Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 09, 2024 1:20



Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Freeware játékfejlesztés 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 03, 2007 21:41
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Freeware játékfejlesztés
Sziasztok!
Van egy játékötletem, freewareként szeretném "kiadni", de nem értek a programozáshoz és őszintén szólva nem is érdekel. Ezért kérném valaki segítségét, aki elkészítené nekem. Természetesen nem ingyen kérném, mert ugyan freeware a játék, senkitől sem várom el, hogy ingyen dolgozzon nekem.

A játék leírása
---------------
Egy "lines" típusú játék, tehát felülnézetes, véletlenszerűen jelennik meg golyók és 5 darabot (vagy többet) kell átlósan, vízszintesen, függőlegesen egymás mellé helyezni és akkor eltűnnek a pályáról és megkapjuk az érte járó pontokat.

Aki nem ismerné a játéktípust, itt egy kép: http://www.rusnetusa.com/anek/game/lines.jpg

Kb. annyi lenne azonos az eddig ismert játékokkal, hogy ugyanúgy golyókat kell áthelyezni és pontok járnak érte, felülnézetes, nem 3D-s. Plusz feladatok lennének még a golyók tologatásán kívül, de nem igazán kell nagy volumenű dolgokra gondolni.

Pályaszerkesztő (hogy a játékosok is készíthessenek pályákat, "challange"-eket), netes toplista is tervben van. (PHP-hoz és MySQL-hoz van ember.)

Megcélzott korosztály: 13-30 év. Többnyelvű felület. (A fordítás nem a programozó feladata.)

Oktató jellegű. Többet nem árulok el, no nem mintha ez lenne az évszázad ötlete, de mégsem lenne jó, ha valaki lenyúlná az ötletem, másrészt még nincsenek kidolgozva a részletek.
-------------------------

Az lenne az elsődleges kérdésem, hogy mennyit érdemes fizetni egy ilyen játék megírásáért? (Egyetemistaként nem sok keretem van rá és nem szeretném ha átvágnának!) Milyen programnyelvet "követeljek meg" a programozótól, aki elkészíti? (Játék-készítő alkalmazások kizárva!)

A grafikai részéhez sem értek, meg tudom tervezni és papíron megrajzolni a szükséges elemeket, de számítógépre vinni, igényesen elkészíteni nem. Nem egy "fancy" grafikára gondolok, inkább letisztult és igényes legyen.

Ami úgymond nem gond, az a zene és hanghatások a játékhoz, vannak zenész és hangstudiós ismerőseim, bár ezzel kapcsolatban sem kell nagy dolgokra gondolni, alapvetően egy "egyszerű, de nagyszerű" játékot szeretnék. :)

Nem konkrét ajánlatokat várok, hanem hogy körül-belül mennyire számítsak, ha meg szeretném valósítani!

Köszi előre is mindenkinek,

Dasbal Zadiv


szomb. feb. 03, 2007 21:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség