Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. jún. 07, 2024 4:24



Hozzászólás a témához  [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Következő
Linux - Kezdő vagyok! 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jan. 05, 2006 1:17
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Tét
Hozzászólás 
Mondá az Úr: használj Debinat, és lőn X meg KDE :D

Megoldottam, körülnéztem a telepített csomagok közt és rájöttem h hiányzott a grafikus felület. Feltettem a KDE-t így minden ok.
Már csak a hangkártyát kellene valahogy telepítenem (SB Audigy4). :potyog:


csüt. dec. 14, 2006 20:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 19:52
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!Azt szeretném megtudni,hogy Linux alatt (Black panther pl.) hol találom meg a windowsos "D","E",és egyéb partíciókat?Próbáltam a keresőt is már, de biztos nem érthető neki ,hogy mit keresek,mert minden rt kidob.Pedig ontos lenne.Köszi


csüt. dec. 14, 2006 19:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jan. 05, 2006 1:17
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Tét
Hozzászólás 
Ismét felpakoltam a gépre Debiant

jaxxco írta:
debian szoftverek választéka:grafikus munkaasztal/ webkiszolgáló/nyomtatókiszolgáló.../ csomagok kézi kiválasztása és itt választottam a grafikus munkaasztalt.

azaz csak választottam volna vagyis korábban mindig elfelejtettem szóközzel kijelölni. Sajnos nem tudtam h az a piros vmi csak a kurzort jelöli. Most valóban fel került az X és konfigoltam is (xf86config), csakhogy még mindig nem tökéletes. A köv. hibaüzenetet adta: no ..../.xsession file, no session managers, no window managers, no terminal emulators aztán OK és leállítja az Xet.
Need Help, már közel vok a megoldáshoz :D


csüt. dec. 14, 2006 1:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
nacorvus:

A rendszer állítgatni általában root-ként szokás... :)

Amúgy egyet értek: Szerintem se a legjobb választás egy kezdőnek! Bár én is Debian-nal kezdtem...


kedd dec. 12, 2006 22:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
jaxxco:

Háát, hogy a DVD-nél mit kell beállítani és hogy, az egy jó kérdés. Nem emlékszem már. De próbálkozz!!
És még egy tipp: A legnagyobb számú lemezzel kell kezdeni!

Ha mégse menne, akkor meg net-es install. Egy alap rendszernél szerintem 400 M-nál sokkal többet nem szed le. És egy magyar ftp-re rácuppanva jönni fog ám rendesen. A kapcsolatod sebességét ki fogja használni a letöltés!! Én annó egy 33.6-os modemmel installáltam a net-ről. Mondjuk, el is tartott pár napig, mire lent volt! :)

Sok sikert: Deka


kedd dec. 12, 2006 22:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jan. 05, 2006 1:17
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Tét
Hozzászólás 
Én pedig Root ként is próbáltam de úgy sem ismerte a parancsot igaz h nem etc/x...mappából, de ezek szerint úgy is működnie kellett volna.

Holnap Du megnézem h van-e vmi x féle telepítve egyáltalán.
Ha nincs hol keressem a debian dvdn és hogyan tudnám telepíteni, mert annyira nem vágom a könyvtár szerkezetét a linuxnak sajna (még, de igyekszem) :(

Meg mikor dselect-el próbálkoztam akkor ugyebár meg kell adni h honnan telepítsen és mikor kiválasztottam nagy nehezen a DVD olvasót akkor 1 csomó infót kért mint pl hol vannak deb fájlok, meg valami main könyvtárat is keresett, szal el voltam rendesen havazva mert ahol alapban kereste (stable mappa vagy mi) olyan nem is volt.

azt meg nem akartam h netről húzza le mindet mert fogalmam sincs mekkora lehet az X felület de biztos nem kicsi és 512es kapcsolattal eltartana 1 ideig, meg az is idegesített h minek a 2dvd ha nem is foglalkozik vele mert így egyenértékü a netinstall verzióval mert az se tenne fel többet.


kedd dec. 12, 2006 21:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By Deka:
Idézet:
Az X szerver parancsai elvileg bárhonnan hívhatóak
,ha van jogosultságod,akkor igen,márpedig a Debi erre künönösen ügyel,hogy ne legyen!
Igen Root központú,nehezen elbazilikázható konfig,(konzolos telepítés ajánlott,root-ként)ebből kifolyólag nehezen konfigurálható-főleg új felhaszálók számára akik sohasem láttak hasosnló Os-t


kedd dec. 12, 2006 21:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jan. 05, 2006 1:17
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Tét
Hozzászólás 
Bocsi h nem reagáltam csak még nem volt alkalmam foglalkozni Debbel, Elég zsúfolt a hetem és nyaggatnak a vizsgák miatt is. Ha majd sikerül végre időt szakítani akkor jelzem h mire jutottam.


hétf. dec. 11, 2006 14:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Nacorvus:

Az X szerver parancsai elvileg bárhonnan hívhatóak!


vas. dec. 10, 2006 0:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Segítség,hogy segíthessek mert el vagyok veszve!
By:jaxxco
Idézet:
sajnos nem jött össze, nem ismeri a parancsot

A sima 'baccs' valóban nem mert a parancs az etc/x...mappából hívható
By:Draco
Mi van azzal a szerencsétlen egérrel? :shock: Azon kívül hogy a görgőt a telepítés közben nem lehet használni és nics 8-10 gomb...-egyáltalán,kié a beszólás,mert lehet hogy rossz irányba reagálok :hm: :D-a Red Hut meg az UBI annyiban valóban közös hogy egymás csomagjait olvassák,de egyáltalán nem biztos,hogy ösztökélés nélkül használni is tudják..


szomb. dec. 09, 2006 16:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Jaxxco:

Hát nem tudom... már rég használtam.
Amit nézz meg mindenképp:

Legyen kijelölve valami, ami mindenképp használni fogja az X-et. Pld. xmms. Jelöld ki telepítésre. Ha ez meg volt, akkor eggyel ugorj vissza, és install. Ekkor elvileg fel kell, hogy rakja neked az X-et.


Draco:

A telepítésnél semmiképp nem lesz egered, ha a telepítő nem találta meg (hacsak nincs valami kézi beállítási lehetőség). De a telepítő csak egy dolog. Szeritnem a lényeg az lenne, hogy utána sikerüljön valahogy életre kelteni!


Üdv: Deka


szomb. dec. 09, 2006 15:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jan. 05, 2006 1:17
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Tét
Hozzászólás 
ismét én + a debian

dselectet elindítottam. Van benne 1 opció: '[S]elect Request which packages you want on your system' (tudom mit jelent) ott körülnéztem és bármire ha rámegyek akkor az jelenik meg h: 'istalled; install (was: install). Required' ezek szerint ezeket mind felpakolta.

ui: szegény debian nagyon úgy néz ki h leírtom a gépről


pén. dec. 08, 2006 21:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hali!

Leszedtem az UBUNTU Desktop disztrót. **** CD-je van! Naggyon tetszik! Memtester, CD tester, meg miegyébmás...

De aztán ezzel is tovább léptem, és ott ált meg a tudomány, haol korábban is.
Az egeremet ez is leszarja!

Visszatérve egykorábbi írásotokra:
"Először is a X logfájlját kellene megkeresned.
Nálam /var/log/Xorg.0.log . Abban nézd meg, hogy ír-e valamit az egereddel kapcsolatban. A végén szokták nagyvonalakban összegezni a hibaüzeneteket, de részletezni a probléma jellegét a belsejében valahol.

Aztán nézd meg, hogy az X konfigurációs fájlja mit ír az egérről. Az meg valami /etc/X/XF86Config v. xorg.conf és ott a Core Pointer-es szekció. Esetleg ide is bekopizhatod!"

Namármost ezekszerint a jeleneg fent levő (merthogy az ubuntut nem sikerült telepíteni egér nélkül) Mandriva fájlját kellene megnéznem. Ahhoz viszont, hogy megtaláljam, megintcsak kell egy egér kölcsönbe...
LOL

Na majd minnyá.

Addig is egy kérdés. Tegyük fel megvan ahiba oka (amúgy azért idegesít, mert a Mandrake Linux 8.0, 9.0, 9.1, 9.2 és a Knopix vagy mi mind felismerte!) akkor tudok csinálni valahogy olyan Ubuntut magamnak, ami felismeri? Mármint már a telepítője is? Jó lenne már az elejétől egeres Linuxxal dolgozni... mint a régi szépidőkben.

Amúgy mezei 2gombos, és egy görgős gombbal ellátott A4Tech RFSOP-48 típusú egér. Egyetlen speckója, hogy rádiós, de amúgy PS/2 porton megy. A billentyűzetem szintén rádiós, de azt érzékelik az új verziók is...


pén. dec. 08, 2006 16:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sejtettem... :)

Ilyenkor az történik, hogy kiválasztódnak a cuccosok, de nem telepítődnek. A dselect program segítségével tudod őket telepíteni.

Szóval, írd be, hogy dselect, aztán irány a help (!!!), aztán már sínen leszel egy darabig.


pén. dec. 08, 2006 15:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jan. 05, 2006 1:17
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Tét
Hozzászólás 
RE

Végre lett 1 kis szabadidőm írni pár sort :)

Telepítés után 1 indításnál előjön a debian alaprendszer konfigurálása (órabeállítás, root/ felhasználó beállítás) utána végignézi mind a 2 dvdt. Ezek után: debian szoftverek választéka:grafikus munkaasztal/ webkiszolgáló/nyomtatókiszolgáló.../ csomagok kézi kiválasztása és itt választottam a grafikus munkaasztalt.


pén. dec. 08, 2006 9:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Pontosan hol jelölted be a grafikus felületet?


csüt. dec. 07, 2006 17:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jan. 05, 2006 1:17
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Tét
Hozzászólás 
Üdv ismét :)

Deka:

Nem feltételezem h mindenképp szükség van grafikus felületre, és tudom h a linuxban csak opció a grafikus felület és nem feltétlenül szükséges a müködéshez.

Emlékeim szerint telepítéskor nekem is felkínálta és be is jelöltem, de semmi. Tény és való h örülök ha valami elsőre összejön, de ha nem így van akkor sem adom fel könnyen, ezért is kértem segítséget a grafikus felülettel kapcsolatban. Előbb utóbb mindenképp meg kell tanulnim mert bármikor szükség lehet rá ha linuxot szeretnék gyakrabban használni a közeljövőben. Sajnos nekem nem indította el mert most láttam ezt először. 3szor is átnéztem de grafikus felületre utalót nem találtam benne. Bevallom eleinte én is vonakodtam tőle mint más megrögzött win felhasználó de most h több verzióval is testközelből megismerkedtem / ismerkedem kezdem megkedvelni, sőt lassan azt veszem észre h szívesebbenvagyok linux alatt mint win. :)

A fájl rendszerrel az volt a gondom h a 10Gb Fat32 partícióra (amit közös területnek hoztam létre) nem tudtam 1 dvd isot felmásolni a fájlrendszer korlátai miatt. Ekkor pont adebian dvdt töltöttem és linux alatt is szerettem volna folytatni a letöltést de 80%nál integetett h nem tudja írni
a fájlt, de szerencsére nem úszott el, folytathattam win alatt.

ui: Most épp a Kubuntut töltöm, de a Gentoot is kipróbálom majd, kösz a tippet.


csüt. dec. 07, 2006 16:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
jaxxco:


Miért feltételezed, hogy egy oprendszer használatához mindenképp szükség van a grafikus felületre? (Pld. szerverek). A Linux egyik erőssége pont a testreszabhatóságában rejlik.

Amúgy meg, szeritnem felkínálja alapból, mert a telepítés végén elindítja a dselect nevű proggit! (Ha emlékeim nem csalnak)

Arra azért készülj fel, hogy mindent neked kell majd kézzel bekonfigurálnod!

Fájlrendszer:
Mivel én szinte mindenre Linux-ot használok, ezért én a Win alá Fat32-t raktam, hogy tudjam írni, ha kell. A Linux alá pedig ext3-at.
A Win Commandernek van olyan plugin-je, ami olvassa a Linuxos meghajtókat is, ha nagyon kell.


Üdv: Deka

Ui: Én a magam részéről a helyedben nem a Debiannal próbálkoznék, hanem a Gentooval. Persze ez az én véleményem.


csüt. dec. 07, 2006 15:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jan. 05, 2006 1:17
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Tét
Hozzászólás 
nacorvus:
sajnos nem jött össze, nem ismeri a parancsot :(

Deka:
nagyon úgy néz ki h most is csak alaprendszert tett fel, igen hamar végzett a telepítéssel
kösz a tippeket, a tabot nem ismerem de majd most :)
apt-get et már használtam, de nem szeretnék mindent úgy felpakolni (csak azt tudnám h mitől 2 dvd ez a verzió ha semmit sem tesz fel, még megsem kérdi h mit tegyen fel)

Uhuval semmi bajom jó kis rendszer, összes változat megvan a 2.0 ból (1 CD gnome, 1 dvd, 1cd nem hivatalos kde), ha jól tudom az a legújabb még. és ki is próbáltam őket
Már kezdem kiismerni, persze progit nem tudok telepíteni csak apt-getel az meg nem mindig jön be mert nincs minden progi fent a szerveren :(
másképp még nem tudom hogy lehetne.

Miért is próbálkozok a debiannal? Kíváncsivá tett a 2dvd és ha már letöltöttem meg kiírtam akkor valahogy megpróbálnám életrekelteni, azzal is tanulok ezt azt (persze segítséggel).

Van e olyan fájlrendszer amit win és linux is képes normálisan kezelni? Azt értem ez alatt h pl az ntfst a linux olvassa de nem tudja írni. A fat32 jó lenne csak a 4 gbnél nagyobb fájlokkal van a gond ugyebár.


szer. dec. 06, 2006 23:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Üdv!

A Debian telepítője nem pakol fel semmit, csak egy alap rendszert. (Legalábbis régen így volt...)

Használd a dselect nevű programot! És ne sajnáld az időt a bill kiosztásokat végigtanulmányozni, mert nagyon fapadosnak fogod találni!
Esetleg kézzel az apt-get, de azt kezdésnek nem ajánlom.

Amúgy, a Debian stabil, meg jó, de az egyik legfapadosabb disztrib. A KDE szerintem jól néz ki, csak kicsit instabil. (Nekem már évek óta az Icewm a befutó).

A TAB gomb funkcióját a konzolon ismered? (Ha nem, akkor próba: egy betű, majd két TAB, stb...)

Remélem segítettem! Az Uhu-val amúgy mi volt a gond?

Üdv: Deka


szer. dec. 06, 2006 21:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Rootként consol-ból futtasd az xprobe-t.Itt be tudod neki adni pl. LCD monitornál a 60 Hz-frisit stb.Ha ha jó elmenteni a kernelbe.


szer. dec. 06, 2006 20:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jan. 05, 2006 1:17
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Tét
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Lenne néhány kérdésem/kérésem: már 1 jó ideje hsználok live linuxot (Knoppix több verziója), most valahogy kedvet kaptam h feldobjam a gépre. UHU 2.0 -val kezdtem, semmi gond nem volt vele csak a KDE felület valahogy jobban bejön mint a gnome. Kis keresgélés után lekaptam a Debian 3.1r4 2DVDs változatot. Hogy miért pot ezt? mert tudtommal az UHU is debian alapú. Nos fel is telepítettem annak rendje és módja szerint csakhogy és most jönnek a kérdések: a bejelentkezésen kívül semmt sem tudtam kezdeni vele. Míg UHU alatt a stratx parancsal bejön a grafikus felület debian csak röhögött rajtam és azt mondta h nincs ilyen parancs. Hogyan tudnám behozni a grafikus felületet ill van-e olyan oldal ahol az összes parancsot felsorolják, meg h mire valók mert az apt-get ill a man parancsokon kívül nemigazán ismerek mást.

Ui. UHU 2.0 ból találtam 1 nem hivatalos KDE verziót működik is meg minden de ha már leszedtem a debiant akkor azzal is megbarátkoznék :)

Előre is THX minden helpért!


szer. dec. 06, 2006 19:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nemá! itt:http://distrowatch.com/ azokból az iso-kból válogass amelyikben szerepel a 64 jelölés.


szer. dec. 06, 2006 18:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Sziasztok !
Ajánljatok nekem légyszíves 64 bites disztrót. Köszi !


kedd dec. 05, 2006 9:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
PePez írta:
Hi, nekem lenne egy amatör kérdésem. Vettem egy új gépet, linux van rajta, és win-t szeretnék felrakni. HOGYAN KELL LEFORMÁZNI????

Talán ha picit használnád a keresőt....

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=24377


szomb. nov. 25, 2006 20:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 25, 2006 18:42
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hi, nekem lenne egy amatör kérdésem. Vettem egy új gépet, linux van rajta, és win-t szeretnék felrakni. HOGYAN KELL LEFORMÁZNI????


szomb. nov. 25, 2006 18:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én is eléggé kezdő vagyok linux témában ezért gondoltam hátha itt tud valaki segíteni.
A domain szerverünk linux-os (egy korábbi dolgozó állította be). Elég sokmindenre rájöttem már, de van egy fontos probléma amit nem tudok megoldani:
Fut rajta egy SSHD, ami a távoli bejelentkezést biztosítja.
Fogalmam sincs miért és pontosan mikor, de pl. ha most bejelentkezek távolról majd ki. Akkor holnap (vagy talán néhány óra múlva) már nem lehet bejelentkezni. Ha odamegyek a szerverhez és megnézem a processeket (ps -A), az SSHD mellett van egy nagy szám (a többi mellett 0) gondolom ez azt jelnti, hogy kifagyott.
Sima kill-el ki sem lehet lőni, csak kill -S KILL vagy valami ilyesmivel.
Ezután ha újraindítom, akkor megint minden OK, de csak kb. 1 napig.

Miért fagyhat ki? ...és mi lehet a megoldás?


csüt. nov. 23, 2006 9:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Ok, majd nekiszaladok még1x, csak egyre nehezebb összeszedni a bátorságomat. :( Azt elfelejtettem, hogy picit be is vagyok korlátozva, hogy mely disztribek jöhetnek szóba, mert pl. az UHU csak 1024x768-ig hajlandó kezelni a vidikártyámat.


szomb. nov. 11, 2006 11:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Mikor anno talán a RedHat 9-cel..
Jaja annak volt baja,az első adandó alkalommal ki is akolbólintottam :)

Aki, szeret küzdeni és szereti a kihívásokat szívesen elküldöm a telepítőkészletet :twisted:


szomb. nov. 11, 2006 11:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
:idea: Mikor anno talán a RedHat 9-cel szórakáztam a Mandrake mellett, az tényleg csinált valami keveredést a partíciókkal. Nem tette fel oda a Grubot, ahová akartam, ha ővele csináltattam partíciót, csak inkább az MBR-be préselte.
Valami olyasmi, hogy a Win nem szabványosan kezelte a szektorok kezdetét és az erre ráerőltetett Linux felülbírálta, és floppyval tudtam indítani a Linuxot a fixmbr után.
A Ranish meg mintha a Partition Magic is sikított volna.
Azután az egész helyreállt az XP telepítővel törölt majd létrehozott partíció nyomán. 8)


szomb. nov. 11, 2006 10:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Bátorság,fog az menni,csak nem mindjárt az "Apacszerver telepítésével"kell kezdeni. :lol:
Hibák itt:http://bugzilla.redhat.com/bugzilla/buglist.cgi?short_desc_type=allwordssubstr&component=redhat-artwork&bug_status=ASSIGNED&bug_status=MODIFIED&bug_status=NEEDINFO&bug_status=NEW&bug_status=REOPENED&bug_status=VERIFIED&bug_severity=high&bug_severity=low&bug_severity=normal&bug_severity=security&bug_severity=translation&long_desc_type=allwordssubstr&bug_file_loc_type=allwordssubstr&status_whiteboard_type=allwordssubstr&fixed_in_type=allwordssubstr&devel_whiteboard_type=allwordssubstr&keywords_type=allwords&cust_facing=YES&emailassigned_to1=1&emailtype1=exact&emailreporter2=1&emailtype2=exact&bugidtype=include&chfieldto=Now&cmdtype=doit&remaction=run&namedcmd=blank&order=Reuse+same+sort+as+last+time&field0-0-0=noop&type0-0-0=noop


szomb. nov. 11, 2006 5:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Áááá, én nem érettem még hozzá ehhez a rendszerhez. A Fedorát telepítve szerettem volna a bővített lehetőségek közül is választani (valahogy így írta), de amikor rányomtam, akkor kiírta, hogy ezt nem fogja nekem megtenni, és valószinüleg vmilyen bug van, persze angolul és ki is lépett az egészből. Nem való ez nekem, túl bugyuta vagyok hozzá. :(


pén. nov. 10, 2006 21:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
TargeT
Idézet:
De veszett macska legyek, ha értem, hogy mitől több vagy jobb a te "sima floppys" 4 op. rendszeres megoldásod, mint amit én javasoltam.

Nem jobb,de fentebb fejtgettem nem kimodottan az otthoni 3 gépes hálózatra gondoltam. :arrow: Ez már nem a Kezdő vagyok topicba kell.
Ide gondolom,meg ahogy olvastam is,olyan javaslatokat várnak hogy legyen neki egy linuxa meg egy win.-je és ez hogyan lehet megoldani annékül,hogy a kecske-káposzta viszony fel ne boruljon ,ne kelljen az egyik rendszer miatt az egész lemezt leírtóztatni.


kedd nov. 07, 2006 12:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Nőknél a béta verziók azért jók, mert te magad hangolhatod...
:lol: :rulez:
A hely bőven elég akár 2 linuxra (fedora+uhu) is, gyártasz egy 1GB vagy kisebb swappot,atöbbit meg ahogy TargeT javasolta, ha úgy kényelmesebb és mindjárt 3 op.rendszert indithatsz.
A suse-t nem javaslom mert képes felhasználni mid a 15GB-ot.
Sajnos a telepítők nagy része a thaj,kochi,malawazy stb.nyelvi fájlokkal terhelt,amit alapból fel is telepít ha nem vagy résen.Törölgetni utánna is lehet,de egyrész a telepítés időtartama nő,másrészt foglalja a helyet.


kedd nov. 07, 2006 12:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Pontosan ez a jó egy más OS-ban,bár nekem a nők jobban tetszenek,mint az operációs rendszerek,holott velük is kell éppen eleget nyűglődni :twisted:


Mindkettőnek megvan a maga varázsa. Nőknél a béta verziók azért jók, mert te magad hangolhatod és fejlesztheted tovább. A kiforrott, stabil verziók viszont jól használhatók, valaki meg azt szereti. És abban is egyetértünk, hogy az a jó, hogy ha a belerakott adatok elvesznek. Amúgy 1GB memória van a gépben, és valóban olyan 15GB-nyi hely van a vinyó végén, de persze ezen lehet módosítani, ha kell.


kedd nov. 07, 2006 9:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
:roll: :hm: Mostmár tényleg nem nagyon értem, mit tudjuk ezt a vizet kevergetni a kicsorbult koszlott pitliben.
Biztosan sokszor nem a legjobb, legérthetőbb, legfrappánsabb érvekkel tudok azonnal előjönni. Néha meg később sem. :wink:
De veszett macska legyek, ha értem, hogy mitől több vagy jobb a te "sima floppys" 4 op. rendszeres megoldásod, mint amit én javasoltam.
Mert az enyém nem kevesebb, hanem vagy ugyanaz, sőt leginkább több, variábilisabb. Semmi a világon nem akadályoz meg abban, hogy az én módszerem mellett is ugyanazt a floppys dolgot alkalmazd.
Nem beszélve arról, hogy .gúnár. ez esetben kénytelen nélkülözni a floppyt.
:shock: :shock: Azt meg abszuláte fel nem fogom, hogy mi a gondod az MS programok logikai partíciókra pakolásával, vagy "elvi" virtuális :?: :?: :!: :?: futtathatóságával.
Nekem volt olyan, hogy 6 op. rendszer volt egy HDD-n, és egy XP-s indítómenüvel lekezeltem, ami persze meghívott egy grubosat is Linux esetén.
3 primary partíció volt, egy Win98SE és 2 db Linux, plusz 2 db XP és egy Win2k a logikain, de ha akartam volna, tehettem volna Linuxot is logikaira. De nem akartam, mert nekem, az én esetemben ez volt a célszerűbb.
Nekem nem a Linux az elsődleges, nekem nem a szebb Grub kell, hogy Windowst indítgassak, hanem a fapados boot.iniből olykor-olykor meghívhatok egy Linuxot, ha ahhoz van kedvem.
Vagy 2 HDD esetén ugyanabból a boot.iniből indíthatom a másik HDD-n lévő XP op. rendszereket is. Biztosan Linuxban is meg lehet csinálni, de sorry én windowsosan tudok gondolkodni, megoldásokat keresni.
A Grub MBR-be pakolására visszatérve. Ez a bigott linuxosoknak biztosan semmi gondot nem okoz, sőt melengeti szívüket, hogy mindig egy UHU vagy más disztribúció grafikus boot managere indul el, még akkor is, ha az egész vinyót leformázta. :P :wink:
Windowsos megoldásként ugyanis az fdisk /mbr floppyról vagy a fixmbr a helyreállító konzolról pucolja csak ki.
Míg ha pl. a hda1 Linux primary partícióra pakoltatjuk, akkor a partíció törlésével kész, ugrott az egész, oszt' jónapot. 8)
A HDD "tiszta" marad.
:D Az ízlések és pofonokban nagyon is egyetértünk.


kedd nov. 07, 2006 8:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Mondjuk annyival mint én, hogy egy sima floppval 4 op rendszer közül válogatok.Ebből 2 "csak" logikai partíciókon van,(mert az MS rendszereket csak elvileg lehet virtuálisan futtatni)-ill linux alól már valós módban is futhat-(na),de már fentebb írtam ízlések és pofonok...Pontosan ez a jó egy más OS-ban,bár nekem a nők jobban tetszenek,mint az operációs rendszerek,holott velük is kell éppen eleget nyűglődni :twisted:


hétf. nov. 06, 2006 23:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Ebből kifolyólag miért kéne hogy aktív legyen a rendszerpartíció linux alól, ha máshonnan indítod? :roll:
.gunár. barátunknak két megoldás kínálkozik,vagy hagyja a Grub-ot,vagy a telepítő CD

Kell, kell. :hm: Váltig nem azt mondtam, hogy kell. Azt mondtam, hogy így kényelmesen szabályozható. Nekem így teccik. :wink:
Itt nem hálózati és extra megoldásokról van, volt szó, hanem egy vacak egyszerű számítógépről, ami nem tud akármiről bootolni.
Viszont ennek hogyha van 3 primary partíciója, akár egy DOS-os boot floppyval (fdisk) lehet váltogatni boot előtt, melyik boot menü induljon. (Jó, speciel .gúnár. gépében nincs floppy, de pl. az XP lemezkezelőjével is válthatna, vagy PQMagic.)
Mondjuk induljon egy XP-s boot.ini cucc, vagy a Linux-1 Grub, vagy a Linux-2 Grub.
Ez persze egy kezdeti kényelmes kiindulás. Azt is mondtam, hogy később egymás boot menüjébe tuszkolható a többi indítása, de az még odébb van.
Meg egy kezdő kezdjen kényelmesen, pláne ha előrelát.
Ha .gúnár. úgy csinálja, ahogy én mondom, nemcsak az MBR-es, XP "elrondító" :P :lol: MBR-es Grub, meg a CD-s boot közül választhat, hanem aktív partíció váltással szabályozhatja, hogy melyik felállást preferálja. Így van választási lehetőség, nem korlátozza be magát eleve.
Ennek annyi az "ára", hogy létrehoz két primary partíciót. Nem nagy dolog.
De mennyivel járna jobban, ha mindent logikaira tesz :?: :roll:


hétf. nov. 06, 2006 22:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nyalván:
Idézet:
Az MBR a hda-n van
Minekutánna minden vinyónak csak egy lehet :D (És) ez az összes utánna következő blokkra is igaz logikailag tökéletesen igazad van,de el kell vonatkoztatni az egylemezes rendszerektől lásd :arrow: serveralkalmazások és egyéb randa Raid-es redszerek pl JBOD..de ezt már írtam,nem ebbe a topicba való erre írtam azt,hogy magának az indítónak nem kell a rendszeren lennie,mert fizikálisan leválasztottan is működőképes lehet a rendszer :arrow: Lásd floppy,hálószerver,CD stb
Ebből kifolyólag miért kéne hogy aktív legyen a rendszerpartíció linux alól, ha máshonnan indítod? :roll:
.gunár. barátunknak két megoldás kínálkozik,vagy hagyja a Grub-ot,vagy a telepítő CD


hétf. nov. 06, 2006 22:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
:lol: Én nem ragaszkodom görcsösen a primary partíciókhoz. :wink:
Ez egyébként már a Windows NT vonalnál is így van, volt. Nyugodtan tehetted primaryra vagy logikaira, akár Linux akár Win2k vagy XP.
Én azért tettem vagy tenném a Linuxot úgy, ahogy mondtam, hogy tudjak játszani az aktív partíciókkal is a boot során. Hogy ne kelljen Grub az MBR-be, meg floppy se feltétlenül, csak "biztonságból".
A logikai partíció viszont nem lehet aktív. :wink:
Szerintem nincs is köztünk vita ezügyben, egyetlen kivétellel. Szerintem az MBR nem a hda1-en van, sem a hda2-n, sem a hdax-en. Ott az adott partíció indítószektorában van. A hda1-en is így van, ha ez a /root, akkor ennek az indítószektorában.
Az MBR a hda-n van. Tehát lemez és nem partíció. Mintha rémlene is valami régebbi RedHat 9, ami így jelölte volna. De ez apróság.


hétf. nov. 06, 2006 21:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Na,miközben írok megbeszélitek egymás közt a dolgokat,nem baj ezt hívják linuxos kreativitásnak és az egész világon ui. működik a rendszerek fejlesztése. :D

TargeT:A linux alatt nem kell görcsösen ragaszkodni ahhoz,hogy a partició
elsődleges,kiterjesztett(extend) vagy logikai.Nálam min a két linux logikai partícón múködik a swap lehet közös -hiszen egyszerre úgyis csak az egyik használja az ok.
A többi meg számomra kínai.Ez,mese hogy 5GB elég egy Uhunak ill. annyira elég mint az XP-prof.nek irodára,megy...


hétf. nov. 06, 2006 21:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By TargeT:
Idézet:
Biztos igazad van, hogy érdemes lehet külön particionálni a root és a home cuccokat, de ha az ember nem annyira expert, inkább olyan wingyózos forma, akkor elég a rootnak és a swapnak külön partíció....

:shock: Miért szerinted nem ezt ecseteltetem fentebb ?Sőt,ha van elég memó (1-2GB) a swap sem feltétenül kell.
Idézet:
Az MBR nekem pl. a hda-nak tűnik inkább, mint hda1-nek, vagy akármi egyébnek, ahol a /root van. [/code][code]Az MBR nekem pl. a hda-nak tűnik inkább, mint hda1-nek, vagy akármi egyébnek, ahol a /root van.

Ez akkor igaz ha egyetlen egy darab particiód van az egy db lemezeden,ha azon már van akár egy elsődleges(primary) vagy logical a lemez úgy fog kinézni 1-dik lemez (hda) ennek első(fizikálisan is első)particiója hda1....hda8 stb.Ezek között lehetnek logikai és elsődlegesek váltakozva.Ha egyik sem aktív a legelsőt aktívra állítja és odatelepül,de lehet bárhol elméletileg,ebbe nem akarok belemélyedni,mert ez már kimerítené eme topic tartalmát...

By .gúnár.-na ez elég hülyén veszi ki magát magyarul :oops:
Mardjunk a .gúnár.-nál:
Idézet:
120GB-os vinyó, van rajta egy ~100GB NTFS partíció az elején...A Grubot hogy állítsam be? Floppy nincs a gépemben

Hát,ebben az esetben kénytelen leszel kiegyezni a Grubbal mint rendszerindítóval.Ez,biza a hda1-re az MBR-be települ.Vagy nem telepítesz rendszerindítót,valószínűleg tiltakozni fog,de települ és működik is.Ha a linuxot indítani akarod,be kell dugnod a telepítőlemezt(CD) és ott az indítás a merevlemezről c.menüpontot kell választani.
Metodus ua. mint fentebb kézihajtány és a példaként emlegetett hda merevlemez valahogy úgy fog megjelenni a particionálóban hogy a hda1 NTFS foglalt és mögötte vagy particionálatlan terület amire rábökve megcsinálja magának a helyet legfeljebb annyit kérdez,(ha kérdez)hogy mekkora swapot akarsz.
Egy üres particionálatlan lemezen,a lemez legelejére teszi-ennek van is néminemű logikája,hiszen ha kell a swap,itt tudja a leggyorsabban elérni(fizikálisan),de lehet bárhol a lemezen,feltéve ha kell(ajánlott,hogy legyen :D)De ugyanitt lehetne megadni magát a rendszer és a fehaszánálók által bitorolt lemezterület nagyságát is.
Ha meg már igy alakult,hogy a 20 GB "maradékot" felhasználta akkor,azon mint egyfelhasználós+rendszergazda avagy gyökér(root) egyszemélyben elférsz vagy 4-5 évig.


hétf. nov. 06, 2006 20:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Oké. Én csak azt tudom, hogy én mit csinálnék.
Eldönteném, hogy 5 vagy 6 GB-os op. rendszer partíciókat hoznék-e létre a vinyó végén. Mondjuk legyen 2 db 5 GB -os. Ezek szerint fennmarad még 10 GB, bár itt most nem tudom, pontosan mennyit zavar be a tényleges 1024 szorzó, mert a 120 giga is csak százvalahány legjobb esetben. De legyen most 120 a 120.
A meglévő NTFS után létrehoznék egy kiterjesztett 10 GB-os partíciót, melyet felosztanék úgy, hogy a végén legyen egy 1 GB-os logikai. Ez lesz a swap. A másik is jó még valamire. Lehet akár közös FAT adatterület az XP és a Linux számára, vagy bármi.
A fennmaradó üres 10 GB-ot kettéosztanám és 2 db 5 GB-os elsődleges partíciót hoznék létre, amire felpakolhatnék akár 2 Linuxot, illetve egyik helyett akár Win2k/XP-t is.
Az egyik 5 GB-os primaryt aktívvá tenném, és erre telepíteném a kiválasztott Linux disztribúciót ext3 vagy ReiserFS fájlrendszerrel (root). A Grubot nem az MBR-be, hanem ennek a partíciónak a boot szektorába telepíttetném.
A swap partíciót az 1 GB-ra mountoltatnám.
Ha akarnék egy másik Linuxot, rátehetném a másik 5 GB-ra, előtte ezt tenném aktívvá, a swap ugyanaz az 1 GB-os.


hétf. nov. 06, 2006 20:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Jó, akkor most mint egy 4 éves gyereknek: 120GB-os vinyó, van rajta egy ~100GB NTFS partíció az elején. Ez jelenleg az aktív és egyetlen partíció. Hogyan partícionáljam? A Grubot hogy állítsam be? Floppy nincs a gépemben. Köszi!


hétf. nov. 06, 2006 18:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Linyuxban jóval jobb vagy, mint én, azér' kontárkodnék picit, mert mintha kicsit félrement volna itten valami. Vagy én megyek félre most :?: :wink:
Biztos igazad van, hogy érdemes lehet külön particionálni a root és a home cuccokat, de ha az ember nem annyira expert, inkább olyan wingyózos forma, akkor elég a rootnak és a swapnak külön partíció. A root lehet mondjuk 4 GB vagy igény szerint esetleg több, a swap pedig memóriányi vagy úgy 1 GB körül.
A 4 GB legyen primary partíció inkább, a swap lehet logikain is. Ezeket a telepítővel létre lehet hozatni, be lehet mountoltatni.
A telepítő defaultként az MBR-be szeretne pakolni, na ezt kell szerintem átállítani, hogy a root partícióra tegye. Az MBR nekem pl. a hda-nak tűnik inkább, mint hda1-nek, vagy akármi egyébnek, ahol a /root van.
Ha nem az MBR-ben van a Grub, az azért jó, mert nem piszkítja el a jó kis wines bootot, ha van. Meg tisztább így.
Ha viszont a boot partíció indítószektorában van a Grub, lehet játszadozni, hogy mi hogyan induljon. Lehet szabványosan 3 primary partíció, a többi extended logikai jónéhány.
A 3 primary közül pedig az indul, amelyik éppen az aktív, így lehet akár Windows vagy 2 különböző Linux is.
Továbbfejlesztve azután egymás Grub menüjeibe is be lehet tuszkolni a másik Linux indítását, avagy a windowsos boot.inibe a Linux indítást. A Linux meg amúgy is meghívja a Windows bootmenüt, ha később telepítettük.
Persze a grubos bootfloppy is igen célszerű emellett.


hétf. nov. 06, 2006 15:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Igaz, mindent alapértelmezésen hagytam, kivéve partícionáláskor kértem az összes rendelkezésre álló szabad hely használatát, hogy a másik partíciót békén hagyja.

Na egen,ez a tipikus induló bénázás.Minden linux rendszer alapvetó logikája:kell egy swap-ez nem kötelező ha van elég memóriád elhegyható-kell egy gyökerpartició: ide települ maga a rendszer és egy home elnevezésü ahová a felhasználók garázdálkodásai-egyfelhasználósnál ez sem kötelező akkor a gyökérből hasít magának.De ez nem ajánlott mert,a legrosszabb esetben pont a minden joggal felruházott root elba*bráhatja az egészet,a rendszer mégis indul,más kérdés hogy rajta kívül egy felasználó sincs :roll:
Visszatérve mondókám elejére:alapfelállásban a swappot rakja a legelejére a lemeznek,aztán gyökér és home.Ebből is lászik ami nálad is hiba volt lefoglata az összes helyet..ezért ajánlott a partíciós tábla kézi szerkesztése.Ez első hangzásra roppant bonyolultnak tűnik,de egyszerü.Bármilyen particiós programmal le kell választani egy területet a vinyóról és megmutogatni neki,hogy oda pakoljon.(pl:40 GB winyón vigyorg egy Widows,ebből a felét lehasítani-többnyire ennyi nem szokott kelleni elég 10-12 is)Ez lehet egy abszolut paricionálatlan terület is,majd ő particionál és formáz is.Valahogy így fog kinézni egy linuxos partícószerkesztő:hda1(első merevlemez,első partíció)-na ezt nem kell formázni,hiszen mint tudjuk itt a win,hda2,hda3 stb.Ezekután felajánlja,hogy beteszi a GRUB-ot
a hda1 indítószeketorába vagyis az MBR-be.Ha ezt elfogadod a gép GRUB-al,LILO-val(ez már kezd kimenni a divatból) indul.
Ezért a további nyűgök elkerülése miatt a Grubot floppyra szoktam tenni,de mindenkinek egyéni ízlése szerint.


hétf. nov. 06, 2006 12:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Nem rossz a Red Hat,de szerintem nem otthoni felhasználásra találták ki.Jóval "böszmébb" mint az Ubuntu :)


Na igen, valamit elkú.rhattam, mert feltelepítés után újraindításkor a Grub parancssor fogadott. Igaz, mindent alapértelmezésen hagytam, kivéve partícionáláskor kértem az összes rendelkezésre álló szabad hely használatát, hogy a másik partíciót békén hagyja. Amúgy lehet, hogy ez csak a vinyó elejéről, vagy bizonyos szektorig bezárólag hajlandó bútolni? Mert a másik partíció a vinyó elején van. Ha ez így van, azé' szólhatna érte.


vas. nov. 05, 2006 15:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem rossz a Red Hat,de szerintem nem otthoni felhasználásra találták ki.Jóval "böszmébb" mint az Ubuntu :)


vas. nov. 05, 2006 11:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Na,innentől kezdve nekem magas mint nyúlnak a farzseb! :cry:
Vagy rossz a a lemez, vagy az ISO-val van valami kettyenet.
Mindenesetre egyszer tiltsd le a BIOS-ban a mervlemezt vezérlőstül és futtasd a CD-t egy 333-as cerkán is elindul,más kérdés,hogy a csiga gyorsabb nála...


Ok, most írom ki a Fedora 6-ost, kiváncsi vagyok, mit fog kezdeni a vassal, aztán kipróbálom Ubuntuval azt, amit írtál.


vas. nov. 05, 2006 11:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Na,innentől kezdve nekem magas mint nyúlnak a farzseb! :cry:
Vagy rossz a a lemez, vagy az ISO-val van valami kettyenet.
Mindenesetre egyszer tiltsd le a BIOS-ban a mervlemezt vezérlőstül és futtasd a CD-t egy 333-as cerkán is elindul,más kérdés,hogy a csiga gyorsabb nála...


vas. nov. 05, 2006 11:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség