Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 09, 2024 15:58



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szövegszerkesztő tökéletesítése Delphi 6-ban 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 04, 2006 13:40
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
Köszi,bár angol tudásom picit szegényes még,azért hátha valamit kitudok belőle hámozni.

Mégegyszer köszi! :)


kedd aug. 01, 2006 13:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
RTF kódok:

http://search.cpan.org/~sburke/RTF-Writer/lib/RTF/Cookbook.pod
http://www.biblioscape.com/rtf15_spec.htm

A második link elég részletes leírás.


kedd aug. 01, 2006 12:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 04, 2006 13:40
Hozzászólások: 40
Hozzászólás 
Nos! :) Köszi a segítséget megnéztem .rtf formátumba kimentve az egyik txt filet és felül ez állt:

{\rtf1\ansi\ansicpg1252\deff0{\fonttbl{\f0\fnil MS Sans Serif;}{\f1\fswiss\fcharset0 Tahoma;}}
\viewkind4\uc1\pard\lang1038\f0\fs16

Most itt mit kéne tennem? :shock: A Jedi komponenseket megnéztem,nekem kínai az egész. :cry:

Kérlek titeket srácok segítsetek,ígérem meghálálom! :)


pén. júl. 28, 2006 14:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ez így van, ahogy Xman írja. A másik lehetőség, hogy körbenézel a JEDI komponensek között... Ott van highlightolós cucc is, meg a RichEdit is fel van tuningolva kicsit.


pén. júl. 28, 2006 10:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Richtext kódok alkalmazása a szövegben. Ezek bevitele nem része a komponensnek csak az értelmezése. Neked kell gondoskodnod, hogy ha kijelölsz egy szöveget és azt mondod: félkövér, akkor beszúrja a megfelelő kódolást. A font property-ben lévő formázások az egész szövegre vonatkoznak.

Próbáld ki: csinálj egy formázott szöveget wordpaddal, mentsd le rtf-ben és töltsd be a komponensedbe, pont olyan lesz mint a wordpadban. Aztán nézd meg ugyanezt az rtf-et sima notepaddal és látod a kódolást benne. A kódokat ne kérdezd, keress rá a neten :)


csüt. júl. 27, 2006 14:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 04, 2006 13:40
Hozzászólások: 40
Hozzászólás Szövegszerkesztő tökéletesítése Delphi 6-ban
Sziasztok! :)

2 éves felsőfoku iskolába járok ,most végeztem el az első évet. Az utolsó 1 hónap kivételével egész évben Turbo Pascal 7-ben ,maradék 1 hónapban pedig Delphiben programoztunk. A számológép készítéséig jutottunk. Én azonban önszorgalomból most nyáron csináltam benne egy félkarú rablót hozzá választható 10 téttel ,egész jópofa lett. Most pedig elkezdtem egy szövegszerkesztő tervezését is.

Addig működik is ,hogy megtudok nyitni ,eltudok menteni szöveges file-t ,tudom állítani a betűméretet és a betűk színét.

De tulajdonképpen itt van problémám!!! Az a gáz ,hogy max. úgy tudtam megcsinálni ,hogy amikor állítom a betűméretet a RichEdit1 komponensen lévő egész szövegre alkalmazza a méretváltoztatást. :(

Nagyon kérlek titeket segítsetek abban ,hogy amikor változtatom betűméretet ill. betűtípust (félkövér,dőlt,aláhúzott) ill. az igazítást (balra,középre,jobbra,sorkizárt) akkor ne az egész szövegre ,hanem csak a kijelölt területre alkalmazza ezt!

Kérlek titeket segítsetek ebben! Előre is köszönöm!

Üdv. Laci


vas. júl. 23, 2006 20:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség