Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:52



Hozzászólás a témához  [ 160 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Windows 10 hibák és javításuk 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Laci_L írta:
nagyon macerás a használata, mert cipelni kell vele a laptopot

Hmm, nem épp erre találták ki a laptopokat? Hogy magaddal tudd vinni? :wink:
(Oké, én sem a gamer laptoppal, hanem egy ultrabookkal szaladgálok...)

Konkrét megoldást nem tudok mondani rá, csak néhány ötletet:
1. A kamera gyártójának (vagy másnak) nincs alkalmazása, ami képes lenne iPhone-on fogadni és kezelni a videót?
2. A konvertálás megoldható egy olcsó Raspberry Pi közbeiktatásával, de ahhoz még keresni kell, vagy meg kell írni a szoftvert.
3. Vennél egy droidos mobilt vagy tabletet. Nem kell csúcs hardver, egy olcsóbb, vagy egy használt példány is jó lehet.
4. Esetleg egy ilyen: https://www.youtube.com/watch?v=k45BHtlEyLM

Az 1. tipp elég bizonytalan, a többi meg plusz hardver beszerzésével jár. A legegyszerűbb ezek közül a 3. Szerintem.


pén. márc. 10, 2023 9:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Nem nagyon tartozik ide, de nem látok jobb helyet.

Az a problémám, hogy van egy endoszkóp kamerám, ami USB-vel csatlakoztatható a PC-hez, vagy laptophoz, ahol rendben működik. De nagyon macerás a használata, mert cipelni kell vele a laptopot.

Gondoltam, hogy csatlakoztatom a telefonhoz (iPhone). Csakhogy hiába dugom az USB3-Lightning átalakítóba (a tápot ezen át, egy külön kábellel kapja), nem működik. Egy Androidos telefon simán megy. De nekem nincs olyanom.

A baj az, hogy a kamera AVI formátumot ad, az iPhone meg csak H.264 vagy MPEG-4 formátumot fogad. Más átalakító pedig nincs. Pontosabban van egy Febon gyártmány 250 USD-ért. :( De nem nekem.
Gondoltam, hogy WiFi-vel csatlakozok, de ugyanez a gond lenne. Talán kellene egy AVI-MPEG-4 konverter, esetleg WiFi-vel egybeépítve.

Van valami ötletetek?


csüt. márc. 09, 2023 17:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Ez az usb-s anomália már a Wista óta létezik: akkor és azóta is azzal magyarázzák virust ellenőriz, de min?.. pl egy kamerán és nem lehet leválasztani :jajne:
Egyébként vica-versa: a már ismert meghajót nyomtatót nem ismeri fel-ismertlen usb eszközt csatlakoztatott-ergó van de mégsinincs!
.. vagy közben kiderül a kamera egy lapolvasó, csak jobban rá kell hajolni :o
Nem az eszközzel van gond, hanem a fejekben pl nem esett át a 'kicsi-puha"-ellenőrzésen ezért veszélyezteti a rendszert! Egy hálózaton ok,de egy szóló gépen..

Ps: vackor :Űdv.újra klubban! :D


szomb. jan. 28, 2023 8:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
... addig nem szabad kihúzni, amíg aktivitást jelez.

Na, ez az. Mert 5-10 mp-ként villan egyet, azért nem piszkáltam.
Azt vettem észre, hogy a Kindle olvasóval sosem csinálja, de a 2 TB-os Samsung külső merevlemezzel igen.

Jut eszembe a Kindle-ről: ha használtok ilyesmit, és kellene könyv, ajánlom a Libranet-et. Itt ráadásul több ezer zenei CD is elérhető Lossless minőségben. Akit érdekel, tudok segíteni.


szomb. jan. 28, 2023 7:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Hogy valami hasznosat is írjak:
A külső meghajtós dolog számomra sem ismeretlen, gyakran megcsinálja a Windows, hogy nem engedi leválasztani mert használatban van, közben meg nem is fut semmi.

Sokszor megcsináltam már, hogy 1-2 ilyen "kifogás" után egyszerűen kihúzom. A leválasztáskor a Windows először kiüríti az írási cache-t (fizikailag kiírja amit még kell), csak utána próbálkozik a leválasztással. Ha ez nem is sikerül, az adatokat már felírta, így adatvesztés nem lesz. A lényeg, ha van led a meghajtón, addig nem szabad kihúzni, amíg aktivitást jelez.


pén. jan. 27, 2023 20:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
... Nagyon köszönöm a segítséget, sikerült az aktiválás...

:idea: :D :D


pén. jan. 27, 2023 15:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Ba - Dumm - Tcc!

És már itt is vagyok. Nagyon köszönöm a segítséget, sikerült az aktiválás. Kép

Az is kiderült, hogy ez a fórum már csak archiválási célból létezik, szóval működik ameddig működik.


pén. jan. 27, 2023 12:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
:cry: Már eddig se voltunk itt sokan. Szomorú, és ez így pech.
Regisztrált felhasználó nemigen néz már be ide. Az a pár vendég, ami látszik, szerintem azok is kereső robotok lehetnek.

Még az előző témára visszatérve. A saját gépeimen az USB Safely Remove programot használom. Ez valamivel drasztikusabban próbálja leválasztani a meghajtókat, és plusz infókat is ad (név, méret, hozzárendelt meghajtó ikonok).


csüt. jan. 26, 2023 18:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
FIGYELEM!

Nem Win téma, de nagyon fontosnak látom. Mindegy hogy melyik topikban írom le.

Vackor jelezte Email-ben, hogy búcsúzik a fórumtól, nem tud belépni. Ezt írta:

Kód:
Én most ezen a szép napon elbúcsúzom a Terminal / WikiTech / Technokrata fórumtól.
Örülök, hogy egy jó ideig a közösség része lehettem.

Az oka amúgy elég prózai: Módosítottam a regisztrált email címet, erre a fórum kizárt.
Megpróbáltam újra regisztrálni, de az új fiók is inaktív, így egyikkel sem tudok belépni.

További jó fórumozást a megmaradt tagoknak!

Megadtam neki a Technokrata elérhetőségét, hátha tudnak valamit tenni.
Addig is NE változtassatok meg semmit sem a profilotokban, mert így járhattok.


szer. jan. 25, 2023 7:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Vannak ilyen háklik. A céges gépen a pendrive-ot sokszor csak a második kísérletre tudom eltávolítani, mert a rendszer szerint használatban van. Pedig nem. Másodjára általában már oké, de néha akkor sem.
Ilyenkor segíteni szokott az, ha indítok egy Intézőt, és utána már nem jelzi foglaltnak.
Kihúzhatnám persze enélkül is, de régebben előfordult, hogy azután nem szabályos eltávolítást jelzett, és ezért rá kellett küldeni a chkdsk-t a pendrive-ra.


szomb. jan. 21, 2023 15:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Mostanában azt tapasztalom (régebben nem volt), hogyha el akarom távolítani a külső USB merevlemezt (˄ tálcaikon), azt írja, hogy használatban van. Így meg nem akarom kihúzni, mert abból már volt gond.
Semmilyen program sem fut (fájlkezelő sem). Az feladatkezelőben az alkalmazások alatt üres a táblázat, a processzor használat 0. Az sem elég, ha kilépek a fiókból, és vissza. Egy megoldás van: leállítás, akkor simán kilép a Win, és ki tudom húzni.
Valami pedig tényleg használja, mert néha villan a Led-je a külső USB merevlemeznek.

Mi lehet ez? Primitív dolog, de bosszantó.


pén. jan. 20, 2023 21:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
A felhasználó törlésénél meg szokta kérdezni mi legyen a fájlokkal. Én töröltettem a teljes profilt a fájlokkal együtt, nem maradt vissza semmi.


hétf. jan. 09, 2023 20:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
... a régit töröltem, az újat meg átneveztem...

Azt vettem észre, hogy a fiók törlése után is ott marad az ilyen nevű mappa a Users-ben. Jó ez így?


hétf. jan. 09, 2023 17:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Sikerült megoldani a Windows idegesítő UWP hibáját (nem jelennek meg az UWP programok ikonjai, időnként nem indulnak el csak egy javítás után). Nem kellett hozzá újratelepítés sem. Csináltam egy új helyi felhasználói fiókot, abba átmentettem a dokumentumokat, beállításokat, bejelentkezéseket, stb., aztán a régit töröltem, az újat meg átneveztem. A felhasználónév most nem ugyanaz, de minden ugyanúgy néz ki, és működik is.


hétf. jan. 09, 2023 8:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Nem kötelező, csak lehetőség. Én arra használtam, hogy szinkronizálni tudjam a fájlokat 3 gép között (plusz így van egy online mentés róluk), illetve a böngészés adatait (könyvjelzők, bővítmények). De mindegyikre van egy csomó más megoldás, úgyhogy annyira nem tragédia.

Ja, és az MS fiókhoz jár egy email is, amit fel lehet használni olyan oldalakon, amik imádják minden spam cuccal meg hírlevelekkel elárasztani az embert. Időnként megnyitom, kukázok mindent, aztán jónapot.


kedd jan. 03, 2023 21:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
... Töröltem a gépről a Microsoft accountot ...

Ez mire jó? Mikor kell? Nekem sosem volt, de nem is éreztem a hiányát az elmúlt 20 év alatt. :idea:


kedd jan. 03, 2023 19:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
Újabb érthetetlen Windows baromkodás. Két felhasználói fiók van a gépen, a hiba csak az egyikben jelentkezik:
Egyes programoknál elindítás vagy a tálcára kitűzés után nem jelenik meg az ikonja. Szerencsére a programok ettől még működnek, csak az ikon tűnik el.

Ez másik gép, és úgy néz ki előbb-utóbb újratelepítés lesz belőle, mert ezt sem lehet javítani másképp.


kedd jan. 03, 2023 8:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Megoldottam. Na nem úgy, ahogyan szerettem volna, mert úgy nem lehet.
Töröltem a gépről a Microsoft accountot, a szinkronizálást meg megoldom másképp.
Fájlokhoz jó a MegaSync, könyvjelzőkhöz meg az xBrowserSync. Ennyike.


kedd jan. 03, 2023 8:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Minden nap:

1. Kép

2. Kép

3. Kép


szer. dec. 21, 2022 7:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Bekapcsoltam a jelszó nélküli bejelentkezést, meglátjuk számít-e valamit.
Persze a legvalószínűbb az, hogy ugyanúgy be kell jelentkezni minden nap, csak nem jelszóval. :hm:


kedd dec. 20, 2022 8:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Elméletileg a fiók felvételéhez nem kell külön megjegyeztetni, nem is dob fel ilyen lehetőséget. Majd megpróbálok csinálni pár képernyőképet.


hétf. dec. 19, 2022 21:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Mondjuk én MS fiókot nem használok, és a pontos okot se tudom.
Kétfaktoros azonosításkor viszont szokott olyan lenni, hogy megkérdi tárolja-e annak a rendszernek az adatait, hogy legközelebb egyszerűbb legyen.
Itt ennél valamiért nem kérdi, vagy korábban egyszer az lehetett kiválasztva, hogy ne tárolja, és most már ahhoz ragaszkodik.
De ez csak valami tippféle. Nem tudom az MS-nél hogy van ez.


hétf. dec. 19, 2022 20:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Újabb probléma. Van 3 gép, amin be vagyok jelentkezve MS accounttal. Ezek közül egyik, de csak az egyik, és mindig ugyanaz a gép azzal szórakoztat, hogy a szinkronizáláshoz minden nap újra be kell jelentkezni. "Nem sikerült ellenőrizni a fiókja hitelességét, bla bla bla. Jelentkezzen be újra." Oké, de minden nap? Azután a nap hátra lévő részében már jó, akkor is ha esetleg újraindítom a gépet. Másnap meg nem.

Rendszeridő, időzóna, területi beállítások ugyanazok. Megcsináltam azt is, hogy en bloc kitöröltem a gépről az egész fiókot, kigyomláltam minden rá vonatkozó adatot a registryből és az MS fiókból is, restart, aztán újra felvettem. Ugyanaz van, minden nap újra kéri a jelszót. Pontosabban a teljes bejelentkezési ciklust, mert be van kapcsolva a multifaktor. Másik két gépen és mobilon meg semmi gond.

MIÉRT?? Hogyan lehetne többet kideríteni az okáról?


hétf. dec. 19, 2022 8:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Annyit sikerült kideríteni, hogy mindegyik problémás eset UWP alkalmazás.
A gépházban nyomtam rájuk egy javítást, semmi változás.
Eltávolítás, újratelepítés, semmi változás.
Teljes hozzáférési jogot állítottam be, semmi változás.
Kikapcsoltam az UAC-t, semmi változás.

Mindegyik működik ha elindítom, de üres ikon jelenik meg a tálcán.


szer. okt. 26, 2022 20:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Mindkét júzer ugyanolyan rendszergazda és a mappa hozzáférés is megvan (anélkül aligha futnának a programok).
A Start menüben rendesen látszik az ikon (az explorer.exe ugyanúgy a júzer jogosultságával fut).
Néhányat ezek közül újratelepítettem a problémás felhasználó nevében, szóval neki mindenképpen kell hogy legyen joga.
:hm:


szer. okt. 26, 2022 8:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Tálcán még nem láttam ilyet, de Asztalon igen. (Valószínűleg oda nem tűztem ki a háklis programot.)
Valamiféle jogosultsági kérdés is lehet. A user full joga az adott program mappához talán segíthet.


szer. okt. 26, 2022 6:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Üdv!
Újabb érthetetlen Windows baromkodás. Két felhasználói fiók van a gépen, a hiba csak az egyikben jelentkezik:
Egyes programoknál elindítás vagy a tálcára kitűzés után nem jelenik meg az ikonja. Szerencsére a programok ettől még működnek, csak az ikon tűnik el.

Kép

Már több körben megcsináltam az ikon cache törlését, a programok újratelepítését (a hibás fiókkal is), semmi változás.
Mit kellene/lehetne még tenni ez ügyben? A Start menüben rendesen látszanak az ikonok, a tálcán meg nem.


kedd okt. 25, 2022 21:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Én mindig a parancsikonjánál jelölöm be, amit rendszeresen és admin joggal akarok futtatni.

Szólni nem nagyon tudok, hogy mi és miért tűnik el, pláne rendszertelenül.


kedd okt. 04, 2022 20:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Mostanában azt tapasztalom, hogy a Total Commander mappában a Totalcmd.exe, Totalcmd64.exe tulajdonságaiból néha eltűnik a rendszergazdaként való futtatás (Kompatibilitás fül). Semmilyen Win Update nem volt. Visszajelölöm, két nap múlva eltűnik. Onnan veszem észre, hogy minden fájlműveletnél rákérdez az RG jóváhagyásra.
Nem csak a TC-nél van ez a gond, van olyan másik program, amit szintén RG-ként kell futtatni, különben meghülyül. Ott is felejt.

Közben találtam a program Asztali parancsikonjánál még egy helyet: Tulajdonságok > Parancsikon fül > Speciális ablak, ahol lehet a rendszergazdát pipálni. De a Kompatibilitás fülön is van lehetőség.

Ha a fájlra megyek, ott csak egy hely van (Kompatibilitás fül), de azt néha elfelejti. Most a parancsikonon keresztül is jelöltem. Figyelem, hogy mi lesz. :shock:

Ez a felejtős hiba nem jött elő eddig. Mit szóltok hozzá?


kedd okt. 04, 2022 19:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Ugyan már nem aktuális, de csak most jutott eszembe, hogy van egy "Autoruns" nevű program, ami összegyűjti az automatikusan induló dolgokat, azzal valószínűleg meg lehet találni az ilyen mindenáron elindulni vágyó dolgokat, talán még ki is lehet őket lőni.


pén. szept. 30, 2022 10:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
Nem próbáltam ki ...

Én próbálgattam minden bejegyzést, sehol semmi. Virtuális gépen a WinTools.net Premium-al felügyelve telepítettem , ami elvileg minden mozdulatot feljegyez. Semmi olyan helyet nem láttam, ami nem a szokásos (Program Files és ProgramData mappa, Registry).

Mindegy, töröltem az egészet, tanulságnak jó lett volna. De azért köszi. :)


csüt. szept. 22, 2022 19:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Nem próbáltam ki, csak tipp, de szerintem telepít valamilyen windows szolgáltatást is. Az egyébként is szükséges az UAC megkerüléséhez, és ha elindul, akkor már kedve szerint buherálhatja a registryt.


csüt. szept. 22, 2022 7:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
... Neked is ezt javaslom. Töröld az egészet úgy ahogy van ...

Megcsináltam, rendben működik. Sikerült átvinni a beállításokat, és a védett cooki-kat is.

Köszi. :D

Azért érdekes lett volna megtalálni, hogy tudott visszaírni a taskschd.msc -be. Valamiit nagyon eldugott.


szer. szept. 21, 2022 17:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Régebben egész jó kis eszköz volt a CCleaner, de ma inkább csak az jut róla eszembe, hogy egy pofátlan pénzszivattyú. Nem arra gondolok, hogy a közelmúltban felhasználták malware terjesztésre, hanem hogy rettenetesen erőszakos, nyomulós, tolakódós programot csináltak belőle. Bár van fizetős változata, az nekik nem volt elég, a "partnerség jegyében" összecsomagolták különböző kéretlen, shareware vackokkal is. Én akkor adtam ki rá a kilövési engedélyt, amikor apukám gépén kinyírta a hivatalosan, pénzért megvett antivírust, és felrakta helyette az Avast 30 napos próbaverzióját, ami azután állandóan rinyált, hogy most már meg kéne venni, mert lejárt a próbaidő.

Azóta kizárólag csak a CCleaner Portable verzióját használom, az ugyanúgy használható takarításra, csak nem írja be magát ide-oda-amoda, nem nyomul folyton, és nem indul el magától kéretlenül.
Neked is ezt javaslom. Töröld az egészet úgy ahogy van, és használd a portable változatot.


hétf. szept. 19, 2022 20:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Akadt egy új probléma.

A CCleaner-t használja valaki? Op: Win10/64
A legújabb verzió a bekapcsolás után 1-2 perccel (nem azonnal) feldob egy tálcaikont ami az Intelligens tisztítást (Smart Cleaning) mutatja. Csakhogy ez nincs engedélyezve a beállításokban (pipa ki).

Két bejegyzés van:
1. A taskschd.msc-t futtatva ott van a CCleanerSkipUAC.
2. A Registry-ben van egy bejegyzés: [HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"CCleaner Smart Cleaning"="\"C:\\Program Files\\CCleaner\\CCleaner64.exe\" /MONITOR"

Nyilván ezek hozzák elő a tálcaikont is. Ha törlöm ezeket, a gép újraindítása után megint ott vannak, valami bejegyzi, de nem a CCleaner, mert az nincs futtatva. A Registry-ben a Run helyeken nincs erre utaló bejegyzés.
A Malware keresők nem találnak semmit sem.
A CCleaner beállításokban a Smart Cleaning-nél nincs pipa, de a tálcaikon értesítésében az van, hogy engedélyezve van.

Kép Kép

Nálatok van ilyesmi? Van valami ötlet, hogy lehet ezt a jelenséget kikapcsolni? Mitől van?


hétf. szept. 19, 2022 18:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Két megjegyzés az előzőekhez:
1. A fájlrendszer virtualizálás a Vista óta létezik olyan programok miatt, amik mindenáron a program mappájába vagy a Windows mappába, esetleg egyéb védett helyre akarnak írogatni. Többnyire azért mert brutál régiek, vagy a programozó leragadt a Win98-nál és nincs tisztában az alapvető jogosultsági koncepciókkal és mappastruktúrával.
2. A Total Commander már nagyon régóta alkalmazkodott, és telepítéskor megkérdezi hova kerüljön az ini fájl. Alapból a felhasználó saját mappájába.


hétf. jún. 20, 2022 7:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Nem. Ugyanez van a 32 biteseknél is. Csak egyszerűbb volt a Program Files mappát írnom. :wink:
Persze odaírhattam volna mellé az (x86)-osat is, de azt hittem egyértelmű.

Pont a Total Commander is olyan, aminek meg kell adni ezt a jogot, ha az .ini-t a saját mappájában akarod használni.
Mióta 64 bites verziója is van, persze a Program Files alá kerül. Ki hogy szokta, nekem van itt egy Utility almappám, és alá létrehozok egy Total Commander mappát. Ehhez adok full jogot magamnak, és ide telepítem.


vas. jún. 19, 2022 21:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
TargeT írta:
...

Köszi. :wink:

Ezek szerint csak a 64 bites programoknál van ilyen macera.
Ha visszagondolok, amikor régebben a Total Commandert a Program Files-ba telepítettem, voltak vele problémák. Nem véletlen ennek fényébe, hogy az ajánlott helye a C:\, ott nincs is gond vele.

Teszek próbát, de az érdekes az, hogy az ominózus C:\Users\Laci\AppData\Local\VirtualStore\ mappában csak két almappa van nálam, a Program Files (x86), és a Windows. A tárolt adatok ezekben mind 32 bites programokhoz tartoznak.


vas. jún. 19, 2022 19:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Oké. Képek nélkül, de szájbarágósan. :wink:
Amelyik mappára ilyet akarsz mondjuk a Program Files alatt, akkor az Intézőben jobb egérrel kiválasztod a mappára a legalsó Tulajdonságok menüpontot a felugró helyi menüből.
Utána a megjelenő ablakban az Általános fülről átváltasz a harmadik Biztonság fülre.
Ráböksz a Szerkesztés... gombra, majd az újabb ablakban a Hozzáadás... gombra.
Ekkor a Felhasználók vagy Csoportok kiválasztása ablakban a fehér beviteli mezőbe beírod, hogy Laci. (Minthogy ez a rendszergazda usered neve.)
Legegyszerűbben bökhetnél utána az okéra is, de én mégis előtte dafke a Névellenőrzés gombra szoktam. Ezután ki fogja írni aláhúzással a felismert gépnevet\usernevet. Te meg leokézod. A rendszer meg berakja a usert a mappa engedélyeihez.
Ha névellenőrzés nélkül egyből az okéra nyomtál, persze akkor is, ha a beírt user vagy csoport létezik. (Laci márpedig van - nálad.) :D
Ezután a hozzáadott user épp ki lesz választva, így csak a felső jelölőnégyzetbe kell bepipálnod a teljes hozzáférést és leokéznod.

Ezzel azt éred el, hogy az ilyen mappákban ha mondjuk .ini fájlok vannak, akkor a futó program itt tudja módosítani a beállításokat, avagy működik a módosított fájl mentése önmagára.
Továbbá, ha ebben a mappában akarnál parancsikont létrehozni, akkor ide azt ide hozza létre, nem pedig helyette megfelelő jogosultság hiányában az Asztalon, minthogy ide alapesetben nem tudná.


vas. jún. 19, 2022 15:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
TargeT írta:
... Én ezért, illetve ennek elkerülésére szoktam a Program Files alatt néhány ilyen fájl mappához pluszban hozzáadni full joggal a rendszergazda jogú useremet. Utána már nyugisan írogat. Az kevés, hogy a Rendszergazda csoport alapból full joggal bír...

Hogy van ez pontosan? Mit kellene csinálnom? Ha részleteznéd. :D :idea:


vas. jún. 19, 2022 13:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Foglalkozni én sem foglalkoztam vele eddig, bár elég sűrűn járok az AppData\Local és Roaming mappákban. (Pedig ugye a Vista óta van ez a struktúra.)
Ahogy ránéztem a netre, olyasmi, hogy a nem emelt admin joggal futó alkalmazások pakolnak ide adatokat és fájlokat, hogy ne legyen gixer, mert a Program Files alatt emelt admin jog kellene a módosításhoz, íráshoz.
Én ezért, illetve ennek elkerülésére szoktam a Program Files alatt néhány ilyen fájl mappához pluszban hozzáadni full joggal a rendszergazda jogú useremet. Utána már nyugisan írogat. Az kevés, hogy a Rendszergazda csoport alapból full joggal bír.
Most én is találtam néhány programot, ami ide írt. Acronis Disk Director portable, a FastStone programok ide pakolják az adatbázist, USB Device Tree Viewer az .ini fájlját, vagy az ősrégi PopTray.
Wow. És most megtaláltam jónéhány régi SPO2 Assistant fájl letöltést is itt. :rulez:


szomb. jún. 18, 2022 17:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Egy program (CorelDraw) gondolt egyet, és nem a megadott helyre mentett, hanem egy nekem ismeretlen helyre:

C:\Users\Laci\AppData\Local\VirtualStore\

Itt, és csak itt megtaláltam a hiányzó újabb fájlt (hála az Everything-nek). A régi a kijelölt helyen volt, de mentéskor nem lett felülírva.
Körülnézve kiderült, hogy több programnak is vannak itt évek óta mentett részei (.ini, stb.). Tulajdonképpen mi ez a mappa? Minek van? Én soha nem találkoztam vele.


szomb. jún. 18, 2022 17:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Eddig nem figyeltem, de tényleg ezt csinálja. Mindegy mi van beállítva, gépeléskor eltűnik.


hétf. máj. 23, 2022 21:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
... Próbáld meg az eszközkezelőben eltávolítani az egeret, aztán új harverként felismertetni.

Eltávolítottam, kérte újraindítást, ami után egyből ott volt az egér. Nem kellett felismertetni. Most majd figyelek a hibára.

De az a hiba, hogy akkor is eltünteti a kurzort a gépelésnél, ha ki van véve a pipa. De lehet, hogy a két hiba nem függ össze.
Nálad is ilyen?


hétf. máj. 23, 2022 18:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Nem lett esetleg bekapcsolva a táblagép mód? Olyankor szokta a Windows elrejtegetni a mutatót.
Mondjuk ez nem lenne magyarázat egy partíció visszaállítás utáni eltűnésre.

Próbáld meg az eszközkezelőben eltávolítani az egeret, aztán új harverként felismertetni.


hétf. máj. 23, 2022 7:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Előjött egy hiba, ami eddig nem volt. Mostanában tapasztalom, hogy az egérmutató eltűnik. Ha megmozgatom az egeret, nagy nehezen valahol feltűnik. Kínomban bekapcsoltam az "egérmutató helyének mutatását" a Ctrl gombbal. Ez mutatja is, de nincs ott semmi, ha megmozdítom, előkerül. Akkor látom, hogy ott volt a pipa az "elrejtés gépelésnél" mellett. Persze úgy tűnik el a mutató, hogy közben nem gépelek. A böngészés talán nem számít annak.
Kivettem a pipát, és minden ugyanolyan maradt (azaz eltűnik). Újraindítás után is.
Megpróbáltam visszarakni egy nagyon régi partíciómentést (2004 19041.450), az egér itt is eltűnik a gépelésnél, akár van pipa, akár nincs.
De szerintem nem is ettől tűnik el magától, csak a végeredmény ugyanaz.
A legújabb Win10 21H2 19044.1706 verzió van.

Na, ehhez mit szóltok?

Kép


vas. máj. 22, 2022 17:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Na, Dr. Google segített. Töröltem a registryből a tárolt adatokat és ki-/beléptem. Teljes káosz, minden ömlesztve a bal oldalon. Helyre raktam őket, kilépés, belépés, minden a helyén. Remélem még holna is így lesz. :twisted:
Valami ilyen megoldás lebegett az orrom előtt, csak nem tudtam honnan is kellene kitörölni. De elárulom, mert magamtól nem jöttem volna rá:
HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Shell\Bags\1\Desktop


csüt. máj. 19, 2022 13:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Céges gépen is tudod futtatni a DesktopOK-t. Nem kell telepíteni.
Már amennyiben pendrive-ról bemásolhatod olyan helyre, amihez jogosultságod van. (Dokumentumok, Letöltések)
Persze elvileg a pendrive dugdosása és másolás is tilos lehet. :wink:
Vagy letöltöd a netről a futtatható változatot a céges gépre.

Hogy az automatikus átrendezést hogyan szüntesd meg, sajnos nem tudom, de szerepe lehet benne az esetleg eltérő képernyőfelbontásnak.


csüt. máj. 19, 2022 10:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Múlt héten egyik nap otthonról dolgoztam és távoli asztallal beléptem a munkahelyi gépre. A Windows aranyosan átrendezte nekem a desktop ikonokat, de úgy össze-vissza. Van ami a szélére került, van ami középre, nem is értem mi alapján. De nem ez a gond, hanem azóta minden nap azt az idióta elrendezést hozza vissza. Hiába rakom őket máshova, következő belépéskor megint át vannak rendezve.
Hogyan tudnám erről lebeszélni? Ne rendezkedjen csak úgy. Céges gépről van szó, úgyhogy ilyen-olyan programok telepítése felejtős, a registry buherálás meg igen korlátozott.


csüt. máj. 19, 2022 6:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Nekem viszont megint nem működik a nyomtatás, csak ha direktben rádugom a gépre a nyomtatót. Teljes katasztrófa amit a Microsoft művel a hálózati nyomtatással, képtelenek működő és használható formában fenntartani. Meg fogom szüntetni ezt a konstrukciót.


vas. máj. 15, 2022 9:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 160 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség