Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:31



Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Ubuntu 11.04 + Virtualbox + Laptop 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Ubuntu 11.04 + Virtualbox + Laptop
Ha,procid tudaja akkor jó a 64 is mert állítólag gyorsabb-virt.boxban nem :lol: sőt imho=szvsz nem is veszed észre egy xfce-n,hogy 64 or 32... de az egyik egy kicsivel gyorsabb és nagyobb memót használ. kb 28-1024 kb+
Amiről írtál,hogy mire kell, nem fogod észrevenni egy telepített rendszerben,hogy lassabb vagy gyorsabb..ha videokonvertálás Gimp(képszerkesztés)Blender (3D animáció) stb.akkor egyértelműen a 64-es rendszer a nyerő időben és térben v.ha tervezel egy 64 rendszer egyértelműen gyorsabb,jobb .A 32-bit uu megfelel,ha ilyeneket nem futtasz ill szerver szinten is egyértemű a 64-s a nyerő-egy dualprocis rendszert illik megtisztelni egy 64-s op-al :D
Házi hasztnálatra :hm: ha hardver tudja miért is ne kéne a 64,ha a vas minden tagja étsd:proci a laplap memo video tudja-miért is ne?-már nem kell az ndswrapper sem.


csüt. máj. 05, 2011 20:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Ubuntu 11.04 + Virtualbox + Laptop
Köszi, kipróbálok egy xubuntut.
Egyébként érdemes 64bites verziót letölteni, vagy maradjak a 32 bites verziónál?


csüt. máj. 05, 2011 15:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Ubuntu 11.04 + Virtualbox + Laptop
Akkor talán olyasmikkel próbákozz ablakkezelőnként mint Xfce (xubuntu) ezen minden van ami a kívánságlistádon szerepel.
Vagy openbox-Element v Puppy féle és egyéb egyszerű és nagyszerű megjelenés,de még grafikusan,Slax stb..ezekmár nem csak az egérrel kattintok és van,hanem kell a konzol is.
Vagy a még minimalistább Tiny Core(ez utóbbit nem ajánlom ha nem nagy mazoista):itt miden fut konzolosan 40Mb! az egész.


szer. máj. 04, 2011 21:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Ubuntu 11.04 + Virtualbox + Laptop
Huhh, ezt nem gondoltam volna, 1024Mb / 128Mb-al már nem fagyogat, bár eléggé tohonyán megy. A Debian és a BackTrack4 is száguld feleannyi RAM-al, még a Win7-nek is elég 768Mb, hogy jól működjön.
Most eléggé elbizonytalanodtam, hogy milyen linux verziót is tegyek fel a laptopra. Csicsásabb dolgokra semmi szükségem, elsősorban csak gyors netezésre (Firefox + ADblock), fájlkezelésre(pl. TUXcommander), zenehallgatásra (netrádió pl. XMMS), és filmnézésre (MPlayer, VLC player) kellene. Persze valamilyen office csomagot is feltennék, mert néha kellhet. Tudtok ajánlani nekem Linux verziót?


szer. máj. 04, 2011 16:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Ubuntu 11.04 + Virtualbox + Laptop
Én így használom:
Kép


kedd máj. 03, 2011 20:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Ubuntu 11.04 + Virtualbox + Laptop
Nemrég feltettem próbából. Igaz én 1024 MB RAM-ot és 80 MB video RAM-ot adok neki.
Elsőként sikongatott, hogy ez így nem lesz jó, az új Gnome ablakkezelő nem fog menni.
Utána telepítettem persze az Addons-t, de ettől önmagától nem állt erre át, vagy lehet, hogy nem is igen szokott. A felbontás viszont kapásból nagyobb lett újrabootolva.
Esetleg valami beállítást lehet alkalmazni, vagy Virtualbox alatt csak ezt tudja, nem tudom.
.iso-ként bootolva persze megy az új módi is.


kedd máj. 03, 2011 18:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Ubuntu 11.04 + Virtualbox + Laptop
Szvsz :a v.boxban egyrészt amit vackor javasolt hagy minél több memó-t hagyni neki..Esetedben a 2GB jó is lenne-tudom ennyi az egész- :wink: ,de a mivel a virt gép is nem haladhatja meg az egész felét marad közel egy, video ugye lecsippent belőle 128Mb-t...attól ,még futonc lesz,egfeljeb nem tejles képernyőn
Indításként megjelöld az ISO-t és arról indítod és telepíted(nem kell több mint amit emleget a telepítő 4-5GB a virt.lemez(legalábbis a / és a home-hoz és a swap lehet kb 1Mb.
-ha már van bárminő linux a gépen ez sem kell hiszen a a cserepartot fogja használni mindegyik,ismétlem feltéve ha már van swap!) telepítés után eltávolítani a virtuális lemezt(írja is hogy vedd ki a lemezt) csak a vdi marad,újraindítod és egy egészen más élménnyel szembesülsz mint a Live-Cd-s demo-és hol van ez még a telepített rendszertől :)
A uninity desk ill a classic Gnome2 a splash-nál választható,(Gnome3 ebben még nincs)feltéve hogy nem auto a bejelentkezés a classic (ez lesz a hagyományos Gnomea vb-ben valószínűleg csak ezt fogod látni)vagy a unity felület között és ez is jegyzi meg,másodszor már így is indul.,de a mostani KDE (kubuntu) sokkal látványosabb
Ott nem rezeghet semerre sem a kurzor


kedd máj. 03, 2011 18:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: Ubuntu 11.04 + Virtualbox + Laptop
512Mb-ot, de itt a többi beállítás is:
Kép
A videokártya 3D-is próbáltam ki/be kapcsolni. Azért gyanus ez a 11.04 mert ahogy a képen is látható a többi oprendszer jól megy. Persze az is lehet, hogy valami felett elsiklottam, vagy valamiről nem tudok, ami a működéshez kellene...

Sajnos mostanában kevés időm jut rá, hogy kísérletezzek, ezért kérdezek inkább :) hátha valaki már tudja a megoldást, és nem nekem kell időznön vele.


kedd máj. 03, 2011 18:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Ubuntu 11.04 + Virtualbox + Laptop
A 11.04-et én is csak Virtualbox-on próbáltam, de ilyen akadozós probléma nem volt. Mennyi memóriát hagytál neki?


kedd máj. 03, 2011 8:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Ubuntu 11.04 + Virtualbox + Laptop
Beruháztam egy használt laptopra (HP G7000) , és erre szeretnék linuxot telepíteni (egyelőre XP-t tettem rá, de hagytam kb. 11Gb nem particionált helyet, a linux partuíciók számára - gondolom ez elég lesz). Az asztali gépemen használok egy régebbi Ubuntut ami teszi a dolgát ahogy kell. Ezért esett erre a választásom. Le is töltöttem a legfrissebb 11.04-es verziót, de mielőtt a laptopon kipróbáltam volna, elindítottam az asztali gépen, egy XP alatt futó Virtualbox-on. Na itt jött némi csalódás, ugyanis netezni tudtam a linux alatt, de amikor a szoftverkezelőjét elindítottam, az egész linux instabillá vált, akadozott az egér kurzor, majd lefagyott. Néha magához tért ebből az állapotból (néha nem), bezárta a szoftverkezelőt és a firefoxot, de utána is erősen instabil maradt, fagyogatott. Nem értek annyira a linuxhoz, hogy megoldjam a problémát, ezért jön a képbe ez a téma..... A kérdéseim:
- elképzelhető, hogy a virtualbox-on fagyogató linux a laptopon jól működne?
- lehet, hogy csak CD-ről bootolva fagyogat, és esetleg feltelepítve már nem?
- avagy, inkább ne kockáztassam a laptopon levő többi adatotmat ezzel a linux verzióval?
- próbálkozzak egy korábbi Ubuntu verzióval (pl. 10.10-es ami a virtualbox-on jól működik)?
- elképzelhető, hogy csak a virtualbox-on nem működik jól? Esetleg valami spec beállítás kell a vbox-n hozzá?
- Van valakinek tapasztalata 11.04.es Ubuntuval (laptopon/asztali gépen megy/nemmegy)?


hétf. máj. 02, 2011 18:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 10 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség