Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 12:46



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Windows partíció mentése Linux-szal 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Igen,ez igaz a RescueCd-n lévő Partimage is ezért experimental-nálam működött mert pontosan ugyanoda ugyanakkorára akartam visszatenni-a fragmentátlság egy bla-bla,sajos a "méret a lényeg" és a hely -bár ezutóbbi manulálisan korrigáható :arrow: lsd. hiányzó ntdlr.


kedd júl. 17, 2007 17:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Köszönöm, Salvatore!

A dd-vel az a gáz, hogy ha nem éppen ugyanakkora partícióra tenném vissza, hanem nagyobbra (vagy esetleg kisebbre), akkor már nem jó. Mert csak agyatlanul kimásolja a szektorokat (azokat is, amik a filerendszer szerkezetét tárolják)

A Partimage leírásában az van, hogy az NTFS filerendszert nem kezeli tökéletesen. Nem mindig tudja menteni a partíciót. Bár azt írják, hogy ha sikerült elmenteni, akkor visszaállítania is tudnia kell, hacsak nincs benne bug :roll:

Eddig úgy gondolom hogy dd + gzip, ami egy pontosan ugyanakkora partícióra fog visszamenteni (ehhez el kell menteni a régi partíció adatait is külön, és a célhelyen egy ugyanakkorát létrehozni - gáz, ha éppen akkorát nem lehet az egyes diszkek eltérő szektor/sáv méretei miatt), ezután az ntfsprogs csomagban van egy ntfsresize nevű program, ami át tudja méretezni ... elvileg, még nem próbáltam.
A legjobb az volna, ha az ntfsresize megkaphatná a bemenetén a zcat kimentét, és azt lehetne átméretezni (ekkor nem kell létrehozni éppen akkora partíciót, mint az eredeti volt), de valszeg így nem működik.

Szerk: közben nézegettem az ntfsprogs csomagot, és van benne direkt partíció mentés/visszaállításra való program: ntfsclone. Egyetlen gáz vele a leírás szerint, hogy ha Windows rendszerpartíciót ment és állít vissza vele az ember, akkor ugyanarra a partícióra kell visszaállítania és a partíciónak ugyanazon a szektoron kell kezdődnie. Különben nem fog boot-olni. Tehát ha a hda1 volt a Win, akkor a hda2-ről nem fog boot-olni. Vagy a cél hdd szektor/sáv mérete nem ugyanakkora, mint a kiinduló hdd-é, akkor sem fog boot-olni. Mert a boot szektorban is benne van a kezdő szektor száma, azt írták. De ezeket a problémákat talán megoldja egy Windows fixboot és a boot.ini szerkesztése. (Írtak hozzá egy linux-os eszközt is, de az okozhat apró problémákat az ntfs filerendszerben, ezért inkább nem használnám: "Running chkdsk on an ntfsreloc’d volume may produce an error “The second NTFS boot sector is unwriteable.” on every run. However, Windows (at least XP) will run just fine despite the error." Annak ellenére, hogy ettől még jól működik, én mégsem szeretném ha így működne)


hétf. júl. 16, 2007 18:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ha dd-vel szeretnéd:

dd bs=4k if=/dev/hdaX | gzip > valami.raw.gz

vissza:

zcat valami.raw.gz | dd bs=4k of=/dev/hdaX

De a partimage picivel többet tud! :wink:


hétf. júl. 16, 2007 16:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
nacorvus írta:
SystemRescueCd! kimondottan lin. alá készült redszervisszaállító gyüjtemény "töpőrítőkkel"


Igen, köszönöm, valami olyasmi kellene, mint ebben a CD-ben a Partimage!
Csak éppen az NTFS támogatás "experimental", nekem meg éppen az kellene.

The NTFS (Windows NT File System) is currently not fully supported: this means you will be able to save an NTFS partition if system files are not very fragmented, and if system files are not compressed. In this case, you will be able to save the partition into an image file, and you will be able to restore it after. If there is a problem when saving, an error message will be shown and you won't be able to continue. If you have successfully saved an NTFS NTFS partition, you shouldn't have problems as you restore it (except in the case of bugs). Then the best way is to try to save a partition to know if it is possible. If not, try to defragment it with diskeeper or another tool, and try to saving the partition again.

Egyenlőre a Hiren's CD-t használom, de jó volna átállni valami linux-os megoldásra (esetleg valamiféle automatizált módon: pl. a boot menüben alapból linux indul ha néhány másodpercig nem választják ki a Windows-t, és egy script visszaállítja a Windows partíciót (hálózatról, vagy bekéri a DVD-ket, CD-ket)).


hétf. júl. 16, 2007 13:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
SystemRescueCd! kimondottan lin. alá készült redszervisszaállító gyüjtemény "töpőrítőkkel"


szomb. jún. 30, 2007 21:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás Windows partíció mentése Linux-szal
Sziasztok!

Van-e valami egyszerű módszer Windows partíció kimentésére és visszaállítására?
A dd + gzip vagy bzip2 jó volna, de mi van, ha nem ugyanakkora partícióra akarom visszarakni? Csináljak egy ugyanakkora partíciót, aztán valamivel nagyítsam fel?


pén. jún. 29, 2007 16:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség