Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:37



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Wifi hotspot 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 24, 2011 8:40
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Wifi hotspot
nemtudom mi köze van egy felhőnek, cloud computing-nek az internetmegosztáshoz ... ilyen, hogy multiplatform cloude, pedig a googleben sem ad találatot...


kedd máj. 31, 2011 17:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 24, 2011 8:40
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Wifi hotspot
nem tudom, hogy mi az a cloud, most hallottam erről talán másodszor


pén. máj. 06, 2011 0:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Wifi hotspot
Mért nem jó neked a multipatform cloude?---persze mert ott nem tudod a szervert konfigolnlni.. :lol: Az,ilyen amikről költői magasságokban ollózgatsz...Kép


csüt. máj. 05, 2011 20:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 24, 2011 8:40
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Wifi hotspot
http://virtualrouter.codeplex.com/

virtual router- win7-re...műxik, bár kissé bugos...
connectify elég jól működik win7esen, és ezek szerint van már androidra is...

http://www.connectify.me/android.html

-és symbian-ra is van: joikuspot


szer. máj. 04, 2011 23:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Wifi hotspot
:hm: miért win alatt láttál már ilyent ami működik?.. vagy bármely más op alatt solaris,droid stb..mert én még nem is olvastam működőről mármint a gyakorlatban elvileg persze pl akár a Cloud,de abban sem "cepelik' a szervert-csak szétosztanak...


szer. máj. 04, 2011 19:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 24, 2011 8:40
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Wifi hotspot
http://www.su-root.eu/computing/turn-yo ... ng-hostapd

-gyakorlatilag nem volt még hozzá türelmem, mert kezdő vagyok linuxból, és mindig valahol elakadok :D
nekem még ez a tutorial sem eléggé "step-by-step"...


szer. máj. 04, 2011 18:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Wifi hotspot
..és olyant is olvastál,hogy valakinek ez tuttira bejött? :roll: -pedig elvileg igen tetszetős gondolat,de gyakorlatilag nem működőképes.


kedd máj. 03, 2011 17:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 24, 2011 8:40
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Wifi hotspot
közben találtam valami okasat (2 kulcsszót), csak még nem sikerült kiviteleznem... hostapd ath9k


kedd máj. 03, 2011 11:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Wifi hotspot
Erre okosat nem tudok neked mondani :oops: (szégyen gyalázat én lettem gyakorlatilag ezen a fórumon a linuxguru)
Okosakat tudnék ajánlani mint a hasonló fórumokon "gulizzá! de nem ez a lényeges,egy 'drórótostót(kábeles hálón az Iptables egy tökéletes szűrést biztosít,de hogy a wifi-hálót ebbe hogyan kéne beleszőni-Arról csak elképzeléseim vannak.ezt már írtam valahol itt:ennek mindenki örülne mert a hordozható szerver amit csak szerencsés esetben lehet elérni,de ha ez valaki prezentációban megvalósítja meg is tapsolják
..ennek csak emeleti síkja vagyon a gyakorlatban miért is lesz kiszolgáló=szerver ami csak akkor érhető , amikor hálózatközelbeéertem??,megoldható de eleve mint logikai 'bookfence'=könyv-kerítés mi értelme?
Imho:A szerver egy buta földfözragadt vasdarab ami helyben van és mindezeken felül legalább 2 évig olyannyira üzembiztos osoba jószág,hogy etetni sem kell(nem kell hozzá farm(-szerver)-de azt egyszer az elején mind hard,mint szoft vonalon el kell dönteni,hogy mire szeretném használni 'filémegosztó'-fileszerver,smtp , ,vagy a legújabb variáns cloud stb
...de hordozható szervert manapság nem reklámoz senki, valahol írtam már ezen topikok között, demonstrációs céllal mint vizsgafeladat... értékelik-menet közben meg röhögnek-de egy 'ritével'-kapsz egy diplomt-a gyakorlatban használhatatalan(ez lenne a "részlegeges kiszolgáló"-avagy az időszerűen elérhető szerver..mindig 404 hibával :roll: -vajon rajtad kívül ki akarna akár fel-vagy letölteni adatot ?
Van ere áthidaló megoldás a tükör= mirror-server.Több megoldás létezik van ingyenes is Cloud stb,de többnyire fizetős.. ( a cloudban a személyes tárad 2 Gb )-az 'inyért' van!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nacorvus csüt. ápr. 28, 2011 16:39-kor.



csüt. ápr. 28, 2011 3:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 24, 2011 8:40
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Wifi hotspot
Üdv.!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogyan lehet megosztani az internetet linuxon. Próbáltam már pár leírást, de sosem jött össze. Legjobb lenne, ha Ad-hoc helyett hotspotként tudnám használni a notebook wifi kártyáját, mint ahogy azt a win7-es program, a connectify tudja...
-van 2 külső vevőm is: Ralink (rt3070) és egy realtek (rtl8187), amelyekhez tartozik egy-egy utility-azzal xp-n is lehet netet osztani, csak hát linuxra ezt nem lehet telepíteni...wine hibát ír ki.
(-ezeket a kártyákat linuxon csak akkor tudom használni, ha be engedélyezve van a notebook wifije is...tehát ha letiltom, akkor Disconnected-et ír ki a gnome network manager...vagyis vagy egyszerre mindkettő megy vagy egyik se :D ...)

szóval annyit szeretnék kérni, ha valaki tudja hogyan lehet linuxon megosztani a wifin netet, az segítsen legyen szíves..

/köszi/


vas. ápr. 24, 2011 8:53
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség