Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 18:42



Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 
WMV licenszek mentése 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nutella

193.225.220.130
Neumann János Közgazdasági Szakközépiskola, Eger

Meg lehetne találni, nem gondolod? Inkább rázd meg a fejed. :shock:


szer. jún. 13, 2007 15:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
A következő anyázásnál megy a levesbe a topic. Gondoljátok meg.


szer. jún. 13, 2007 12:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nutella írta:
Bekaphatod béla
Bocs, hogy nem olvastam tovább de már régen nem érdekelnek a problémáid. Minimális dolgokat (win98 inet megosztás... stb) magyarázunk neked és nem tudod megoldani... júzer... és osztod az észt partició mentésről amire komoly cégek komoly programokat csináltak. Ezért írtam, hogy nem kell komolyan venni az Interpid szinvonalú kijelentéseidet...


szer. jún. 13, 2007 10:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nutella

Kemény vagy mint a beton. Végső soron érthető a dühöngésed, mert kifizeted, aztán meg elszáll, mint a sóhaj.

Amúgy én nem a konkrét esetről írtam, hanem általánosan. Ott meg igaz.

Hívd fel az MS Helpdesk-et, lehet hogy nyögnek valamit. A Knowledge Base-t nézegetted? Hátha van valami. Bár az MS Helpdesk is azt nézi. Legfeljebb tudja hol keressen, meg érti is. Vagy nem. :D


szer. jún. 13, 2007 10:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
nanana, azért óvatosabban, ez nem az index ahol lehet anyázni stb..... :!: :!:


szer. jún. 13, 2007 10:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 14:30
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: 193.225.220.130
Hozzászólás 
Laci_L írta:
johnnyrotten írta:
Csak Laci_L bele ne olvasson ebbe a témába... randa dolog nyáron infarktust kapni...

:D

... Én mentek rendszeresen, nem is nyavajgok hasonló problémákkal. Ha összeadnám, hányszor jött vissza a sírból a megzakkant gép...



Nem nyavaLYogtam, hanem a DRMről kérdeztem, de ilyen terminálba gyepesedett magukat félistennek képzelő gyökereketől úgy látszik már nem lehet. Olyat meg végképp nem írtam hogy megzakkant a gépem. A téma DRM backup/restore.


szer. jún. 13, 2007 9:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 14:30
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: 193.225.220.130
Hozzászólás 
nbela írta:
Nutella írta:
Ki a 'szom beszél itt kókler winuserek sokaságáról???
Mé? Te nem az vagy? :lol: És ki a 'szomat érdekli a problémád? Én csak arra a nyilvános kijelentésedre reagáltam -mielőtt valaki komolyan veszi- hogy a "particiómentés... baromság".


Bekaphatod béla. Anyukád partícióját mentegessed nyugodtan. A kérdésem az volt, hogy hogy lehet DRM licenszeket menteni/visszaállítáni. Te meg baromira nem erre válaszoltál. A particiómentegetés meg nem megoldás, leszarom ki mennyire lusta.
Főleg hogy most Vistát raktam fel, szóba se jöhet. Másrészről gyakorlatban ez hogy néz ki? Most raktam fel pl. a CS3as Photoshopot, Flasht meg Dreamweavert (próbaverziósat persze). ATI drivereket majd minden frissítéskor cserélem, TCből MSNből, legelterjedtebb tömörítőkből, ACDSeeből, Outpostból, NODból szintén, meg persze codec packok... Most akkor uninstallálom a régi verziókat, felpakolom az újat, ghostolok egy újabb állapotot és hátradőlök hogy milyen **** megoldottam??? Hát nem lesz az a registry cleaner ami azt a szutykot kiszippantya a windowsból!! A célom nem az, hogy "visszahozzam az xpt a halálból", hanem a gépből minél nagyobb teljesítményt hozzak ki, ha már ennyi lébe van (a win lehetőségein belül persze). Minél kevesebb recsegés-ropogás, kompaktabb és tisztább registraciosdb, minél kevesebb dll meg hátramaradt szutyok.
Azt a nyamvadt videót meg valószínűleg évek múltán is meg akarom nézni - ha már fizedtem érte -, mikor már a sunyiba se lesz az xp, akkor majd ghostoljam vissza hozzá az xp egyik összetákolt állapotát??
Úgyhogy higgyen mindenki amiben akar, csak ne próbáljon meggyőzni erről mikor nem ezt kérdeztem.


szer. jún. 13, 2007 9:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Csak Laci_L bele ne olvasson ebbe a témába... randa dolog nyáron infarktust kapni...

:D

Most olvastam bele. A véleményem ismeritek. Én mentek rendszeresen, nem is nyavajgok hasonló problémákkal. Ha összeadnám, hányszor jött vissza a sírból a megzakkant gép...

Van egy mondás: okos ember a más kárán tanul, a ... még a sajátján sem. De hogy ehhez még elmélet is van... :shock:

Nekem mindegy. :D


kedd jún. 12, 2007 19:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Volt korábban a FreeMe progi, ki lehtett játszani a DRM-et
Aztán a Microsoft javitott.
http://www.microsoft.com/windows/window ... reeme.aspx

by horex


hétf. jún. 11, 2007 8:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 11, 2007 2:46
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Én is sokat háborogtam, amikor megjelent a DRM védelem, mert felháborító, hogy fizetek valamiért, és nem kapom meg teljesen. Az ilyen megoldást inkább bemutatónak, vagy „demó”-nak nevezném, és nem tartalomszolgáltatásnak. A legjobban az dühít fel, hogy a zenéket is így lehet letölteni, miközben egy teljes album letöltése majdnem annyiba kerül, mintha megvásárolnám a CD-t. Mindamellett, hogy nincs gyártási, nyomtatási, csomagolási vagy szállítási költség, és még az eladót sem kell fizetni. Az ember azt hinné, hogy interneten olcsóbb a zenei albumok vásárlása, de nem. Mi jön ezután? Vásárolok egy számítógépet, amit licenc-el fognak ellátni, s ha letelik a meghatározott használati idő, akkor elviszik? Vicces, és egyben nagyon szomorú... Ne csodálkozzanak, hogy kerülő utakat keresnek, hiszen nagyban megy a felhasználók „lehúzása”. Tudni kellene lejjebb adni, és nem telhetetlennek lenni. De rátérek a lényegre… A DRM licenc visszaállításának lehetőségét, és mikéntjét a tartalomszolgáltató oldal határozza meg. Hogyha lekérted a licenc-et, akkor ezeket az információkat a (Windows Media Player 10-ben) Fájl – Tulajdonságok – Licenc fülön megtekintheted, és itt találhatod az egyéb korlátozásokat is. Ha a tartalomszolgáltató megjelölt egy érvényességi időtartamot, akkor a licenc biztonsági másolatával bármikor visszaállíthatod, de csak az általuk meghatározott időszakon belül. Ezt az Eszközök – Licenckezelés… menüben tudod elvégezni. Abban az esetben, ha nincs megadva érvényességi idő, akkor elméletileg bármikor, és bármennyiszer visszaállíthatod. Fontos megjegyezni, hogy a lekérés, illetve a visszaállítás hibát fog eredményezni, ha (ugyanazzal az azonosítóval) többen próbálnak licenc-et lekérni ugyanahhoz a fájlhoz. Néhány weboldal is alkalmazza ezt az eljárást, hogy egy előfizetést ne több ezren használjanak.

„Szóval van valami legális progi license backupra-restorera?”

Sokat keresgéltem Én is, és legális csak a fentebb leírt létezik. Még az illegálisból sincs nagy választék… Van, de nem írom le… Ha olyan tartalmat töltesz le, ahol meghatároztak érvényességi időtartamot, akkor bele kell törődnöd, hogy idővel nem használhatod tovább, hiszen a megadott érvényességi idő után már legálisan nem lehet visszaállítani a licenc-et, vagyis kidobhatod a lomtárba. Legalábbis Én még nem hallottam érvényes licenc nélküli megoldásról. Az általad leírt fájlok kimásolásával felesleges próbálkozni, mert a DRM ennél sokkal összetettebb. Ha ilyen egyszerű volna, akkor nem lenne nehéz megtalálni a módszert a neten.

Remélhetőleg előbb, vagy utóbb meg fog bukni a DRM védelem, mert a felhasználók rájönnek, hogy anyagi átverés az egész, és kerülni fogják az ilyen helyeket. Hallottam, hogy már léteznek olyan legális zeneáruházak, ahol szakítottak a DRM-mel, és egyre több ilyen lesz. A legnagyobb problémát nem is a védelem jelenti, hanem az a gerinctelenség, hogy a felhasználó akkor döbben rá a tényekre, amikor már fizetett, és a Media Player licenc-et akar lekérni. Ha már kitalálták ezt a marhaságot, akkor előre közöljék a felhasználóval, hogy a tartalom DRM védelemmel van ellátva, és annak mik a szabályai. A legtöbb oldalon nincs feltüntetve ez az információ, ha mégis, akkor jól el van rejtve. Én azt tudom tanácsolni, hogy kerüljétek az ilyen helyeket, ha nincs „kerülő megoldás”. Akinek sok pénze van, annak nem kell foglalkoznia a DRM-mel, bár Nekem akkor sem kellene az ilyen szolgáltatás. Már „csakazértsem”! Összegezve – a DRM-mel ellátott tartalomra nincs legális megoldás. Bocsánat! Egy mégis van… Újra fizetni, és újra letölteni.


hétf. jún. 11, 2007 5:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Éljen a fogyasztóbarát médiaipar. És még csodálkoznak, hogy mindenki warezol...


hétf. jún. 04, 2007 7:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nutella írta:
Ki a 'szom beszél itt kókler winuserek sokaságáról???
Mé? Te nem az vagy? :lol: És ki a 'szomat érdekli a problémád? Én csak arra a nyilvános kijelentésedre reagáltam -mielőtt valaki komolyan veszi- hogy a "particiómentés... baromság".


szomb. jún. 02, 2007 20:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 14:30
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: 193.225.220.130
Hozzászólás 
nbela írta:
Nutella írta:
Hát én ezt egyáltalán nem osztom. Partíciómentés??? :D:D:D
Én például osztom:) Egy partició mentés pár perc, egy teljes install (oprendszer, driverek, alkalmazások) nekem egy egész nap. És ha csak a saját gépemről lenne szó... De itt az enyém, a páromé, kislányomé, nagylányomé, munkahelyi gépem, meg 3 másik ugyanott, 2 a szomszédoknál, 3 a rokonságban... Telefonál a sógor, hogy elcseszte a gépét. Jó. Vedd elő azt a papírt, ami úgy kezdődik, hogy tedd be a Hiren's boot cédét... És már kész is.


Ki a 'szom beszél itt kókler winuserek sokaságáról??? Vér leszakadtatok a témáról vegyétek már észre. Egyébként is Vistát rakok, most jött az info h már van MSDNAAba.

Szóval még1x köszönet johnnynak.


szomb. jún. 02, 2007 20:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 14:30
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: 193.225.220.130
Hozzászólás 
Kösz johnny!!
Már vmi másolásvédelmes AIO pakkban találkoztam ezzel a progival, de install nélkül töröltem, nem is vágtam h ilyen okosságokra jó.

A témát lehet zárni. Megvan a MEGOLDÁS.


szomb. jún. 02, 2007 19:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Csak Laci_L bele ne olvasson ebbe a témába... randa dolog nyáron infarktust kapni.

De Nutella problémájára (mármint, hogy egy védett cuccból, amire megvan a jogosultságunk, védtelent csináljunk) van megodás - Tunebite Platinum Edition a neve.

Infók róla itt és itt...

A második "itt"-ről beszerzett információk teljes használatba vételéhez szükséged lesz egy jelszóra. Mondjuk legyen ez: DjGM2@wsx.biz (Ez itt a végén magától lett mailto link - nem kell rákattintani, csak egy jelszó.)


szomb. jún. 02, 2007 15:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Nutella írta:
Hát én ezt egyáltalán nem osztom. Partíciómentés??? :D:D:D
Én például osztom:) Egy partició mentés pár perc, egy teljes install (oprendszer, driverek, alkalmazások) nekem egy egész nap. És ha csak a saját gépemről lenne szó... De itt az enyém, a páromé, kislányomé, nagylányomé, munkahelyi gépem, meg 3 másik ugyanott, 2 a szomszédoknál, 3 a rokonságban... Telefonál a sógor, hogy elcseszte a gépét. Jó. Vedd elő azt a papírt, ami úgy kezdődik, hogy tedd be a Hiren's boot cédét... És már kész is.


szomb. jún. 02, 2007 15:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Tévedsz, de te tudod.
Néhány programot és drivert sokkal egyszerűbb újratelepíteni, mint mindent elölről kezdeni. Nem beszélve egy sor beállításról.
Viszont nem vagy köteles 2 éves partíciómentést visszatenni. Néhány havonta is csinálhatsz mentést.

Én nem erőltetem. :wink: Csináld kedved szerint.


szomb. jún. 02, 2007 15:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 14:30
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: 193.225.220.130
Hozzászólás 
TargeT írta:
A DRM kódokhoz nem tudok hozzászagolni.
De minek újratelepíteni, ha nem annyira fontos, vagy nem változott az alaplap.
Helyette partíciómentés kölönböző időpontokbanm, állapotokban. Legközelebb csak ezek közül kell visszatenni, ha gond akad.
Egyszerűbb, gyorsabb, jobb. 8) És még a DRM-mel sem lesz gondod.


Hát én ezt egyáltalán nem osztom. Partíciómentés??? :D:D:D Akkor használjak két évvel ezelőtti programverziókat, mikor a legutóbbi alaplapom vettem?? Mert hogy fél évente nem veszek újat az biztos. Ha meg a rendszert módosítom, a sok unistalltól meg telepítgetéstől fog darabokra potyogni az xp. Féléves rendszerem és lett olyan zanzás, jobb klikkelek az asztalra, lefagy az explorer.exe, majd egy fél perc múlva újraindul. Jobban szeretem a tiszta lapot, és ne is haragudj, de ez egy baromság. Továbbá nem megoldás, hanem lustaság.


szomb. jún. 02, 2007 14:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 14:30
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: 193.225.220.130
Hozzászólás 
Most olvasom, hogy előző verziókban volt menüben, viszont a 11-es Media Playerben már nincs, úgyhogy még egy ok, hogy ne tegyük fel.

http://support.microsoft.com/kb/265473


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nutella szomb. jún. 02, 2007 14:43-kor.



szomb. jún. 02, 2007 14:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
A DRM kódokhoz nem tudok hozzászagolni.
De minek újratelepíteni, ha nem annyira fontos, vagy nem változott az alaplap.
Helyette partíciómentés kölönböző időpontokbanm, állapotokban. Legközelebb csak ezek közül kell visszatenni, ha gond akad.
Egyszerűbb, gyorsabb, jobb. 8) És még a DRM-mel sem lesz gondod.


szomb. jún. 02, 2007 14:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 14:30
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: 193.225.220.130
Hozzászólás WMV licenszek mentése
Hi!!

Vannak a gépemen licenszelt videók, amiket mint kiderült mindegyik xp újratelepítéskor bukok. Ugye fizetsz vmilyen módon a filmért, kapsz egy kódot, azt bepötyögöd media player alatt, és menti a licenszfájlt. Na már most ezt én kiturkásztam, a doku'n'settings application data mappába írkál drm kiterjesztésű fájlokat, de ezeket hiába másolom ki, a köv. telepítésbe visszamásolva hibás licenszet jelez, gondolom ez alap volt, h ilyen módszerrel ne lehessen másolni őket. Viszont ha a kapott kódot jegyzem fel, és mondjuk a következő esedékes újratelepítés után pötyögöm be, szintén **** sem ér, mert addigra a kód már nem él. MS már megint azt hiszi hogy egy gépre egyszer elég telepíteni az xpt és utána már minden ****.
Szóval van valami legális progi license backupra-restorera?


szomb. jún. 02, 2007 14:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 21 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség