Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:24



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
X11VNC HTTP-vel, jogosultság probléma 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: X11VNC HTTP-vel, jogosultság probléma
Gyakorlatilag már működik a dolog, XUbuntu-val.
Az egyetlen megoldandó az lenne, hogy
- Valahogyan megfelelő jogosultságot beállítani ahioz, hogy az X11VNC ki tudja nyitni a 80-as portot. Sajnos nem tudom ezt hogyan kell megtenni. (most a 8080-as porton egyébként jól megy)
- Vagy... Ahogy írod át kellene írányítani a portot, hogy az X11VNC által nyitott 8080-as portot kívülről a 80-as porton lehessen elérni (simán böngészővel) Sajnos egyelőre ezt sem tudom hogyan kellene megcsinálni.


szer. nov. 30, 2011 18:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: X11VNC HTTP-vel, jogosultság probléma
Bocsánat kicsit késve,de igen!(webszerver...fizikális pl Apache-azon lehet futtani a winet-is,bizonyos megkötésekkel,de az nem virtual-network,hanem tartomány és akkor már akár egy samba-s megosztás is jó,sőt jobb gyorsabb egyszerűbb..lenne ha lenne win-es gép)
Azért van az alias hogy a gépet(valós gépet álcázd)pl a 80-as portot pl:10080-ként nyitod meg.. mint admin-juser vagy akár közönséges user..(feltéve ,ha mint root kiosztottad a jogot az aliasra)
Értem én hogy nem akarsz telepíteni win rendszert egy alkalmazás miatt,de erre léteznek szerverszinten is MS-féle nem fizetős megoldások.
Mondjuk ,azt sem vázoltad fentebb hogy melyik disztrib alól szeretnéd a dolgot megvalósítani. Szvsz az ubit erre nem ajánlom,debi,slax,vöröskalap stb kimondottan erre kitalált rendszerek természetesen kevésbé emészthető,de jól működő formában.

:hm: Ámbátor,utánolvasva a dolgot (x11vnc)-nagy reményeket fűznek hozzá,de én ezt meg nem kockáztatnám vállalati szinten(ismervén a tökönrúgás borzalmait :jajne: )..nem beszéve egyéb kínokról amit valahogy meg kell oldani utólagosan v. elölről az egészet.


kedd nov. 29, 2011 18:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: X11VNC HTTP-vel, jogosultság probléma
Eddig annyit találtam, hogy a linuxban alaphelyzetben az 1024-nél kisebb számú portokat, csak rendszergazda jogokkal lehet kinyitni, és ezért nem tudom az x11vnc-t a 80-as porton indítani. De akkor ha pl webszervert futatt valaki az is root jogokkal megy?


pén. nov. 25, 2011 14:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás X11VNC HTTP-vel, jogosultság probléma
Egy linuxos gépet kellene összehoznom amit távolról kell elérni internet böngésző programmal. Telepítettem egy Xubuntut, és kipróbáltam az X11VNC szervert, ami az alábbi kapcsolókkal tulajdonképpen jól működik:
x11vnc -http -httpport 8080 -passwd **** -shared -forever
Azonban ha a 80-as portot állítom be (a példában szereplő 8080 helyett) akkor permission denied üzenetet kapok. Ha ugyanezt root-ként futtatom akkor megy a 80-as porton is, tehát úgy tűnik csak a felhasználónak nincs erre jogosultsága.

Hogyan tudnám beállítani, hogy a felhasználó nevében is lehessen a 80-as porton idítani? (nem szeretném root-ként futtatni)

Valahol olvastam, hogy lehet daemon-ként is futtatni programokat, és ezek hiba esetén ujraindulnak. Ezt hogyan kell beállítani? Megoldható ez a vnc esetén is? És az alábbi program esetében:?

A linuxos gép wine-al, egy windowsos programot fog futtatni, ennek is automatikusan kellene indulnia. Ezt a linux grafikus felületén, kattintgattam össze: az automatikusan iduló programok listájába felvettem (ezek elvileg a grafikus login után indulnak). Tulajdonképpen működik, de van ennél jobb/ügyesebb megoldás is erre a célra?

(A használni kívánt programot csak 1 példányban szeretnénk futtatni, de úgy, hogy több helyről is rá lehessen nézni, és nem szeretnénk egy windowst várásorlni hozzá)


csüt. nov. 24, 2011 18:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség