Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:08



Hozzászólás a témához  [ 264 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
UHU Linux 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Feltettem...sok újdonságot nem vittek bele a dél-afrikai fiúk a Gibbonhoz képest,még a kinézete is erősen hajaz az elődre.
Az időnél valóban beállítható,a helyi időjárás is,alapból a 3-as firefoxot teszi fel,ami nem lenne baj,ha a kiegészítők kompatibilisek lennének az előző verzióval :wink:
A compiz beállításai lényegesen leegyszerűsödtek,a samba viszont valamiért az egyik lemezemmel bénázik,ami az előző verzióban,még jól működött,most egyszerűen eltünt :roll:
Egyenlőre vegyes érzelmeim vannak vele szemben.


szomb. ápr. 26, 2008 12:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Elérhető a Kócsagos verzió!(8.04)


csüt. ápr. 24, 2008 18:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 30, 2008 16:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszi , átböngészem .
Igazság szerint linux kezdő vagyok , még magyarul is nehezen boldogulok vele ....
Örülök , hogy beindult az uhu -- 2.1 bumm , Fujitsu laptop , 1.6 ghz duo2 , 1g ram , fogalmam sincs milyen kernel , de jól működik !


szer. ápr. 02, 2008 9:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
orline írta:
Viszont "Cardbus - USB serial" -t ír , az enyém meg PCMCIA-s .

A CardBus a PCMCIA egy változata (v5.0). Nem tudom, hogy az UHU felismeri-e, nem írtad hogy milyen gép, milyen UHU, milyen kernel.

Az alábbi lap viszont ígéretesnek látszik. Az infó szerint működésre bírható az eszköz.
http://www.draisberghof.de/usb_modeswitch/


szer. ápr. 02, 2008 7:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 30, 2008 16:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Nézegettem az oldalt amit ajánlottál . Lehet , hogy az uhu nem ismeri fel alapból a PCMCIA foglaltot a laptopon ? Cd telepítő csomagot raktam fel .


kedd ápr. 01, 2008 18:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 30, 2008 16:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Megnéztem , az enyém FT kóddal kezdődik , amire azt írja , hogy jó linux alatt is .
Viszont "Cardbus - USB serial" -t ír , az enyém meg PCMCIA-s .
Most ilyenkor mi van ?
Amikor csatlakoztatom a géphez , nem ismeri fel uhu alatt , csak ha driver ( GlobeTrotter ) is fenn van ( xp-nél is ).


kedd ápr. 01, 2008 18:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Mivel ennek a kártyának jó néhány változata van, szerintem először nézd meg hogy mit írnak az alábbi táblázatban arról amilyen neked is van. A cikk nem új, de a táblázatot rendszeresen aktualizálják.
http://www.pharscape.org/content/view/40/53/


kedd ápr. 01, 2008 13:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem,sajnos az UHU-val ezt a kártyát nem fogod tudni életrekeleteni.-próbálkoztam én is és szenvedtem :evil:
Próbálkozz más disztribbel Mandrake,Su-se ezek biztosan tudják,esetleg Ubuntu,de ezzel nem próbáltam.
Maga a "globetrottel manager" linux alatt nem megyen,de a modem igen..


hétf. márc. 31, 2008 19:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 30, 2008 16:52
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok !

Telepítettem az uhu 2.1- est.
A vezeték nélküli internet kártyám T-Mobil-os .
A kapcsolathoz szükséges a globetrottel manager 5.0 program , amivel a gép felismeri xp alatt a mobil kártyát .
Tudna valaki arra megoldást , hogy uhu alatt is működjön valahogy az internet kapcsolatom ?
Előre is köszi !


vas. márc. 30, 2008 17:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 04, 2008 14:56
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
köszönöm a választ, az abevet én már régóta használom csak windows alatt és sajnos elsőre nem sikerült a linuxra feltennem akkor az ajánlott módon megpróbálom.


hétf. márc. 10, 2008 14:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Semmi különös nem kell hozzá csak a wine,A javat maga az ABEV megajánlja.
Aztán letöltöd a 2006-os programot és telepíted,majd utána a szükséges nyomtatványokat (292 db van.)Aztán regisztrálsz az ügyfélkapun,elballagsz az ideiglenes kódoddal,az önkormányzósághoz,ott aláírsz elektronikusan és némi idő elteltével már linux alól is bevallhatsz :wink:


pén. márc. 07, 2008 18:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 04, 2008 14:56
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Üdv. mindeninek

A segítségeteket szeretném kérni, hogyan lehet az uhu-n Az ABEV programot telepíteni és a magyarország.hu-n is szüksédes Java programot.
Bocsi mindenkitől de nekem nem igazán fekszik még a linux..


kedd márc. 04, 2008 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Ajánalnám a Kiwi Linuxot aki még nem szedte le az Ubut. Ez lényegében egy olyan Ubuntu Linux ami Magyar és Román nyelvre van kihegyezve, és pár apróság eleve rajta van a CD-n a,mi egyébként telepítéskor (v.utána) töltődne le a netről. Itt nincs külön Desktop és Install CD, hanem a boot menüben van egy egy "csak install" menüpont annak aki csak telepíteni akar (de termélszetesen a grafikus felületröl is lehet telepíteni).


kedd okt. 23, 2007 11:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nálam, elég slable így is félangol-félmagyar egy raid0 részparticójaként-erről kommunikálok...Egyébkét a család nálunk is meg van.. :D


szomb. okt. 13, 2007 21:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Még várok... :wink: Csak jobb egy stable, nem? A hátralévő 5 napot a családommal töltöm...


szomb. okt. 13, 2007 21:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Magyarítva és a hivatalos,de már simán telepíthető-ill telepedik "veggyesnyelveken"pl: english,sinalayse,malaysien :wink:


szomb. okt. 13, 2007 20:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Mégiscsak október 18. lesz az. Vagy hasonló. :wink:
Ami van, az egyelőre RC verzió.


szomb. okt. 13, 2007 13:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
innen:http://distrowatch.com/


pén. okt. 12, 2007 22:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Eljött az idő!:Megvan a "Gutsy Gibbon",7.10 minndeféle kezelőfelülettel-a 64-es vers.ben a flashplayeresek uu. állnak hozzá a dologhoz,mint annak előtte így ezt nem ajánlom senkinek,mert az ilyeneket csak a gépre letöltve lehet lejátszani.. :evil:


Hmmmm, most néztem egy perce az ubuntu.hu-n, és ott azt írják, hogy várható megjelenés: október 18. Most akkor a tied honnan van? :roll:


pén. okt. 12, 2007 20:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Eljött az idő!:Megvan a "Gutsy Gibbon",7.10 minndeféle kezelőfelülettel-a 64-es vers.ben a flashplayeresek uu. állnak hozzá a dologhoz,mint annak előtte így ezt nem ajánlom senkinek,mert az ilyeneket csak a gépre letöltve lehet lejátszani.. :evil:


pén. okt. 12, 2007 19:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:roll: Ravasz!
Próbáld ki egy bármilyen más live-eval lemezzel-nem kell telepíteni- ha ott jó,akkor az Uhuban van valami elkurbinálva.


szer. szept. 26, 2007 17:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 25, 2007 15:01
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Ja, van rajta ALSA, és fülessel is recseg, ezenkívül ugyanazon a gépen van XP is, azon meg tisztességesen szól.
Tehát- :?:


szer. szept. 26, 2007 15:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
ÜHÜ-m! :D :D

Idézet:
Pedig csak pl. megcsereberéltem a vinyókat..
Én meg fogom az rackban lévő vinyómat es belerakom a gépedbe és elindul, még ha bicegve is,feltéve ha van benne floppyegység,ha nincs előtte jelezd,mert át kell írnom usb-ra a loadert.Az x-server igaz csökkentettmódban,de utánna nem szükséges a gép újraindítása :D

bobbyy:
Mielőtt kigyomálálnád a kártyát:Nézd meg az Alsa részét,hogy az van e alapból és próbáld meg csak sima sztereóban,ill fillhalgatóval ha ott is recseg és zajos lehet még akár földelési gond is a 220-s hálózatban.


kedd szept. 25, 2007 19:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
nacorvus írta:
mondom:

Tudom én, csak egy kis fricska volt, meg nem is nagyon mennék el flame irányba, de még egy utolsó. :wink:
Életem nagyon kis részét töltöttem el Linuxszal, de valószínűleg több kernel panicot láttam, mint kék képernyőt a Windowsokon. :wink: :lol:
Pedig csak pl. megcsereberéltem a vinyókat. A nyamvadt XP-t meg lazán elidítottam. És akkor még nem beszéltem a nyüves videokártya driverről egy ócska ATI kártyához, hogy ne legyen üres csík a képernyő két szélén több Linuxon. (Jó tudom, ez a nyílt forráskód kontra gyártó kérdése is, meg remélem a múlt.)
De tényleg befejezem, nem fikázunk tovább. Előbb-utóbb felteszem már valamelyik Kubuntut én is. 8)
Még jó hogy ez egy UHU topic. :lol:


kedd szept. 25, 2007 17:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 25, 2007 15:01
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Szép napot!
Van egy olyan bajom, hogy a Linux nem kezeli rendesen a hangkártyát, mert bár lejátsza a zenét, de nagyon zajos+recseg. Természetesen lehet, hogy csak a beállításokkal van probléma, de azokat már többször állítottuk és nem lett jobb. :evil:
Az op.rendszer UHULinux 2.0 (Igen), a kernel száma 2.6.17.6-10 (nem tudom, hogy ez fontos-e), a hangkártya egy "Realtek ALC850 7.1channel AC'97 audio codec" alaplapi kártya.
Mi lehet a teendő? Új kártya?
Előre is köszi


kedd szept. 25, 2007 15:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Ez a Linux meg azért jó, mert egyre stabilabb lesz. Laughing Akkor milyen volt előtte.

mondom:
Idézet:
gondolom lesz stabilabb Beryl is.
-ami egy alkalmazás,attól hogy az időnként megbolondul még nem döglik le a rendszer ilyen szöveggel(szép kék képernyőn):Súlyos kivétel történt,.. a fizikális memória listázása. :wink:


kedd szept. 25, 2007 14:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Én megvárom a 7.10-est, időm van bőven.


kedd szept. 25, 2007 12:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Na azért az én Winjeim nem döglenek le! :wink: Na jó, főként mióta nem 9x. :P
:hm: Akkor lehet hogy várok még, bár cserélni is lehet.
Ez a Linux meg azért jó, mert egyre stabilabb lesz. :lol: Akkor milyen volt előtte.
De jó hogy említed, nyújtanom kell a swapot, mert nagyobb lett a memóriám. Én nem nagyon adok neki több partíciót még a 4-5 gigás /-en kívül.
Ippeg csak fent lesz.


hétf. szept. 24, 2007 21:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
KépEz nem egy win,hogy állandóan ledöglik,de szerintem várjátok meg az október elejét,akkora igérik az újat (gusty gibbon)
A számozásban van némi dobás a mostani 7.04 a köv.:7.10 :roll: -valószínű abban is lesz KDE,meg gondolom lesz stabilabb Beryl is.-mondjuk én éppen csak Gnome-t használok kb.5-6 éve,mi nem jelenti,hogy az újabb Su-Set,Koppix es egyéb Kde-t nem próbáltam volna ki.Valamint azt hogy a két variációt nem lehet váltani indításkor,de kb 2/3 akkora helyet foglal el a Kde a Gnome-val szemben..igaz hogy "agyilag" is más személetet követel :roll:

2Gb-ra ráfér az egész rendszer-lapozóféléstül(swap),de normális ember ilyen linuxot enem gyárt.Általában a "jó" kell egy győkér(/) ide a redszert,egy swap(ez a wines ökölszabály kb memória 1,5,2*-e és egy home,(ha többfehaszálós és paranoiás a renszergazda(root-gyökér),akkor mindekinek külön :P -elcseszni csak a felhasználó a sajátját tudja.
Tehát teletepíteni hasonlóan 1,5-re elfér maga rendszer,kell a memo mérete,+a felhasználónak a fiók-na ez amelyik mindent megesz: itt leszek a letöltött DVD-k,új programok-próbának elég 10-20gb a három part-nak.
Aztán a későbbiek folyamán kell az átjárás a win felé:Samba,Wine,visszafelé WMvare stb.
maga a telepítés géptől függően kb 30perc,90% a netről tölti le a nyelvi kiészítők és az Open-office,valamint a napi frisik miatt.-itt nem nagyon kell kakálni-itt nem igazán akar mással kitolni,mert hamar "kibanolják az opensurce-ből"


hétf. szept. 24, 2007 20:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Má' ennek a super Kubuntunak lassan én is keresek valami partíciót. És nem a hullámzó 3D miatt. :lol:
Bár hol van erre ennyi időm, energiám. :roll:
Csak hogy szegény nacorvusnak ne legyen nyugta a lámer kérdéseimtől, hogy akkor most kilencedik kapcsoló mi is legyen a parancssorban.
Bár ha csak a kapcsolóval lenne baj, lesz ott a paraccsal is. :wink:


hétf. szept. 24, 2007 19:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Kép..örömömben berosáltam!
Képhallo-kde?hogyan működik a SU-se alatt Yasta-amit itt beállítőközponak hívnak.?.. :twisted:
Ne aggódj,tényleg egyszerűbb kezdőnként kezelni a KDE-t mint a Gnome-t,utánna rájössz túl sok a sallang.és kisebb helyen elfér(ne) ha a felesleget nem telepíted.
Tény hogy soxor több proram van KDE-felületű proramokból,de programozni a másik gyorsabb-ha ilyent nem akarsz gyönyörű (viszonylag)egyszerűen kezelkelhető 3d-Areo felületet kapsz cserébe "közel"wines kinézettel(jó ez már maga a beryl,ami már most is több mint a vista.)
Ha, telepíted mindenképpen a 32-biteshez ragaszkodj,hiába van 64-s procid,mert az interneten sincs támogatás a Flashplayer 64-es változatához-ezt csak úgy tudtam áthidalni,hogy letöltöm és a gépen megnézem :wink:


hétf. szept. 24, 2007 18:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Of course!Kép


Na ezt megnyerted, holnap után telepítem a kubuntut, és téged foglak bombázni a láma kérdéseimmel! Örülsz? :wink:


vas. szept. 23, 2007 20:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Of course!Kép


szer. szept. 19, 2007 17:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Igen, eredetileg a baglyot kergettem, de skori ajánlotta a kiforrottabb ubuntu project-et. Már letöltöttem mindkét verzsönt, és akkor ha jól értelmeztem a szavaidat, akkor a KDE a javaslatod.


szer. szept. 19, 2007 7:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Utini: Nem tudom hogy jól eméxem-e de mintha "baglyot" emlegettél volna fentebb,na az Gnome uu.mint a "sima"Ubuntu,a KDE-s felület igen ismerős lehet az "általában elsőbálozós linuxosoknak"
Erősen emlékeztel a wines asztalra,ráadásul a "tálca"is a helyén van...mégis jóval több annál,(alapból négy desktopod van,mig a Gnome alatt "csak kettő-a beryl egy teljesen más téma-)lényegesen egyszerűbnek tűnik a programok telepítése is,és sokkal több klickelős,látványos program létezik amit a Gnome alól csak látszólagos Abrakadabrákkal tudsz elérni.
Felhasználás szempontjából ua,de más a kinézet.A kávé szinű hátteret simán átvarázsolhatod KDE alá is.
Egyébként létezik egy harmadik vers. EdUbuntu,ez hasonló mint a Sulix :D


kedd szept. 18, 2007 20:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
utini írta:
Köszi tibuu, de ez csak a színeket különbözteti meg. Lényeges különbség hiánya esetén nekem a kávé szín tetszik! :-) Tiszta olyan, mintha autót rendelnék! Rózsaszín windows nincs, tessék mondani?

Nem csak a színek különböznek, ha még nézed a kék az KDE a kávé színű a gnome. 7. képen a böngészőket láthatod. :) Sőt az utolsó képen sem csak színbeli különbség van. :)


kedd szept. 18, 2007 18:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Köszi tibuu, de ez csak a színeket különbözteti meg. Lényeges különbség hiánya esetén nekem a kávé szín tetszik! :-) Tiszta olyan, mintha autót rendelnék! Rózsaszín windows nincs, tessék mondani?


kedd szept. 18, 2007 18:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Én sima Ubuntut használok.

Itt képernyőképek alapján megtudod a különbségeket.
Ubuntu:
http://shots.osdir.com/slideshows/slide ... 90&slide=4
Kubuntu:
http://shots.osdir.com/slideshows/slide ... 86&slide=4


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tibuu kedd szept. 18, 2007 18:51-kor.



kedd szept. 18, 2007 15:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Skori írta:
Bocs az OFF-ért, akit zavar annak skip....
utini: Szóval próbáld ki az ubuntut, kissé komolyabbnak tünik mint az uhu, és elég jó a magyarítása is. Lényegesen jobban támogatott mint az uhu. Pl. azoknak a programoknak amiknek van linuxos változata, általában debian, suse, ubuntu, stb. csomagok letöltését kinálják alapból, az uhu sajnos nincs közte, ezért sokmindent "kézzel" kell feltenni. (és sajnos nem mindig sikerül)
Csak egy példa: VLC player (ha valaki nem ismerné ez egy olyan lejátszó amihez nem kell kodekekkel vacakolni, és windows verzió is van)


Skori!
Melyiket ajánlod? A "sima" ubuntut, vagy a Kdesktopos kubuntut. Van lényeges különbség a kettő között, vagy csak a grafikus környezet különbözik?
Lassan eljön az a pillanat, amikor belevágnék!


kedd szept. 18, 2007 14:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Na ne! :D Egy ps-re kiadott játékot könnyebben futtahasz lin.alól,mint a windowsos verziót!-maga játék nem támogatja a wirtuális gépen a futtatást,mert állandóan lemezheznyúl plusszmemória kell neki stb.
Mindenre azért nem jó a linux sem :D


szer. szept. 12, 2007 18:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 02, 2007 22:55
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
Tudom , hogy a WINE segítségével lehet, de olyan programokra gondolok, amelyeket a WINE már nem indít el , például az újabb számítógépes játékok, Windowsos programok (A GTA3 1.2-es verzió alatt elindult, csak iszonyatosan akadt).


szer. szept. 12, 2007 18:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Lehet, a WINE segítségével. Én pl. így használom linux alól a Total Commandert.


szer. szept. 05, 2007 13:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 02, 2007 22:55
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e Windows-os programokat futtatni UHU alatt, és ha igen hogyan ?


vas. szept. 02, 2007 23:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Ok, köszönöm az ötletet, ki fogom próbálni. Eddig azért próbálkoztam az UHU-val, mert azért mégis csak magyar.


hétf. aug. 13, 2007 6:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Bocs az OFF-ért, akit zavar annak skip....
utini: Szóval próbáld ki az ubuntut, kissé komolyabbnak tünik mint az uhu, és elég jó a magyarítása is. Lényegesen jobban támogatott mint az uhu. Pl. azoknak a programoknak amiknek van linuxos változata, általában debian, suse, ubuntu, stb. csomagok letöltését kinálják alapból, az uhu sajnos nincs közte, ezért sokmindent "kézzel" kell feltenni. (és sajnos nem mindig sikerül)
Csak egy példa: VLC player (ha valaki nem ismerné ez egy olyan lejátszó amihez nem kell kodekekkel vacakolni, és windows verzió is van)


szomb. aug. 11, 2007 10:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Nem, mert jelenleg (már) nincs fenn az UHU, csak az XP stand alone... De tervezem mindenképpen!


pén. aug. 10, 2007 6:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Szivesen! Sikerült beállítani?


csüt. aug. 09, 2007 22:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Köszi Skori!


szer. aug. 08, 2007 7:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
utini írta:
Sziasztok !
Feltelepítettem a 2.0 DVD változatot, és nem tudom a Benq 19"-os széles LCD monitorom 1440x900-as felbontását beállítani, mert nincs ilyen a monitorfelbontások között. Mit tehetnék ?
És mégvalami: az X leállítására nem jó az init 3. rootként sem... Régebben (CD-s UHU-k) ment a dolog.

Be kell szúrni egy modeline kezdetü sort az /etc/X11/xorg.conf -ba, lásd itt
Ilyen módszerrel elvileg bármilyen felbontást be lehet állítani. Lementettem egy weblap címét ami a modeline paramétereket segít meghatározni, ha életre tudom lehelni az ubuntumat, akkor onnan beszúrom a címet. Íme


kedd aug. 07, 2007 23:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 02, 2007 14:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás kezdő
Sziasztok.

Van egy kis problémám UHU linux 2.0 alatt.
Egy Conexant modemen keresztül fel tudom építeni az ISP-vel a kapcsolatot, de a ping azt mondja, hogy a hálózat nem elérhető.

A Vezérlőközpontban nincs olyan sorom, hogy a Hálózati beállításoknál, hogy DNS.

Kifejezetten betárcsázós, ppp-s kapcsolatra kell.

Legyetek szívesek segíteni!
Köszi!


csüt. aug. 02, 2007 17:06
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 264 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség