Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 07, 2024 11:11



Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
Openbsd mailserver 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Annyit meg hozzafuznek, hogy a cim@domain.bme.hu-s cimnel az van, hogy kuldeni tudok, csak fogadni nem. Mindig valami engedelyezesi gondra hivatkozik


csüt. nov. 11, 2004 13:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 48
Hozzászólás Openbsd mailserver
Sziasztok!

Sokat hallottam arrol, hogy milyen jo rendszerek, foleg szervernek a BSD-d. GOndoltam kiprobalom en is a vilag legbiztonsagosabb OR-et az OpenBSD-t. A cel egy mailszerver es webszerver epitese volt. A webszerver 2 masodperc. A mailszervert kicsit szerettem volna a sajat izelsemnek megfeleloen kialakitani. Azaz eximmel, nem sendmaillal. A beallitasok nagy resze ment gond nelkul. a Popa3D ugyan sokat rosszalkodott a /var/mail jogai miatt, de ezt is sikerult beloni. Azonban van par dolog, ami nagyon nem akar menni. Ebben kernem segitsegeteket. Listaba szedem oket, hogy jobban attekintheto legyen.

1. Nem tudom megoldani, hogy a cim@host.domain.bme.hu helyett a cim@domain.bme.hu legyen a levelcim. Azokkal a beallitasokkal, amikkel regen a Woody ment itt nem sikerul sehogy sem.

2. A karakteres betuket az apache nagyon jol kezeli, de az exim, popa3d nem. Telerakja a mailok targyat mindenfele hulyesegeket, pl.: =?iso-8859-1?Q?V=E1lasz=3A_Re=3A_V=E1lasz=3A_Re=3A_V=E1lasz=3A Re=3A_?=... A torzset jol kezeli, de ezt is csak neha csinalj. Persze, lehet, hogy nem is nalam van a gond...

Kerlek segitsetek ez ugyben.

Elore is koszonom:
Peter


csüt. nov. 11, 2004 13:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség