Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:19



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Elpiszkáltam a az ubuntu 7.04-esem!Vissza szeretném állítani 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
gabortiszai
Ha nem oldódott még meg a problémád, akkor nézd meg, mi van a /etc/apt/sources.list file-odban.

Ilyesmiket kell látnod benne:
deb http://http.us.debian.org/debian stable main contrib non-free
deb-src http://http.us.debian.org/debian stable main contrib non-free
(ez Debian, Neked az Ubuntu-hoz más a http/ftp cím.)
Legegyszerűbb, ha bemásolod ide.


kedd dec. 18, 2007 9:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
TargeT írta:
mint mondtam, én több kernel panicot láttam már, mint kék halált.

Én sem akarok offolni, de: kb. 8-9 éve használok a munakhelyemen és itthon is linuxot "irodai" célra, ezen kívül most éppen kb. 20 szerverem van erre-arra, kicsitől a szerverfarmon lévő, napi több 10000 látogatót kiszolgálóig, de linuxot elpusztulni még csak hardver hiba miatt láttam. Igaz, nem teszem fel soha a legfrissebb kerneleket, főleg amióta a 2.6-os sorozattal nagyon vigyázni kell...

Üdv!


szomb. okt. 27, 2007 22:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
utini írta:
ne pü-ben kommunikáljatok, mert abból mi nem haszonulunk...

nacorvus írta:
Nehogy komolyan vedd! Írj ide nyugodtan és a világ másik oldalán is olvassák


pén. okt. 26, 2007 20:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Most viszont pipa vagyok!!! Eggyel feljebb ott az ubuntu topik, miért nem oda tetted a problémát.
A másik: ne pü-ben kommunikáljatok, mert abból mi nem haszonulunk...
Így szóródnak szanaszét a hasznos információk, aztán keresgélhetünk hetekig... :evil:


pén. okt. 26, 2007 20:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Na de csak így,a pályákívülről bekiabálni? :roll:

:lol: Néha nem tudom visszafogni, ha egy magas labdás rosszmájú poénra van lehetőségem.
De félkomolyan, vagy lehet teljes is, mint mondtam, én több kernel panicot láttam már, mint kék halált. :wink:
Jó, nem offolom már szét a topicot. :D
De a feltétlen restart hiányát azt tényleg irigylem.


pén. okt. 26, 2007 20:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
TargeT
Na de csak így,a pályákívülről bekiabálni? :roll:
-Az regisry-ben HCLM: 77 bajuszpöődrő dw törölni,majd utánna feltétlen restart?Nembeszélve az MS-dos paracsorról mert az legalább nem végződik "kékhalállal",vagy csak újraindítás után :lol:

gabortiszai: írj inkább pü.-ben,megkerülöd a kekeceket!
Igaz hogy más sem tudja meg és ha,gondja van azt is csak mágikus körökben terjesztheti!.:twisted: -Nehogy komolyan vedd! Írj ide nyugodtan és a világ másik oldalán is olvassák-Bárminő fura még a HUP-os-ok is és a világ másik oldalán működő linuxos fórumok olvasói-már akik olvasnak magyarul.
A Liuxokat mindenki Kabbala ként emlegeti:-hallottak már róla,sőt olyanról is hallottak,hogy volt aki használta is-de nem meri bevallani hogy azért pucolta le mert 'nem egészen olyan' volt mint egy "megszokott rendszer"-.holott az alkalmazások uu. működnek 8)
Igazán konkrét segítséget soha nem fogsz kapni,hiszen az Övé nem egészen olyan mint a tied,csak hasonló,de azért hajrá! :D


pén. okt. 26, 2007 19:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 26, 2007 11:50
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Re
Igazából most használom elsőnek az Ubuntut!Most szeretnék vele megismerkedni mert igazán bejön, csak nekem picit ponyolultabb mint egy Win.De remélhetőleg stabilabb is.És azok a effectek.Elragadtatott.CSak még meg kell tanulnom használni..Köszönöm! :oops: :lol:


pén. okt. 26, 2007 17:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:lol: Nem kínai. Ez vagy ilyen a Linux. :P :wink:
De azért jó. Jó annak, aki el tud mélyülni benne annyira, mint te. :D


pén. okt. 26, 2007 17:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nem egészen világos számomra E:? = error? :roll:
NIncs különösebben nagy gond a 'bery project' a compizban él tovább tehát a link amire irányul a valóságban nem létezik simán átugorhatod és működnie kell(-ene).A foráslistában
Idézet:
'wget' típus nem ismert a(z) 3. sorban a(z) /etc/apt/sources.list forráslistában
-ez kell vagy kiirtanod vagy átírni
Nem tudom mennyire vagy elmélyedve linuxban,ha kevésbé akkor akor egy Gnome-commanerrel (v. akármi kényelmes filekezelővel) rákeresel fentebb emlegetett könyvtárra és gyakorlailag törölöd kell a hivatkozást,mert a frissítőben állandóan megjelenik a holt link.Ugyanott az apt.conf filet is szerkesztened kell, a bejegyzést vagy torlöd vagy remarc-olod.

Ha ilyened nincs és 'lövöd' a linuxot rootként (su,sudo) apt-get unintsall *** package

A sinaptic alapból úgy van belőve,(ha nem módosítod),hogy a változtatások visszavonhatóak,mert a csomagok rajta vannak a lemezeden vagy a gyökér vagy a home könyvtárstruktúrában(egy parton van mindkettő,vagy külön-kölön-telepítés kérdése)Az usr/share könyvtárban,ott akár a dátum alapján levadászhatod,természetesen a config.filét is módosítani kell,mert a hivatkozás ott is él!
Ez,ekvivalens az apt-get instal ill uninstall parancsal.

Vagy lehet 3.lehetőség is telepítőlemez
:arrow: indulat: kézi inditása a rendszernek,és ott végignyálazod hogy mit indítasz és mit nem.A skipelt részt megyjegyzed és kifogatod a kernel apt-surce részből.


PS:első olvastra szerintem kínai
:oops:


pén. okt. 26, 2007 15:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 26, 2007 11:50
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Elpiszkáltam a az ubuntu 7.04-esem!Vissza szeretném állítani
Helló Mindenkinek!Nekem az lenne a gondom, hogy egy picit elpiszkáltam a 7.04 es ubuntumat!Igazából egy leírást követtem ami a berylt rakja fel ati kártya alá csak hogy...a beryl megy de a synaptic csomagkezelő ezt írja az idítási próbálkozásomra:E: 'wget' típus nem ismert a(z) 3. sorban a(z) /etc/apt/sources.list forráslistában
E: A források listája nem olvasható.
A hiba javításához nyissa meg a tárolók párbeszédablakot
E: _cache->open() failed, please report.
Az a kérdésem,hogy hogyan tudnám én ezt kijavítani, ill visszaállítani az a Linuxomat az eredeti állapotára??Az ötleteket megköszönöm!
:roll:


pén. okt. 26, 2007 12:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség