Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:56



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Borune shell programozás 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás Re: Bash házi. Kis segítséget kérnéék...
Norby1 írta:
HAli!
Mint fent említettem a házifeladatomhoz kérnék kis segítséget. Pontosabban kettő kérdésem lenne:

>>>Egy .txt fáljból, hogy tudok egy adott sorra, sorszámmal hivatkozni. (pl. a 2. sort emelje ki belőle). Neten találtam ilyet: sed '5!d' a.txt
ez működik is, kiveszi az 5. sort az a.txt-ből, DE én a sorszámot egy változóban tárolom, és ebbe a parancsba változót helyettesítve már nem megy. Valami ötlet esetleg?

Persze, a shell változók behelyettesítése nem történik meg ' (aposztróf) jelek között.
Ha a változód neve $a, akkor így kell csinálnod a fenti példát:
Idézet:
sed $a'!d' a.txt


Norby1 írta:
>>>Van két fáljom (a.txt , b.txt). Mindkettő soronként egy számot tartalmaz. Az a.txt-ből kellene törölni azokat a számokat/sorokat, amelyek a b.txt-be is benne vannak. Tehát a.txt ben csak azok a számok maradnának meg, amik b.txt-ben NINCSenek benne.

[ Mindkettő problémát megoldottam már ciklusokkal, de nagyon lelassítja a program futását. Ha jól tudom, mindkettőre van vmilyen parancs. ]

Remélem, lehetett érteni a kérdésem...
Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!
üdv.:norby

Erre a grep nagyon jó:
Idézet:
grep -xv a.txt -f b.txt


csüt. okt. 16, 2008 21:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 23, 2005 9:41
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás Bash házi. Kis segítséget kérnéék...
HAli!
Mint fent említettem a házifeladatomhoz kérnék kis segítséget. Pontosabban kettő kérdésem lenne:

>>>Egy .txt fáljból, hogy tudok egy adott sorra, sorszámmal hivatkozni. (pl. a 2. sort emelje ki belőle). Neten találtam ilyet: sed '5!d' a.txt
ez működik is, kiveszi az 5. sort az a.txt-ből, DE én a sorszámot egy változóban tárolom, és ebbe a parancsba változót helyettesítve már nem megy. Valami ötlet esetleg?

>>>Van két fáljom (a.txt , b.txt). Mindkettő soronként egy számot tartalmaz. Az a.txt-ből kellene törölni azokat a számokat/sorokat, amelyek a b.txt-be is benne vannak. Tehát a.txt ben csak azok a számok maradnának meg, amik b.txt-ben NINCSenek benne.

[ Mindkettő problémát megoldottam már ciklusokkal, de nagyon lelassítja a program futását. Ha jól tudom, mindkettőre van vmilyen parancs. ]

Remélem, lehetett érteni a kérdésem...
Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!
üdv.:norby


kedd okt. 07, 2008 9:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 01, 2007 20:24
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
szentem lesd meg Vadász architektúrás jegyzetét, mert abban van shell programozás.
Nekem is ezt ajánlották, és most épp ezt csinálom :?
Sok szerencsét!


hétf. ápr. 02, 2007 8:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 01, 2007 20:24
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Te nem véletlenül miskolcra jársz ? :wink:
Mert én igen és egy tök hasonló feladatot kaptam és ugy nem nagyon took hozzákezdeni :cry:
És ténneg jo lenne valami segítség :!: :!: :!:
Előre is köszi .


vas. ápr. 01, 2007 20:36
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség