Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 04, 2024 11:47



Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Mandriva 2008 + Compiz + Xinerama 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 30, 2004 21:59
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Végre sikerült összehoznom a zárt meghajtóval is :rulez: :D. A 3D működik rendesen mindkét monitoron. 8-9000 FPS a teszteredmény - egy monitoron 11-12000 volt, tehát azért van teljesítményvisszaesés -. A Compiz efektek fenomenálisak így is ;)


szomb. nov. 17, 2007 22:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Akkor,már majdnem nyerőben vagy!
A Compizben a Widget layer beállításan variálj,és kimenet clonnal is gond van,de ez lehet akár az zárt meghajtó miatt is :hm:
Az,hogy nálad mire vált
Idézet:
CTRL-ALT-+
egyénileg variálható,nálam ue bill.kombináció pl. képernyőfelbontást vált.Pl: nálam alt-ctrs+j.egérgomb kockaforgatás,beállítható rajta bármilyen bill.variáció.


pén. nov. 16, 2007 17:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 30, 2004 21:59
Hozzászólások: 51
Hozzászólás 
Már több videót is láttam a neten, s nagyon tetszett.
Amúgy zárt meghajtó van fent. Az xorg.conf variálásával próbálkozom most. Már annyit sikerült elérnem, hogy mindkét monitoron megy a 3d, de csak külön-külön. CTRL-ALT-+ és - billel tudok váltani a két képernyő között. Sajna azonban a másik monitort mindig kikapcsolja ilyenkor.


csüt. nov. 15, 2007 20:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: Ravasz!
Ilyen többmonitoros Xgl-t eddig csak kiállításokon láttam,de az nem Nvidia volt,hanem Matrox.
Merő véletlenségből,nem véletlenül a nemtámogatott külső gyártó címűt telepítetted?
(zárt meghajtó)Mert,abban bizony vannak néminemű megkötések,amit ha ismered az Xgl és a videokártyád belső világát meg kell erőszakolnod,ha egyáltalán hagyja magát :cry:


csüt. nov. 15, 2007 20:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 30, 2004 21:59
Hozzászólások: 51
Hozzászólás Mandriva 2008 + Compiz + Xinerama
Sziasztok!

Nemrég felraktam az új Mandriva Linux 2008 -at. Simán sikerült is mindent beállítani - hang, kétmonitoros megjelenés (Xinerama) ... -. Végezetül az OpenGL-es felszint szerettem volna előcsalogatni, de a problémák ekkor kezdődtek.
Feltettem a szükséges fájlokat: XGL, nVidia driver, Compiz. Újraindítás után azonban az első furcsaság az volt, hogy kétszer is be kellett jelentkezni a felhasználónak. Majd mikor elindult az X, a két monitor teljesen különvált. Az egyiken ment a 3d, a másikat sajnos nem tudom letesztelni, mert sem az egeret sem a billt nem tudom rajta használni.
Esetlen lenne valakinek tippje, hogy mit hogyan kellene csinálni, hogy működjön a két monitor együtt s legyen 3d is?

Előre is köszönöm.


csüt. nov. 15, 2007 14:43
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség