Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 21:37



Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Mandrake 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
umx7 írta:
Sziasztok! A kezdőbbnél is kezdőbb linuxos vagyok. Mandrake 10.1 KDE 3.2vel. Szeretnék telepíteni egy programot de mindig rinyál hogy nem vagyok root. KDE alatt a felhasználókezelőbe beállítottam elsődleges csoportnak a root-ot. De hiába, akkor is azt kéri hogy rootként legyek bent. Arra meg még nem jöttem rá hol lehet, ha kijelentkezek akkor nincs más csak az az 1 felhasználó ami létre lett hozva. Átírni a nevet nem lehet rootra.

Köszi


Jelentkezz be rootként, míg telepítesz. A KDM-ben nyilván nem jelenik meg a root arcképe, úgyhogy beírod kézzel: root, utána a jelszót. Nem véletlenül van úgy kitalálva, hogy a tisztelt Felhasználó ne tudjon rootként gányolni...


hétf. jan. 10, 2005 12:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Talán probáld meg egy terminal ablakba a su parancsot, utánna a root jelszot, és ha minden ok akkor root vagy.


pén. jan. 07, 2005 11:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 17, 2004 16:38
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Sziasztok! A kezdőbbnél is kezdőbb linuxos vagyok. Mandrake 10.1 KDE 3.2vel. Szeretnék telepíteni egy programot de mindig rinyál hogy nem vagyok root. KDE alatt a felhasználókezelőbe beállítottam elsődleges csoportnak a root-ot. De hiába, akkor is azt kéri hogy rootként legyek bent. Arra meg még nem jöttem rá hol lehet, ha kijelentkezek akkor nincs más csak az az 1 felhasználó ami létre lett hozva. Átírni a nevet nem lehet rootra.

Köszi


csüt. jan. 06, 2005 16:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Nézted már a linux.lap.hu oldalt?


csüt. jún. 03, 2004 16:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Mandrake
Sziasztok!
tudna valaki segítani a következő kérdésekbe?
---van egy Logitech webkamerám, de nem tudom, hogy hogyan és honnan teepítsem a modult a Mandrake számára. Alapból velismeri a camot, de ismeretlen modúlt ír ki.
--- érdekelnének magyar nyelvű doksik a Mandrake-ről/programozás,parancsszavak,fejlesztés,stb.)

Előre is köszönöm a segítségeteket.


szer. jún. 02, 2004 9:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség