Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 03, 2024 20:50



Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 
Win + Suse indítás 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 269
Hozzászólás 
Bocs a szópocsékolásért, hát nem vagyok nagyon otthon az audio CD lejátszásban, annyit tudok mondani csak, hogy a lejátszó, így az xmm is csak akkor olvassa be a lemezt, ha képes audio CD lejátszására (ezt nemtom, hogy az xmm tudja-e), s mivel az beépített lejátszó játsza, eféle problémának kell lennie. Az audio CD-t nem kell/lehet mountolni.


szer. aug. 25, 2004 11:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 10, 2004 12:57
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Gall

Nem egészen, az egyik korábbi levelemben már írtam, hogy úgy telepítettem újra a linuxot, hogy mind2 vinyó bevolt helyezve. Ennek ellenére a hiba sajnos fennállt.

Csak a beépített cédé-lejátszó olvassa a zenei CD-ét. Az mmx nem olvassa a cd-t, csak az mp3-t. Cd -nél, valami ellenőrzésnél, azt írja ki nem található eszköz.
Nekem nem valami monutolási problémám lehet?


szer. aug. 25, 2004 10:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 269
Hozzászólás 
Itt már rejtve meg volt a válasz, de azért én összefoglalnám ami biztos. A kivett winvinyo miatt a linux a saját vinyojára pl a hdax-re kerül, ahol az x lehet 1,2 ,de ha nagyon cselezel akár 3,4 is. amikor berakod a winvinyót és, hát hda-nak a linuxos hdb vagy c esetleg máshova kerül. Ezzel nehéz helyzetbe kerül a grub v. lilo hisz ő a /boot-ot továbra is a hdax-en keresné, ha el is indul(na) valamelyikel a boot folyamat. Megoldás lehet itt egy grub indító lemez, vagy a fent említett javító telepítés is. Bocs ha valamit elírtam, és a helyesírásért is, de már elég késő van...


kedd aug. 24, 2004 23:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hát ez az...
Én is pont erre gyanakodtam!
Szerintem semmi baja a Win-es vinyódnak (magyarán nem a cikkben leírt hiba forog fenn). Az szerintem (bár nem olvastam végig a teljes cikket) csak akkor jelentkezik, ha a már telepített WinXP-s vinyóra tesznek fel egy Linuxot.
Annyit még próbálj meg, hogy a Biosban állítsd be, hogy a Win-es vinyóról bootoljon! Esetleg vedd ki a Linux-ost...
Ha minden OK, akkor biztos, hogy a boot loader nem lett megfelõen beállítva!

Üdv: Deka


csüt. aug. 05, 2004 18:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 10, 2004 12:57
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Egy kis furcsaság:
Nos, a BIOSban az SDA vinyó az indító a linuxból. Ha kivesotzem a CD-t akkor bejön a grub menü és kitudom választani hogy linux vagy Wint szeretnék indítani. Ha Wint választom akkor nem tud búúútolni, ha linuxot akkor indul a Suse. NA DE!! Ha bennhagyom a a SUSE telepítőCD-t akkor bejön a szokásos CD telepítő duma, akkor kiválaszthatom, hogy indítsam a TELEPÍTETT RENDSZERT. Nahát ekkor elindul a WIN. HMmmm....

Biosban megcserélve a sorrendet, WINDOWS-os vinyó előre, akkor indul a Windows.

DEKA: Nem kell semmilyen indító, bútoló lemez? Csak parancssorba beírni ezt a szöveget? Azthiszema hda1-en van az XP. És gyanítom a cikkben szereplő hibajelenségbe futottam bele.

color white/blue black/light-gray
default 0
timeout 8
gfxmenu (hd0,0)/boot/message

###Don't change this comment - YaST2 identifier: Original name: linux###
title Linux
kernel (hd0,0)/boot/vmlinuz root=/dev/sda1 splash=silent desktop resume=/dev/sda9 showopts
initrd (hd0,0)/boot/initrd

###Don't change this comment - YaST2 identifier: Original name: windows###
title Windows
root (hd1,0)
chainloader +1

###Don't change this comment - YaST2 identifier: Original name: floppy###
title Floppy
root (fd0)
chainloader +1

###Don't change this comment - YaST2 identifier: Original name: failsafe###
title Failsafe
kernel (hd0,0)/boot/vmlinuz root=/dev/sda1 showopts ide=nodma apm=off acpi=off vga=normal noresume nosmp noapic maxcpus=0 3
initrd (hd0,0)/boot/initrd


csüt. aug. 05, 2004 12:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Kisdeka!

Egy valamit próbálj már még ki:
Ha a Biosban átállítod a bootolandó vinyót, akkor mit csinál.
Ha elindul, akkor más gond van, akkor a boot managger konfigurációja nem jó!
Ha nem, akkor (idézem az álltalad belinkelt cikket):

The solution can be
summed up in a single line with two commands:

sfdisk -d /dev/hda | sfdisk --no-reread -H255 /dev/hda

Természetesen a hda helyett a Win meghajtóját kell megadni mindkét helyen!!!


Üdv: Deka


csüt. aug. 05, 2004 8:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 10, 2004 12:57
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Talán térjünk vissza a tárgyra. És segítsetek. Vitatkozni inkább privátban, ide olyat írjatok ami az én problémámra megoldás lehet(ne).

Köszi
Kisdeka


szer. aug. 04, 2004 15:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Repeta írta:
Kanyika írta:
...Na most ha jol sejtem .... akkor a BIOSBA átálitod a bootolást és a másik...


Könyörgöm! Talán biosbaN!


Köszike:)))))
Ha sokat járok ide még irni is megtanulok:)))


szer. aug. 04, 2004 12:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Kanyika írta:
...Na most ha jol sejtem .... akkor a BIOSBA átálitod a bootolást és a másik...


Könyörgöm! Talán biosbaN!


szer. aug. 04, 2004 12:20
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 10, 2004 12:57
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Csak annyit még, hogy az újság szerint ez a 2.6 kernel Parted nevű partíciós segédprogram okozza.
Tehát nem csak a Suse telepítésekor adódhat ilyen probléma.

A linkben ott a javítás leírása, csak én nem igazán értek hozzá ....


szer. aug. 04, 2004 6:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hali!

Az Audio CD problémára: A CD játszó analóg kimenete rá van kötve a hangkártyára?

A másik "súlyosabb" gond: Nem vagyok egy Suse guru, de egyszer én is küzdöttem vele. Ha jól emlékszem valahol ezen a ponton váltottam a Debian-ra (mikor a yast nem kínált fel olyan megoldást, ami használható lett volna, a kívülrõl való bütykölést meg nem engedte...).
Így távolról, a problémád elsõ látásra az lehet, hogy a Suse a bootmanagger (lilo és tsai) telepítéskor felülírta az XP boot szekvenciáját. A régi winfosnál a 'fdisk -mbr' volt a segítség (a mentõ floppiról), de hogy az XP-nél mi újság, sajnos nem tudom.
Szóval én azt tenném, hogy elõször a Win-t tenném újra boot-olhatóvá, aztán a Suse lemezt tenném be, és megpróbálnám a bootmanagger-t újra beállítani és telepíteni!
Remélem segítettem valamit!

Üdv: Deka


kedd aug. 03, 2004 20:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 10, 2004 12:57
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Sziasztok

Suse Linux 9.1 PC World melléklet.

Feltelepítettem, bár nagyon nehéz volt, a SATA vinyóval nehézségeim lettek.
Többszöri próbálkozás után véletlen a kézi telepítésben rányomhattam valami modul betöltésre és csak akkor ismerte fele vinchesteremet. (Azóta persze még1* újra telepítettem, AKKOR MÁR ÚGY, HOGY A WINDOWSOS WINCHESTER IS RÁ VOLT KAPCSOLVA, de csak valami 16 próbálkozásra ismerte fel a SATA vinyót. )

Most még olyan gondjaim vannak, hogy mikor indító vagy modul lemezt akarok létrehozni a YAST2-ben levő menűből, akkor valami ismeretlen media hibára hivatkozik. Vagy pl ha zenei CD teszek be akkor azt valamiért nem tudja lejátszani, vagyis inkább ilyenkor hang nem jön ki a hangszórókból.. A régi Widowsos lemezen levő mp3-at viszont lazán játsza.
Elszúrhattam valamit telepítéskor?

De a legnagyobb problémám az, hogy nem tudom elindítani a Wint. Valami hibát ír ki amit ugyan az újságban jeleztek, de én bíztam benne, hogy nálam nem fordul elő:
http://www.pcworld.hu/hopp.php?szam=

142 -es számot megadva a következő weblapra dob:

http://www.redhat.com/archives/fedora-d ... 00908.html

amit kevés angol és linuxos tudásom miatt nem nagyon értek, és mivel nem tudok indító vagy mentő lemezt létrehozni a YAST2-ből, nem is tudom megcsinálni.

Segítsen, aki tud.
Köszönöm.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kisdeka szer. aug. 04, 2004 15:45-kor.



kedd aug. 03, 2004 19:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Elhesegetnék egy-két tévhitet......

Tehát, akár egy winyón is lehet több oprendszer, nekem a max 5 volt, úgyhogy tuti, hogy működik, a dolog ott lett elszúrva, hogy a suse telepítésénél kivetted a wines winyót, ugy kellene, hogy win fel, aztán suse cd be és suse fel, persze kell neki egy külön partíció ha egy winyóra dolgozol...(pontosabban kettő a swap miatt)
A winel bootloadert felejtsd el, linuxot használj, a biosos bootolás, hát nem teljesen állja meg a helyét, nem kell a biosban túrkálni, egy bootloader kell grub vagy lilo, ennyi...

Összességében ha a suse 9.0 vagy korábbi akkor van még egy olyan lehetőséged, hogy mindkét winyó be, suse cd-ről boot, mintha elkezdenél egy telepítést, beállítja egeret, bill-t, aztán van egy helyreállítási funkció, azt kéne elindítani, és akkor fog neked hibát kiírni a rendszerbetöltőnél, mivel hogy neked olyan nincs, ezt engedd, hogy kijavítsa, aztán reboot, és egy susés ablakot fogsz kapni, ez lesz a grub, és alapból benne lesz a suse és a win indításának lehetősége.....
DE HA 9.1 VAN AKKOR NEM ÉL A DOLOG EGY BUG MIATT!!!!!!!

A ZoneAlarm egy kalap ****, win alatt inkább Kerio, egyszerű, már ha megtanulod a kezelését, nem eszi a gépet, és működik, a ZA-ról annyit, hogy létezik egy kis dos-os progi az a neve, hogy killzonealarm.exe :-)))))
Linux kernelében meg benne van a tűzfal, úgyhogy alapból jobban védett a géped, mint egy jól beállított wines gép...

Hirtelen ennyi, ha valami nem tiszta kérdezz......

Üdv:
momex


szer. júl. 28, 2004 8:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Szerintem a Linux bootloaderét módosítsd, hogy indítsa a Win-t. Fordítva nem fog menni!

Amúgy Linux alatt a Daemon Tools-hoz hasonló program nem kell, mert az iso fájlokat lehet közvetlen könyvtárakhoz csatolni. Tanulmányozd a mount parancsot!
A másik proggit nem ismerem.

Üdv: Deka


hétf. júl. 26, 2004 23:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 10, 2004 12:57
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Igen, jól értetted, csak én nem akarom minden egyes alkalommal a BIOS buherálni. Partition Magic-em meg nincs és nem is értek hozzá.

Valahogy biztos meg lehet módosítani a boot loadert, hogy a Linux is induljon. ?!


hétf. júl. 26, 2004 14:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hali !

Ha jol értem akkor 2 vinyon és 2 külön particion van 2 OP rendszer.
Elvileg tök független a 2 vinyom levö OP egymástol, és mindég az indul ami a Biosba a beálitott Boot vinyo.
Na most ha jol sejtem .... akkor a BIOSBA átálitod a bootolást és a másik op indul. vagy további feltételezés.... fel teszel a XP particiora egy boot progit ami tud a vinyok között cserélni. pl Partivion Magic.

Ha tévedtem ill. rosszul értelmeztelek akkor elnézést.


hétf. júl. 26, 2004 11:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 10, 2004 12:57
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Win + Suse indítás
Két winchesterem van a géphez, az egyiken a Win van, a másikra szerettem volna feltenni a suset. Sikerült is feltennem a SuSE-t, nagyon tetszik. Hiányzik még néhány dolog, amit a Win alatt már megszoktam, ZoneAlarm, DaemonTools, vagy ezekhez hasonló program.

Csak közben visszadugtam a MáSik oprendszert tartalmazó vinyót, és most nem tudom bootolni a Linuxot, mert a Wines boot menü nem tartlamazza a linux indítási paramétereit.

Nem tudja véletlen valaki mit kell a win bootcfg-jébe írni, hogy a linuxom induljon a kábelek széthúzása nélkül?


hétf. júl. 26, 2004 8:38
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 17 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség