Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:26



Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
Saját szerver, saját domain-regisztrátor, saját tárhely... 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Saját szerver, saját domain-regisztrátor, saját tárhely.
Kösz a segítséget.


pén. okt. 12, 2012 15:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Saját szerver, saját domain-regisztrátor, saját tárhely.
http://www.no-ip.com/services/managed_dns/free_dynamic_dns.html
Ha jófajta routered van (keress DDNS menüpontot), akkor ismeri ezt az oldalt és be tud jelentkezni.
UI: ha komolyan érdekelnek a webszerverek, akkor WAMP server és hasonlók helyett kézzel felrakod a szentháromságot ;)


pén. okt. 12, 2012 4:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Saját szerver, saját domain-regisztrátor, saját tárhely.
Van egy szerver gépem, amit webhostingra használtam, csak mivel **** az egész rendszer, felbontottam a szerződést, és vissza hoztam a gépemet. Jelenleg tárhelyet keresek, de még nem találok, addig szeretném itthon beüzemelni, hogy kipróbálhassam a weblapot, amit készítek, mert a WAMP szerver sokszor olyan eredményeket dob ki, ami eltér a valóságtól, pedig elvileg működőképes lenne.

Van itthon egy routerem, és arra gondoltam, hogy annak segítségével létre hozhatok-e egy olyan hálózatot, aminek segítségével bármelyik gépről úgy irányíthatom a szervergépet, mintha a gép az egyik cégnél lenne.
Megoldható, hogy használhassam a gépet webszerverként?


csüt. okt. 11, 2012 17:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 7:10
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: A szamitogepem elott.
Hozzászólás 
Fix Ip-t szerintem barmelyik internetszolgaltatotol lehet venni (ahol az elofizetesed van). Pld ha az axeleronal vagy adsl elofizeto, akkor 4000 ft ert vehetsz egy fix ip cimet.
[url]
http://www.t-online.hu/markavaltas/term ... profi.html
[/url]
Monjuk mint mar korabban valaki irta adsl nek lassu a feltoltesi sebessege, ugyhogy max othoni felhasznalasra erdemes webszervert csinalni.
Egy masik mod egy virtualis ip cim szerzese. Ami ugy mukodik, hogy felmesz egy internetes oldalra (cimet sajnos nem tudok) ott regisztraltatod magad, kapsz egy internet cimet. Pontosabban kivalasztod a valasztekbol a neked tetszot, ezekutan telepitesz a gepedre egy programot, ami a kovetkezot csinalja. Amikor fellepsz a netre, akkor a telepitett program elkuldi az az infot, (Egy szerver gepnek) hogy online vagy. Ezenkivul elkuldi, hogy mi a jelenlegi ip cimed. Ezekutan ha valaki begepeli a virtualis cimedet, akkor eloszor o is a fent emlitett szervergeppel komunikal, az tovabbkuldi az emberunket a te gepedre. Persze ebbol emberunk semmit nem eszlel. Magyaran a szerver gep nem mas mint egy kozvetito, aki megmonja, hogy eppen hol lehet teged elerni.
Amugy en meg sosem probaltam.
3. megoldas, veszel dragan berelt vonalat. Ez tuttommal mar alkalmas hogy sajat szervert uzelemtess, es alapbol fix ip van.
3. veszel egy szerver helyet. (nem tudom mi a rendes neve a szolgaltatasnak) A lenyeg, hogy sajat szervert alithatsz be valahova pld az interware egyik geptermebe. Azhiszem 30-40 ezer/ho.
No kb ennyi a lenyeg.... Azert ovatosan az infoimmal, mert kozel sem biztos, hogy nem irtam nagy hulyeseget. :)
Udv MadNed[/url]


szomb. jún. 04, 2005 23:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Helló!

Azt már korábban kitárgyaltuk, hogy 0 hozzáértéssel ne akarjon az ember szerver-szolgáltatást adni ügyfeleknek, és ezzel persze egyet értek.
De mégis érdekelne a dolog részletesebben, elsősorban magáfelhasználásra.
Hogyan lehet fix-ip címhez jutni, illetve hogyan kapcsolódhatok én „otthonról” az internethez a szerveremmel? - gondolom nem a kábelTV-szolgáltató kábelmodemével.


szomb. jún. 04, 2005 20:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 7:10
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: A szamitogepem elott.
Hozzászólás 
Tigrincs: Igy mar mindennel egyetertek! Sot! A velemenyem, hogy nem csak ismerni kellene egymas munkajat, hanem szorosan ossze kellene kotni.
Hogy hogy is ertem ezt?
Pld nekem megvan az erdekeltsegem, hogy mindig ugyanahoz a tarhely szolgaltatohoz vigyem az ugyfeleim, mert minden 5. ugyfel utan kapok egy ingyen tarhelyet.
A masik oldalrol nezve viszont van olyan kapcsolatom, aki hozott mar munkat azert, hogy a megrendelo honlapja az o tarhelyen legyen.
Magyarul volt egy tarhely szolgaltato, talalkozott valakivel aki honlapot szeretett volna. Lepasszolta nekem a munkat, cserebe hozza kerult a honlap, es havonta kap belole penzt.
Es ugyebar ha azt nezzuk, hogy ott volt az a regi honlap, es azzal fordult volna az ugyfelhez, hogy koltoztesse at a honlapjat hozza, akkor az ugyfel azt mondta volna, hogy ahh mind1, jo az ott ahol van. Viszont igy, hogy ugyis at latt akakitva az egesz, es foglalkozni kellett vele, igy mar konnyeden ra lehetett venni, hogy jobb neki ha koltozik a honlap.
Egyepkent ez igy is van! :)
Szoval ha valaki tud munkat csak szoljon nekem. :)
De ha valaki nem tarhely szolgaltato akkor is megkereshet, ha tud olyan munkat amit nem tud elvalalni. Hozott munka utan is szivesen fizetek x szazalekot. :)
Udv MadNed


kedd máj. 31, 2005 14:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
bocs, igaz, a szolgáltatónak is kell a rendszer működéséhez érteni, ez inkább szoft, de én a dolgot nem szó szerint, hanem kicsit átvittebb értelmében értettem. Mindegy, a lényeg, hogy az egyik inkább kreatív agymunka, a másik pedig technikusi munka, technikai paraméterek optimális szintre való hozása, és ezzel most egyiket se minősíteni akarom, csak kiemelem a különbségeket.
A seggelés alatt azt értettem, hogy a webes, ha nincs más dolga, akkor a géphez van kötve. A szolgáltatónak lehetnek szerelési, beállítási gondjai, nem ül egész nap.
Viszont szerintem mindkét irányban jó lenne, ha a két kaszt ismerné egymás munkásságát...


kedd máj. 31, 2005 11:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Hm. ezt sztem így nemlehet meghatározni, hogy ki mennyit seggel.
A szerver üzemeltetőnek is muszáj állandóan tanulni, és fejleszteni a rendszert. Ugyan úgy, ahogy a webszerkesztésben is mindig kell a fejlesztéseket követni, tanulni.
(szerintem)


kedd máj. 31, 2005 11:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 7:10
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: A szamitogepem elott.
Hozzászólás 
A webszerkesztes tenyleg szoftver, de netszolglatatassal nem ertek egyet....
En ahoz a reszehez nem nagyon ertek, de azert ne feledjuk el, hogy nem eleg megvenni a harver cuccokat. Erteki kell a linuxhoz, a tuzfalakhoz, a virusirtokhoz es egy csomo egyeb szoftverhez amit be kell tudni normalisan allitani. Szoval szerintem legalabb akkora tudas kell hozza mint a programozashoz. Az viszont megint csak igaz, hogy egy szerver uzemelteto azert kevesebbet seggel.
Amugy azzal egyetertek, hogy aki weblapokat csinal, az ismerje ezeket a dolgokat. termeszetesen csak feluleti szinten.

Udv MadNed


kedd máj. 31, 2005 10:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Csak hogy értsd.
A netszolgáltatás hardver. Kábelek, szerelés, adott esetben építkezés, mérések, anyagköltség.
A webszerkesztés szoftver. Programozás, grafika, szerkesztőprogramok használata, agy- és seggmunka, feladatspecifikáció.


hétf. máj. 30, 2005 19:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Érdeklődés hosting iránt nálam? Vagy tervem lenne? Hm! Nem hangzik rosszul, de sajnos a dolog ennél sokkal prózaibb.

Egyszerűen csak érdeklődöm a téma iránt. Illetve annál egy kicsit több. Érdekel a weblap-készítés, és nem árt persze, ha az ember tisztában van - még ha csak felületesen is - az azt körülvevő rendszerekkel is.


hétf. máj. 30, 2005 17:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Gondolom sokan érdeklődtek nála saját web, domain, hosting miatt, és gondolta, bizniszt csinál belőle...

Amúgy remélem tetszett a mese... :) Csak azért meséltem, mert a közelben voltam anno, és nagy buli volt a dolog... :)


hétf. máj. 30, 2005 16:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 19, 2004 7:10
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: A szamitogepem elott.
Hozzászólás 
A fene! :( En egybol felbuzdultam, es korbekopogtattam a falat. Talaltam is egy reszt ahol szepen kongott, de hamar rajottem, hogy nem a gerinchalot talaltam meg, csak a komuves dolgozott rosszul. Viszont rajottem, hogy pokhalo minden sarokban van.
Ez normalis? Nalatok mi a helyzet?
Na mind1..... Tarhelyet tovabbra sem fogok szolgaltatni (ajanlom a kapcsolataimat). :) Maradok a weblapkeszitesnel. :P
Udv MadNed

u.i Azert engem erdekelne, hogy Jozsef miert erdeklodott ez ugyben. Csak ugy az ember nem erdeklodik. Valami otlet, sugallat, terv, alom, elkepzeles, mindig huzodik egy ilyen kerdes mogott.
Jozsef?
Ha elarulod a tervedet, hatha valaki tud valami segitseget atni. Pld hogy ki tud segiteni, vagy hol tudod megtanulni, vagy marmi mas. De ha nem is kell, vagy nem is tudunk segiteni, az en kivancsisagom kielegitened. :)

Udv: Az Öreg Ned


hétf. máj. 30, 2005 13:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Josef, akkor most mondok egy nagy titkot. Volt egyszer egy nagy kocka épület. Meg volt egy picike internetes cég, aki eljött a régi irodájából, és helyet keresett. Történetesen a két magányos lélek egymásra talált, egyesültek, és a picike cég a nagy irodaházban kapott egy irodát. Mit ad isten, a cég megkopogtatta a falat, és mit hallott? Képzeljétek, gyerekek, csodát hallott! Ott futott a falban az európai gerinchálózat egyik magyar node-ja, akkor még kihasználatlanul. Erre a pici cég gondolt egy nagyot, úgyse kell nagyon a node senkinek, hát ők majd adnak rá forgalmat is, és elkezdtek netet szolgáltatni. Aztán idővel jól ment a cég sora, vettek sok gépet, nagyobb termeket, stb... Azóta már sok-sok gépük van, sok-sok-sok-sok webbel, szerverfarmmal és beültetett géppel. No, a céget úgy hívják InterWare, és a mese, ha nem is szó szerint, de igaz...
Josef, ha hasonló mázlid van, hogy egy node-ot húznak a szobád mellé az európai gerinchálóból, amin **** nagy sávszélesség megy, akkor ideje újragondolnod, hogy mégis belevágj a szolgáltatásba... Addig nem.


hétf. máj. 30, 2005 11:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 327
Hozzászólás 
Szvsz ráfizetősen.
Lehet, érdemesebb lenne bérelned egy tárhelyet, ha tényleg nem szolgáltatni akarsz.
Ha meg csak a téma érdekel, akkor sorry, nem szóltam. :)


hétf. máj. 30, 2005 10:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
tutorial.hu írta:
Ha ennyire nem vagy képbe, szvsz felejtsd el a dolgot


Természetesen én sem terveztem, hogy minden tudás nélkül egyből tárhelyszolgáltató vállalkozást kezdek, csak szeretnék nagyjából képben lenni, hogy hogyan működik ez.

Kösz az infót.


vas. máj. 29, 2005 12:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 242
Hozzászólás 
Ha ennyire nem vagy képbe, szvsz felejtsd el a dolgot, de azért körvonalakban írok róla vmit, majd a többiek kiegészítik ha kell :)

Első körben kell egy gép, ami napi 24 órában kell hogy majd menjen, nonstop internetkapcsolattal. Lehetőleg legyen jó nagy a hozzá kapcsoló net feltöltési sebessége, különben nagyon lassan fog megjelenni a lap (vagy ha letöltést indítanak el a látogatók stb.).
Ja és persze kell egy fix IP cím is majd.

Oprendszernek elvileg használhatsz bármit, akár win-t is, lényeg hogy az oprendszerhez a szükséges szerverprogramokat fel tudd tenni (pl. webszerver, php, mysql, ftp mittudoménmégmi), és ezeket - illetve magát az oprendszert - biztonságosan bekonfigurálni, hogy a támadásokat ki tudja védeni. Nah most szvsz webszervernek win helyett inkább egy linuxot kellene feltenni, de persze az is be kell állítani rendesen.

domainnév: ezt egy IP-hez lehet mondjuk rendelni, úgyhogy kellene a fix, a minden csatlakozáskor változó dinamikus IP nem lesz jó.

Nagyon röviden ennyi most, szerintem annyi a hátránya hogy normális honlapot így "kitenni a webre" felelőtlenség lenne. Ha csak pár havernak, időszakosan akarod elérhetővé tenni akkor viszont nincs gond.


szomb. máj. 28, 2005 20:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 09, 2005 22:48
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás Saját szerver, saját domain-regisztrátor, saját tárhely...
Sziasztok!

Amint ez már talán a címből is kiderülhetett egyáltalán nem értek a webszerverekhez, csak érdeklődöm.

A kérdés, hogy mi kell egy saját webszerver létrehozásához? Milyen típusú gép, op.rendszer, egyéb szerver-program? Hogy lehetséges például, ha már meglévő domain nevemhez tartozó tárhely az általam felügyelt gépen legyen - tehát az internetező mikor beírja, hogy www.azendomainnevem.hu, akkor a tartalom az én szerveremről töltödjön le?

Milyen biztonsági szempontok vannak? Mikor „törhető fel” könnyen egy webszerver?

Szükséges ehhez valamilyen speciális internetkapcsolat, vagy elegendő egy dinamikus IP-címes kábelmodemes szolgáltatói internet-előfizetés?

Persze tudom, hogy ezt nem lehet részletesen leírni itt, hiszen ez egy egész szakma, de mégis érdekelne - akár csak körvonalakban.


szomb. máj. 28, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 18 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség