Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 15:00



Hozzászólás a témához  [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Linux - Kezdő vagyok! 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
OK köszi, már értem :)
Amúgy most linux alól vagyok, bár még mindig live cd-vel, kis próbálgatás után sikerült beizzítanom a netet, végülis nem is olyan bonyolult ez a linux, csak nem minden ott van ahol a vindózban :)


szer. feb. 15, 2006 22:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Azt csinálja ami neked kell. Csak nem akkor amikor te gondolod. Ez a Captive mountolja a partyciót úgy, hogy azt utána tök mindegy milyen programot használsz tudd írni. amikor mountól akkor használ Wine-t azthiszem. De ebből te semmit nem érzékelsz.
Redhat Package Manager=rpm http://susefaq.sourceforge.net/articles/rpm.html
ez olyan mint a setup.exe win alatt. Mindent bemásol oda ahova kell és beállít mindent. Ez Redhat-nél van így és SUSE-nél. Szoval SUSE-nél rpm-et használj.
3 fajta képpen rakhatsz fel egy RPM-et.
    a SUSE package managerrel
    consolban megnyitsz egy mc-t és egyszerűen az rpm-re nyomsz egy entert és van egy install és egy upgrade, értelem szerűen választasz
    ugyan csak consolban "man rpm" parancsot add ki.

http://susefaq.sourceforge.net/articles/rpm.html


szer. feb. 15, 2006 21:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
http://www.filemirrors.com/search.src?file=SUSE-10.0-EvalDVD-i386-GM.iso&size=3621957632

lehet válogatni.

Hát igen, de sajnos nincs még dvd íróm, úgyhogy egy suse-t érdekes lenne telepítenem :) én egy ubuntura gondoltam, sokan ajánlják, és nincs is ilyen nagy mérete.


szer. feb. 15, 2006 21:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
szerintem a LIVE cuccokat hanyagold. Lassú nem lehet úgy belőni mint a normál installált verziókat.
csinálsz egy akkora partíciót mint a rendszer memoria, ez lesz a SWAP, Majd csinálsz egy 5Gb-os partíciót LINUX-nak, szerintem ezen bővel ellehet férni, de ha minden szír sza.rt fel akarsz tenni akkor 10GB.
Látni fogja az NTFS-t a /windows/ könyvtárban lesznek a wines partíciók.
Először csak olvasni tudod, de ha ezt felrakod akkor írni is:
http://freshmeat.net/projects/captive/

de ezen az oldalon sok mindent megtalász:
http://freshmeat.net/search/?q=NTFS&sec ... x=0&Go.y=0


Persze, normál installt fogok használni, a live csak próba volt :)
Ezen a captive-s linken azt írja, hogy wine alól, emulálva éri el az ntfs particiókat, de nekem úgy kéne, hogy egy teljesen normális particiónak kezelje az ntfs-t is, úgy hogy a linux bármit bármikor tudjon csinálni rajta (filmet olvasni, zenét, torrentezni, letölteni), minden macera nélkül. Bár itt ahogy a második linket nézegettem, láttam pár sima driveres ntfs írás/olvasási lehetőséget, majd még nézelődöm :)

Ja még egy kérdés, itt ennél captive nevű valami oldalán a letöltésnél feltűnik, ez hogy RPM, meg non-RPM. Szóval ez az RPM mit is jelent? :)


szer. feb. 15, 2006 20:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://www.filemirrors.com/search.src?f ... 3621957632

lehet válogatni.


szer. feb. 15, 2006 17:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
szerintem a LIVE cuccokat hanyagold. Lassú nem lehet úgy belőni mint a normál installált verziókat.
csinálsz egy akkora partíciót mint a rendszer memoria, ez lesz a SWAP, Majd csinálsz egy 5Gb-os partíciót LINUX-nak, szerintem ezen bővel ellehet férni, de ha minden szír sza.rt fel akarsz tenni akkor 10GB.
Látni fogja az NTFS-t a /windows/ könyvtárban lesznek a wines partíciók.
Először csak olvasni tudod, de ha ezt felrakod akkor írni is:
http://freshmeat.net/projects/captive/

de ezen az oldalon sok mindent megtalász:
http://freshmeat.net/search/?q=NTFS&sec ... x=0&Go.y=0


szer. feb. 15, 2006 16:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
utini írta:
Én így csinálnám:
Mondjuk 10 GB a WinXP-nek, kb. 50 GB a játékoknak és letöltéseknek, valamint 10 GB a linuxnak. Látni fogja az NTFS-t ! :wink:


Most próbáltam a suse linux 9.3-as live cd-vel, és csak a fat32-t olvasta, ntfs-nél egy could not read hibaüzenetet írt ki. Amúgy az NTFS-t nem csak csak olvasnia kéne a linuxnak, hanem írnia is.


szer. feb. 15, 2006 16:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Én így csinálnám:
Mondjuk 10 GB a WinXP-nek, kb. 50 GB a játékoknak és letöltéseknek, valamint 10 GB a linuxnak. Látni fogja az NTFS-t ! :wink:


szer. feb. 15, 2006 15:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hi!

Most ismerkedem a linux-al, eddig egy suse linux 9.3-as live dvd-t próbáltam csak ki, tetszett, leszámítva, hogy a dsl netkapcsolatomat nem tudtam életrekelteni. Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogy lehetne ntfs particiót olvasni, és írni linux-al. Merthogy én úgy szeretném, hogy lenne egy partición egy winxp, amit inkább csak játékra használnék, és másik partición lenne valamilyen linux, amit a játékon kívül minden másra használnék, és lenne egy harmadik partició amin a letöltések és telepített játékok lennének ( ezek amik a legnagyobb helyet foglalják majd valószínüleg :) ). És ugye ennek a letöltéses particiónak mindkét oprendszer felől olvashatónak kéne lennie. A live cd-vel kipróbáltam, hogy fat32-es particiót olvas-e, és láttam hogy olvas, de a letöltéses particióra a fat32 a max 4gigás fájlkorlátja miatt nem lenne jó. Valami 5let? :)


szer. feb. 15, 2006 15:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Ha ilyenkor tényleg egy konzol indul el, és fut, akkor mivel tudok kilépni belőle ? Lehet, hogy takarja az egyéb menüket.


szer. jan. 11, 2006 16:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Mondjuk így tanul az ember ! :lol: Jó munkát !


szer. jan. 11, 2006 15:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Nem szoktam ilyen könnyen feladni !


szer. jan. 11, 2006 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás Re: Grafikus bejelentkező felület
Laali írta:
Elnézést, ha már lenne hasonló kérdés ! Eddig egy általam kezelt gépen SUSE8.0 rendszer volt. Ez hibák nélkül működött, szinte mindent kibírt. Ezt kicseréltem SUSE9.3 rendszerre és féligkészen visszaadtam, úgy voltam vele majd folytatom a beállítást. Sajnos pár dolgot a gyerekek ellállítottak rajta, és ezt a rendszert én is csak néhány óráig használtam még, nem tudtam visszaállítani. A grafikus bejelentkező felület változott meg, ennek az eredetileg "Session Type" és "Menü" felíratot tartalmazó helyén (bal alsó sarok) most feltehetően valamilyen konzol van. (Az itteni lehetőségeket még nem néztem meg részletesebben, nem tudom mik voltak..) Fent a "Felhasználó" és "Jelszó" menüből be tudok lépni (ugyanabba a KDE felületbe mint eddig), de a YAST-tal nem tudom a régi bejelentkezést visszaállítani. A másik hiba, hogy a "Kikapcsolás" és megszűnt, csak "Kijelentkezés" van. A YAST beállításait hiába változtatom.
Biztos valami egyszerű dolog lehet, de nem tudok rájönni.


Szerintem tedd újra a rendszert. Egyszerűbb, mint a hibát keresgetni.


szer. jan. 11, 2006 15:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás Grafikus bejelentkező felület
Elnézést, ha már lenne hasonló kérdés ! Eddig egy általam kezelt gépen SUSE8.0 rendszer volt. Ez hibák nélkül működött, szinte mindent kibírt. Ezt kicseréltem SUSE9.3 rendszerre és féligkészen visszaadtam, úgy voltam vele majd folytatom a beállítást. Sajnos pár dolgot a gyerekek ellállítottak rajta, és ezt a rendszert én is csak néhány óráig használtam még, nem tudtam visszaállítani. A grafikus bejelentkező felület változott meg, ennek az eredetileg "Session Type" és "Menü" felíratot tartalmazó helyén (bal alsó sarok) most feltehetően valamilyen konzol van. (Az itteni lehetőségeket még nem néztem meg részletesebben, nem tudom mik voltak..) Fent a "Felhasználó" és "Jelszó" menüből be tudok lépni (ugyanabba a KDE felületbe mint eddig), de a YAST-tal nem tudom a régi bejelentkezést visszaállítani. A másik hiba, hogy a "Kikapcsolás" és megszűnt, csak "Kijelentkezés" van. A YAST beállításait hiába változtatom.
Biztos valami egyszerű dolog lehet, de nem tudok rájönni.


szer. jan. 11, 2006 15:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 828
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Raknék Linuxot egy notebookra, csak hogy legyen alternatíva. :-)

Xp mellett menne, van rá olyan 25 GB. Nem csak nekem, szóval szép legyen (csicsás nem muszáj), kényelmes (USB cuccot alapban mountol), magyar legyen (Office), Firefox/Opera. KDE-t szeretnék (bár érdekes módon az UHU Gnome-ja bejön, az Ubuntu is szép, de valahogy az mégse.)

Amire sikerült szűkíteni: UHU 1.2 (2 CD), Kubuntu (1 CD), Suse 9.x (9.1 Personal - 1 CD, 9.2 - 1 DVD, 9.3 Professional - 5 CD).

Hardvergondok lehetnek. Van egy Siemens S45, amit GPRS modemnek használok, a WLAN-t a Kubuntu Live megismerte, és van egy MSI BT Dongle, amit még nem próbáltam. A gyorsindító gombok sajna úgy tűnik csak Windows alatt fognak menni. A modem (Agere '97) remélem gond nélkül, a video out izgat még.

Akit eddig kérdeztem, azt mondta az UHU-t ne, a másik kettőt illetően nem emeltek kifogást. Az UHU-val annyi gond van, hogy túl Gnome-os a felület (az 1.2 Live-ban bezzeg nem tűnik annak), a Kubuntuval konzolgondjaim voltak (Live), a Suse 9.1 liveCd-ből nem sok derült ki. Az UHU az rendesen magyar, viszont ritkán frissítik.

Aztán most ott járok, hogy mi lenne, ha mindet feltenném 8-8-8 gigára + swap. Aztán majd kiesik vmelyik, annak a helyét meg odaadom a maradóknak. Pár hónap alatt úgyis kiderül melyik a véglegesen szimpatikus...

A hardveres gondok meg majd az elején még...
(ja, és az is jó volna, ha nem volna túl sok macera a telepítésnél, simán, szépen, gond nélkül...)

vélemények?


hétf. jan. 09, 2006 15:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
monobalu írta:
helló. lenne egy kérdésem. Mégpedig: van egy p2-es gépem amiről formatáltam mindent. Így csak egy alap dos maradt rajta. Erre egy linux oprendszert szeretnék telepíteni. MIt kell tennem? Bootos linux létezik?

CSak egy par hozzaszolast kell visszaolvasnod ezen az oldalon.
Image letolt->CD-re kiir->arrol bootolsz aztan a tobbi adja magat.:)


szomb. jan. 07, 2006 18:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 12:23
Hozzászólások: 50
Hozzászólás 
helló. lenne egy kérdésem. Mégpedig: van egy p2-es gépem amiről formatáltam mindent. Így csak egy alap dos maradt rajta. Erre egy linux oprendszert szeretnék telepíteni. MIt kell tennem? Bootos linux létezik?


szomb. jan. 07, 2006 18:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Köcce !Karácsonyra kapom a 200GB-s winyómat, arra teszem fel az XP-t, és a mostani 80GB-sra a SUSE 10.0-t annyi csak elég neki :D :roll: :roll:


szomb. dec. 10, 2005 18:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
adamec22 írta:
Akkor igy irom ki ugye ??


Igen.


szomb. dec. 10, 2005 18:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Akkor igy irom ki ugye ??

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


szomb. dec. 10, 2005 18:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Letölöd mind az ötöt,kíírod,a first bootnak a CD-t állítod be,bedugod az 1.sz lemezt- onnan már megy.Ha a magyar nyelvet választod (ez lesz az első lépés),még érteni is fogod,hogy mikor kell lemeztcserélni :D


szer. dec. 07, 2005 22:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Akkor, letöltöm--->Kiírom CD-re(az iso-t)--->Cd-ről boot és megy is ???

és légyszi küldjétek el megint azt a linket ahol ez levan irva kezdő pancsereknek :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:


szer. dec. 07, 2005 21:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Nem volt kedvem szabdalni a paintben ! :D :lol: 8) :roll: :twisted: :wink:


szer. dec. 07, 2005 21:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
OFF: En csak azt nem ertem mi a turoert kell 1280*1024-be berakni egy kepet... eleg oda a 640*480 is... szerintem.
ON :)


szer. dec. 07, 2005 19:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Igen,bár létezik valahol DVD-s iso is.Az csak egy db,ez meg 5 CD


szer. dec. 07, 2005 19:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Na, hi !

Gondoltam letöltöm, DE ! Ftp-n keresztül, és nem tudom hogy melyeket töltsem le :

Ezeket a fileokat kell ?? 32-bitesek kellenek.



amíg nem tudom addig nem igazán szeretnék valami más **** leszedni :DKép


szer. dec. 07, 2005 18:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
A SUSE ingyenes vagy mi ? Hogy lelehet tölteni ??


szer. nov. 30, 2005 14:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
http://www.opensuse.org/Welcome_to_openSUSE.org

1. csinálj egy akkora partíciót mint amekkora a rendszermemoriád ez legyen swap filerendszerű.
2. csinálj egy legalább 3GB-os EXT filerendszerű partíciót a swap után.

SUSE cd vagy DVD be, boot, install, magyar tovább tovább..... és amikor kikell választani az összetevőket a 3 gigaás partíciónak a "/" csatolási pontot adod meg, swpnak pedig a swapot. onnantól kezdve már csak tovább tovább...... kell. majd a rendszer indítást rakja az MBR-be.
és persze mindent értelem szerűen.

http://www.novell.com/products/suselinu ... _eval.html

http://www.novell.com/products/suselinu ... tml#europe


Rendben. Csak előbb elolvasom mi az a swap... meg Ext meg.... Egyébként mindint köszike


szer. nov. 30, 2005 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
http://www.opensuse.org/Welcome_to_openSUSE.org

1. csinálj egy akkora partíciót mint amekkora a rendszermemoriád ez legyen swap filerendszerű.
2. csinálj egy legalább 3GB-os EXT filerendszerű partíciót a swap után.

SUSE cd vagy DVD be, boot, install, magyar tovább tovább..... és amikor kikell választani az összetevőket a 3 gigaás partíciónak a "/" csatolási pontot adod meg, swpnak pedig a swapot. onnantól kezdve már csak tovább tovább...... kell. majd a rendszer indítást rakja az MBR-be.
és persze mindent értelem szerűen.

http://www.novell.com/products/suselinu ... _eval.html

http://www.novell.com/products/suselinu ... tml#europe


Linux gyorstalpaló by Salvatore... Hogyan telepíts ? Intenzív tanfolyam kezdőknek ! :lol: :lol: :lol:

Egyébként 2 GB memó mellé kell egyáltalán swap ?


szer. nov. 30, 2005 7:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Salvatore irta:
Idézet:
1. csinálj egy akkora partíciót mint amekkora a rendszermemoriád ez legyen swap filerendszerű

Hát ez azért enyhén durva mert ez nem MSKép,
Mi van akkor ha van 2GB memója-nagyobb lesz a lapzó mint a munkaterületKép
Maga a swap is akkor kell ha kevés a memória,tehát forditottan aránylik.
Inkább legyen nagyobb a munkaterület abból még mindig lelehet szakítani,hozzátenni utólagosan sokkal nehezebbKép


kedd nov. 29, 2005 21:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://www.opensuse.org/Welcome_to_openSUSE.org

1. csinálj egy akkora partíciót mint amekkora a rendszermemoriád ez legyen swap filerendszerű.
2. csinálj egy legalább 3GB-os EXT filerendszerű partíciót a swap után.

SUSE cd vagy DVD be, boot, install, magyar tovább tovább..... és amikor kikell választani az összetevőket a 3 gigaás partíciónak a "/" csatolási pontot adod meg, swpnak pedig a swapot. onnantól kezdve már csak tovább tovább...... kell. majd a rendszer indítást rakja az MBR-be.
és persze mindent értelem szerűen.

http://www.novell.com/products/suselinu ... _eval.html

http://www.novell.com/products/suselinu ... tml#europe


kedd nov. 29, 2005 20:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Jó, csak azt is kell majd f*szolni valahonnan :wink:
De vajon honnan ??
Majd egyébként adhatnátok egy telepítési útutatót, vagy egy linket ahol ilyen(eket) találok.


Előre is köszi...


kedd nov. 29, 2005 20:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
inkább mondjuk suse 10-zel kezdj, egyszerűbb mint egy debian! :wink:


kedd nov. 29, 2005 19:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Deka írta:
adamec22:

Akkor hajrá...
A Win mellett is elfér, ameddig nincs minden beállítva úgy, ahogy neked kell, meg amíg meg nem szoktad.

A hardverekkel kapcsolatban először is azt kell kideríteni, hogy milyen chip-et tartalmaz, mert a kernelben driver-t csak így fogsz találni.
Ez a művelet néha nem egyszerű! :)

Üdv: Deka


Hát ha jól emléxem akkor a haweromnak ugyanilyan Acces-Point (ha igy hivják) ja van és neki ment Debian-GNU-alol :arrow: Ugyanakkor nem tudom hogy melyik linux jó, melyik nem :?:


kedd nov. 29, 2005 16:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
adamec22:

Akkor hajrá...
A Win mellett is elfér, ameddig nincs minden beállítva úgy, ahogy neked kell, meg amíg meg nem szoktad.

A hardverekkel kapcsolatban először is azt kell kideríteni, hogy milyen chip-et tartalmaz, mert a kernelben driver-t csak így fogsz találni.
Ez a művelet néha nem egyszerű! :)

Üdv: Deka


vas. nov. 27, 2005 20:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Még életemben 1x láttam linuxot-az is "Debian" volt..
Majd a jövőben igyekszem kiprobáln icsak egy a !GOND!
Nem tudom hogy megy -e alóla a Linksys PCI-os wireless kártya meg a rúter...... :cry: De szeretném már kipróbálni. Tudom hogy nem grafikus felületre készült..de van neki az is. De...hát csak nem lehet rossz 8)


szomb. nov. 26, 2005 17:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ja-egen a Bush-Bin-Laden Familis, az nem ok mert az magyarhangon szól nálam-kivéve az arab-ból fordított angolt ott nincs ékezett :oops:


kedd nov. 15, 2005 21:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 09, 2005 19:11
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás 
nacorvus írta:
@anix
A xine-t hogy tudtad rávenni hogy a kódoltfeliratos avi-t normális (olvasható ékezetes) betűtípussal siffírozza (már amelyik feliratos)?

annyira nem vagyok filmes hogy állandóan filmeket néznék, sőt..
a fahrenheit 911-et néztem a mi feliratos volt, de az ment simán, minden különösebb config nélkül.


kedd nov. 15, 2005 11:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
@anix
A xine-t hogy tudtad rávenni hogy a kódoltfeliratos avi-t normális (olvasható ékezetes) betűtípussal siffírozza (már amelyik feliratos)?


hétf. nov. 14, 2005 20:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 09, 2005 19:11
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás 
nacorvus írta:
anix irta:
Idézet:
és szerintem nem kér root jelszót. csak egyszerűen jelszót Smile ott a saját jelszavad kell megadni

Fentebb azért is írtam ama baromságot

én értem hogy miről van szó :oops:


hétf. nov. 14, 2005 20:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
anix irta:
Idézet:
és szerintem nem kér root jelszót. csak egyszerűen jelszót Smile ott a saját jelszavad kell megadni

Fentebb azért is írtam ama baromságot,
Idézet:
főgyökér-egyszemélyes felhasználó
-mert ez alapvetően ilyen nyakilag,ezért aránylag könnyen kezelhető debian,lehet telepíteni mindenféle trükk nélkül,de tűzfal az kell mellé nálam ZA.
Azért ezen is erősen ajánlott egy "majdnem minden joggal megáldott" felhasználót létrehozni uu. mint a su-sé-n-már csak a család miatt is :wink:


hétf. nov. 14, 2005 20:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 09, 2005 19:11
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás 
ja és még nézd meg a xine-t
http://xine.sf.net


hétf. nov. 14, 2005 20:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 09, 2005 19:11
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás 
vycman írta:
anix írta:
vycman
amennyire jól tudom a suse alapból nem támogat semmilyen multimédiás dolgot, tehát nincs benne semmi codec. szóval azt külön kell beszerezned

és honnan tudom ezeket beszerezni? már tapasztaltam olyat pl h az xmms nem játszikle semmit :(

őszinte leszek: fogalmam sincs :-) soha nem használtam suse-t, nem tudom van e apt-get/synaptic.
minden esetre nézz szét az mplayer oldalán. azt hiszem hogy csak a http://www2.mplayerhq.hu megy. én is onnan szedtem le kodekeket.
zenéhez pedig tudom ajánlani a bmp-t. vagy használj ubuntu-t :-)
esetleg nézd meg a suse ftp szerverét. hátha találsz valamit.


hétf. nov. 14, 2005 20:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Ok, köszönöm szépen, holnap megpróbálom !


hétf. nov. 14, 2005 16:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 09, 2005 19:11
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás 
utini írta:
anix írta:
nacorvus írta:
@anix
Te, is fiam, Ubuntu :?: :lol: :D Kép


ez életstílus :lol:


Elnézést az off-ért, de olyan jóízűen beszéltetek az Ubuntu rendszerről, hogy rögtön letöltöttem a legújabb disztrót, feltelepítettem, de a telepítés során nem adott lehetőséget a root jelszó beállítására, csak a usert lehetett. Mit csináltam rosszul ? Vagy nem figyeltem eléggé ? Ha root-ként akarok tenni valamit, akkor kéri a jelszót, nekem meg nincs olyan... A su sem segített...
Köszi előre is !

a root alapból tiltva van az ubuntu-ban. su helyett sudo és megadod a saját jelszavad.
és szerintem nem kér root jelszót. csak egyszerűen jelszót :) ott a saját jelszavad kell megadni


hétf. nov. 14, 2005 15:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
anix írta:
nacorvus írta:
@anix
Te, is fiam, Ubuntu :?: :lol: :D Kép


ez életstílus :lol:


Elnézést az off-ért, de olyan jóízűen beszéltetek az Ubuntu rendszerről, hogy rögtön letöltöttem a legújabb disztrót, feltelepítettem, de a telepítés során nem adott lehetőséget a root jelszó beállítására, csak a usert lehetett. Mit csináltam rosszul ? Vagy nem figyeltem eléggé ? Ha root-ként akarok tenni valamit, akkor kéri a jelszót, nekem meg nincs olyan... A su sem segített...
Köszi előre is !


hétf. nov. 14, 2005 13:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
vycman írta:
van egy vycman felhasználó és va negy root. a rootból ha rámegyek a my computer-re akkor be engedi hogy lépjek a partíciókba. vycman-ként ezt írja: could not enter folder /windows/e

A /windows konyvtarba be tudsz menni?
Ha igen, akkor masold be ide a /windows konyvtarban kiadott ls -l parancs kimenetet, vagy add ki (rootkent) akarhol az chmod +x /windows/e/ parancsot (ezzel 'execute' jogot adsz minden felhasznalonak a windows/e/ konyvtarnak. Execute jog kell ahhoz, hogy belepj egy konyvtarba).


pén. nov. 11, 2005 19:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 29, 2005 13:51
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
anix írta:
vycman
amennyire jól tudom a suse alapból nem támogat semmilyen multimédiás dolgot, tehát nincs benne semmi codec. szóval azt külön kell beszerezned

és honnan tudom ezeket beszerezni? már tapasztaltam olyat pl h az xmms nem játszikle semmit :(


pén. nov. 11, 2005 18:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 29, 2005 13:51
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
van egy vycman felhasználó és va negy root. a rootból ha rámegyek a my computer-re akkor be engedi hogy lépjek a partíciókba. vycman-ként ezt írja: could not enter folder /windows/e. a telepítéssel kapcsolatban is légyszi írjatok! letöltöttem egy tar.gz fájlt. kicsomagoltam. és aztán mit kell tennem? egyszer elmondjátok, már menni fog. köszi


pén. nov. 11, 2005 14:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 09, 2005 19:11
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szlovákia
Hozzászólás 
nacorvus írta:
@anix
Te, is fiam, Ubuntu :?: :lol: :D Kép


ez életstílus :lol:


pén. nov. 11, 2005 8:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség