosztás használata Debiannal, és PLIP vagy SLIP
Sziasztok!

Párhuzamos (vagy soros) portokon keresztül szeretnék összekötni egy debianos gépet egy WinXP-s géppel, úgy hogy a debianoson látni lehessen az XP-s gép netmegosztását.
Én PLIP-re (esetleg SLIPre) gondoltam. Aztán ha a kapcsolat megvan, akkor mivel látom a netmegosztást? Samba klienssel? Az átviszi a netkapcsolatot is, vagy csak a megosztott könyvtárakat és nyomtatókat?
Vagy más módszer is jó, a fenti csak az én ötletem.


hétf. márc. 05, 2007 13:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség