Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:26



Hozzászólás a témához  [ 223 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Ubuntu/Kubuntu problémák és megoldások 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Hogyan lehet kideríteni telepítés nélkül, hogy van-e benne equalizer?

Egyszerűen,belenézel a modul.configbe:
Idézet:
alias char-major-14 soundcore
alias sound-slot-0 snd-card-0
alias sound-service-0-0 snd-mixer-oss
alias sound-service-0-1 snd-seq-oss
alias sound-service-0-3 snd-pcm-oss
alias sound-service-0-8 snd-seq-oss
alias sound-service-0-12 snd-pcm-oss
-ebben nincs semmi graf EQ,sőt igazán nem is láttam linuxosban ilyent.Szvsz az Alsa-mixert használja,amin max a hangerőt,balanszot és a hangszórókat ill mikrofont,ki-bemeneteket lehet toligálni hangerőileg.Hangszín,téreffekt ohne.
Érdekes módon,van egy térüre való DJ tracker linux alá azokban viszont nyakilag van ilyesmi:
Idézet:
Built in reverb, delay, compressor, distortion, flanger, phaser, EQ


hétf. márc. 02, 2009 19:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólás 
Olyan equalizert-t keresek Ubuntu alá, ami az egész rendszer hangjára hatással van.
Mint például ez Windows-on: http://images.netbag.hu/20090301/10354513761.PNG (Ez a hangkártyám eredeti szoftvere.)
A hangkártyámnak van valamilyen szoftvere Linuxhoz. A kérdés az, hogy Ubuntu-n megy-e és van-e benne equalizer?
Ez lenne a drivere: http://variszabi.extra.hu/index.php?dir=Ubuntu/Audio%20card%20driver/
Hogyan lehet kideríteni telepítés nélkül, hogy van-e benne equalizer?
Feltelepíteni azért nem szeretném feleslegesen, mert ha jól tudom ez az a telepítési mód, aminél csak úgy lehet letörölni, ha minden fájlt egyesével törlünk. Viszont jobban örülnék egy programnak, ami csak ezt tudja, mivel a hangkártyám így is jól működik.
Médialejátszó szoftverekben találtam equalizer-t de azok nem jók, mert nincs bennük auto gain control, ha a mély hangokat feljebb veszem elkezd torzítani (Audacious, stb.).


vas. márc. 01, 2009 11:03
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: Futtass egy memtestet,a telepítőlemezről,mert akkor szokott hasonló hibákat produkálni.Indulásnál nem ír ki valami szöveget,hogy nem betölthető valami...


pén. feb. 27, 2009 16:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Lett egy probléma, és mivel csak vasárnap óta használom, nem értem a problémát. Az a probléma, hogy elindítom az ubuntut, elindítom a netrádiót, rendesen szól, pár másodperc után a hang leáll, pedig nincs lenémítva. Mit tegyek, hogy csináljam meg, hogy rendesen működjön?


csüt. feb. 26, 2009 16:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
nacorvus írta:
By vasti:
By Elektromann:Nem kell semmi szoft hozzá,az eszközmeghajtókban engedélyezed a zárt meghajtókat,a 177(ajánlottal) mennie kell normálisan a kártyánál 1280x1024-ben 3D-ben 75 Hz-n-előtte van próba is ,ha nem jó vissza áll az eredetire(de,ez már a képfelbontás beállítása résznél van).


Én is így csináltam, de nem volt jó, ezért gondoltam, hogy kéne egy külön szoftver.


hétf. feb. 23, 2009 19:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By vasti:
Idézet:
Na mindegy, elkanyarodtam...

Dehogy kanyarodtál... ,de gondolom te sem controllcenterrel állitgatod be a hardvert,KDE alatt,mint..ahogy egy újdonsült próbálkozó :D
A ma indulatban lévő ifjú titánoknak is tudomásul kell(-ene) venni,hogy ez egyedi gyártású (személyreszabott) op.-akár autó is lehetne,amiben az ülésmasssgtól kezdve a tükörig minden az ő segge alá készülhet,amire max azt lehet mondani,hogy nekem kényelmetlen,de azt hogy ez egy f*s-kijelenteni egy járgányról amibe be sem tudok ülni-hozzátéve hogy ebben nekem kell olajat cserélnem,mert a többiek csak nagyjából sejtik,hogy van olaj is benne...-válaszul én is írtam egy kunkort :oops:

By Elektromann:Nem kell semmi szoft hozzá,az eszközmeghajtókban engedélyezed a zárt meghajtókat,a 177(ajánlottal) mennie kell normálisan a kártyánál 1280x1024-ben 3D-ben 75 Hz-n-előtte van próba is ,ha nem jó vissza áll az eredetire(de,ez már a képfelbontás beállítása résznél van).


hétf. feb. 23, 2009 17:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Az ubi még a "nagy vas" formában sem jó szervernek,oda egy normális debian kell,

Ebben igazad van: kettő kivételével minden szerveremen Etch van, de ezen a kettőn a megrendelő "parancsa" volt a buguntu ;-) Mindegy, elvagyok velük, teszik a dolgukat, kiszolgálják a látogatókat (véletlenül pont ezek a legtöbbet, napi 80-100.000-et), és fel sem törték még ;-)

nacorvus írta:
Aki KDE felületre (windows-ra hajazzó GUI) vágyik,használjon manapság SU-SE-t,vagy arra a kernelre épülőt.

Én a munkahelyi meg az itthoni "munkaállomáson" is debian-t használok (Lenny), KDE-vel (mert azt szoktam meg), de működik rendesen ;-)
Mondjuk az is igaz, hogy időhiány és lustaság miatt pl. SuSE-t nem láttam úgy 10 éve ;-) Pedig anno Redhat volt az első "igazi" szerveremen, aztán egy ideig SuSE volt a kedvenc, de végül igen hamar kikötöttem a Debian mellett.... Azóta max. Ubuntu felé tettem kitérőt "asztalon" is, de ott is maradt inkább a Debian.

nacorvus írta:
A szerveroldalon manapság is igen erősen meg kell gondolni,hogy egy jól bevált megoldás mellet maradok,vagy kísérletezem az újjal

... hát ja, az ember nem a 200km-re lévő szerveren próbálja ki először a dist-upgrade-et ;-)))

nacorvus írta:
A home jusernek igenis kell egy olyan telepíthető op.amit ha kell minimális külső segelelemmel is a sajátjának mondhat.

_Szerintem_ pl. egy (K)ubuntu (meg gondolom egy új SuSE is) inkább ilyen, mint egy Windows... Sokkal kevesebb lépéssel lesz egy teljesen "fullos" rendszere az embernek, ha egyszer valaki azt az egy-két "varázsszót" már elmondta neki.
Nemrég vittem egy ismerősnek egy Samsung lézert, van a gépén Kubuntu netezni meg XP játszani: csak nézett, amikor XP alá telepítgettem, Kubuntu alatt meg rádugtam, és nyomtattam ;-))) De ugyanígy mennyivel egyszerűbb az alkalmazásokat egy csomagkezelőben megkeresni és egy kattintással feltelepíteni, mint 40 helyről és 15 CD lemezről összevakarni...

Mindegy, az emberek nem nagyon gondolkodnak... A fényépezőgép legyen 10MP-es és 3"-os kijelző legyen rajta, a Hi-Fi legalább 5 színnel világítson és legalább 300W legyen ráírva, a számítógép meg plexi házban legyen, lehetőleg kéken világítson, és csakis és kizárólag Windows Vista Enterprise lehet rajta, mert az MSN-hez meg a cseteléshez csakisazajó... A többi nem számít ;-) Ja, a plázmátévét ki is felejtettem ;-)

Én meg vagyok olyan régimódi, hogy CRT tévét nézek (3 van a lakásban, abból kettő lomis ráadásul), fényképezőgépet a képminősége alapján veszek, hifit a bolhán, számítógépből pedig a legolcsóbb minőségit, és linuxot futtatok rajta ;-)))) És nem azért, mert nem vehetnék plazmatévét, 20MP-es fénykpezőgépet, meg UFÓ hifit, ha akarnék... Sőt, még egy Vista is beleférne a költségvetésbe ;-) Csak én mindig a valós értékeket keresem, és nem érdekel, ha azt más cikinek tartja ;-)

Na mindegy, elkanyarodtam ;-) Bocs. Üdv!


hétf. feb. 23, 2009 0:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Lenne egy újabb kérdésem:
Nvidia GT 9-es szériás videokártyám van. Ha ezt az alap szoftvert (vagy mit) aktiválom, akkor nem lesz jó a kép (ketté válik a kép, és az egyik fél a másik elé kerül), és a ventilátor folyamatos működése se áll le, és ez nagyon zavar. Mit tegyek? Le lehet tölteni külön szoftvert linuxhoz, amit telepíteni is lehet?


vas. feb. 22, 2009 12:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Ok köszi a segítséget:)


szomb. feb. 21, 2009 14:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:twisted: -Write only!-Ne féljél,mert annál rosszabb..! 8)
Ez a tipikusan hozzájutottam és feltelepítettem,mielőtt olvastam volna. :D
Idézet:
ilyen netről letöltött linux-ot akkor kijön a szoftver hamisítás gyanújával?

Ez az FSF,amihez a magát szoftver rendőrség-nevező BSA-nak semmi köze.Nyugodtan frissítsd,bár nem ártana elolvasni időnként hogy mit is frissít,de mint kezdő ebbe ne bonyolódj bele.
Idézet:
netről letöltött linux

Mindegyik olyan,-kivéve a fizetős szerververziókat,-amit otthon használnak,de ha "kész" lemezre vágysz meg is rendelheted 1.5-30 US$-t hosszútávú támogatással :)
Javaslom engedélyezd a videokártyáknál a zárt meghajókat (Ati,Nvidia)Akkor már néhány játék is fut 3D-ben pl Quake.

Háttárkép:Általában minden egyes linux disztribnek van kabalaállata a SU-SE:kaméleon,Puppy:kiskutya,GNU(debian és hasonlók)gnu,de az igazi sztár maga TUX-a pingvin-ezt mindenki használja
Az ubiban miden egyes újabb kiadásnak van valami baromi elvont állatneve -a mostani (8.10)Intrepid Ibex-ami "ügyes" fordításban bátor kecske,vagy az előző a Hardy Heron..kócsag?Gusty Gibbon...A valóságban valóban létező állatok délafrikai angol elnevezése um. kőszáli kecske-ennek a kontúrja látszik az eredeti háttéren,vagy az előző a koronás daru,a Gibbonon a majmot nem variálták bele,sőt az előzőn a tarajos sül is el volt tüntetve a bozótban :D


szomb. feb. 21, 2009 12:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Szevasztok
Nemrég töltöttem le netről az ubuntu-t, és már a telepítés során megtetszett :)

Lenne néhány kérdésem:
Mivel netről töltöttem le, és telepítés után máris jelzett, hogy lehet frissíteni, és gondoltam frissítenék. A kérdésem az lenne, hogy ha frissítek egy ilyen netről letöltött linux-ot akkor kijön a szoftver rendőrség szoftver hamisítás gyanújával?

A másik kérdésem, hogy az alap háttérkép mit ábrázolna?


szomb. feb. 21, 2009 7:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Ext4 van már de még csak a 9.04 től hivatalos,ami még a 4-s alfát nyögi.
A reiserfsck-t, egy Live CD-ről érdemes indítani,mert ha aktív fájlrendszer, nemigazán tud jól tesztelni és javítani.

Hát ez az, éppen lemaradt a 8.10-ről.
A reiserfsck meg egyáltalán nem tud nyitott fájlrendszert javítani, mondjuk ez érthető. De hiába javítottam ki cd-ről indítva, a következő leállásnál megint elszúrta. Na ennek nem kéne így működnie. De most az ext3-mal teljesen jól viselkedik. :)


kedd feb. 17, 2009 21:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ext4 van már de még csak a 9.04 től hivatalos,ami még a 4-s alfát nyögi.
A reiserfsck-t, egy Live CD-ről érdemes indítani,mert ha aktív fájlrendszer, nemigazán tud jól tesztelni és javítani.


kedd feb. 17, 2009 16:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Vannak olyan változatok, amiknek a reiserfs az alapértelmezettje, vagyis ilyen hibát nem szabadna elkövetnie. Ext4 meg még nincs benne.


kedd feb. 17, 2009 8:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: ezt nem is értem hogy,először miért nem arra telepítetted?-Az az alapértelmezett,sőt ha 64 bites a cucc kötelező... ez olyan mint egy "mostani" windózokat fat32-re pakolnád :roll: -ha lemezhiba van,akár fizikális,akár filerendszer hiba akkor is indul..,deee most már az ext4 lesz (van).


hétf. feb. 16, 2009 18:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
vackor írta:
Üdv! Arra van esetleg magyarázat, hogy a GRUB miért vár fél percet a "loading stage 1.5" közben? Ráadásul úgy, hogy senki nem állított rajta semmit, most meg minden indításnál ez van.

vackor írta:
Nekem eddig úgy indult a Linux, hogy a splash alatt megjelentek az üzenetek (nincs megadva a quiet opció, csak a splash). Pár napja viszont azt csinálja, hogy egy bizonyos pontnál visszavált karakteres módba, és úgy töltöget tovább.

Ezt miért csinálja? Remélem nem valami hibára utal (hibaüzenettel nem találkoztam).


Nos, kiderült, hogy mégiscsak homokszem van a rendszerben. A fél perces késleltetés rendszeresen előjött indításnál, és a boot splash is hiba miatt tűnt el. A két dolognak közös oka volt: reiserfs.

Majdnem minden indításnál fájlrendszer hibát talált, amit szerencsére a napló alapján javított (befejezett). Úgy tűnik, mintha a kernel előbb leállt volna, mint ahogy a mentés befejeződött volna. Ennek örömére átraktam ext3-ra, és megszűntek ezek a hibák...


vas. feb. 15, 2009 22:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:D
Idézet:
De nem is akarok vitatkozni, mert szerintem elbeszélünk egymás mellett ;-))

Valószínűleg mert én még Fortrainban kezdtem..és ekkor még híre-hamva nem volt az általad felsoroltaknak.. :) ,aztán az Unix rendszerek következtek,ami csak a nevében emlékeztet a mostaniakra!
Az ubi még a "nagy vas" formában sem jó szervernek,oda egy normális debian kell,vagy még annál is egyszerűbb minimalkozolos megoldások,háttérvasakkal!KDE alatt pedig botrányosan sz*r :cry:
Aki KDE felületre (windows-ra hajazzó GUI) vágyik,használjon manapság SU-SE-t,vagy arra a kernelre épülőt.Hajdanán a Corell alkotott fenomenálisat,de ŐK kiszálltak.Ez a keresztplatform megoldás,soha nem lesz tökéletes.
Abban viszont egyetértek veled,hogy egy egy disztribnek nem kell állandóan újulnia,kivéve e a biztonsági réseket..de 80 % ennek is vaklárma!,de mindez "ingyér van"!-és igenis dolgoznia kell mindenkinek a maga egyedi gépén,hogy egy kényelmes székben ülhessen a "saját jó gépe előtt"-itt ahome júzerekre gondoltam!
A szerveroldalon manapság is igen erősen meg kell gondolni,hogy egy jól bevált megoldás mellet maradok,vagy kísérletezem az újjal,esetleg megveszem a stabil verziót és "kínlódok"az új eszközökkel,mert olyant linux alatt 3-an használnak még rajtam kívül a világon..

Érzésem szerint nem két malomban őrlünk,csak más oldalról látjuk a dolgot.(nem ez hülye kifejezés,mert akkor nem egy linux topicban folyatnánk eszmecserét) :D
A home jusernek igenis kell egy olyan telepíthető op.amit ha kell minimális külső segelelemmel is a sajátjának mondhat.
Gyakorlatilag az eszmei tőkén,kivül nem került egy petákjába sem,viszont megtanulja hogy a számítógép néha úgy is tud működni,mint azt Ő önnön maga szeretné.
Értem ezalatt: az ár /érték(by Salvatore)Hannibal csak az utódja(arányt a hardverben,illetve a semmibe ill. egy kössz-be kerülő felhasználói szoftvert,valamint
azt,hogy-mint a Yale egyetem feliratával éjek:Legyen bár bölcs az ember,nem szégyen élni,s tanulni-esetleg még netán programozni is megtanul minimális szinten,de legalábbis annyira hogy a "külhoni" szövegeket nem egy óhéber idézetnek véli a tórából,hanem értelmezi és meg is oldja a szerzett tudása szerint,mert alkalmas rá. 8)
Sőt előbb utóbb linux guruvá is válik :D :D


csüt. jan. 22, 2009 22:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
nacorvus írta:
ha a 20 évvel ezelőtti technikákat alkalmaznám a mai masinákon

Nem, szó sincs 20 évről ;-) 1-2 év alatt változott sokat a linux.

nacorvus írta:
A mai linuxok igenis olyanok hogy a Pistike is tudja telepíteni és ez jó!

Végülis nem rossz, persze. Népszerűsödik ;-)

nacorvus írta:
De,ha valami nem egészen úgy működik első nekifutásra,mint az általános beállításokkal elvárható lenne,abban a pillanatban az a reakció a linux egy kalap fos,bezzeg a Kicsipuha...

Azért szintén csak szerintem egy mai gyorsan kiadott és jaj de felhasználóbarát linux disztribúció sokkal nagyobb gány tud lenni, mint egy windows! Pl. a Kubuntu 8.10.
És ezt sajnálom, mert régen ez nem így volt: ha 2 évig nem érezték kiadásra érettnek az adott verziót, akkor 2 évig nem adták ki. Most meg fél évente kiadják, ha kell, ha nem. Közel sincsenek annyira megtesztelve, mint régen.

Ilyen apróságokra gondolok, amikbe pl. a héten belefutottam:
- utoljára amikor kávézóba netes gépet kellett telepítenem, még Kubuntu 7.10-et tettem rá. A minap megint kellett egy, 8.04-et tettem fel, a kiosktool kb. minden harmadik kattintásnál elszáll: a 7.10-nél ilyen nem volt, a hardver meg 110%, hogy jó.
- Ubuntu server 8.04-ben a libmailtools-perl csomag nem kompatibilis régóta a mailscanner-el, az adott disztribúción belül: dist-upgrade után simán megáll a levelezés, ha nem figyelek, és hagyom frissülni

Na, ilyenek nem voltak régebben, meg félig magyarított stabil kiadások, stb.

De nem is akarok vitatkozni, mert szerintem elbeszélünk egymás mellett ;-)) Én oda vagyok a linuxért: a suli után, lassan 15 éve használtam először, meg akkoriban még OSF/1, VMS, sőt SINIX is volt egy kicsi ;-))), BSD felé is kacsintgattam, Solarist is láttam már, nálam azóta ha nem muszáj, Windows sem munkaállomáson, sem szerveren nem jöhet szóba ;-) De szerintem (és ezzel nem vagyok egyedül) a linux (a kernelé és sok disztribúcióé egyaránt) fejlesztése nem úgy megy már, mint régen. Ez jó is (Pistikének ;-), meg nem annyira jó is.

Üdv


csüt. jan. 22, 2009 20:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: Végülis lehet kőbaltával is egészen használható fogpiszkálót gyártani! :twisted:
Én is eléggé ortodox vagyok,de igencsak megbotránkoznának rajtam ha a 20 évvel ezelőtti technikákat alkalmaznám a mai masinákon,mert az egyszerűbb és bombabiztos-legalábbis nekem :D

Idézet:
Ettől függetlenül természetesen az a véleményem, hogy nem is érdemes összehasonlítani a két rendszert (windows, linux), nem véletlenül használok linuxot ;-)

Van ebben is igazság,nem is kevés,de az Igazi rendszergazda c. iromány ideje lejárt.Hiszen lehet távkapcsoló nélkül is használni a Tv készüléket,de ha már van hozzá ki az aki nem használja?
A mai linuxok igenis olyanok hogy a Pistike is tudja telepíteni és ez jó!
De,ha valami nem egészen úgy működik első nekifutásra,mint az általános beállításokkal elvárható lenne,abban a pillanatban az a reakció a linux egy kalap fos,bezzeg a Kicsipuha... :x
De mit várjon az ember olyanoktól aki azt sem tudják mi a kurzor,annak még az is nehézséget jelen hogy egy csekkdisket begépeljen paranscsoros módban :?


szer. jan. 21, 2009 18:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Na jó, a fő probléma az, hogy maradi vagyok ;-))
De van néhány szolgáltatás, ami OK, hogy a rendszer felhasználóbarát működésést segíti, de _engem_ zavar. Nem szeretem, ha helyettem "gondolkodik" a rendszer ;-)

Ettől függetlenül természetesen az a véleményem, hogy nem is érdemes összehasonlítani a két rendszert (windows, linux), nem véletlenül használok linuxot ;-)
Sokszor de jó lenne, ha egy fejreállít XP-vel valamit lehetne kezdeni az újratelepítésen kívül... Rengeteg időt megspórolnék (szervizes vagyok elsősorban)

Ja, és eddig még kb. mindent sierkült megoldanom linux alatt, amire szükségem volt, régen is, meg most is (és a multimédiásabb dolgokat most mégiscsak könnyebb), de az ilyen initrd udev stb. dolgok nekem "idegenek" ;-)

Üdv


szer. jan. 21, 2009 11:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
vasti, mi az amit pl. Etch-ben bonyolult megcsinálnod, de Woody-ban meg tudtál?
Persze változnak a dolgok, van hogy valamit lecserélnek, vagy átalakítanak és másképp kell használni.


kedd jan. 20, 2009 12:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szerintem azt fejlesztik amire igény van, de még így is előrébb van a Linux. Hol van a Windowsban olyan lehetőség, hogy boot előtt/közben szerkesztheted a boot opciókat? Vagy CD-ről indítod az oprendszert, ha valamiért a telepített nem indul el?


kedd jan. 20, 2009 9:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Ehhez én csak annyit szólnék hozzá, hogy bár tizenéve csak linuxot használok, és sok linux szervert adminisztrálok, _szerintem_ az utóbbi néhány évben az általam ismert linux rendszerek felépítése, működése nem előnyükre változott :-((

Régebben volt egy kicsit körülményesen konfigurálható, de utána atombiztosan működő rendszer. Most meg oda értek, hogy _elvileg_ klikk-klikk minden, színes-szagos, felhasználóbarát - csak éppen hozzányúlni nem egyszerű, ha valami gond van :(( Azt szerettem a linuxban, hogy nem gondolkodott helyettem, hanem pont úgy működött, ahogy beállítottam. Most meg.... Windows-feeling sokszor.

Néha azon gondolkodok, hogy felteszek egy Woody-t a gépemre ;-))) Ha jól emlékszem, debian-ból az volt utoljára olyan, hogy úgy faragtam, ahogy akartam, azóta mindig belefutok valami szívásba.

Ettől függetlenül persze eszemben sincs áttérni Windows-ra, de sajnálom, hogy ebbe az irányba megy a linux... A hiba talán ott van, hogy lassan a fejlesztők is egy "második windows-t" akarnak fejleszteni, mert elfelejtették: a linux NEM windows. Nem kell(ene), hogy egy mindenkinek megfeleljen. De lassan eljutnak oda, hogy öreg linux-guruk win2003 szervert telepítenek inkább, mert áttekinthetőbb, kezelhetőbb, és kiszámíthatóbb a működése: bár ha az volt a céljuk, hogy a Pistike is a telepítő CD bedugása után 45 perccel már 3D-s grafikus felületen netezzen, akkor azt lassan el is érik ;-)

Üdv


hétf. jan. 19, 2009 22:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Tegnap egy újraindítás után elszállt a hang.

Feladom, ennyi, végeztem a Linuxxal!


pén. jan. 02, 2009 12:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Na, sikerült hangot csiszolnom az 1.00-ból, köszi!

:D Következő kérdésem:

Firefoxban böngészésnél miért olyan "kicsi" minden?
Mármint tudom, hogy ctrl + egérgörgő, de alapból nem lehet normálisra állítani?

Ja, és újraindításkor még mindig visszaáll 1600*1200 felbontásba! :(


csüt. jan. 01, 2009 15:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
"hüjnye!" :twisted:
-ez nem neked szól csak egy kicsit hosszú volt a nap és kettedikén "rakom" le a lantot,reggel 6 kor :?
Benne vagyon többek közt az is hogy utoljára mi lett el*baaszarintva a rendszeren és módosítható is,de mint írtam is valahol a Kubuntu szinten elvesztetettem a vezérfonalat(lsd Haggyálógva Vázka)
Most akkor UBI v KUBI?-KDE-t vagy Gnomot minden disztib alól tudsz használni,csak a másik ablakkezelőn a másik egy kicsit béna!
PL: Két NAGY ABLAKFEJLESZTŐ Op Linuxon A SUSE(kde) és a Debian(gnome),az első a KDE-re orientál a másik a Gnome-ra.DE van egy nagyon nagy gáz az a kernelekkel-futtatható,de kis testi hibával időnként nem a redszert de az alkalmazást nem lehet futtatni:?
A két rendszer alapjaiban nem annyira tér el egymástól mert az
Idézet:
/var/log/Xorg.log
uu benne van mindkettőben,de ablakkezesében és szemléletmódban a fejéreállíttott világ,különösen egy win után a KDE kb ott vannak a cuccok Gnome ...


szer. dec. 31, 2008 18:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Vagy úgy! :D
Az Xorg.log,-ot megnézted?

Amúgy mik vannak abban a logfileban?


szer. dec. 31, 2008 8:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Nem, de most megint kavarok kicsit...

Tegnap este beszéltem egy ismerőssel, aki azt mondta, hogy a KDE sokkal "felhasználó-barátibb", mint a Gnome.

Ezen felbuzdulván ahogy hazaértem, már ment is fel a Kubuntu 8.10, de:

1. Zárt meghajóknál ott volt az Ati, de hiába kattintgattam az Aktiválás gombra, az ég világon semmi sem történt. Ez kezdésnek kicsit lehúzott. :?
Mindegy, gondoltam, majd letöltöm és feltelepítem manuálisan, az már megy! :)

2. Nézegettem a rendszerbeállításokat, és találtam egy olyan lehetőséget, hogy Vizuális Elemek Bekapcsolása. Hát én bizony bekapcsoltam, miért ne legyen kicsit dizájnosabb a kezelőfelület, erre kaptam egy csodaszép fekete képernyőt. És onnantól se kép, se hang (mondjuk az eddig sem volt! :lol: ).
ctrl - alt - backspace-el ki tudok menni a logon screenre, de ahogy bejelentkezek, ismét a fekete kép fogad. Ugyanez a helyzet a "bizonsági módban" (nem emlékszem pontosan mi a neve, grub-ban a 2. választási lehetőség) is.

Itt tartok most, és megmondom őszintén, kezdem elveszteni az előre belefektetett bizalmam ebbe az egész Linux-dologba.
Nem gondoltam, hogy egyszerű lesz.
Ha én cs*szném szét mindenféle hülyeséggel, akkor azt mondanám, hogy ok, nade hogy ilyen sz*rságok miatt annyi a rendszernek, hááááát....


szer. dec. 31, 2008 8:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Vagy úgy! :D
Az Xorg.log,-ot megnézted?


kedd dec. 30, 2008 17:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
nacorvus írta:
:shock:
Idézet:
939-es Athlon64 procim van, ezért az amd64-es kubuntut szedtem le.
-az KDE Kubuntu :roll:

Közben leszedtem az amd64 Ubuntut, azt telepítettem.
(Kubuntut csak "Live-ként" használtam.)


kedd dec. 30, 2008 17:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock:
Idézet:
939-es Athlon64 procim van, ezért az amd64-es kubuntut szedtem le.
-az KDE Kubuntu :roll:


kedd dec. 30, 2008 17:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Most lehet, hogy hülyeséget mondok, de GNome-ot használok.


kedd dec. 30, 2008 17:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Annyit olvastam hogy az ATI driver meglehetősen bugos KDE alatt.
Első lépésben ezt nézd meg:
Kód:
/var/log/Xorg.log,

Ott kíirja hogy hol van elbarmolászva a dolog


kedd dec. 30, 2008 17:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Nem,ez maga a driver nálam kibontva a cmédiás 57k!(ott van a details-ben,hogy mit tud)
A kiegészítő csomagokat majd utólag letölti,ha kell.

Értem, köszönöm! Ha hazaérek, nekiesek.
De előtte lehet reinstall. Felbontásos nyűgömre tudtok vmit?
(Fentebb írtam)


kedd dec. 30, 2008 16:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem,ez maga a driver nálam kibontva a cmédiás 57k!(ott van a details-ben,hogy mit tud)
A kiegészítő csomagokat majd utólag letölti,ha kell.


kedd dec. 30, 2008 16:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Mind a kettőt itt találtam

De az 1.00-nak ez a neve:

Creative Sound Blaster X-Fi and X-Fi Titanium Series Linux 32-bit / 64-bit Driver Source Release (68.80 KB)

68 kb.... ez nem csak a "forráskód"???

De még annak is nagyobbnak kellene lennie... :hm:


kedd dec. 30, 2008 15:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Mind a kettőt itt találtam


kedd dec. 30, 2008 14:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
vackor írta:
TC írta:
Honnan tudom meg, hogy milyen kernelem van?
Hogyan tudom 2.6-ra módosítani?

A 8.10-ben alapból 2.6-os kernel van, a GRUB is jelzi a boot menüben.

Ok, köszi!
Többire tudsz vmit?


kedd dec. 30, 2008 10:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
TC írta:
Honnan tudom meg, hogy milyen kernelem van?
Hogyan tudom 2.6-ra módosítani?

A 8.10-ben alapból 2.6-os kernel van, a GRUB is jelzi a boot menüben.


kedd dec. 30, 2008 10:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
nacorvus írta:
...Ezt nem tudom honnan improvizáltad :D ,-ez nem Win.
A 64 bites lényegesen gyorsabb,mind bootolásban,mind feladatkezelésben,többprocesszoros(dual stb magok) kimondottan ajánlott akár 1,5-2 Giga rammal is...

Tegnap felraktam az amd64 verziót, de picit mintha lassabb lenne az i386-nál. (1,5 Gb RAM).
Különben egy pillanatra bootkor kiír valamit (fekete háttér, fehér betűk), hogy 4Gb..... failed...., pontosan nem tudom, nem látszik, max fél másodpercre...


kedd dec. 30, 2008 8:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Az biztos hogy neked a 2.6 kernel kell,de szerintem nem így ahogy fentebb vázoltad.

Honnan tudom meg, hogy milyen kernelem van?
Hogyan tudom 2.6-ra módosítani?


kedd dec. 30, 2008 8:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Bele bizony! :D Viszont olyan hangja van, amilyet még korábban hangkártyából nem hallottam, erős, dinamikus, tiszta...
Na mindegy, majd meglesem azt az 1.00-t is. (Kerestem, de nem találtam, tudsz linket adni?)
Hogy-hogy újabb, ha régebbi a verziószám??

Most viszont más gondom van... :?

Tegnap este, miután feltoltam az Ati drivert (2600 XT HD vga), minden újraindítás után visszaállt 1600*1200-ba. Én 1024*768-ban szeretném használni.
Aztán egyszercsak restart után átállt 640*480-ba.
Ez gond. Nem csak azért, mert minden bekapcsolásnál át kell állítani a felbontást, hanem mert így 640*480-ban ha megnyitom a Catalyst Control Center-t, nem látszik az a legördülő menü, amiben a felbontást tudom állítani... :cry:

Mérgemben kikapcsoltam, nem volt már türelmem...
A "safe mode"-ban való indításnál vajon vissza tudom állítani a felbontást?


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TC kedd dec. 30, 2008 10:40-kor.



kedd dec. 30, 2008 8:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm:
Hát mit mondjak beleválasztottál,nem egy egyszerű eset,lehet hogy az 1.00 jobban járnál!
Végre sikerült letöltenem és belenéznem driverbe
az első lépés mindenképpen a

sudo ./install,aztán ha kibontotta (mert duplán csomagolt) a
configure,de részletesen itt ...nem egyszerű eset

Az 1.00 későbbi és lényegesen egyszerűbb telepíteni:
In terminal
1) Goto source directory
2) Execute make command as root
make
make install


hétf. dec. 29, 2008 21:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Ezt találtam én is a Creative oldalán, ez a link is oda vezet. Sima X-Fi XtremeMusic kártyám van, amihez ez kell: XFiDrv_Linux_US-1.18.tar.gz

Van benne egy installer nevű file, hogyan tudom telepíteni? Mit kell a konzolba írnom?


hétf. dec. 29, 2008 19:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: megfogtál!
Nem tudom, hogy honnan húztad le a drivert,mert a Creatív oldalán én nem láttam semmi épkézláb linuxos meghajtót.Itt van a használható
Az biztos hogy neked a 2.6 kernel kell,de szerintem nem így ahogy fentebb vázoltad.


hétf. dec. 29, 2008 17:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Az ok,de hova csomagolja?
Az is lehet,hogy nincsen linuxos support,ilyen esetekben az Alsa belőhető,akár 7.1-re is,és egészen elvetemült hangkártyákkal is együttműködik.Elképzelhető,hogy engedélyezni kell a zárt(nem open surce)meghajtók kezelését is.

home/usernév/driver - ide csomagolom, de a driver kt üres lesz a végén.
Bocs, de muszáj(ly) ide raknom az info tartalmát, mert nem vágom.
Azt sem tudom, hogy mi az és mi fán terem az az Alsa:

Quick install
=============

1) You must have the fully configured source for the Linux kernel and
ALSA which you want to use for this device driver. Partial
installed kernels (For example, from distributor makers) may be
unusable for this action.

2) Run './configure' script.

* Kernel Source Tree
On 2.4/2.6 kernels, the location of the kernel source tree is
parsed automatically from the running kernel. If it is not in the
standard place, specify the path via
--with-kernel=<kernel_directory>.

* ALSA Source Tree
On 2.6 kernels, the location of the ALSA source include directory
is parsed automatically from the running kernel. If it is not in
the standard place, specify the path via
--with-alsainc=<ALSA_include_directory>.

On 2.4 kernels, the location of the ALSA source include directory
must be specified via
--with-alsainc=<ALSA_include_directory>.

* Examples
./configure
Running kernel and its integrated ALSA will be used.

./configure --with-kernel=<kernel_directory>
Specified kernel and its integrated ALSA will be used.

./configure --with-alsainc=<ALSA_include_directory>
Running kernel and specified ALSA will be used.

./configure --with-kernel=<kernel_directory>
--with-alsainc=<ALSA_include_directory>
Specified kernel and ALSA will be used.

* Notes
If integrated ALSA is to be used to build, --with-alsainc option
must not be specified.

3) Run 'make'.

4) Run 'make install' as root to install the driver.


vas. dec. 28, 2008 12:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Az első kérdésedre:ez a linux logikája ,eredetileg a home könyvtár egy külön partíción szerepelt,így a felhasználó (user) legfeljebb a saját rendszerét tudja rombadönteni. :wink:
A gyökérkönyvtárhoz nincs jogosultságod mert az a root tulajdona-egyébként mint root az md paranccsal gyárthatsz könyvtárat.

A linkkel meg nem tudok mit kezdeni-gondolom valami hangkártyáról van szó-ha rákattintok bármelyikre visszanavigál a kezdőoldalra.
Idézet:
Pedig látom a folyamatot, hogy miket csomagol ki... :-/

Az ok,de hova csomagolja?
Az is lehet,hogy nincsen linuxos support,ilyen esetekben az Alsa belőhető,akár 7.1-re is,és egészen elvetemült hangkártyákkal is együttműködik.Elképzelhető,hogy engedélyezni kell a zárt(nem open surce)meghajtók kezelését is.


vas. dec. 28, 2008 11:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Nagyon köszönöm, így már sikerült feltolni a Thunderbird-öt. :D

A gyökérkönyvtárban (filerendszer) miért nem tudok mappát létrehozni (inaktív), csak az almappákban?

Az mitől van, hogy ha az X-Fi drivert ( http://support.creative.com/downloads/d ... adId=10530 ) kicsomagolom, a kicsomagolt könyvtár üres???
Pedig látom a folyamatot, hogy miket csomagol ki... :-/


vas. dec. 28, 2008 10:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: nem értem mi nem világos..:D
Letöltötted valahová a bizgenytyü.tar.bz tömöritett filét.Fogod az XAchivet kibontod vele valahová,ha futtatható akár már telepítheted is.
Ha nem:kinyitsz egy konzolt,elnavigálsz oda ahol ki van bontva a program,begépeled neki sudo apt-get install bizgenytyű és már települ is,ha nem akkor ki fogja írní,hogy milyen csomagokra van még szüksége.
Mindkét esetben kéri a rootjelszót,azaz a rendszergazda jelszavát egy kicsit hasonlít a Vistához:Biztos benne...,rendszergazdaként :)


szomb. dec. 27, 2008 21:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Srácok, tök kezdő vagyok, nem lehetne ezt kicsit emberibb nyelven leírni? :?


szomb. dec. 27, 2008 21:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 223 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség