Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. okt. 06, 2024 10:16



Hozzászólás a témához  [ 224 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Windows 11 tapasztalatok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Gratula! Akartam írni csak nem volt rá időm, hogy van valami PC Health Check, ami tételesen végignézi mikkel lehet probléma. Telepített programokat és a hardvereket, illesztőprogramokat is. Így most már tárgytalan.


szomb. okt. 05, 2024 20:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
MEGVAN! :)

Telesírtam a fórumot, hogy nem megy rá a Win10-re a Win11.

Miután volt egy teljes hardver csere, és ez már bőven kompatibilis a Win11-el, gondoltam, teszek még egy próbát. 25 perc helyett 8 perc alatt ráment, végigcsinálta, és jó lett. :shock:
A különbség, hogy az eredeti MS telepítőt használtam, nem a Rufus által módosítottat. Az már nem fog kiderülni, hogy avval is felment volna, mert abbahagytam a tökölődést. Jó, és kész. Már csak a Win11-el kell megvívnom.
Hab a tortán, hogy a partíció 2 GB-al kisebb lett, pedig azt vártam, hogy jóval nagyobb lesz, mint a Win10.

Van egy érdekesség: az új alaplapon már nem megy a régi Intel Driver & Support Assistant. Van egy új találmánya az Intelnek, a Intel_gfx_win_101.6078_101.5736.exe ami 1,5 GB, mire települ 5 GB lesz. Kész röhej egy nyamvadt alaplapi videokártyához. Más nincs. A régi driver installer 3 MB volt.


szomb. okt. 05, 2024 19:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Miért nem vagyok meglepve? :roll: :twisted:
Ahogy nézem, nem leszek érintett, ha felpakolom az új verziót.


csüt. okt. 03, 2024 8:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Úgy látszik most már ez lesz az alapállás.


csüt. okt. 03, 2024 8:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
... Hibás a telepítő? Bekavar valami más? Vírusirtó vagy ilyesmire gondolok. Nem túl valószínű, de hát ki tudja.

Eredeti MS telepítő, a Rufus-al módosítva. De próbáltam más telepítőkkel is, pl 21H2 angol, avval sem jó. :x
Az antivírus, meg a nyomtató volt Uninstall, de nem változott.


vas. szept. 22, 2024 18:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
...LoadDllServer(C:\$WINDOWS.~BT\Sources\ReplacementManifests...

Nézegetem a hibaüzeneteket, hátha ki lehet hámozni belőle valamit. Az elég érdekes, hogy az olyan mappa neveket, mint $Windows.~BT, $Windows.~WS, stb. a telepítő hozza létre ideiglenesen. Hogy lehet, hogy aztán nem talál meg ott a fájlokat? Hibás a telepítő? Bekavar valami más? Vírusirtó vagy ilyesmire gondolok. Nem túl valószínű, de hát ki tudja.


vas. szept. 22, 2024 10:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
... Lehet, kicsit elkéstem vele, de ha bevállalsz még egy próbát ...

Nincs értelme. Ha önmagát felültelepítve is rossz maradt, akkor valami olyan bújik el valahol, amit soha az életben nem talál meg senki. Legfeljebb Bill Gates, De arra nincs esély. :)

Köszi.


szomb. szept. 21, 2024 19:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
... hanem a 22H2-t, és ha menne, arra a 23H2-t. Az a baj, hogy már nincs meg

Lehet, kicsit elkéstem vele, de ha bevállalsz még egy próbát, akkor:
https://oprend.hu/letoltesek/398/windows-10-retail


szomb. szept. 21, 2024 17:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nbela írta:
... Nekem ez a kedvenc letöltési helyem: ...

Köszi, elteszem jobb időkre. :D

Az a helyzet, hogy közben sikerült letölteni egy Win11 21H2 angol telepítőt. Nagyon szigorú volt, nem is hagyta megtartani (bepipálni) a telepített programok megtartását, csak azt ajánlotta fel, hogy megtartja a személyes adatokat, vagy új telepítés. Hagytam, tartsa meg amit akar. Hát ez is berosált 20%-nál.

Azaz nem a telepített programoktól, vagy azok drájvereitől van a baj, hanem a Win10-ben van valami. Ami különben szépen fut, és naprakész. :shock:

Attól tartok, hogy most adtam fel, köszi mindenkinek a segítséget. Így már régen estem arcra, pedig nem szívesen adok fel semmit sem. :hm:


szomb. szept. 21, 2024 15:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Hú! Ezzel a sok munkával már egy tiszta telepítés is elkészült volna...
Laci_L írta:
sehonnan sem tudom újra leszedni, mindenütt csak a 23H2 van. Van erre ötletetek?
Nekem ez a kedvenc letöltési helyem: https://massgrave.dev/
És van ott egy link a régebbi verziókra is: https://os.click/


szomb. szept. 21, 2024 8:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
... Közben az jutott eszembe, nem lehet hogy valamelyik "rendszertakarító" program olyasmit is törölt, amit nem kellett volna?

A Win sajátját Lemezkarbantartóját használom. És hát rátelepítettem még egyszer önmagát az egyik kísérletnél + Update. Látszott sok helyen, hogy új. Ha jól gondolom, ilyenkor mindent lecserél, csak a telepített programokat, és a bejegyzésit nem. Vagy rosszul gondolom?

Csináltam legalább 8-10 ilyen mindenféle telepítési kísérletet, egyik sem jött be, kivéve az új Win10-re telepíttetett. Egy-egy ilyen akció legalább fél óra. :(

Van egy utolsó ötletem: nem a Win11 23H2-t rakom rá, hanem a 22H2-t, és ha menne, arra a 23H2-t. Az a baj, hogy már nincs meg, mert néhány hónapja letöröltem. És sehonnan sem tudom újra leszedni, mindenütt csak a 23H2 van. Van erre ötletetek?


szomb. szept. 21, 2024 7:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Mi lehet ez?

Bug :lol: A Windows ilyen. Kiszámíthatatlan.

Közben az jutott eszembe, nem lehet hogy valamelyik "rendszertakarító" program olyasmit is törölt, amit nem kellett volna?


pén. szept. 20, 2024 18:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Van egy új Win10 telepítésem amit ráérő időmben csináltam néhány hónapja, ugyanúgy 22H2. Az is naprakészen frissített., de itt sincs KB5034122 patch (a KB5034441 telepítve). Van rajta antivírus, nyomtató.
És simán ráment a Win11 23H2 Upgrade. :o

Mi lehet ez?


pén. szept. 20, 2024 17:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás FacePalm
Sosem értettem ezt a fajta hozzáállást.

Benne van a telepítőben a teljes operációs rendszer, gyakorlatilag minden ami szükséges hozzá, és akkor azon rinyál, hogy hiányzik valamilyen fájl.
Hát az édes anyukádat, fogd és vedd elő a telepítendő példányt és használd azt. Máris nem hiányzik.

De nem, inkább durcizzunk egyet, csináljuk vissza az egészet, majd a felhasználó (aki többnyire nem szakértője a témának) majd megoldja. Vagy így járt.
Remek.


pén. szept. 20, 2024 7:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nbela írta:
... Meg is neveztek 3 db logot, amelyikből kiderülhet, hogy melyik driver hibádzik. Telepítés közben aktív volt az Internet kapcsolatod?

Én ezeket találtam: setupact.log, setuperr.log. Az első csak a telepítésről szól, a másodikban pedig (jó nagy fájl) minden sorban ott van: Error. Itt van az eleje, meg a vége:
>>
2024-09-16 20:06:00, Error SP CSetupPlatform::StreamRead: Get Object with version [0]
2024-09-16 20:06:00, Error SP ResurrectSetupPlatform: Cannot deserialize data for setup platform.
2024-09-16 20:06:00, Error SP CSetupPlatform::StreamRead: Get Object with version [0]
2024-09-16 20:06:00, Error SP ResurrectSetupPlatform: Cannot deserialize data for setup platform.
.
.
COutOfProcPluginFactory::CreateInstance: m_currentHostSurrogate->LoadDllServer(C:\$WINDOWS.~BT\Sources\ReplacementManifests\Microsoft-Windows-RasServer-MigPlugin\RasMigPlugin.dll, {D26AA4A5-92AD-48DB-8D59-95EF0DCE6939}, 1) failed, hr=[0x8007007f].
2024-09-16 20:28:35, Error [0x080387] MIG Failure while calling IDiscovery->Discover for Plugin={ServerPath="Microsoft-Windows-RasServer-MigPlugin\RasMigPlugin.dll", CLSID={D26AA4A5-92AD-48DB-8D59-95EF0DCE6939}, ThreadingModel=Apartment, ExceptionHandling=Default}. Error: 0x8007007F
2024-09-16 20:28:35, Error SP Failure while getting the known folder path for CSIDL_PRINTHOOD (S-1-5-21-3212751838-1776792621-2679998080-1001): Win32Exception: A rendszer nem tal૪a a megadott f੬t. [0x00000002] class UnBCL::String *__cdecl Mig::CFacadeUser::GetKnownFolderLocation(class UnBCL::String *,int *,class UnBCL::String **)[gle=0x000036b7]
<<
A Neten látható összes tanácsot végigcsináltam (driver frissítések, antivírus és nyomtató uninstall, sfc, chkdsk, stb.). Annyival javult, hogy elment 30%-ig az új install, és akkor dobta fel a hibajelzést. Ráfuttattam a Win10 22H2 telepítőt a Win 10 22H2-re-re, meg is csinálta, de ez sem tetszett aWin11 telepítőnek. Órákat tökölődtem eredménytelenül. Máshol azt a tanácsot kaptam, hogy ellenőrizzem hogy megvan-e a KB5034441 és a KB5034122 patchek. Az első fent van, a második hiányzik. Én minden Update-et mindig hagytam, a Win nem tette fel. Próbáltam letölteni az első négyet, de egyiket sem hagyta (nem alkalmas a gép).

Az a helyzet, hogy kerülném az friss új telepítést, mert kb. 100 programot kellene újra rakni + kulcsok (van ami egyszeri) + a sok saját beállítás. Szóval szörnyű lenne.


pén. szept. 20, 2024 5:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Megpróbáltam a telepített hibátlan Win10-re rátelepíteni a Win11-et. Totál kudarc lett.
Én tiszta telepítéssel tervezem az átállást. Laptopon mát átálltam. Asztali gépen a máodlagos SSD-re teszem majd fel a 24H2-t, és addig csiszolgatom apránként míg minden beállítás a megszokotthoz közeli nem lesz. És majd akkor megcserélem a BIOS-ban a boot sorrendet. Virtuális gépen teszteltem a setupos 10/11 váltást. Rendben működött, de inkább tisztán szeretném. A Te hibakódjaid arra utalnak, hogy valamelyik driver átmentését nem vette be a win11. Meg is neveztek 3 db logot, amelyikből kiderülhet, hogy melyik driver hibádzik. Telepítés közben aktív volt az Internet kapcsolatod?


csüt. szept. 19, 2024 18:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Én most már a Windows verzióváltást is úgy csinálnám mint a Windows/Linux átállást. Külön partícióra az újat, aztán egyenként feltelepíteni a szükséges programokat, utána áthozni a beállításokat meg egyéb adatfájlokat. Sokkal macerásabb, sokkal több idő, de ha valami nem működik, akkor még mindig elő lehet venni az előzőt.

Ma olvastam, hogy a W11 24H2-ben meg elcseszték a Windows Update-et. Őszintén szólva, nem lepődtem meg nagyon.


hétf. szept. 16, 2024 20:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Megpróbáltam a telepített hibátlan Win10-re rátelepíteni a Win11-et. Totál kudarc lett.
A setup.exe futtatása után egy kék képernyőn kb 10 perc alatt (lassan növekvő %-al) bemásolt valamiket egy $Win... munkamappába (kb 20 GB lett), aztán az automatikus újraindításnál feldobott kb. 3 mp-ig egy QR kódos ablakot, amit sikerült lefényképeznem:

Stop Code 0xc000021a

Majd kiírta, hogy visszavon mindent. 5 perc alatt meglett, a munkamappát otthagyta, és egy kis ablakban közölte:

0xc1900101 - 0x20017
A telepítés a SAFE_OS fázisban meghiúsult, a hiba egy BOOT művelet közben történt


Hát ennyit a Win11 rátelepítésről. Még jó, hogy van partíciómentés.
Megjegyzem, hogy ugyanaz a Win11 egy sima ISO telepítéssel ugyanarra a gépre gond nélkül felment.


vas. szept. 15, 2024 17:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
A Copilot szerint a Recall használatának alapfeltétele a 40 TOPS számítási teljesítményű neurális processzor (Snapdragon X Elite/Plus), anélkül nem lesz elérhető.
Emellett az adatvédelmi beállításoknál teljesen kikapcsolható lesz, ha nincs szükség rá.

Hát, majd meglátjuk... :roll:

A BitLocker más kérdés, laptopon alapvetően nem hülyeség, de ebből azért még nem következik hogy mindenkinek feltétlenül szüksége van rá.
Én jártam már úgy, hogy 2 Windows Home verzión aktiváltam Pro termékkulcsot, a szükséges cuccok letöltése után Pro verzióra váltott, de csak később vettem észre, hogy mindkét gépen bekapcsolta a BitLockert. Ez évekkel ezelőtt volt, szerintem még Win10-en. De a BitLocker kikapcsolható volt mindkettőn.


szer. szept. 11, 2024 8:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
A Win10 gépekre tettem egy ilyen guglizott beállítást, hogy nehogy befrissítsen a 11-re:
Kód:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
"ProductVersion"="Windows 10"
"TargetReleaseVersion"=dword:00000001
"TargetReleaseVersionInfo"="22H2"
Ennek a kikapcsolása:
Kód:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
"ProductVersion"=-
"TargetReleaseVersion"=-
"TargetReleaseVersionInfo"=-
Most pedig közeleg a Win11 24H2 kiadása. Ezért a Win11 gépeken is beállítottam ugyan ezt:
Kód:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate]
"ProductVersion"="Windows 11"
"TargetReleaseVersion"=dword:00000001
"TargetReleaseVersionInfo"="23H2"
Azért, mert nem tudom, hogy végül is mi lesz a végleges verzióban?
- Frissítés közben azonnal aktiválja a bitlocker titkosítást?
- Frissítés után azonnal bekapcsolja azt az undorító képernyőkép naplózási szolgáltatást?
Megvárom míg ezek a kérdések, illetve tiltási lehetőségek tisztázódnak.


szer. szept. 11, 2024 6:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nbela írta:
A Microsoft rejtélyes 16 MB Reserved partíciója nélkül is lehetséges az élet a földön?
Simán. A Windows is csak nagyon speciális esetekben használja (dinamikus lemezek, csíkozás, tárolókötetek, szoftveres RAID, stb.), a legtöbb gépen abszolút semmi funkciója.


kedd szept. 03, 2024 9:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6704
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Csak azt nem, hogy a telepítő miért hoz létre ilyen kicsi helyreállítási partíciót. A Win10-nél az 500 MB olyan kevés volt nem régen, hogy a saját Update-jük sem ment fel, csak akkor ha házilag meg lett barkácsolva (én 800-ra növeltem). Nem is olyan egyszerű, mert könnyen elveszíti a helyreállítási jellegét.

Én úgy emlékszem, hogy az 500 MB már jó volt az update-hez. A 400 MB, vagy ennél kisebb recovery volt problémás a hotfixnek, de tévedhetek.
Ezek a méretek a korábbi telepítések után maradtak meg, mert akkor ennyi volt, az újabb főfrissítés buildek meg persze nem növelték meg ráengedve, mert azt nem tudják. Talán 200 MB-s is lehet egy régi laptopomon.
De ahogy írod, az újabb és Win11 rendszerek tiszta telepítessel már kicsit nagyobb recoveryt hoznak létre.


kedd szept. 03, 2024 5:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
A Microsoft rejtélyes 16 MB Reserved partíciója nélkül is lehetséges az élet a földön?


hétf. szept. 02, 2024 23:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Szerintem géptől is függ, hogy mekkora hely szükséges neki. Nálam pl. 1,1 GB a foglalt terület a helyreállítón, magát a partíciót én méretezem át 2 GB-ra.

Kép


hétf. szept. 02, 2024 17:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nbela írta:
Egy példa: ...

Köszi, mindent értek. :)

Csak azt nem, hogy a telepítő miért hoz létre ilyen kicsi helyreállítási partíciót. A Win10-nél az 500 MB olyan kevés volt nem régen, hogy a saját Update-jük sem ment fel, csak akkor ha házilag meg lett barkácsolva (én 800-ra növeltem). Nem is olyan egyszerű, mert könnyen elveszíti a helyreállítási jellegét. Az MS hellp leírása kész tragédia, aki azt hiba nélkül végigcsinálja, az akadémikus.
Most itt van a Win11 23H2 telepítő, ami korrekt, de az is csak 769 MB-ot hoz létre, és abból már 693 foglalt (kép). Az MS lazán dobálózik a több GB-os helyfoglalással, a felesleges fájlok tömegével, de itt spórol. Ebből látszik, hogy komoly gondok vannak ott az átfogó koncepcióval, és ha lenne, az ellenőrzésével. :cry:


hétf. szept. 02, 2024 15:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Egy példa:
Elindítom a telepítőt és eljutok a disk kiválasztáshoz. A képernyő tele van a DISK 0 mindenféle partíciójával.
(Lehet még mellette DISK 1 pendrájva is, de ha másik SSD vagy HDD is látszik, akkor az gáz lehet, mert ki tudja hova teszi a boot partíciót a telepítő, vagy egy már meglévőt fog multiban használni. Ha jó a multi akkor nincs gond, de ha a saját SSD-n akarjuk a boot partíciót, akkor célszerű a többi háttértárat letiltani, illetve nálad a tömbler kapcsolóval áramtalanítani :D )
SHIFT+F10 :megjelenik a parancssor
DISKPART :elindul a parancssoros lemezkezelő
LIST DISK :listázzuk a diskeket
SELECT DISK 0 :kiválasztjuk az SSD-t
LIST DISK :ellenőrizni, hogy a disk 0 sora egy csillaggal kezdődik!
CLEAN :töröl minden partíciós bejegyzést a disk 0-ról
CONVERT GPT :ez én szoktam, de nem fontos, mert a telepítő úgyis GPT-t hoz létre
LIST DISK :látszik, hogy a disk 0 mérete és szabad helye egyezik
EXIT :kilép a lemezkezelőből
EXIT :kilép a parancssorból a grafikus lemezválasztáshoz
FRISSÍTÉS :frissíti a képernyőt és a sok partíció eltűnik
Ekkor az egyetlen szabad üres helyre már telepíthető a win.
Ha több partíciót szeretnél például egy 128 gigás SSD-n, akkor hozzál létre egy például 64 gigás partíciót.
Ekkor automatikusan létrejön:
1.) 100 MB Sytem (EFI boot)
2.) 16 MB Reserved
3.) 64 GB Primary
4.) 64 GB szabad hely, ezt is célszerű partícionálni.

Kiválasztod a 3-ast és telepíted rá a rendszert.
Telepítés után ezt fogod látni:
1.) 100 MB Sytem (EFI boot)
2.) 16 MB Reserved
3.) 63 GB Primary (oprendszer1)
4.) 602 MB recovery
5.) 64 GB Primary

Az 5-öst megformázhatod adat partíciónak, vagy arra is telepíthetsz egy oprendszert.
Ismételt telepítés után ezt fogod látni:
1.) 100 MB Sytem (EFI boot)
2.) 16 MB Reserved
3.) 63 GB Primary (oprendszer1)
4.) 602 MB Recovery
5.) 63 GB Primary (oprendszer2)
6.) 602 MB Recovery

Bootoláskor az EFI megkérdezi, hogy a 3. vagy az 5. partícióról akarod-e indítani a rendszert?


hétf. szept. 02, 2024 8:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nbela írta:
... Azt sem értem, hogy a "telepítő törli a particíót". Én úgy gondolom egyik telepítőnek sem lenne szabad létező particíót törölni. És ha nincs elég szabad hely, akkor kiírja, hogy nem kezdi el a telepítést, mert nincs elegendő hely. Nem pedig, fogja magát, és a létező partíciókat (pl létező oprendszert, vagy adatokat) önhatalmúlag elkezdi törölgetni. Ha tiszta telepítést akarsz csinálni egy SSD-re, akkor semmilyen külső programra nincs szükség. Az általam leírt módon a CLEAN parancs teljesen lenullázza az SSD partíciós táblázatát, és ha tök üres az SSD akkor tuti a szabványos partíciós sorrend fog kialakulni -hivatalos telepítő esetén.

Tiszta új telepítést akartam csinálni, de az SSD-ott volt a Win10, ami nem kell. A telepítőben a piros X-el sorban töröltem a régi partíciókat, majd megadtam az új Win partíció méretét (ami kisebb mint az SSD). Ezen hozta létre a négy partíciót a telepítő.
Az általad leírt törlési módszert nem ismertem. Ha jól értem, a Shift-F10 -et akkor kell nyomni amikor megjelenik a grafikus ablak az SSD állónaptárról. A leírásod végén kétszer van az exit. A frissítés mit jelent?


hétf. szept. 02, 2024 7:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
nbela írta:
... Szerintem nem történt változtatás. Ugyan az a sorrand maradt a Win11 23,24 és IoT kiadásainál is ...
Akkor az én 24H2 telepítőm ilyen. Csak azt nem értem hogy lehet ez, a képen egyértelműen látható a sorrend.
Megadtad a választ: "Már a telepítés elején elakadt a teleptő (teljes, új telepítés, minden régi partíció törölve), hibajelzés: a telepítő leállt, fájlhiba. Újra indítva ugyanaz, magyarázat, hiba szám nincs. Az SSD-n csak egy Win10 volt előtte. Csak az segített, hogy az EaseUS Partition Master-el töröltem mindent: új partíció, NTFS formázás. Utána felment a Win11 24H2. Eddig minden Win teleptő kezelte (törölte) a régi bármilyen partíciókat, ez nem."

Kezdve azzal, hogy a 24H2 nem hivatalos helyről lett letöltve. Bizonytalan az eredete és bizonytalan a működése. Én mindiíg szabad területre telepítettem a rendszert. Nem értem, hogy a törlést miért külső programmal kellett végezni? Törlés után miért és milyen partíciót kellett létrehozni? Azt sem értem, hogy a "telepítő törli a particíót". Én úgy gondolom egyik telepítőnek sem lenne szabad létező particíót törölni. És ha nincs elég szabad hely, akkor kiírja, hogy nem kezdi el a telepítést, mert nincs elegendő hely. Nem pedig, fogja magát, és a létező partíciókat (pl létező oprendszert, vagy adatokat) önhatalmúlag elkezdi törölgetni. Ha tiszta telepítést akarsz csinálni egy SSD-re, akkor semmilyen külső programra nincs szükség. Az általam leírt módon a CLEAN parancs teljesen lenullázza az SSD partíciós táblázatát, és ha tök üres az SSD akkor tuti a szabványos partíciós sorrend fog kialakulni -hivatalos telepítő esetén.


vas. szept. 01, 2024 22:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Igazából nagy jelentősége nincs a sorrendnek. Olyat is lehet, hogy még a telepítés előtt megcsinálod őket (pl. másik gépen).
Saját tapasztalat, hogy a helyreállító partíciót mindig a kiválasztott rendszer partícióból csípi le, bár az itteni tapasztalatok szerint ebben is lehetnek különbségek. :)


vas. szept. 01, 2024 21:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nbela írta:
... Szerintem nem történt változtatás. Ugyan az a sorrand maradt a Win11 23,24 és IoT kiadásainál is ...

Akkor az én 24H2 telepítőm ilyen. Csak azt nem értem hogy lehet ez, a képen egyértelműen látható a sorrend.

Ma csináltam egy telepítést a 23H2-vel, az a szokott sorrendben van (kép).
Kép
Érdekes, hogy ennek a telepítőnek a megjelenése, futása is egészen más (régiekre hasonlít), mint a 24H2. Aki ezt az újat tervezte, lehet hogy szívott valamit. :)

vackor írta:
Én nem variáltam a partíciókkal semmit, a telepítőre bíztam az egészet...

Lehet a telepítőben állítani a partíciók sorrendjét? Én azt látom, hogy megcsinálja, és kész. Utólag már nagyon macerás a csere.


vas. szept. 01, 2024 18:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Én nem variáltam a partíciókkal semmit, a telepítőre bíztam az egészet. Mindkét frissen telepített változaton ugyanez lett a sorrend: EFI (100M), MS Reserved (16M), Windows, Recovery (602M).


vas. szept. 01, 2024 15:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
A Win11 beújított, ez a sorrend (kép 2)
Szerintem nem történt változtatás. Ugyan az a sorrand maradt a Win11 23,24 és IoT kiadásainál is:
Kód:
C:\Users\NBela>diskpart
DISKPART> list disk
DISKPART> select disk 1
DISKPART> list partition
  Partition ###  Type              Size     Offset
  -------------  ----------------  -------  -------
  Partition 1    System             100 MB  1024 KB
  Partition 2    Reserved            16 MB   101 MB
  Partition 3    Primary            118 GB   117 MB
  Partition 4    Recovery           816 MB   118 GB
Szerintem nálad ezért lehet más a sorrend:
"Csak az segített, hogy az EaseUS Partition Master-el töröltem mindent: új partíció, NTFS formázás. Utána felment a Win11 24H2."
Nekem van egy rossz szokásom a telepítéskor. A lemez kiválasztási ablakban nem bízok semmit a grafikus felületű törlésre. Megnyomom a Shift+F10 kombinációt és kapok egy parancssort. Ott pedig:
diskpart
list disk
select disk X
clean
convert gpt
list disk
(És itt látom, hogy a kiválasztott disk total üres és gpt.)
exit
exit
frissítés


vas. szept. 01, 2024 10:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
... Azt nem tudom a Macrium hogyan kezeli az EFI partíciót visszaállításkor. Kihagyja? Felülírja az egészet a régivel?
Feltéve persze ha el lett mentve az is. Nekem gyanús hogy nem, ezért maradhatott az EFI partíción (a 100MB-os) a Win11 loader.

A Macrium mindent elment (képek), ami be van jelölve, abban a sorrendben, ahogy van. Itt lesz a gond, mert az eddigi összes Win-ben ez volt a sorrend (kép 1):
1. 100MB-os EFI (FAT32)
2. 16 MB-os formázatlan
3. rendszer (NTFS)
4. rendszerhelyreállítás (NTFS)

A Win11 beújított, ez a sorrend (kép 2):
1. rendszer (NTFS)
2. rendszerhelyreállítás (NTFS)
3. 100MB-os EFI (FAT32)
4. 16 MB-os formázatlan

Valamiért nem íródik felül minden, ott marad az EFI. De talán ezért nem települ a Win11 a régi sorrendre. Ez miért lehet?
Egyáltalán, miért kellett összekeverni a sorrendet? Mit csinál az, akinek nincs partíció menedzsere, azt sem tudja mi az.


vas. szept. 01, 2024 6:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nbela írta:
1-Windows 11 Enterprise LTSC
2-Windows 11 IoT Enterprise LTSC
3-Windows 11 IoT Enterprise Subscription LTSC (ilyesmire emlékszem)
Most kipróbáltam a 2-es verzió telepítését is. De nem tudtam kikerülni a microsoft fiókot. Kicsit megdolgoztattam a guglit, míg rájöttem hogyan lehet virtuális gépre fizikai (Rufus-os) USB-ről telepíteni. Nekem is 6.5 giga lett :shock: Aktiválás, frissítések és magyarítás után 12.5 giga. Ez előtt egy évvel lett volna rá szükségem a cégnél:

2016 környékén kb 100 db elektronikai berendezés kezeléséhez a gyártó adott egy laptopot a szerződés szerint. Persze a legminimálisabb konfiggal:

Windows 10 Home x64 build 2016, Celeron Dual Core N3350, 4GB DDR3L, 32GB eMMC, 13.3" (1366 x 768)

Rettentő gagyi, de a célnak (beállítások, frissítések) megfelelt. Egészen addig, amíg ki nem találtuk, hogy a gyártó mobilinternet megosztásával távolról tudjon szoftveres javításokat és diagnosztizálást végezni. Ehhez megosztottuk a mobilnetet és kiengedtük a kicsikét a netre világot látni. Rögtön összeszedett volna annyi frissítést, ami lemeríti a mobilnet adatforgalmi kvótáját meg az eMMC tárhelyet is. Külső programmal kellett letiltani a frissítést. (Windows Update Blocker). Ez az IoT változat tökéletes lett volna. Bár szerintem a cég tuti nem fizette volna a lícensz módosítását. Igen. Elvetve. Akkor marad így: Win Home -letiltott frissítéssel.


szomb. aug. 31, 2024 23:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Nekem a Win11 23H2-vel is meggyűlt a bajom, teljesen megzavarodott a Ventoy EFI partíciójától, nem tudta hova rakja a betöltő fájlokat. Ki kellett írom (Rufus) egy üres pendrájvra, onnan már fel tudott települni.

A KB5041571 nekem is ezt csinálta. 95%-nál nagyon sokat időzött, de végül azért sikeres lett.

Azt nem tudom a Macrium hogyan kezeli az EFI partíciót visszaállításkor. Kihagyja? Felülírja az egészet a régivel?
Feltéve persze ha el lett mentve az is. Nekem gyanús hogy nem, ezért maradhatott az EFI partíción (a 100MB-os) a Win11 loader.


szomb. aug. 31, 2024 22:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Nem régen írtam, hogy Win11 Pro 24H2-vel próbatelepítést csináltam egy másik SSD-re. Tapasztalataim:

1. Már a telepítés elején elakadt a teleptő (teljes, új telepítés, minden régi partíció törölve), hibajelzés: a telepítő leállt, fájlhiba. Újra indítva ugyanaz, magyarázat, hiba szám nincs. Az SSD-n csak egy Win10 volt előtte. Csak az segített, hogy az EaseUS Partition Master-el töröltem mindent: új partíció, NTFS formázás. Utána felment a Win11 24H2. Eddig minden Win teleptő kezelte (törölte) a régi bármilyen partíciókat, ez nem.

2. Ezután rendben ment minden, csak a Win 24 GB-ot foglalt. De az Update elakadt a ..71 végű KB nem ment fel, 95%-nál leállt. Ugyanez lett a próbaképpen elindított előnézettel is. A létező összes javítást megpróbáltam (Wauserv, stb.). A rég módszer: SoftwareDistribution mappa törlés még csökkentett módban sem lehetséges.

3. Az ismételt Update próbálkozásokkal a Win mérete 6 GB-tal megnőtt. Ezt semmilyen módon (Lemez karbantartó, WinSxs csökkentés) sem lehet csökkenteni. Ott marad a SoftwareDistribution-ban, és kész.

4. Hab a tortán: A Macrium-al visszaraktam a régi Win10-et, lefutott hiba nélkül. Újraindulás után a Win11 Boot indult el kék képernyős hibajelzéssel, de ebből nem tudott kibontakozni. Nyilván ott maradt valami rejtett partíció, és ezt nem írta felül a Macrium. Megint csak az Easy Us segített a teljes partíció törléssel.

Hát, egy időre megint elment a kedvem a Win11-től, de a 24H2-től biztosan. :(

Macrium képek Win10, Win11 (nem látok egyéb partíciót, vagy fájlrendszer különbséget):
Kép Kép


szomb. aug. 31, 2024 17:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Beaktiválódtak. Amúgy érdekes, de a DxDiag szerint mindkettő DX12-es rendszer. :roll:

Kép


pén. aug. 30, 2024 22:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Én a szkrínsotokat aktiválás nélkül csináltam. Nem tudom az mennyire szól bele, de elképzelhető. Még nem aktiváltam egyiket sem, de mindjárt megpróbálom.

Nagy bűvészkedést egyébként nem csináltam. GPT+UEFI kiválasztva, testreszabásnál meg az MS fiók tiltás, a helyi felhasználó létrehozás, és a bitlocker tiltás volt bejelölve.
Illetve annyi különbség van, hogy az IoT-re szánt gépen nincs beállítva TPM és tiltva van a SecureBoot. Minden más ugyanaz.

Úgy nézem viszont, hogy ez az image egyáltalán nem alkalmas UEFI-képtelen gépeken való telepítésre. CSM módban nem is képes bootolni róla a gép. Utána kell néznem milyen alaplapja van az ismerősnek..

Ezt találtam az ISO fájl elejében:

"CD-ROM not bootable on this system. Remove CD-ROM and press ENTER key to continue."
"This disc contains a "UDF" file system and requires an operating System that supports the ISO-13346 "UDF" file system specification."


pén. aug. 30, 2024 22:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
Az IoT változat is felment, de hagyományos (BIOS, CSM) módban nem tudtam telepíteni, mert a Rufus kizárólag NTFS-re volt hajlandó formázni, úgy meg fel se ismerte a gép.
Majd megpróbálom valami mással is (Balena Etcher vagy hasonló), csak előtte lementem az unattend.xml-t.
Ne izélj már! 7 GB összesen a Windows 11 :?: :pislog: ]:-<
Amúgy nem értem. Ez az ISO, amit kiírok Rufussal a pendrájvra:
26100.1.240331-1435.ge_release_CLIENT_ENTERPRISES_OEM_x64FRE_en-us.iso
Erről bootolva indítom a telepítőt. És a telepítő 3 verziót javasol:
1-Windows 11 Enterprise LTSC
2-Windows 11 IoT Enterprise LTSC
3-Windows 11 IoT Enterprise Subscription LTSC (ilyesmire emlékszem)
Ha az elsőt választom, akkor aktiváláskor átlícenszeli magát a másodikra.
Ha eleve az IoT változatot akarom telepíteni, akkor a kettest választom.
Tehát ugyan arról a pendrájvról bootolva telepítem egyik vagy másik változatot.
Akkor Nálad hogy van, hogy az egyiknél bootol a pen a másiknál már nem, holott a boot után kell választani?
Legalább is akkor ha a leírtak szerint csinálom. Te hogyan csinálod?


pén. aug. 30, 2024 21:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
nbela írta:
Ha a 11 Enterprise LTSC-t választom, akkor a végén a névjegy miért 11 IoT Enterprise LTSC-t ír ki?

:hm: :hm: :hm:
Meg van a bűnös!


pén. aug. 30, 2024 21:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Az IoT változat is felment, de hagyományos (BIOS, CSM) módban nem tudtam telepíteni, mert a Rufus kizárólag NTFS-re volt hajlandó formázni, úgy meg fel se ismerte a gép.
Majd megpróbálom valami mással is (Balena Etcher vagy hasonló), csak előtte lementem az unattend.xml-t.

Kép


pén. aug. 30, 2024 18:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nbela írta:
Ha a 11 Enterprise LTSC-t választom, akkor a végén a névjegy miért 11 IoT Enterprise LTSC-t ír ki?

Kép :hm: :hm: :hm:


pén. aug. 30, 2024 17:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Akkor már csak 2 dolgot nem értek: Ha a 11 Enterprise LTSC-t választom, akkor a végén a névjegy miért 11 IoT Enterprise LTSC-t ír ki? És akkor még le kell tesztelnem a 11 IoT Enterprise LTSC telepítését is, hogy azt lehet-e digitálisan aktiválni és be lehet-e lépni a defender beállításokba?


pén. aug. 30, 2024 12:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nbela írta:
Nem értettem mi a különbség a választható verziók között:
1-Windows 11 Enterprise LTSC
2-Windows 11 IoT Enterprise LTSC
Az IoT változatnak kisebb a hardver igénye (kevesebb komponenst is tartalmaz), nem szükséges hozzá TPM, Secure Boot, és hagyományos BIOS boottal is indul. Cserébe viszont nincs DX12, csak DX10.

Engem elsősorban azért érdekel, mert van pár ismerősöm, akik meg fognak keresni a Win10 support végén, hogy csináljak valamit, persze új gép vásárlása nélkül. Igen, tudom, fel lehet trükközni TPM és SecBoot nélküli gépekre (UEFI nélkül még nem próbáltam), de ebben az is benne van, hogy bármikor jöhet egy olyan frissítés, ami szükségessé teszi ezeket a hardver elemeket, anélkül nem fog működni. A DX12 meg az általuk használt dolgokhoz nem szükséges. Firefox, Office, VLC működjön rajta.


pén. aug. 30, 2024 10:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
Virtuális gépen tesztelem
Melyiket? Én kettőt teszteltem:
1.) 26100.1.240331-1435.ge_release_CLIENT_IOT_LTSC_EVAL_x64FRE_en-us.iso :ez a 90 napos, és nem tudtam belépni defender beállítási (kikapcsolási, kivételezési) felületébe.
2.) 26100.1.240331-1435.ge_release_CLIENT_ENTERPRISES_OEM_x64FRE_en-us.iso :az általad linkelt helyről letöltve. Nem értettem mi a különbség a választható verziók között:
1-Windows 11 Enterprise LTSC
2-Windows 11 IoT Enterprise LTSC
3-...
Valahol azt írták, hogy az IoT 6 havonta frissít. Végül is az 1-est választottam. Simán felment. Bevette a végleges digitális aktiválást. Magyarítás és defender kezelés is rendben. Az előtelepített alkalmazások listája gyakorlatilag üres. És azt írja magáról, hogy Windows 11 IoT Enterprise LTSC verzió. 20 Gigát foglalt le a telepítés.

Utána kerestem, hogy ez mire jó? Például egy diagnosztikai laptopra jó, amelyiket egyszer feltelepít az ember, kipróbál, és utána használja évekig. De házi használatra nem lesz jó, mert ki tudja, hogy miket akar majd a jövőben az ember telepíteni, és azok majd vagy mennek vagy nem. Tehát arra jóvolt, hogy egyszer kipróbáltam, és ha majd kell akkor előveszem...


pén. aug. 30, 2024 9:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Virtuális gépen tesztelem, eddig sima ügy. Telepítés után a KMS38 aktiválást kell választani.
A magyar nyelv és az MS Store is simán felkúszott.


csüt. aug. 29, 2024 22:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11941
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nbela írta:
... Asszem itt kell feladnom...

Ezt láttam a Gihub-on:

* Right-click on the Windows start menu and select PowerShell or Terminal (Not CMD).
* Copy-paste the below code and press enter
irm https://get.activated.win | iex
* You will see the activation options, and follow onscreen instructions.
* That's all.

Ha ez is azt a kulcsot használja, ami a táblázatban van, akkor ez sem jó. Bár van benne: 3. KMS


csüt. aug. 29, 2024 15:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4862
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nbela írta:
A virtuális gép indulásakor ki lehet választani a fizikai USB portot :?:
Lehet bizony. Mondjuk én nem voltam elég fürge, elsőre feldobta hogy válasszak egy ISO fájlt az indításhoz, helyette csatlakoztattam az USB meghajtót és restart után el is indult róla.
A 7-es verzióbál elég rendesen rágyúrtak a fejlettebb dolgokra, lett Secure Boot teljes tanúsítvány kezeléssel, meg virtuális TPM support is. :mrgreen:

Az IoT LTSC-nél ne az EVAL verziót próbáld, arról több helyen írták, hogy esélytelen az aktiválása, csak a 90 napos teszt megy.
Próbáld innen: https://oprend.hu/hirek/2386/letoltheto-a-windows-11-ltsc-ami-szinte-barmire-telepitheto


csüt. aug. 29, 2024 10:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
A gyakorló SSD-re most a Win11 Enterprise IOT LTSC verziót tettem fel:
26100.1.240331-1435.ge_release_CLIENT_IOT_LTSC_EVAL_x64FRE_en-us.iso
Azt próbálom kideríteni, hogy miért is NE használjam gyengébb gépeken :?: :)
Letöltés, Rufus, telepítés, magyarítás rendben. Két ok miatt akadtam el.
1.) A digitális lícenszet nem veszi be. Így csak 90 napos próbaidőt regisztrált.
2.) A vírusvédelem beállításaiba nem enged belépni. Sem a tálca biztonsági ikon felől sem a gépház irányából. Ezért nem tudok aktivátort futtatni.
A GitHub lista szerint az LTSC verziónak nincs is általános kulcsa, csak KMS. Gondolom ezért nem megy a digitális kulcs érvényesítése.
Asszem itt kell feladnom...


csüt. aug. 29, 2024 8:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3577
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
Kipróbáltam én is, bár csak virtuális gépen. Most simán ment! Nem kellett hálózat, nem kellett MS fiók, csinált helyi felhasználót. 10 perc alatt kész is volt.
Hmmm :shock: A virtuális gép indulásakor ki lehet választani a fizikai USB portot :?: Olyat már klikkelgettem, hogy a virtu oprendszer lássa az USB illetve USB3 portot, de a bootolást még sosem erőltettem. Szóval még ezt is lehet :idea: Köszi, raktároztam :wink:


csüt. aug. 29, 2024 7:56
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 224 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség