Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 17:49



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Linux telepítés után grafikus módban mindig reset -segítség! 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: Jó nagy a forgalom errefelé! :cry: :lol: :D


pén. jún. 30, 2006 18:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:32
Hozzászólások: 46
Hozzászólás 
A helyedben nem használnék Suset. Az túl érdekes. Az 5.10-es Kubuntut hanyagold. Van helyette 6.06 vagy mi a rák a száma. Monduk nekem is az van fennt. :lol: Nagyon meg vagyok elégedve vele. Na nem is ez a lényeg. A videókártya egy érdekes folt a linux renszerben. Vagyis nem is az, hanem a 3D-s támogatés. Normálisan az csak akkor fog működni, ha felteszed a driverét, hiába van benne a kernelébe a támogatás.
A helyedben nem használnék integrált videókarit, hanem beszereznék néhány ezer ft ért egy komolyabbat. De én nem dönthetek a helyedben. Az Nvidiát könnyű telepíteni, az ATI kicsit körülményesebb. Itt egy link az ATI bináris driverének telepítéséhez : https://help.ubuntu.com/community/BinaryDriverHowto/ATI
Az Nvidia, telepítése meg faék. :lol:


csüt. jún. 29, 2006 23:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 02, 2006 13:50
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Chx,

Kösz a tippet, kipróbálom. Én is a videokártya környékére tippelek. Gyanítom, hogy az intel 945G alaplapi vga vezérlőjének linux támogatásával lehet gond. De már felmerült bennem a SATA kérdéskör is...???
Az biztos, hogy valami hardver-inkompatibilitás okozhatja a bajt. (Szerintem)


kedd jan. 03, 2006 9:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Konzolban a yast-al kapcsold ki a 3D gyorsítást, nézz szét a videókártya/moitor beállítasainál (minden extrát szedj ki) és ideiglenesen használj valamilyen könnyű ablakkezelőt (windowmaker, icewm) ideiglenesen.

Üdv:
chx


kedd jan. 03, 2006 9:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 02, 2006 13:50
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Rendben, megkeresem őket... Igazából még nem foglalkoztam a linux rendszerrel, de jó lenne megismerni. Az XP simán, megbízhatóan megy a gépen. Sőt, memtesztet is futtattam a linux telepítőről, és több ciklus lefutása után is rendben találta a RAM-okat. Az előző levelemben elfelejtettem írni, hogy grafikus felületen az egér kurzorral is gond van. Nem a megszokott nyíl látszik, hanem egy nagyobb méretű négyzet tele csíkokkal. (Mint amikor szétesik a monitor képe, csak kicsiben.)

Üdv:

Feri


kedd jan. 03, 2006 8:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Én első körben ott a log fájlok környékén nézelődnék....
(általában /var/log )


hétf. jan. 02, 2006 23:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 02, 2006 13:50
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Linux telepítés után grafikus módban mindig reset -segítség!
Sziasztok,
Megoldást keresek az alábbi problémára: Linuxot telepítettem a gépemre. A telepítés rendben lezajlott, a frissítések letöltődtek a netről stb. Ennek ellenére grafikus módban teljesen változatos módon újraindul a gépem resettel. Konzolban jól működik. Kétféle disztrivel is próbálkoztam: Kubuntu 5.10 és Suse 10. Mindkettő esetében ugyanaz volt a probléma. Telepítés után a net sem megy... PC konfig: Intel 945G alaplap integrált VGA-val, hálóval és hanggal. LGA775 2600Mhz Celeron 2x256MB DDR2 dual channel Ram, 20GB PATA - ezen van a Linux, 80GB SATA ez a "C", ezen van az XP (és szerintem a boot manager.) Van valakinek tippje?

Köszi: Feri


hétf. jan. 02, 2006 15:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség