Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:59



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Debian password reset 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
nacorvus írta:
:shock:
Idézet:
nem értem, ha van egy linux rendszered, akár telepített
akár live és azon tudod a root jelszót nem lehet akadálya
semminek!

Én meg ezt nem értem,melyik liveCD-nek van rootja?-így az ubi-nak sincs,ami ugyan debian de itt valóban még a telepített rendszeren sincs igazi root,tehát veszett fejsze..

A chroot egy már mûködõ rendszeren a root-change-re jó,de erre nem ok!
Az elgondolás ok hogy másik gépben a lemez tartalma lementhetõ, a felhasználói beállításokkal együtt,kivéve a root mappát,ill lementhetõ az is,de minek?-talán ez az egyetlen használható megoldás,-ezekután újrarántani a rendszert visszapakolva a usermappákat
Igazán okosat nem lehet tenni a systemrescureCD-vel sem,a userek passwordja is "kinyerhetõ",de nincs rajta root codebraker...holott van ilyen több is a neten,de órákba sõt napokba telik..


van neki root-ja amit a kov kepen kapod meg sudo su ;) es lasd ott a root felhasznalo.
Biztonsagi okokbol nem szoktatk root felhasznaloval garazdalkodni hanem "su"zni szoktak.


vas. júl. 13, 2008 17:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
A remount akár kiváltható, ha a boot loaderben a root paraméternél az ro-t átírod rw-re

... ez eszembe sem jutott ;-))) Gyakran "beidegződések" alapján dolgozok sajnos.

Üdv!


pén. jún. 13, 2008 22:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
vasti írta:
Nagyon egyszerű ;-)))
Megadod az "init=/bin/sh" boot opciót. Erre egy root shell-el indul a rendszer. aztán "mount -o remount,rw /" paranccsal újramountolod a root fájlrendszert, és passwd-vel megváltoztatod a root jelszót.
Az init=/bin/sh-t lilo-nál úgy simán beírod a "címke" után (ha nincs lilo prompt, akkor nyomd a SHIFT-et induláskor), grub-nál meg "e" a kiválasztott rendszeren, aztán a boot=... soron is "e", és a végére beírod.

Üdv!

Éppen ezt akartam írni ...
A remount akár kiváltható, ha a boot loaderben a root paraméternél az ro-t átírod rw-re az init paraméter megadásakor. Így egy lépéssel kevesebb.
De a lényeg ugyanaz :)


hétf. máj. 26, 2008 17:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
... egyébként ha debian telepítőről bootolsz, akkor ott is lehet chrootolni: miután betöltötte a drivereket (pl. amikor a partícionáláshoz ér, akkor már minden OK) átváltasz a 2. terminálra, mountolod valahová a root partíciódat, és chroot /ahová mountoltad: már benne is vagy root-ként a telepített rendszeredben, kb. 2 perc a dolog lassú gépen is ;-)))

Üdv!


szomb. máj. 17, 2008 23:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Nagyon egyszerű ;-)))
Megadod az "init=/bin/sh" boot opciót. Erre egy root shell-el indul a rendszer. aztán "mount -o remount,rw /" paranccsal újramountolod a root fájlrendszert, és passwd-vel megváltoztatod a root jelszót.
Az init=/bin/sh-t lilo-nál úgy simán beírod a "címke" után (ha nincs lilo prompt, akkor nyomd a SHIFT-et induláskor), grub-nál meg "e" a kiválasztott rendszeren, aztán a boot=... soron is "e", és a végére beírod.

Üdv!


szomb. máj. 17, 2008 22:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock:
Idézet:
nem értem, ha van egy linux rendszered, akár telepített
akár live és azon tudod a root jelszót nem lehet akadálya
semminek!

Én meg ezt nem értem,melyik liveCD-nek van rootja?-így az ubi-nak sincs,ami ugyan debian de itt valóban még a telepített rendszeren sincs igazi root,tehát veszett fejsze..

A chroot egy már működő rendszeren a root-change-re jó,de erre nem ok!
Az elgondolás ok hogy másik gépben a lemez tartalma lementhető, a felhasználói beállításokkal együtt,kivéve a root mappát,ill lementhető az is,de minek?-talán ez az egyetlen használható megoldás,-ezekután újrarántani a rendszert visszapakolva a usermappákat
Igazán okosat nem lehet tenni a systemrescureCD-vel sem,a userek passwordja is "kinyerhető",de nincs rajta root codebraker...holott van ilyen több is a neten,de órákba sőt napokba telik..


kedd máj. 13, 2008 18:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 11, 2008 23:36
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
"Hát nem. Kérte a root passwd-t, "

chroot-oláskor?! :shock:

nem értem, ha van egy linux rendszered, akár telepített
akár live és azon tudod a root jelszót nem lehet akadálya
semminek!

systemrescue live cd-vel próbáltad?


kedd máj. 13, 2008 1:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Hát nem. Kérte a root passwd-t, és nem fogadott el sima entert. Kiírta, hogy incorrect pass.

Közben megtaláltam, hogy /etc/shadow alá került át a jelszó string.

Aztán bootoltam ubuntu live CD-ről mondom majd akkor nem kér root pass-t, de az a nyavajás meg nem root-ot használ alapból, hanem ubuntu nevű usert, és nem is enged átjelentkezni root-ra, jelszót kér, ami honnét a pékből szedjek neki ? Nem engedett még olvasni sem a shadow file-ból. Knoppixot is töltöttem le, de nem engedett mountolni (lol?).

Végül telepítettem egy mini basic-linuxot szabályosan, hogy egyáltalán root jogom lehessen valahol, pedig nem volt egyszerű dolog a pincéből előhalászni az egykori floppy driveomat, meg találni 2 nem teljesen hibás floppy-t. Tiszta vicces distribek vannak ma linuxból. Visszasírom az egykori slackware-t.


hétf. máj. 12, 2008 16:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: vas. máj. 11, 2008 23:36
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
"A winchestert természetesen fel tudom mountolni másik linux alól."

chroot-olj a particióra és "passwd" parancsot add ki!
paraméter nélkül(usernév nélkül) a root jelszavát változtatod meg!


hétf. máj. 12, 2008 0:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás Debian password reset
Debian linux, pár hónapja netinstall.iso-ról lett telepítve minimális dolgokkal.

A gondom a jelszó, amire rosszul emlékeztem. Ennek ellenére be kellene indítani azt a rendszert a saját lábán.

Régen az volt a trükk, hogy az ember átrakta a winchestert egy másik gépbe, felmountolta, átírta a /etc/passwd file-ban a root: sor jelszó részét (kitörölte), és máris sima enterrel be lehetett lépni jelszót változtatni.

Ma mi a trükk ? A jelszó nincs abban a passwd file-ban. Hogyan tudom resetelni ? A winchestert természetesen fel tudom mountolni másik linux alól.

Hlp plz.


vas. máj. 11, 2008 15:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség