Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:23



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Grub nem tünteti el a Win telepítő partícióját? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Grub nem tünteti el a Win telepítő partícióját?
:huha: itt valahol nagyoan el vagyok veszve...vagy valamit nem is értek ..
Teljesen mindegy,hogy melyik rendszer milyen partíción van.
A grub2 uo.kellene telepíteni ahol a másik volt(mármint a grub az MBR-be),de ha wubi alól telepítetted a rendszer akkor kellene úgy működnie,mit fentebb vázoltátok...na ezt még soha nem gyártottam :roll: A BCD-pontosan a biztonsági leirat szerint nem is működhet,il ha valakiél működik az meghekkelte a grub2-t!
Ellenben a linuxos oldalról simán mint root módosíthatod.-bármelyik rendszert akár egy BSD is indulhat,ami telepítve sincs(de van indítólemezed)-ill egyszemélyes rendszernél(su,sudo+pass)-egyébként nem tüntet el semmit a régi kiosztásból,sőt olyan lemezeket is tartalékol,amit csak egyszer dugtál a gépre,időnként az is ellenőrizni akarja...
Hja,ez a ló másik oldala! ellenben ue lapon (grub2)-van egy olyan iromány is,hogy az egész rendszerindítás csak usb. kulcsról..Kiváncsi vagyok hogy egy ilyen masinával -tele csak lopott szoft-al- mit csinálnának a deszantosok,a BSA-val megerősítve-ha nincs kulcs,mert a gyanúsított lenyelte,vagy ippeg rajta tipródik? :)


csüt. jún. 10, 2010 19:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Grub nem tünteti el a Win telepítő partícióját?
Ezt a Grub2-t még nem filóztam eddig. Még XP alatt csináltam ezzel a boot szektoros módszerrel, ahogy a link is írta Vistára, és jó volt persze.
dd if=/dev/sda3 of=bootsect.lin bs=512 count=1

Ugyanilyesminek kellene lennie Vista és Win7 alatt is. Ha a boot partícióra is lehet telepíteni a grub2-t nem csak az mbr-be, akkor mennie kellene. Hogy most a BCD boot vagy a
Ha nem, az más helyzet. Mostanában nem próbálkoztam ilyen linux közös boottal, bár nemrég egy virtuális gépre felpakoltam pont az Ubuntu 10.04-et. Csak nincs most időm rá, hogy kíváncsiságból próbálkozzam.
Na meg messzebb vagyok a linux guruságtól, mint Makó bármitől. :lol:
Inkább elhiszem, ha az új grub2-vel nem megy valamiért. Írnak ilyen problémákról a neten.
Vagy talán megy, csak másképp kell kicsit csinálni. :hm:
Itt se mondanak nagyon mást, ha jól látom, és a grub2 is említve van. How to Dual Boot Windows 7 and Linux using BCDEdit


csüt. jún. 10, 2010 17:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 08, 2010 13:59
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Grub nem tünteti el a Win telepítő partícióját?
ahhoz, hogy a grub2 adja a boot menüt, a MBR-be kéne telepítenem ugye?
Komolyan nem tudom, hogy a ThinkPad-ba épített telepítős partíciót mi indítaná el, és megszűnne-e az indíthatósága, ha babrálnám az MBR-t.


csüt. jún. 10, 2010 15:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Grub nem tünteti el a Win telepítő partícióját?
Na, ezzel a problémával én is futottam néhány kört. Amikor még Vista+Ubuntu volt a gépen, gyönyörűen megfért egymás mellett mindkét oprendszer boot menedzsere. Az EasyBCD által feltelepített NeoGRUB gyönyörűen vette az ívet, gyakorlatilag mindkét boot menüből indítható volt mindkét oprendszer.

Aztán Vista helyett Win7 lett, az Ubuntu pedig GRUB-ról GRUB2-re váltott. Azóta nem működik sem a NeoGRUB, sem az EasyBCD többi megoldása. Most a GRUB2 adja a boot menüt, csak annyit variáltam rajta, hogy a Windows legyen az elején, mert a család többi tagja azt igényli.


csüt. jún. 10, 2010 7:52
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Grub nem tünteti el a Win telepítő partícióját?
Amúgy is jobban jársz Win 7-en, ha nem a vistás EasyBCD-t használod, ha egy mód van rá. Csak könnyebbség.
De a bcdedit paranccsal admin jogú parancssorból megoldhatod.
Itt kerestem egy megoldást. http://www.techspot.com/vb/topic76345.html


szer. jún. 09, 2010 18:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 08, 2010 13:59
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Grub nem tünteti el a Win telepítő partícióját?
Egyenlőre nem sikerült.
A 7-edik partícióra telepítettem az ubuntut, és ennek a particiónak a boot szektorába tettem a grub-ot (és nem a master boot rekordba),
eztánEasyBDC-vel próbáltam mondani a windows betöltőjének, hogy az ubuntut is töltheti. Meg is jelent a boot menüben a linux, de ha azt próbálom indítani, akkor azt mondja hogy:
"The selectzted entry could not be loaded because the application is missing or corrupt"
File: \NST\nst_grub.mbr

Egy fórumban találtam egy olyan infót, hogy a EasyBCD 1.52-ben ez egy bug volt, de az 1.6-ban már kijavították. Én 1.7.2-est használam.

Van ötletetek hogyan tovább?


szer. jún. 09, 2010 17:19
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Grub nem tünteti el a Win telepítő partícióját?
Ha egy elsődleges partícióra telepíted az Ubuntut, akkor tudod pakoltatni a grubot az MBR helyett a linux partíciójára.
Az aktív partíció váltással is tudsz játszani a boottal, de a Win7 alól is tudod indítani a linuxot, ha beilleszted a boot menübe.
Legegyszerűbben az EasyBCD programmal, de a bcdedit paranccsal is.
Ekkor az eredeti Win7 boot managered megmarad.


kedd jún. 08, 2010 17:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 08, 2010 13:59
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Grub nem tünteti el a Win telepítő partícióját?
ThinkPad T510 -es laptopom van.
Windows 7 van rá telepítve, és a telpítő egy elkülönített partíción van, vész esetére. (Emellett van egy másik recovery partíció is)

Szeretnék felrakni a win mellé egy ubuntu linuxot (10.04-eset).
Attól tartok, hogy a Grub berakása eltűnteti nekem azt a lehetőséget, hogy a win telepítőt indítsam.

Van okom ettől félni? Kell valami speciális beállítás a grub-nak? (Ez az ubuntu verzio grub 2-t használ.)


kedd jún. 08, 2010 17:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség