Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 16, 2024 5:00



Hozzászólás a témához  [ 1045 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Következő
Windows XP SP2 (Magyar) | Support lejár: 2010. július 13 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 11:44
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Légyszi segítsetek...

Nekem otthonra (ahol nincs internet) kellene egy TV-kártyához telepíteni az SP2-t, de ezt írta ki: "XP SP2 nem telepíthető! Lehet, hogy a Microsoft Windows telepítéséhez használt termékazonosító kulcs érvénytelen. További infó a howtotell.com weboldalon".
Már sok mindennel próbálkoztam, felhívtam a Microsoft-ot a kulcscsere miatt de ők egy számot kértek amit én nem találtam.
Ha lehetne megmondanád, hogy mi az a corporate kulcs és honnal lehet megszerezni.


kedd feb. 14, 2006 14:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
Mivel telepítőfájlokat tartalmaz a mappa - ami már eleve tömörítve van - nem érdemes tömöríteni, meg aztán ugye ha módosítasz valamilyen beállítást, akkor innen szedi ki a szükséges fájlokat. És ha betömöríted - amivel ugye nem nyersz sok helyet - ,akkor ki kell tömörítenie a tartalmát, amikor használod. Ez meg nem kevés idő, így szerintem nem érdemes. Ez a mappatömörítés funkció akkor jó, ha a könyvtár töméredek kis méretű fájlt tartalmaz, mert a kluszterméret miatt kárba megy egy csomó hely, és ha tömöríted, akkor egy fájlba kerül.


vas. feb. 05, 2006 20:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Bármelyikkel. Kicsit lassítja, persze. A lemezművelethez hozzájön egy kis számolás is. Szóval valóban a ritkábban használt cuccokhoz javallott inkább.


vas. feb. 05, 2006 11:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 03, 2005 18:00
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
Köszi nagyon gyors voltál :)

Na most ért véget a tömörités, kicsit jobb eredményre számítottunk. 490MB -->>469 MB
Ezt amugy bármilyen könytárral megcsinálhatom?
Gondolom inkább azokkal amik nincsennek annyira használva, nem?
LAssitja a rendszert?


vas. feb. 05, 2006 11:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Kép


vas. feb. 05, 2006 11:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 03, 2005 18:00
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
KÖszönöm a tanácsokat!
Már elég rég ota tervezem a az SP2-vel integrált XP lemez készítését, de idáig még nem jutottam el odáig, majd talán most.
Akkor végül is ne csináljak vele semmit?
HOgy lehet compressed könytárat csinálni? Gondolom nem egyszerüen be kell tömöriteni. Vagy igen?


vas. feb. 05, 2006 11:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
Idézet:
Ez a mappa a Windows összetevők hozzáadásához és eltávolításához szükséges fájlokat tartalmazza. Ezt a mappát használja a Windows File Protection (WFP) is, hogy lecserélje a sérült vagy lecserélt védett rendszerfájlokat.

Igen, igazad lehet ! Most esett le, hogy nekem SP2-es XP-m van, és ezért nincs ilyen könyvtáram. Bár igazság szerint ez esetben jobb ha CARTMEN készít egy integrált telepítőt(bootolható), mert ha megzuhan a rendszer, akkor nem lehet az eredeti(SP1-es) telepítő CD-vel javítani.


szomb. feb. 04, 2006 22:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Idézet:
Ez a mappa a Windows összetevők hozzáadásához és eltávolításához szükséges fájlokat tartalmazza. Ezt a mappát használja a Windows File Protection (WFP) is, hogy lecserélje a sérült vagy lecserélt védett rendszerfájlokat.

Szóval én békén hagynám, ilyen-olyan visszaállításoknál szükség lehet rá. Csinálj belőle "compressed" könyvtárat, azzal is nyersz vagy 100-200 megát.


szomb. feb. 04, 2006 21:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
cartman123 írta:
Sziasztok!

A ServicePack2 telepítésekor létrejön egy ServicePackFiles könytár, ez egy ideiglenes könytár vagy az ebben a könyvtárban található fájlokat használja a Win.?
Szoval ki lehet törölni vagy nem? Szükségem lenne egy kis helyre!

Köszi!

Üdv.:cartman123

Most éppen win2000-em van fennt, de emlékeim szerint nincs ilyen könyvtár az XP-ben. De a biztonság kedvéért, keress rá erre a könytárra a registry-ben, hogy hivatkozik-e rá valami. Én úgy szoktam csinálni, hogy átnevezem a könyvtárat, és ha az elkövetkezendő időszakban nem kötözködik a windows, akkor lehet törölni. Ilyen atrakciókhoz persze nem árt egy NTFS for DOS, ha esetleg ettől nem indulna a win, akkor vissza tudd nevezni(monjuk CD-ről bootolva javítókonzollal is meg lehet tenni)


szomb. feb. 04, 2006 19:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 03, 2005 18:00
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
Sziasztok!

A ServicePack2 telepítésekor létrejön egy ServicePackFiles könytár, ez egy ideiglenes könytár vagy az ebben a könyvtárban található fájlokat használja a Win.?
Szoval ki lehet törölni vagy nem? Szükségem lenne egy kis helyre!

Köszi!

Üdv.:cartman123


szomb. feb. 04, 2006 16:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Olyan az egész, mintha a 30 mp-ig nem is a windows ketyegne, hanem csak utána indulna.

Bootolás előtt az adatok:

Pri. Master Disk: CD-RW, ATA 33
Pri. Slave Disk: None
Sec. Master Disk: None
Sec. Slave Disk: None

IDE Channel 2 . Master Disk: LBA, ATA 133, 160 GB


Windowsban meg a winyó SATA-s, a CD-RW meg PATA-s.


szomb. feb. 04, 2006 10:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Én is láttam hasonlót, szerintem is valami driver csinálhatja. Esetleg a vírusirtó.

Nekem is van, de nem tart olyan sokáig. (VIA KT880)

Viszont haveromnak az NForce2 alaplapján nagyon sokáig tart! Szintén majdnem fél percig!

De én úgy oldom meg, hogy annyival hamarabb indítom a gépet...


szomb. feb. 04, 2006 10:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
gedikart írta:
Minden be van állítva, Statikus IP, Mask, GW, DNS.

Sajnos elég nezéz ez így, mert ebben a szakaszban még nem fut az eseménynapló, ahol meg lehetne nézni, hogy mi a gond.
Ha nyomsz egy F8-at indítás közben, van egy olyan, hogy hibakeresési mód. Próbáld meg azzal indítani, hátha akkor loggolja az indítási hibákat, mert enélkül nehéz lesz kitalálni.


pén. feb. 03, 2006 23:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Minden be van állítva, Statikus IP, Mask, GW, DNS.


pén. feb. 03, 2006 22:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
gedikart írta:
Feltelpítem XP-t, minden ok, pár másodperc alatt be is tölt, majd először Nvidia nforce drivert. Ezután a szitu: minden bekapcsoláskor/újraindításkor amint kiírja a táblázatot és az IRQ-kat, 30 másodpercig fekete képernyő (néha halványan még lehet látni a boot logot is), majd boot logo megjelenik és betölt rendesen.

Mitől van ez a 30 mp-es látszólag tétlenség? Ekkor nem tölt a winyó sem.

Próbáltam sp1 és sp2-t is, illetve másik nforce drivert. Alaplapi BIOS a legújabb.

PC: Abit NF8-V, AMD Sempron 3000+ 64 bit, SATA winyó, CD-RW.

Nem tudom, hogy honnan veszed, hogy az NFORCE driverrel kapcsolatos a jelenség. Amikor indul a WIN a hálózati kártyákat konfigurálja: ha nincs beállítva a hálókaridnak IP cím,alhálózati maszk,stb, akkor automatikusan konfigurálja ezeket. Szóval ha helyi hálózatod van, akkor kézzel állítsd be ezeket, így gyorsabb lesz. Ez a jelenség nekem win98 alatt volt, de szerintem XP-nél is ez van.


pén. feb. 03, 2006 22:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Feltelpítem XP-t, minden ok, pár másodperc alatt be is tölt, majd először Nvidia nforce drivert. Ezután a szitu: minden bekapcsoláskor/újraindításkor amint kiírja a táblázatot és az IRQ-kat, 30 másodpercig fekete képernyő (néha halványan még lehet látni a boot logot is), majd boot logo megjelenik és betölt rendesen.

Mitől van ez a 30 mp-es látszólag tétlenség? Ekkor nem tölt a winyó sem.

Próbáltam sp1 és sp2-t is, illetve másik nforce drivert. Alaplapi BIOS a legújabb.

PC: Abit NF8-V, AMD Sempron 3000+ 64 bit, SATA winyó, CD-RW.


pén. feb. 03, 2006 22:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hát, én tettem fel pár témát, azt miután kiderült a bootolásnál, hogy NTLDR, végül rájöttem, hgoy zaok SP1, meg SP0-ás témák voltak. Szal kidobtam mind, és legközelebb csak olyat töltök le, ami írja, hogy kifejezetten SP2.

Nem is. Inkább SP3 témákat töltök le. :D
Mikor is jön ki? Nem tudja valaki?


pén. feb. 03, 2006 20:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
gedikart írta:
Ezek a könytárak mire szolgálnak, lehet törölni?

C:\windows\$hf_mig$
C:\windows\$MSI31Uninstall_KB893803v2$
C:\windows\$NtUninstallKB873339$
C:\windows\$NtUninstallKB885250$
.
.
.

Ezek a könyvtárak WINXP/2000-nél a frissítések uninstallálásához szükséges adatokat tartalmazzák. Ha letörlöd, akkor az adott fissítést nem tudod leszedni. Én spec sokat gondolkodtam, hogy letöröljem-e, hogy ne foglalja a helyet, csak lehet, hogy más jelentősége is van.


kedd jan. 31, 2006 22:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Ezek a könytárak mire szolgálnak, lehet törölni?

C:\windows\$hf_mig$
C:\windows\$MSI31Uninstall_KB893803v2$
C:\windows\$NtUninstallKB873339$
C:\windows\$NtUninstallKB885250$
.
.
.


kedd jan. 31, 2006 20:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 06, 2005 20:47
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Sziasztok!

800*600-ban vagyok és Pl ezen a címen: http://www.gsmport.hu/?r=3357 a Kattints ide a galériához! képre kattintok, és megnyitom azt amikor a telefon kinyitott állapotban van, ekkor bejön egy popupos kép, de nem fér el a képernyőn, felülről a tálca kezdetéig jeleníti meg, de ott el is vágja a képet, és nem lehet mértezni.

Hogy lehet ezt megszüntetni?


kedd jan. 31, 2006 20:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 312
Hozzászólás 
Szeretném, ha minden bejelentkezésnél a Windows az általam megadott felhasználót jelenítené meg a LOGIN WINDOW-ban(classic), és nekem már csak a jelszót kéne beírni. Tehát NEM automatikus bejelentkezést akarok csinálni, hanem automatikus username kitöltést.
Már átírtam a "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\winlogon"-ban a "default username"-t, és az "alt defaul username"-t, de az ablak minden bejelentkezésnél üres ! Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan kéne ezt csinálni?


hétf. jan. 30, 2006 14:03
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Itt valahogy összekeveredtek a dolgok.
Ad.1 - a 'sima' XP nem igazán szervernek való op. rendszer. (Nekem nem rémlik szerver verziója, az a 2003 Server lenne)
Ad. 2 - felraktad egy olyan lassú gépre, amin éppen elfutogat. Memóriaméretről nem esett szó, gondolom az sem sok volt, a notebook HDD-k sem gyorsaságukról híresek.
Ad. 3 - az XP nem az SP2-től "gajdul" meg, ha egyáltalán, bár nem is pont így volt állítva.
Ad. 4 - erre a vasra egy Windows 2000 Servert rakj fel, az inkább működni fog. Vagy esetleg Linuxot.
Valami nem attól 'szerver', hogy annak kinevezzük. Vagy ilyesmi eredmény várható.


szer. jan. 18, 2006 8:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
HA5DZS írta:
ahoj all:

Ide most leírom kis történetemet, egyben szolgáljon tanúságúl is mindenkinek:

Gondoltam egyet, építek szervert. Ez nem olyan bazi atom gép, egy 450 es K6 ost kell elképzelni, valamennyi ram, meg egy 40 gigás laptop vinyó.

December elején beizzítottam, örültem ment mint atom.
(komplett távoli elérés volt, RealVNC-vel)

Egyszercsak a következőre lettem figyelmes:

Vinyó dolgozik mint állat, gép belassul, le is fagy. Gondoltam valaki cseszekszik, reset.
Telt-múlt az idő, jelenség ugyanez. Hálózati meghajtóról halgattam zenét. Észrevettem, hogy egy mp3 egy bizonyos pontjánál hal meg a dolog. (a vinyó jó, bad sector nuku)
A hüje windóz dolgoztatta a vinyót végig: Olyannnyira, hogy össze-vissza írt mindenbe, még szerencse h mentettem előtte le mindent.

Szóval ha a windows XP SP2 megy kb 2 hónapot egyfolytába akkor meggajdul és kő kövön nem marad!
Azt gondoltam, ez a legstabilabb windows. Így is volt - eddig. Most a windows 2000 advanced servert fogom kipróbálni.


Ekkora baromságot se hallottam még. Muszáj kamuzni?
de majd droland is megmondja.


kedd jan. 17, 2006 23:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 14:17
Hozzászólások: 262
Tartózkodási hely: Kispest
Hozzászólás 
ahoj all:

Ide most leírom kis történetemet, egyben szolgáljon tanúságúl is mindenkinek:

Gondoltam egyet, építek szervert. Ez nem olyan bazi atom gép, egy 450 es K6 ost kell elképzelni, valamennyi ram, meg egy 40 gigás laptop vinyó.

December elején beizzítottam, örültem ment mint atom.
(komplett távoli elérés volt, RealVNC-vel)

Egyszercsak a következőre lettem figyelmes:

Vinyó dolgozik mint állat, gép belassul, le is fagy. Gondoltam valaki cseszekszik, reset.
Telt-múlt az idő, jelenség ugyanez. Hálózati meghajtóról halgattam zenét. Észrevettem, hogy egy mp3 egy bizonyos pontjánál hal meg a dolog. (a vinyó jó, bad sector nuku)
A hüje windóz dolgoztatta a vinyót végig: Olyannnyira, hogy össze-vissza írt mindenbe, még szerencse h mentettem előtte le mindent.

Szóval ha a windows XP SP2 megy kb 2 hónapot egyfolytába akkor meggajdul és kő kövön nem marad!
Azt gondoltam, ez a legstabilabb windows. Így is volt - eddig. Most a windows 2000 advanced servert fogom kipróbálni.


kedd jan. 17, 2006 22:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
TargeT írta:
Ahhoz képest egész baráti, hogy most írták: az előzetes tervekkel ellentétben NEM szüntetik meg az XP további támogatását 2006 végén.
Addig meg felrakjuk azt az egy-két stb. patchet havonta, míg nincs más :)


Ha úgy lett volna az MS dupla fűrésszel vágta volna maga alatt a fát!:)
a win2k támogatását is megakarta szüntetni, nem kis perpatvar lett belőle.


vas. jan. 15, 2006 12:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Na, mostmár nagyon elegem van, nem bírom működésre bírni a meghajtót. (lg külső usb 2.0 dvd rw)

Adott egy Albacomp notebook, xp sp2, PhoenixBIOS 4.0 Release 6.0, 09/30/03, SiS646 rev 1

A DVD író működött, sp2 nélküli windows alatt semmi gond nem volt, de mióta frissítettem nem ismeri fel az eszközt.

Magyarán a gépem nem látja az usb csatolóját usb 2.0-nak, emiatt nem ismeri fel a csak 2.0án kommunikálni bíró dvdírót.

Ez miért lehet? SP2 sajátossága? Mit lehet tenni?

Valaki tud segíteni?

Köszönöm!


vas. jan. 15, 2006 11:20
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Ahhoz képest egész baráti, hogy most írták: az előzetes tervekkel ellentétben NEM szüntetik meg az XP további támogatását 2006 végén.
Addig meg felrakjuk azt az egy-két stb. patchet havonta, míg nincs más :)


vas. jan. 15, 2006 6:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Az SP3 csak 2007 második felében várható az XP-hez. Nem mostanában lesz. :)


szomb. jan. 14, 2006 21:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
adamec22 írta:
nem egészen idevágó, de:
Most az Xp x64 Ed.-et forgalmazzák ? És mikor adnak ki hozzá Sp-t ?


Van 32 bites Xp (amihez SP2 van)

és az 64 bites XP amit Sp2-vel egyidőben adtak ki, tehát azok újításait tartalmazza. Majd lesz ahhoz is SP. Kb sztem SP3-mal együtt jön.


csüt. jan. 12, 2006 19:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
nem egészen idevágó, de:
Most az Xp x64 Ed.-et forgalmazzák ? És mikor adnak ki hozzá Sp-t ?


csüt. jan. 12, 2006 19:03
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Köszi MBR az "mrt"-t, eddig ezt nem tudtam.
Egyébként ha az automatikus frissítéssel töltöd le, akkor nyilván quiet opcióval fut le, és nem lesz semmi látványos üzenet, ha nem volt hiba.
Én midig fájlként töltöm le, úgy meg épp "látványosan" futtatható kapcsoló nélkül.
A /q quieten kívül van még:
/N - csak észlelés
/F - kiterjesztett keresés
/F:Y - automatikus vírusmentesítés


csüt. jan. 12, 2006 14:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
"Az eszköz Windows Update szolgáltatáson keresztül terjesztett verziója a háttérben fut, és automatikusan törli magát. A végrehajtott műveletekről a naplófájl értesít."


http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/ne ... /9602.html


csüt. jan. 12, 2006 13:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
hát ne mtudom, sztem lefut az, de ha nem talál semmit akkor nem jelez. de ne mtudom pontosan.

de tényleg hülyeség lenne, ha csak ekkor futna ha mrt megadva...


csüt. jan. 12, 2006 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Bazz! :D
...és ez csak így használható?
Magától nem fut?
(Akkor minek teszi bele a frissítések közé? Szerintem a felhasználok 98%-a nem halott erről az "mrt"-ről :( )


csüt. jan. 12, 2006 12:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Hali!

Van egy kérdésem:
Szinte minden rendszeres frissítésnél telepít/frissít az XP egy:
"windows malicious software removal tool"-t.
Ez automatikusan működik és láthatatlan?, vagy hol a francban van?



start futtatás: mrt

:)


csüt. jan. 12, 2006 12:43
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Ez a havi rendszerességgel kiadott MS worm eltávolító.
Nem integrálható, így a telepített frissítések közt sem találod.
Windows-KB890830-V1.xy-HUN.exe néven tudod letölteni.
Mivel havonta van, csak a verziószám változik, most ez a 3. leggyakrabban letöltött progi a Letöltő központban.


csüt. jan. 12, 2006 11:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Hali!

Van egy kérdésem:
Szinte minden rendszeres frissítésnél telepít/frissít az XP egy:
"windows malicious software removal tool"-t.
Ez automatikusan működik és láthatatlan?, vagy hol a francban van?


csüt. jan. 12, 2006 8:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
Elérhetővé vált az AFP 2.1, a januári frissítésekkel. Nagyon fontosak az új frissítések, kritikus biztonsági hibákat javítanak!



http://kuss2000.uw.hu/e107/news.php?extend.38


szer. jan. 11, 2006 14:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Arpyka, kösz a linket, most olvastam végig.
Sajna úgy csináltam mindent eddig is, ahogy javasolták. Cd- ről és Windows update- oldalról frissítve is. A win SP2 telepítéskor kicsomagolja a fájlt, el sem indul a telepítővarázsló, és kiírja, hogy "telepítése nem ért véget" meg egy jópofa piros X mellett a "-telepítési hibá"-t. Hibakód semmi.
Ez van egyelőre.


hétf. jan. 09, 2006 19:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
Neked nem regisztrálni kell, hanem aktiválni az installálás után, azt meg lehet, sőt komolyabb hardvercsere után is kell is. Aktiválás lehet telefonon, neten is, teljesen mindegy.
Ha legális a Win, akkor elvileg fel kell hogy legyen ragasztva a gépre a matrica a seriallal. Telepítő CD-t meg pl. kérsz a rendszergazdától a cégtől, ahonnan vettétek a gépet. Abban nincs szerintem semmi kivetnivaló, ha egy install CD-t a serial nélkül kölcsön ad...


hétf. jan. 09, 2006 19:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Kösz a tippeket.
A telepített verzió XP Home. Gondoltam én is rá, hogy ezt a legális változatot kéne újra installálni valahogyan, fel az SP2-t, meg az összes update- et, és aztán újra regisztrálni. Mert hogy az első reget nem tudjuk, ki tette fel a cégnél, meg hogyan(net/telefon?)de az előzmények után tuti, hogy a tök csupasz oprendszer után már regisztrálta is.
Csak Professional telepítő CD-m van, sima is meg integrált SP2-s is, de a gond, hogy az nem tiszta. Jó lenne megtartani a tisztát, még ha Home is. Lehet a Microsoft- nál reinstall után újra regisztrálni?

Ha reménytelen választ kapok tőletek, megnézem a hibaüzeneteket is, amiket kaptam eddig, csak most szilveszter óta pár napig nem jutok asszony gépe elé.


hétf. jan. 09, 2006 19:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Hozzászólás 
Esetleg nem lehetne simán a legális wint újratelepíteni? Akár egy integrált SP2-es telepítő CD-vel.


vas. jan. 08, 2006 22:06
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Seca írta:
Segítsetek légyszi, köszönöm.

Most mondjam azt, hogy ha tudsz, rakj fel egy XP Professionalt corporate-tel... :?:


szomb. jan. 07, 2006 11:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 73
Hozzászólás 
Checkold a következő weboldalt!

Getting and Installing Windows XP Service Pack 2
http://www.microsoft.com/windowsxp/usin ... llsp2.mspx

Talán segít valamicskét.

A problémádra, amúgy sem könnyű gyógyírt találni, mert nem írtad le milyen hibaüzenetet kapsz. (meg persze ilyenkor egy két logot is érdemes lenne megnézni.)

Üdv.: Arpy


szomb. jan. 07, 2006 9:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
A menyasszonyom gépével görcsölök már jó ideje.
Céges gép volt, nemrég vettük meg "óccsóér" a mhelyétől, ezen dolgozott eddig bent. Legális XP Home edition, 2002- es verziójú OEM. A gond az, hogy amikor a miénk lett, elkezdtem (volna) tuningolni a windózt. SP2 telepítése hibával leállt, még a visszaállítási pont létrehozása előtt: egyszer, kétszer, sokszor, meguntam. Leszedtem az SP1- et az én gépemmel, azt raktam volna fel, de a jelenség ugyanaz.
Majd a tűzfal, vírusirtó stb-t felpakolása következett, usgyi fel a netre, windóz update. Automatikusan nem ment, "problémák a webhelyen", vagy hasonló baromságokat írt ki. Nekiálltam a különböző kis javításokat, frissítéseket installálni, letöltötte ugyan, de nem telepítette, hibával kidobott folyton.
Nyilvánvalóvá vált, hogy ez a win verzió így nem frissíthető. Végigolvastam az egész topic- ot, de ugyanezt a problémát nem találtam senkinél. A corporate kódos, cserélős trükköt nem akarom bedobni, amit olvastam, hiszen tiszta a licencem, kár lenne érte. Mi a túrót lehet tenni? Nagyon kéne az SP2, mert wlan- os a háló itthon, és SP nélkül elég **** a hálókezelése ennek a gépnek. Az enyémmel (SP2) mintaszerűen működik, ez meg **** csak, meg persze sok más miatt jó lenne még a service pack.

Segítsetek légyszi, köszönöm.


csüt. dec. 22, 2005 18:26
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
medirian írta:
TargeT írta:
Cseréld le a sorozatszámot KeyFinderrel egy corporate kulcsra.


Ehhez tanácsot elfogadok.

1./ Használod a Google-t. Keres: Keyfinder 1.70 download
2./ Google vagy crack keresővel hozzájutsz XP corporate kulcsokhoz. Ebben a fórumban is volt link. Így kereshetsz a Terminálon is.
3./ Futtatod a KeyFindert, beírod az új XP kulcsot, okézod, és vállalod ennek az összes lehetséges következményét. :wink:


szer. dec. 14, 2005 9:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
Elkészült az új AFP 2.0, ami a decemberi frissítéseket is tartalmazza. Akit érdekel erre tessék:

http://kuss2000.uw.hu/e107/news.php


szer. dec. 14, 2005 9:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 08, 2005 9:49
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
[quote="TargeT"]Cseréld le a sorozatszámot KeyFinderrel egy corporate kulcsra.

Ehhez tanácsot elfogadok.


pén. dec. 09, 2005 8:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
medirian írta:
2002-ben vetteem erdeti winxp hun+sp1.
Mivel sűrűn kell újratelepíteni, ezért most nem tudom aktiválni az interneten. Ötelet, crack, egyéb?


egyszerűbb felhívni MS ingyenes magyar számát, és ott aktiválni telefonon kereszrűl. "vincseszter" cserét" kell meondani, azt hiszem...


csüt. dec. 08, 2005 16:40
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Cseréld le a sorozatszámot KeyFinderrel egy corporate kulcsra.
Az Eredeti Windows előny cuccait meg felejtsd el.
Vagy látogass el ide: Új WGA-ellenőrző szoftver
Illetve az is nagyon jó, ha aktiválás után csinálsz egy partíciómentést, és mindig azt rakod vissza, ha 'újra kell telepíteni'.


csüt. dec. 08, 2005 11:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1045 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség