Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 4:00



Hozzászólás a témához  [ 386 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
web-kritika 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 21:24
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Dunakeszi-Budapest
Hozzászólás 
:lol:


hétf. szept. 19, 2005 12:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
btomah írta:
sziasztok!

szeretném a véleményeteket kérni honlapunkról.

www.brekeke.hu

Flash és html keveréke, a html Dreamweaverben lett elkészítve.

Köszönöm.


Hehe :-) Aranyos a domain név is, de a tartalom is kellemes. Játszottam is egyet a kisbékával, úgyhogy teljesen elégedett vagyok. Klassz.


hétf. szept. 19, 2005 12:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 21:24
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Dunakeszi-Budapest
Hozzászólás 
sziasztok!

szeretném a véleményeteket kérni honlapunkról.

www.brekeke.hu

Flash és html keveréke, a html Dreamweaverben lett elkészítve.

Köszönöm.


hétf. szept. 19, 2005 12:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Nekem meg akkor hadd legyen egy kérésem a moderátorok felé, hogy ha lehetőség van rá, akkor pakolják már át az utóbbi néhány hozzászólásokat egy külön topicban, mert bizony nem hangoztak el itt nagy marhaságok, !sőt! és ez mindenki okulására válhat, ami biza megérdemelne egy külön topicot. ;)
(vagy nem, de ezt már döntsétek ti el) :)

Zs.


hétf. szept. 12, 2005 22:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Részemről a téma lezárva. ZG tiltókról törölve. Reméljük, hogy az áltatad elmondott módon műxik az oldal. Engem meggyőztél. Nem volt más szándék, minthogy felvillantsuk előtted a veszélyforrásokat.

Üdv


hétf. szept. 12, 2005 17:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Válasszuk külön a két dolgot, az egyszeri (persze lehet többszöri is, úgy tudom, vannak online határidőnaplók, amik küldenek figyelmeztetést, emlékeztetőt a közelgő eseményekről), célzottan igénybe vett és hasznos funkciót, valamint az utólagos, esetleg többszöri és a címzett által nem feltétlenül igénybe veendő funkciót, ami sok esetben reklám. Az első eset a címzett címének felhasználása, a második pedig visszaélés vele. Egy kulturált képeslapküldő ált. elfelejti az ember címét, de olyannal is találkoztam, amelyik ugyan ritkán, de spammel. Itt általában a spamben feltüntetik a leiratkozás lehetőségét, fair spammerek tényleg törlik az embert, a durvábbak ilyenkor -lévén hogy ezt jelnek veszik, hogy az illető megkapja a spamet, szűrő nélkül és elolvassa- további spam-cégeknek eladják a címet.


hétf. szept. 12, 2005 8:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. jún. 02, 2004 13:04
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Hmm

Érdekes volt nézni a vitát, elgondolkodtató. Egyébként az említett a képeslapküldést akár úgy is felfoghatjuk mint kéretlen levél... Olyan mintha honlapmester lapján megadnám egy ismerősöm / ellenségem címét, hogy küldjenek neki is EGY hírlevelet EGYSZER. Nem néztem honlapmester hírlevelét, feltételezem az sem "reklám hírlevél".

Tényleg, ha kapsz valamilyen képeslapküldő helyről egy lapot, akkor a levélben küldenek lehetőséget arra hogy a következőkben tőlük ne kaphass hasonlókat? Ez nem kötözködés, csak ártatlan kérdés mert interneten képeslapokat szerencsére ritkán szoktam kapni. Bár úgy emlékszem mintha csak linket küldenének hogy itt és ott meg lehet tekinteni, de letiltás vagy hasonló van benne?


vas. szept. 11, 2005 16:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 20, 2005 8:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
ok, kösz, túltárgyalva

holnapmester


vas. szept. 11, 2005 11:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Túlkombinálod a dolgot.
1, Ha valahol megadom az e-mailemet, és ezt nem használják fel (csak pl. azonosítási célból, pl. hogy ne növeljem nyerési esélyeimet azzal, hogy ugyanarról a címről 100x elküldöm a jelentkezést), az oké.
2, Ha valahol megadom az e-mailemet, és beleegyezem, hogy felhasználják hírlevelek küldésére, az is oké.
3, Ha én megadom más e-mailjét, akkor ezt minden esetben legfeljebb tárolni lehet, mivel nincs jogom a tulajdonos helyett rendelkezni az e-mailjének felhasználásáról, kereskedelmi célra (a képeslapküldés nem kereskedelmi cél, hacsak nem reklámképeslap).
Ha a 3,-as pontban írtakat megszegem, akkor a tulajdonos engedélye nélkül használom a címét (tehát a birtokomba került személyes infót) kereskedelmi célra, ergo jogot sértek.
Tudod, nem a fegyver birtoklása a bűn (erkölcsi és nem jogi értelemben, mert ugye ez országról országra változik), hanem a rossz célra való használata.

holnapmester, direkt azért tartózkodtam az érzelmek fórumba vitelétől, mert az valóban nem vitába illő dolog. Ügyeltem arra, hogy ne a "torkodat vágjam el", hanem érveljek. Ezek után arra hivatkozni, hogy "el lett vágva a torkod", -már csak azért is suta dolog, mert ez egy ilyen demokratikus fórumon lehetetlen- szerintem kicsit suta dolog, retorikai értelemben vett csúsztatás. Kérlek, ha reagálsz, arra reagálj, amit írtunk, és ne arra, amit mögé képzelsz vagy belemagyarázol.


vas. szept. 11, 2005 2:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 20, 2005 8:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Most újra átolvastam az egész huza-vonát, és azt hiszem értem, mire céloztok. Ti azt a levelet mondjátok spam-nek, amit a ZG küld (a fenti példa szerint) Andreinek Tigrincs nevében.

Ez érdekes kérdés, de elismerem, ebben jogilag lehet némi cincálnivaló.
Bár az is érdekes kérdés, hogy ha a honlapon nem biztosítok továbbküldési lehetőséget, csak megkérem az illetőt, hogy küldje el levélben az ismerőseinek a honlapcímünket, hogyha tetszett neki, akkor mi van?

Ebben az esetben nem a rendzer küldi a levelet, hanem Tigrincs. Mindkét esetben Tigrincs dönt úgy, hogy értesíti az ismerősét a ZG létezéséről, de ha Tigrincs küldi a levelet az ismerősének, akkor nem lehet spam. Vagy igen?

Hát ja...ez tényleg ingoványos talaj, és ha valaki százával kapja az ilyen leveleket, akkor valószínűleg jogosan dühös. Én, személy szerint napi 1-3 spam-et kapok (napi 25-40 levélből), ami nem érdekel, mert egyből törlöm, és ezzel vége.

A bevetett technika sem eredményezett említésre érdemes forgalmat, így az sem jelentett veszélyt senkire. Mivel ezen felül a szándék is pozitív volt, úgy itélem meg, hogy a nyilvános akasztásom változatlanul indokolatlan volt.

Végül: az oldal levéve, a kedélyek remélhetőleg lecsillapodva, és részemről a téma lezárva.

Maradok akasztott tisztelettel,
holnapmester


szomb. szept. 10, 2005 9:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 20, 2005 8:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kedves Andrei és Tigrincs,

Ok, megadtam magam. A spam valóban utálatos dolog, és a nyugatról jövő marketing technikákkal is vigyázni kell, és ez alól nem ment fel az sem, ha kezdő vagy. Igazatok van.

Ami miatt "pampogtam" az a reakciók hőfoka volt, és az, hogy - elméletileg - kérdezés nélkül "el lett vágva a torkom". Ugyanis, ha igaz az, amit Andrei ír (szétküldtem a webmestereknek...stb), akkor esélyt sem kapnék arra, hogy helyrehozzam, ha hibáztam. Ez így elég gáz lenne, nem gondoljátok?

Mellesleg1:
mégegyszer körbeírom a használt technikát (amit már, ugye levettem a honlapról), mert úgy látom nem értitek.

Példa:
Tegyük fel, hogy Tigrincs az ominózus oldalra téved, és a leírtak szerint ajánlja Andreit, és még egy ismerősét, majd feliratkozik a vicclevélre. Mi is történik ezek után?

1. Andrei és Tigrincs másik ismerőse kap egy levelet a ZeroGravity-től, hogy Tigrincs ajánlotta nekik ezt az oldalt, HOGY NÉZZÉK MEG HA AKARJÁK!
2. Andrei megnézi, és úgy dönt, hogy tetszik neki, amit lát, ezért feliratkozik a vicclevélre, de ő nem ajánl senkit, mert ő egy ilyen habitusú fickó. MEGTEHETI, hiszen anélkül is feliratkozhat a vicclevélre, hogy nem ajánlja tovább az oldalt.
3. Tigrincs másik ismerőse, pedig meg sem nézi az oldalt, hanem egyből törli a levelet.
4. Andrei annak rendje és módja szerint kapja a viccleveleket hetente egyszer, azért, MERT FELIRATKOZOTT RÁ. Tigrincs dettó. Senki más, aki nem iratkozott fel a vicclevélre nem kap semmit, TEHÁT NEM KAP SEM LEVELET, SEM HIRDETÉST, SEM SEMMIT, AMIT SPAM-nek LEHETNE NEVEZNI!
5. A havi sorsoláson Andreit húzzuk ki nyertesnek, és ezért tegyük fel, hogy nyer egy ZeroGravity függőszéket. Mivel a szabályok értelmében a nyertes ajánlója ugyanazt nyeri, amit a nyertes, Tigrincs is nyer egy ZeroGravity függőszéket.

Végeredmény:

- a ZG csapata boldog, mert reklámozta magát, és nyert egy új vicclevél olvasót, aki valamikor később, egyszercsak akár megrendelő is lehet.

- Andrei boldog mert, nyugodtan ringatózhat a függőszékében, nem spam-eli tele senki a postaládáját (legalábbis a www.thezerogravitychair.com - ról biztosan nem), plusz minden hétfőn jót kacaghat a kiküldött vicclevél tartalmán

- Tigrincs boldog, ugyanazért, amiért Andrei

- Tigrincs másik ismerőse is boldog, mert nem tud semmit a ZG-ről, és nem is érdekli.

- ha később bármelyikük megutálná a ZeroGravity-t úgy ahogy van, akkor rákattint a kiküldött vicclevélben lévő linkre, és ezzel leiratkozott, és többé nem kap tőlünk semmit

Ennyi.

Most kérdem én: Hol van itt a SPAM, AZ ETIKÁTLANSÁG, meg a száguldó Lamborghini :D ?...és hogy kerül ide ez a mondat? Idézem:


"mások e-mail-címét a tulajdonos tudta és beleegyezése nélkül kereskedelmi célokra használod."

Persze, az egész téma nem ér ennyit, de útálom, ha indokolatlanul rosszhiszeműnek, etikátlannak, vagy bűnösnek titulálnak, főleg akkor, ha rögtön utána, mindenféle nyomozás, kérdezősködés, vagy bizonyítás nélkül kivégeznek.

Mellesleg2: ha abban a fene nagy kapitalista demóókráciában élnénk, simán pert indíthatnék Andrei ellen, aki állítólag szétkürtölte a cyber-térben, hogy én milyen egy etikátlan kis marketingvírus vagyok, és ezzel indokolatlan piaci hátrányságba taszított enögemö. Na meg azért, mert a jogi utat megkerülve önbír(k)áskodott.
NNa szoal, hol is van itt a hogyishíjják? :D


szomb. szept. 10, 2005 8:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Kedves holnapmester!

Humorérzék. Tudod egy száguldó Lamborghini egy impozáns látvány. Egy feléd robogó Lambo is. De amikor tőled 2 méterre még mindig ugyanúgy vágtat feléd, az már sokkal kevésbé szívderítő... Elvégre minden csak nézőpont kérdése, az etikusság meg arról szól, hogy a tiéden kívül van más nézőpont is.
Bocsánat, de a kezdő mivoltod még nem ment fel, max enyhíti a dolgot, de ha már ilyen bevallottan kezdő vagy, nem ártana némi alázattal kezelned a hírlevelek-magánjellegű információk kiadása témát.
Egyébként pedig, csak hogy ne csupán etikáról és érzelmi dolgokról essék szó, megjegyezném, hogy tőlünk nyugatra nem kevés országban jogszabályok tiltják és büntetik az unsolicited e-mail, azaz a kéretlen levelek küldését, azaz azt, ha mások e-mail-címét a tulajdonos tudta és beleegyezése nélkül kereskedelmi célokra használod. Ha jól megnézed, te csupán azért nem tartozol a büntethető kategóriába, mert idehaza még nem büntetik az ilyet (legalábbis tudtommal), de ki tudja mit hoz a jövő. Mindenesetre szeretném, ha belátnád, hogy ez a "hőbörgés" nem csupán egy "érzelmi reakció", hanem egy potenciális jogsértésen való megütközés. Ja és még vmi. A marketing egy igen ingoványos terület, simán tud az ember jogsértésbe futni, amiért már kemény büntetés tud járni. Ha nincs ilyen irányú jártasságod, akkor sürgősen konzultálj szakemberrel. Lehet, hogy a viral marketing és az mlm egy remekül működő dolog a világ egyik fele szerint (mármint azok szerint, akik csinálják), de a világ másik felének igen bosszantó jelenség tud lenni, és ezt -tetszik vagy nem tetszik- illik tudomásul venni.


pén. szept. 09, 2005 17:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
holnapmester írta:
Jaaa...

...és remélem van humorérzéketek :D

holnapmester(ke)


Szia,

Van humorérzékünk, csak az ilyen jellegű levélfeliratkozós oldalból elég sok van és a saját szervereimen kb napi 5-15000 ilyen levelet szűrök. Egyre több jön az ZG-hez hasonló oldalakról és már lázadnak a felhasználók is.

Neked is meg kellen értened, hogy mi ezzel a gond.


pén. szept. 09, 2005 12:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 20, 2005 8:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Jaaa...

...és remélem van humorérzéketek :D

holnapmester(ke)


kedd szept. 06, 2005 15:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 20, 2005 8:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kedves Andrei,

Kicsit megütött a stílus, és az érzelmi reakció, amit a vicclevél oldalam váltott ki belőled, és Tigrincsből. Álmomban sem gondoltam volna, hogy írok valamit humorból, kipróbálom a neten, és ezt váltja ki valakiből, idézem:

„Nah, a ZG-t szétküldem a webmestereknek. Szemlézni ugyan nem fogják, de szerintem 24 órán belül párszázezer postafiókba nem jut el a "vicclevele".”

Furcsa reakció. Talán hatékonyabb lett volna, ha kinyomozod, hol lakom, és rám küldöd az ukrán kommandót, nem?

Komment:

„Most néztem a ZÉRÓGRAVITI-t...
Ez egy kicsit durvára sikeredet és javaslom, hogy ebből a saját érdeketekben vegyetek vissza. „


Lehet, hogy igen. Fogalmam sincs, mert kezdő vagyok a területen (és mint tudjuk, a kezdőket azonnal meg kell semmisíteni, ugye-ugye…). Láttam egy amerikai viral marketing ötletet, egy oldalon, és gondoltam kipróbálom.

A lényege az, hogy két nyereményt vetsz be a listád növelése érdekében: az egyiket annak adod, akit sorsolás útján választasz ki, a másikat, annak aki ajánlotta őt, és ezzel szorgalmazol egyfajta affiliate tevékenységet. A játékban sehol egy darab spam, nem tudom te hol találtad meg :o

Megjegyzem, nekem ez a technika nem működött, azaz kb. 2 hónap alatt produkált 1 plusz feliratkozót, és kb 1% ajánlott tovább minket bárkinek is, úgyhogy elhatároztam, hogy megszüntetem, de mivel sok a melóm, nem akartam vele foglalkozni szeptember közepéig. Tettél nekem egy szívességet: meggyorsítottad a folyamatot, mert leszedtem most.

”Mit mond ez egy felhasználónak???
- Add meg az ismerőseid e-mail címét, majd a magadét is.
- Talán kapsz valami értéktelen lomot
- Elárasztunk mindenféle SPAM-szerű dologgal (és még az ismerőseidet is) „


Az elsőt valóban mondta, a másodikat nem egészen így mondta, a harmadikat csak te mondod. Soha nem gondoltam, hogy spam-eléssel bármit is el lehet érni hosszú távon. Amit bárkinek is kiküldtem volna, az 1 db. Vicclevél hetente (és most is ezt teszem, a visszajelzések lelkesek és tök jók).

”Nem figyel oda a cég és kap tőlem is vagy 4-500 ezer e-mailt (amennyiben a szolgáltatási körömben találok egy ZG-levelet). „

Ebből egy kukkot sem értek. Ki nem figyel oda mire, és ki küld ki kinek mit? Passz…

„Az, hogy más megadja az én emilemet, nem jelenti azt, hogy én reklámhadjáratnak vagyok kitehető.”

Nem is vagy kitéve annak.

„Nem láttam sehol sem leiratkozási lehetőséget. Mindegy. Csak szóltam.”

Körül kellett volna nézni, mert ott van a feliratkozási oldal alján (http://thezerogravitychair.com/phplist/ ... cribe&id=1), plusz (amit persze nem tudhatsz), ott van minden egyes kiküldött levélben is. Egyébként mindegy, csak szóltam...

Hát ennyit erről, és kösz a segítséget, meg a bátorító szavakat… :(

Üdv,
holnapmester
A félelmetesen rettenthetetlen kezdő :shock: , aki tele akarta spam-etelni a nagy Andrei habtiszta szolgáltatói körét :D


kedd szept. 06, 2005 15:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 7:10
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: A szamitogepem elott.
Hozzászólás 
Tigrincs: Koszi a tippet, bar nekem nincs fent DW, es nem is tervezem, hogy telepitek, de mivel van egy kedves ismerosom aki hasznalja, majd nala kirpobalom, es remelhetoleg kiszedem a kodot is belole. :)
Udv Ned


kedd szept. 06, 2005 12:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Most nézem... Tényleg gáz az az oldal... Mondjuk ez már nem szakmai, hanem etikai kérdés, de ilyen lazán, ilyen szemrebbenés nélkül nyomuló, rám direkt marketinget, és reklámtevékenységet erőltető oldalt régen láttam. Bocs, hogy ezt mondom, de ez tényleg etikátlan.


vas. szept. 04, 2005 19:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Most néztem a ZÉRÓGRAVITI-t...

Ez egy kicsit durvára sikeredet és javaslom, hogy ebből a saját érdeketekben vegyetek vissza.

Oldal:

http://thezerogravitychair.com/vicclevel.html


Mit mond ez egy felhasználónak???

- Add meg az ismerőseid e-mail címét, majd a magadét is.
- Talán kapsz valami értéktelen lomot
- Elárasztunk mindenféle SPAM-szerű dologgal (és még az ismerőseidet is)

Ez csak egy meglátás. Nem azért, de nem szeressem az ilyet és az informatikusok sem nagyon. Nem figyel oda a cég és kap tőlem is vagy 4-500 ezer e-mailt (amennyiben a szolgáltatási körömben találok egy ZG-levelet). Szóval ez nem jó játék. Az ehhez hasonló leveleket nem győzzük írtani. Az, hogy más megadja az én emilemet, nem jelenti azt, hogy én reklámhadjáratnak vagyok kitehető. Nem láttam sehol sem leiratkozási lehetőséget. Mindegy. Csak szóltam. Nah, a ZG-t szétküldem a webmestereknek. Szemlézni ugyan nem fogják, de szerintem 24 órán belül párszázezer postafiókba nem jut el a "vicclevele".


vas. szept. 04, 2005 17:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 20, 2005 8:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kedves DJ Fuastus

Köszönöm a szöveggel kapcsolatos dícsérő szavakat. Jól esik, mert az én kis agyamból pattant ki a duma.
Krisztián, a takarítónénink, természetesen nem vesz részt a kiszállításban, azt a Magyar Posta végzi ( nem tudom, melyik a jobb :-)

A kód. Hát igen...amikor ezt az oldalt csináltam, nem sokat tudtam a kódról. Most sem vagyok guru, de az www.eudit.com - on szerintem már látszik, hogy próbáltam odafigyelni.Persze korántsem tökéletes, de egyelőre hagyom, mert már ezt is átdolgoztam, vagy háromszor.

Mellesleg az első ZG honlapot Xara sablonból csináltam, aztán abból kivágogattam, másolgattam ide-oda, szóval gány...
Röviden: a www.thezerogravitychair.com nagyon jó példája annak, amikor a kezdő holnapmester felfedezi az előregyártott jávascriptek rejtelmes világát, és ettől kezdve a kapucsengő is js-el működik. Azóta fejlődött az ízlésem, és legszívesebben teljesen átdolgoznám a honlapot, de erre most nincs időm, úgyhogy egy darabig, még ilyen csiricsáré lesz szegény. Sajnos olyan tempóban alakul át a webes ízlésem, hogy nem tudom olyan tempóban követni a honlapgyártással. :) Ez van...azért köszönöm a véleményt, és ígérem, előbb-utóbb lepucolom a ZG-t puritánabbra

Kedves Andrei

A betöltés is a "próbáljuk ki, hogy néz ki" kategóriába tartozik, azt is le fogom venni. Eleinte azon törtem a fejem, hogyan hozzam a látogató tudtára, hogy sajnos lassan jön le az oldal, mert sok a kép, de le fog jönni, tessék kivárni...Azóta már tisztában vagyok vele, hogy olyan oldalt kell csinálni, amelyik gyorsan lejön.

Köszönöm a fontokkal kapcsolatos javaslatod. A domainnév hosszúsága nem az én ötletem, hanem a szék gyártójáé. A zerogravity-t sajnos lefoglalták kint is bent is, mire felocsúdtunk.
Igen a mozzillában kicsit szétesik az oldal, sajnos még nem jöttem rá, hogy miért, de ki fogom szaszerolni valahogy. Ha van ötlet, szívesen fogadom. Igen, szeretem a scriptes popupokat, és ez az egy szerintem megy is ehhez az oldalhoz (mármint az eudit-hoz)

Köszönöm véleményed


Kedevs MadNed


Sajnálom, de a kódokat nem én írtam a popuphoz. Ennél sokkal prózaibb a megoldás. Az amcsi hosting-szolgáltatótól kapok 10$-t havonta (affiliate jutalék), amiért nem csináltam semmit. Ha már kapom, gondoltam elköltöm egy ilyen jópofaságra. Tehát fizetek havi 10$-t azért, hogy bárhova, bármikor be tudjak szúrni egy ilyen popupot egy egyszerű linkkel. Van néhány minta amiből lehet választani, és meg tudodhatározni mi legyen rajta, hol jelenjen meg, stb..

Okosabb fazonok erre nyílván írnak egy jávát, és legyártanak egy képet. Nekem ehhez nem volt kedvem, és hát a 10$ jön ígyis-úgyis. Ha érdekel a weblap, ahonna rendeltem, itt van: http://www.instantattention.com
Asszem Tigrincs leírt erre valami alternatívát, bár tüzetesen nem olvastam át, és nem próbáltam ki.

Összefoglalva:

Mindenkinek nagyon köszönöm a véleményét. Mivel 5 dolgot csinálok egyszerre, nem sok időm, van, de fejlődök, és ha lesz időm változtatok felhasználva az általatok mondottakat.

üdv,
holnapmester


szomb. szept. 03, 2005 20:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Layerek...
Az egyszerű megoldás az, hogy fogod a Dw-t, layout paletta, draw layer eszköz, és húzol az oldalba egy konténert, tehát az oldal fölötti rétegre egy keretet, ami úgy viselkedik, mint egy új html lap, ha nem adsz neki háttérszínt, vagy háttérképet, akkor természetesen "átlátszó", azaz megörökli az alatta levő rétegen látható dolgokat. Természetesen, ha ebben a konténerben egy átlátszó, "kilyuggatott", "körbevágott" GIF van, akkor a keret nem lesz sejthető sem, szóval úgy jársz, mint hm oldalán a kis menüdobozokkal. Ha a képre csinálsz egy kis imagemap-es linket, amihez aztán eseményt rendelsz, mondjuk a rákattintáskor egy layer elrejtést (behaviors, + jel, show/hide layers, layer kijelöl, hide, ok, az esemény pedig onclick), akkor kb. fél perc alatt meg is csináltad ezt a fantasztikus effektet.
A bonyolult megoldás az lenne, ha elmondanám, hogy működik, de a dolog annyira pofonegyszerű (különösen, ha vkinek van némi fantáziája és CSS előképzettsége), hogy ebbe nem megyek bele. A layernek van mérete, helyzete (ezt pl. egy timeline-on a Dw-ben is lehet mozgatni, ha valakinek idegbeteg mozgó tartalom kell az oldal felett, lásd reklámok), láthatósága, z-indexe (ez értelem szerint a rétegek egymás feletti sorrendjét határozza meg), van overflow-ja, ez azt mondja meg, mit tegyen a layer, ha a rétegen túlcsorduló tartalmat kap (pl. levágja, láthatóvá tegye, vagy épp scrollozhatóvá tegye).

Mielőtt mindenki vérszemet kap, hogy hú de állat kis dolog ez, szuper effekt, amit a szomszéd pistike nem is tud, akkor hajrá lealázom és csinálok egy layerekkel telenyomott állat honlapot, szóval mielőtt mindenki elszállna a dologtól, elmondanám, hogy a layerek erősen csökkentik egy oldal átláthatóságát, a tartalom átgondolt elhelyezését rontják. Hm lebegő menüje szerintem már a csillivilli és az ügyes megoldás közötti vékony határon billeg, ami ennél több, arról már ordít, hogy pistike megtalálta a Dw-ben a layereket, és most a fél világnak eldicsekszik vele... Szóval ha a tartalmat alázattal szolgálja, akkor OK a layer. Ha technikailag így lehet, és érdemes megcsinálni valamit, akkor OK a layer. De nem agyba-főbe!

És még vmi... Az előzőekben nem azt akartam leszólni, aki okos programokat használ sablonfeladatok megoldására. Naná, hogy nem szólom le azt se, aki faeke helyett traktorral és utána húzott ekével szánt. Mondjuk van akinek a faeke a mindene, mert hogy azzal lehet legszebben szántani, de én mindkettőt tisztelem. Csak azzal nem vagyok igazán kibékülve, ha vki a szép eredményt saját találmánynak tünteti fel. Félre ne érts, hm nem tette, nem is leszólni akartam a munkáját. Ez egy technika, ami szabvány, mindenki játszhat vele, és megoldhat vele dolgokat, így vagy úgy, de önmagában érteni hozzá még nem nagy művészet.


pén. szept. 02, 2005 9:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 7:10
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: A szamitogepem elott.
Hozzászólás 
Tigrincs! :) Igazabol csak beleneztem az oldalba, a kodot nem nagyon neztem. Mindenesetre koszi a valaszod. Azert irnal egy peldat erre a div es dologra. Nincs kedvem kihamozni a kodbol, mert eleg sok minden van bele....őőő... rakva.
Aztan majd tesztelem, hogy hol hogy mukodik.
Elore is koszi!


csüt. szept. 01, 2005 22:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Madned, azért nézd meg a kódot, mielőtt az oldalról írsz! Nekem spec tetszik a honlapon, hogy benne hagytad, hogy mely programok segítettek (Image Thumbnail Viewer II, Dreamweaver), mivel így nem a honlap szerkesztőjét, hanem a programot kell "kérdeznem" és bocsánat, de magasztalni is az okos alkalmazásokat fogom, nem pedig a leleményes honlapszerkesztőt... Amúgy a szöveg feletti képes menü egy sima mezei DIV-es réteg. A dolog azért nem egy közkedvelt, mert az alternatív böngészők régebben eléggé szabványtól eltérően értelmezték, és a réteget külön meg kellett csinálni IE és NS alá is...


csüt. szept. 01, 2005 8:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 7:10
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: A szamitogepem elott.
Hozzászólás 
holnapmester: Mind ket oldaladon van egy kép ami a szoveg felett van elhelyezve, es be lehet zarni. Nekem ez nagyon tetszik. Te irtad meg a kodjat?

Ha meg tudnad velem osztani a kodot nagyon halas lennek.
Ha nem problema ird meg ide, vagy a madned@freemail.hu ra. Elore is koszonom.


szer. aug. 31, 2005 11:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 30, 2005 21:30
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szeretném ha megnéznétek az oldalunkat, és leírnátok a véleményeteket. Habár már nem szándékozok rajta sok mit módosítani, mégis érdekelne, hogy ki mit gondol róla. Előre szólok, hogy erősen minimaldesign, tehát semmi extrát, rejtett csillogást ne keressetek benne. A site csupán egy minimális webbrand kialakításához szükséges portfolió oldal. Íme:

SWEN INTERNET CONSULTING


kedd aug. 30, 2005 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Idézet:
www.eudit.com


Kellemes és egyszerű oldal. A fejléc (banner) nekem balra fut és a többi középre. Ezt nem ártana rendezni. Látom szereted a szkriptes popuppokat :-) Jópofák.

Csak így tovább


szomb. aug. 27, 2005 16:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
holnapmester írta:
www.thezerogravitychair.com


Ez a betöltés dolog nekem sem jön be (tűzróka szintén). A Comic Sans helyett javaslom a következőt: Comic Sans MS, Verdana, Geneva, Tahoma... Vagy ilyesmi.

A domain jó, csak kicsit hosszúúúú... Én pl a ZEROGRAVITY.com vagy hasonló domain mellett döntöttem volna, bár gondolom foglalt volt... A "the" mindenképpen kimaradt volna.

Mellesleg, ha már magyar az oldal, akkor lehetett volna magyar a domain név is.

Az oldal nekem is tetszik.


szomb. aug. 27, 2005 15:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
holnapmester írta:
www.thezerogravitychair.com

+ Meghökkentő, mókás szöveg (kevés ilyen jó szövegű honlapot látni, sajnos) - gratula érte!
+ Nem unalmas
+ :lol: :D :lol:
+ Ugye Krisztián a takarítónénitek nem búvárruhában hozza ki a csomagot. és pláne nem "kommadós-búvárruhában". Ez nem épp egy diszkrét kiszállítás... :wink:

Na most jöjjön pár csúnya szidalmazás, amit ennél honlapnál nem szívesen teszek (mert jól néz ki):
- A kód nem valid. :cry: Legalábbis a valdátorrobot (bip-bip) eztet mondja.
- Tök jól néz ki ez a Comic Sans betűtípus, illik a honlaphoz, csak nem mindenhol érhető el (Linux alatt). De kár, hogy nem találtak ki egy platformfüggetlen megoldást a betűtípusok kezelésére... :cry:
- Igen! Kiváncsi vagyok a sztori folytatására! Neeem! Nem a betöltés csíkot akarom vizslatni! Ja és micsoda dolog, hogy IE alatt van animálva a képek váltása, és nálam nincs? (Egy Tűzróka használó észrevétele)

Summa-summárum: jó kis oldal ez (tartalmát tekintve), bár az izgő-mozgó tartalmak miatt lehetne csinálni egy flash-es változatot is (a HTML-eset meg bár kissé puritánabb feature-kel ellátni, de a felhasználó tájékoztatását megtartva, valid kóddal, böngészőfüggetlenné tenni).


szomb. aug. 27, 2005 15:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
dudikoph írta:
Hali,
Mar irtam a topikba az elozo oldalak vmelyiken pae honappal ezelott, de szeretnek most is kerni egy velemenyezest a honlapomrol, azota fejlodott, inkabb csiszolodott valamelyest.

http://www.milic.hu

mielott barki szolna erte, 1024-re csinaltam meg, mert mar a p***m ki van a 800*600al:)


Nincs baj az 1024-el :-) Én 850 körül maxizom az oldalakat, mert sokan laptop/800x600-ról nézik. Persze sokszor "width=100%"-ot is használok, így szétcsúszik az oldal.

Az oldalad szép, bár nekem egy kicsit sötét. A szinek amúgy passzolnak a honlap témájához.

nekem a legjobban ez tetszett az admin panelon:

Idézet:
Ez az oldal az üzemeltetõé, ha nincs jogod, ne próbálkozz.
Ha mégis megpróbálod, az IP-d logolva lesz, de ha ez nem elég, letöltõdik egy program, ami legalább 30 percig Jimmy számokat játszik, berúgott Gyõzike stílusban. ;)


Az oldal egészében kellemes benyomásokat keltett bennem. Gratula hozzá!


szomb. aug. 27, 2005 14:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 20, 2005 8:25
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok,

Én teljesen új vagyok a csapatban, és amint a nick-emből is kiviláglik nem nevezném magam webmesternek, de elkövettem két lapot, és nincs akitől korrekt kritikát kérhetnék (az ismerőseim csak dícsérnek, a konkurenseim csak lehúznak), kellene valami semleges vélemény :shock: .

Ezért tisztelettel megkérnélek benneteket, hogy "szedjetek szét" :) , azaz mondjatok véleményt a két általam összerakott honlapkezdeményről. Persze arra is kiváncsi lennék, ami jó bennük, mert azt érdemes továbbra is alkalmazni.

www.thezerogravitychair.com
www.eudit.com

Gondolkodtam, hogy én mondjak-e véleményt mások lapjáról. Nem érzem magam erre elég felkészültnek, de talán nekem is be kellene fektetnem némi energiát, ha másoktól elvárom.

Ezért leírom a véleményem dudikoph honlapjáról egy-két szóban:

tetszik

- jó a tartalom, akit érdekel a téma, annak szerintem hasznos
- szerintem jó a szerkezet is, mert áttekinthető, könnyen megtaláltam mindent
- a kódhoz nem szólnék hozzá, mert nem értek a php-hez, és ha jól látom itt az generálja a kódot.

nem tetszik

- a design színvilágával van egy kis bajom, de ez ízlés kérdése, mint tudjuk. Nekem túl sötét, és unalmas a szín. Lehet, hogy, ha már ez a háttér színe, akkor világosabbra vettem volna a betűket.

Amikor kijelölök egy szövegrészt a kurzorral (a betűk fehérek lesznek), akkor az az érzésem, hogy sokkal üdítőbb az oldal érzete, és könnyebb olvasni. Bár azt hallottam, hogy gagyi dolog sötét háttérre világos betűkkel írni :roll:

Tipp: Kedves dudikoph, talán linkparter-kedhetnél a http://www.adventure.hu-val is (?)

Részemről egyelőre ennyi, élőre is köszönök minden építő jellegű kritikát.

holnapgazda


szomb. aug. 20, 2005 9:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 14, 2005 12:48
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: erősen változó, valahol a Földgolyón:)
Hozzászólás 
Hali,
Mar irtam a topikba az elozo oldalak vmelyiken pae honappal ezelott, de szeretnek most is kerni egy velemenyezest a honlapomrol, azota fejlodott, inkabb csiszolodott valamelyest.

http://www.milic.hu

mielott barki szolna erte, 1024-re csinaltam meg, mert mar a p***m ki van a 800*600al:)


pén. aug. 19, 2005 12:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Ugluk írta:
Köszi az ötletet andrei.


Remélem hasznodra válik a kód. Én úgy tanultam nagyon sokat, hogy mások forráskódjában is böngészgettem. Az elején a NOTEPADdal, meg késöbb FRONTPAGE-el csináltam statikus oldalakat (8-10 éve). Olvasgattam a CSS-ről, meg a HTML-ről.

Amikor szerkesztővel dobsz össze egy oldalt, akkor általában rengeteg felesleges dolgot belerak, amit én anno mindig kiszedtem belőle.

Ha például egy szöveghez kétszer nyúltál hozzá és mondjuk a szövegméretet megnövelted, majd visszaméretezted, mert nem tetszett mégsem, akkor bennehagyott egy kis felesleget. Sok hozzányúlásnál már akár 30-40 kilobájt is lehet egy nagy oldalnál a szemét mennyisége.

Hogy értsd ilyen lett a 2-es métetről hármasra növelés után (a mondatban egy szónál), majd visszaméretezés után a kód_

Kód:
<font size=2>EZ ITTEN A MONDAT AMIT IRTAM <font size=3><font size=2>NEKED</font></font> IDE</font>


Miután nem kellett a méretváltoztatás, kiszedjük a forrás közepéről a szemetet (2 db <FONT>) és ilyen lesz a kód (ez ugyan most csak pártiz karakter, de nagy szövegnél már arányosan rengeteg lehet a felesleg):

Kód:
<font size=2>EZ ITTEN A MONDAT AMIT IRTAM NEKED IDE</font>


Esetleg keress egy jó képtömörítőt. Én GIF-eket vagy PNG-ket használni a legtöbb esetben, mert a képméret így elenyésző és csak a szükséges szintáblákat tartalmazza. Próbáld ki ezt is. Ha pl a jépegedből (50kb ) csinálsz egy PNG-t vagy GIF-et, akkor minimum harmadára csökkented a fájl méretét (5-10Kb). Általában a bömgészök ezt a három képtipust jelenitik me, a többivel (pl BMP, TIF) méret miatt sem érdemes próbálkoznod.


vas. aug. 14, 2005 14:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Dehát épp azt mondom, hogy nem sértődtem meg. :-) Csak tisztáztam, hogy én írtam a szövegeket. Ha megsértődnék, többet nem kérnék véleményt.
Uglúk


vas. aug. 14, 2005 14:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Véleményt kértél, véleményt kaptál. Miért kell ezen ennyire megsértődni?


szomb. aug. 13, 2005 21:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Én nem azt mondtam, hogy gondolkodj úgy, mint én. Ha megfigyeled, egyetértettem a kritikáddal, a felördülésem csak azért volt, mert az írásaimra azt mondtad, hogy nem én írtam. A többiben igazad van, és változtatok a kinézeten. Amúgy nem ismersz, nem tudod mi szól rólam. Véleményt kértem, igen, és ha változtatok a "lapomon", megint fogok.
Köszi az ötletet andrei.
Uglúk


szomb. aug. 13, 2005 14:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Ugluk, ha azt veszed, hogy a terminal.hu webmester fórumára is te írsz be, akkor már ez is a te honlapod, de nem ettől lesz honlap a honlap. Véleményt kértél, véleményt kaptál. Továbbra is fenntartom, hogy amit csinálsz, az a legkevésbé szól rólad, a te gondolataidról. Nem a layout összepakolásáról szól egy honlap, hanem arról hogy van vmi mondanivalód, a layout pedig alázatosan, szerényen kiszolgálja ezt. Már bocs, de ez olyan, mint hogy egy Arany János verseskötetet sem a bőrkötés, vagy a hosszú, részletes előszó és ajánlás miatt vesz meg vki, hanem inkább a versek miatt. Na jó, persze van, aki kér a polcára "15 centi szép színeset", de azt hiszem, ez a fórum nem az ilyen igények megtárgyalására való. Ha azt várod, hogy ehhez bólogassak, saját vélemény gyanánt, akkor inkább ne kérdezd meg.


szomb. aug. 13, 2005 11:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Ugluk: Nekem Belgiumól elég sz*rul jön be a freebase.hu, ráadásul 45-50 kilobájtos gombokat mindenhonnan nehezen tölti be az ember.

Én 1-2 max 3-4 kilobájtos gombokat használok, de legtöbb esetben CSS-ből StyleSheet (stíluslap) megoldom az egészet. Szinte ugyanolyan grafikus lehet egy egyszerű html formázás kevés grafikával, mint az agyongrafikázott oldalak.

Gyorsíthatsz az oldalon, ha a például az összes gombnak azonos a háttere és nem grafikusan, hanem szövegesen írod rá a cuccot. PL:

Kód:
<table>
<tr><td width=GOMBSZÉLESSÉG background=GOMBHATTER.JPG align=center valign=middle>GOMBSZÖVEG</td></tr>
<tr><td background=GOMBHATTER.JPG align=center valign=middle>GOMBSZÖVEG 2</td></tr>
</table>

stb...


szomb. aug. 13, 2005 10:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Hali! Igen, igazad van, túl nagyok a díszítőelemek, és a külömböző felbontásokban ronda az egész. Úgy csináltam az oldalt, hogy csak úgy beugrott ez a dizájn ötlet és amennyire képes vagyok rá, meg akartam valósítani. Igen, letöltöttem egy sárkányt, kivágtam, rányomtam egy effektet és gömböt csináltam a szájába, nekem már az is extra, hogy ez sikerült. Flashez sajnos nem értek. Egy látványos lapot akartam csinálni, ennyi. De! Azt akarom hangsúlyozni, amiket én hoztam létre, legyen az bármi, mégha csak részben is, a dizájnt is ennek tekintem, valami amit részben én hoztam létre. Amiket írtam, azokat nem vadásztam sehonnét, én írtam, abba ne köss bele. A többiben igazat adok, igyekszem javítani rajta, de nem akarok a tudatlanságom miatt szürke kinézetű lapot csinálni.
Köszi, és mások véleményére is kiváncsi vagyok.
Üdv: Ugluk


pén. aug. 12, 2005 10:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Ugluk, Shakespeare jutott eszembe, nézegetve az oldalaidat. No nem azért mert ódon hangulat, meg klasszikus szépség, hanem mert egy dicső példája a honlap annak, hogy "sok hűhó semmiért". Egyfelől nézd meg az oldalt különböző felbontásokban, és lásd szétesni. 2005-öt írunk, manapság azért már illik tudni, hogy design oldalt (bár mondjuk annak azért ez még kevés...) flashben illik megcsinálni, html oldaba ilyen batár nagy díszítőelemeket nem frankó beletenni. Szépnek szép, más munkáját valóban dícséri, csak azt kellene eldönteni, hogy a tartalmat akarod hangsúlyozni, amit te írtál, vagy hogy lám, milyen szép rajzokat, fotókat, szövegeket lehet levadászni a netről a google-lal 10 perc munkával. Ugyanakkor saját gondolatokat, képeket, ötleteket nem látok, rólad nem tudunk meg semmit, illetve semmiről nem tudunk meg semmi olyat, ami más oldalakon nincs.
Kezdő barátaim, egyet értsetek már meg! A honlapcsinálás nem arról szól, hogy innen-onnan levadászok vmit és ebből keverek egy mixet, és az a honlapom! A honlap nem a photoshopban meg a dreamweaverben kezdődik! Inkább onnan, hogy összeszedsz olyan dolgokat, ami te vagy, ami a te véleményed, amivel újat tudsz mondani, amivel más vagy mint a google-ban az összes többi találat, lehet az egy bemutatkozás, saját írások, képek, vélemény, oktatóanyag, bármi. Aztán ezt értelmes tagolásban elő kell vezetni, és meg kell találni azt a formát, ami mellett nem arra figyel a látogató, hogy jéééé, milyen díszes az oldal, hanem hogy milyen tartalmas, és érdekes dolgokat közöl.
De hogy én ezt már hányszor elmondtam... :(


pén. aug. 12, 2005 8:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Helló!

Nemég lett kész a honlapom, egész jó lett. Véleményezzétek.
dragondox.freebase.hu

Köszi.


csüt. aug. 11, 2005 11:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Helló!

Nemég lett kész a honlapom, egész jó lett. Véleményezzétek.
dragondox.freebase.hu

Köszi.


csüt. aug. 11, 2005 11:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 27, 2004 20:05
Hozzászólások: 93
Hozzászólás Re: !!!
Andrei írta:
...


margin megvan, ip-t még hagyom 1 időre, amíg nincs megcsinálva a bejelentkezés rész! a menüt alul átcseréltem, szerinted most milyen?


szer. aug. 10, 2005 21:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 27, 2004 20:05
Hozzászólások: 93
Hozzászólás Re: !!!
Andrei írta:
...


az ip-cimet elrejthetem fejlecen a 'grafika' cserere var, csak átmeneti... köszi minden hozzaszolast! :) a képeken meg dolgozom :P


szer. aug. 10, 2005 18:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
suly írta:
Sziasztok!

Akkor már én is... http://www.tabinvest.hu/

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.


Tetszik EGÉSZ JÓ :-) A flashel nem tudsz valamit csinálni, hogy ne legyen minden oldal megnyitásakor egy betöltési ábra a fejlécben?


kedd aug. 09, 2005 8:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. ápr. 21, 2004 12:26
Hozzászólások: 187
Hozzászólás 
Sziasztok!

Akkor már én is... http://www.tabinvest.hu/

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.


hétf. aug. 08, 2005 22:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás Re: !!!
kis-Pocok írta:
Beszállnék én is és a véleményeteket kérem:

http://www.mouse.hu

Köszi


Azért ez az oldal még elviselne grafikát, de nem rossz. A hirek olvasatánál én nem nagyitanám fel ilyen aránytalanul a képeket és a rákattintás utáni nézetet is egy új ablakba tenném. Amúgy szeressük a natúr oldalakat, mert sokkal informatívabbak.

Amire még ügyelhetnél, az a formázás. Pl a balra behúzásod rendszerint kevés. Esetleg adhatnál az egy ilyen formázást a képeknek a hirekhez (CSS)

IMG.KISKEP { margin: 2px;} // ez a kis képekre vonatkozna a cimlapon
IMG.NAGYKEP { margin-right: 10px;} // ez a nagy képekre vonatkozna a hirolvasatban

A fórumnál nem tetszik az IP cím kiírása. Ezt sokan nehezményezni fogják. Legalább a felhasználóra utaló tagot XXX-eld ki


vas. aug. 07, 2005 13:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 27, 2004 20:05
Hozzászólások: 93
Hozzászólás !!!
Beszállnék én is és a véleményeteket kérem:

http://www.mouse.hu

Köszi


szomb. aug. 06, 2005 14:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás Re: web-kritika
calabash írta:
Sziasztok!

Legyetek szívesek véleményt írni az első oldalamról:

http://sotony.fw.hu
Kösz!


Végre egy cicomázás nélküli oldal. :) Gratula. Nekem tetszik! Informatív és hazsnálható.


szomb. júl. 30, 2005 22:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 23:02
Hozzászólások: 1
Hozzászólás web-kritika
Sziasztok!

Legyetek szívesek véleményt írni az első oldalamról:

<a href="http://sotony.fw.hu">sotony.fw.hu</a>
Kösz!


pén. júl. 29, 2005 23:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
Ha már én is agyonkritizáltam itt mindeneket és mindenkiket, akkor kéretik rám is köpködni ehelyütt.

Két új hobbigyermekem (az egyik fejlécére még nem volt energiám, a másiknál még a grafikák a fejlécen kívül változnak). Azért most kérem a véleményeteket, mert most jön a grafika ráhúzás ezerrel.

Első : http://www.hirdeto.net (egy egyszerű apróhirdető, amely megfeleltethető a www.expressz.net és a www.aprhirdeto.net domainekkel)

Második: http://www.andrei.hu

Jé, ez a harmadik: (NEM RÖHÖGNI) :) http://www.cicifix.net

Előre is köszi,

szotymag, töki, szotymag, töki...


kedd júl. 12, 2005 23:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1448
Tartózkodási hely: Brüsszel, Belgium
Hozzászólás 
CzinZsig írta:
Hello

http://czinezsig.atw.hu
Ismét kérném a tanácsotokat, hogy mi a hiba benne.
Igen sokat változot a múltkori hozzászólásom után.
Öszinte véleményeket várok.


Kár hogy ez egy átdolgozott Nuke vagy valamely leszármazottja. Amúgy a szinek jók, bár én a #FFF0B0 (amolyan világos sárgás) szint jobban használnám. /most valami #FF8000 környéki van "A:HOVER"-re, az maradhat is/


kedd júl. 12, 2005 23:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 386 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség