Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 15, 2024 16:31



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
grafilogika 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
Érdekes. Ha mondjuk egy kétszer kettes négyzet marad benne egy átlós vonallal, akkor ott bizony tippelni kell.
De tényleg, valami olyan kell(ett volna), ami egy mondjuk fekete- fehér bmp- ből kidobja a hozzátartozó sor- és oszlopfeliratokat, vagy olyan, ami épp visszaállítani próbálja meg?


szomb. máj. 13, 2006 20:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
Addig b...ökte a csőröm a dolog, mig rákerestem a guglin.

http://www.logikaifeladatok.hu/rejtvenyek.html

Legalább a kérdést ismerjük... :twisted:


szer. ápr. 12, 2006 14:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 12, 2006 10:50
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen, én csináltam, viszont Delphi ben


szer. ápr. 12, 2006 10:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Nos...
Ha jól emlékszem a témafelvetésedre, te nem ötleteket kértél, hanem forrást. De tegyük fel, biztosan rosszul emlékszem, és valóban csak ötleteket kérsz. De mire? Gondolom, ha tudod mi az a grafilogika, akkor már láttál ilyet, fejtettél ilyet meg, tudod hogy működik. Megint biztos én tévedek, de ha nekem a fejemben van a feladat specifikációja (ami jelen esetben -feltételezve, hogy érted, mit és mi alapján fejtesz meg- adottnak tekinthető), akkor ezek után vagy saját magam megkreálom kútfőből az algoritmust rá, vagy mástól... khm... kölcsönzöm. Valóban nem vagyok open source programozó, viszont ha birtokba veszek egy terméket, igénybe veszek egy szolgáltatást, akkor általad megvetett módon fizetek érte. Persze, ha holnap kitalálják az open source kenyeret és áramot, amit nevéhez illően ingyen lehet használatba venni, akkor lelkes támogatója leszek a dolognak.
No de vissza a fővonalra! Nem írod, hogy rejtvényeket szeretnél generálni (fel se tételezem, hogy haszonszerzés céljából, gondolom, csak magadnak...), vagy meglevő rejtvényt szeretnél megoldatni. Így kicsit nehéz tippet adni, ha eleve a feladat specifikációja sem tisztázott.
De tudod mit? Legyen gyereknap, ingyen kapsz egy tippet (csak mellesleg jegyem meg, nem ta vagy az első, és nem is az utolsó, aki a pökhendi hangnem ellenére mégis ingyen kap segítséget tőlem...), nézz utána a backtrack algoritmusoknak. Bár ha szavaidból jól veszem ki, az egyetemi diploma óta volt pár éved megtanulni eme algoritmust, csak épp most nem jutott eszedbe a korrekt megoldás.
Eszedbe ne jusson ellentételezést felajánlani, még sértené az open source-os szellemiségű gondolkodásmódod! :D


kedd jan. 31, 2006 0:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 29, 2006 18:04
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Szervusz Tigrincs!
Igazán elmés megjegyzéseidet,kérlek tartogasd másoknak,
az egyetemi éveimet meg már igencsak emlékeknek mondhatom...
Én csak egy egyszerű kérdést tettem fel,nem "lenyúlni" akarom mások nehezen összehozott kódját,hanem épkézláb ötleteket szeretnék hallani a program megvalósításához (érzem nem a Te fajtád fejleszti az open source programokat...).
De ha Neked ez nem tetszik,vagy elítéled,tartsd meg magadnak.
Ellenben,ha rendelkeznél nem csak a "jövő programozója" szintű tudással,
biztosan nem vetted volna zokon,ha felteszek egy ilyen kérdést.
Szeretném,ha ez azért nem alázná porig önbecsülésedet és mint jó példa megpróbálnál segíteni a kevesebb tudással rendelkezőnek:)
Köszönettel,János.


hétf. jan. 30, 2006 17:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Ismét egy szűkszavú "jövő programozója", akit szorongat a vizsgaidőszak, és azt hiszi, mások munkáját ingyen le tudja nyúlni "szívességből". :)
Mennyit fizetsz? "Apucinak úgyse számít" jeligére várom a privát ajánlatot.. :D


vas. jan. 29, 2006 22:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
És az mi?


vas. jan. 29, 2006 20:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 29, 2006 18:04
Hozzászólások: 2
Hozzászólás grafilogika
Sziasztok!
Van valaki aki már kódolt "Grafilogika" nevezetű rejtvényt, mondjuk c++,vagy java nyelven és el is tudná juttatni nekem a forrást?
Előre is köszönöm,János.


vas. jan. 29, 2006 18:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség