Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd máj. 28, 2024 21:29



Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ] 
Hardverfüggetlen XP 15 perc alatt 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3540
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ktulu írta:
Le fogom tolteni a legujabb Hiren-t, es felirom DVD-re az image-el egyutt.
Együtt??? Külön! A Hiren's-t iso formátumban töltöd le, azt egy külön cédére kell kiírni, arról fogsz majd bootolni. Bott és indítás után Ghost a memóriába töltődik, ekkor lemezcsere és beteszed az image állományt tartalmazó dvd-t.


szer. jan. 21, 2009 15:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. nov. 29, 2008 11:08
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bolyaiak városa
Hozzászólás 
Sikerult osszehozni.
Le fogom tolteni a legujabb Hiren-t, es felirom DVD-re az image-el egyutt.

A sysprep beallitasainal megadtam a telepitett XP-m Product Key-et. Mas gepre telepiteskor ebbol lesz valamifele problema?

Megegyszer koszi mindkettotoknek.


szer. jan. 21, 2009 13:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3540
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ktulu írta:
Ezek szerint, sysprep utan, amikor ujraindul a gep, akkor boot a ghost floppy-rol (es semmikeppen ne hagyjam, hogy induljon a Win!?), majd elmenteni a C-t egy masik particiora.
Igen, a syspreppel lezárod, és ebben a zárt állapotban kell leghostolni, nem szabad elindítani. Floppy. Egyre kevesebb gépben van floppy, és floppyra csak a 8.valahanyas ghost fér rá. Tölts le egy Hiren's boot cédét, arról már a 11-es ghost bootol fel, szerintem üzembiztosabb. A boot menüből kiválasztod a ghostot és Laci_L fenti leírása szerint használod.
Idézet:
Boot DVD-t (az elmentett image-el) lehet a NG 2003-al kesziteni?
Felesleges. A Hiren's cédéről mindig fel tudsz bootolni. A Ghost betöltődik a memóriába, és utána már berakhatod az adatokat tartalmazó dvd-t vagy akár pendrájvot, és a ghostból olvashatod. Így akkor is visszaállíthatod az oprendszert, ha már be sem akar indulni.


kedd jan. 20, 2009 19:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11886
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ktulu írta:
... Boot DVD-t (az elmentett image-el) lehet a NG 2003-al kesziteni?...

Bootoni a Ghost programot tartalmazó valamivel (floppy, CD, pendrive) kell, és avval behívni az elmentett gho fájlt.

DVD-re, CD-re ne ments (csak másik particióra), mert a legkisebb írási hiba miatt elszáll az egész mentés. A kész fájlt lehet átmásolni DVD-re, vagy máshova.


kedd jan. 20, 2009 19:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. nov. 29, 2008 11:08
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bolyaiak városa
Hozzászólás 
Koszonom.
Ezek szerint, sysprep utan, amikor ujraindul a gep, akkor boot a ghost floppy-rol (es semmikeppen ne hagyjam, hogy induljon a Win!?), majd elmenteni a C-t egy masik particiora.
Boot DVD-t (az elmentett image-el) lehet a NG 2003-al kesziteni?
Tehat, ha en errol a DVD-rol bootolok, akkor vissza is tudjam allitani az (ugyanerre a DVD-re) elmentett kepet? Ez mar mondjuk raerne Win alol is majd, hisz mar el van mentve a C egy filebe.


kedd jan. 20, 2009 18:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11886
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Gondolom merevlemezt akartál írni. A C az egyik, a D a másik partició.
És egy kis segítség, bár már leírtam a Fórumon máshol is:

Norton Ghost használata:

A Norton Ghost egy tükörkép mentést készít a teljes kijelölt particóról.
Ez mindent tartalmaz bájtról-bájtra, ami a partición abban a pillanatban volt. Így nem tesz különbséget a fájlok, adatok stb. között, minden úgy kerül elmentésre, ahogy volt. És emiatt pontosan ugyanazt az állapotot állítja helyre, ami a mentéskor volt.
Tehát bármilyen okból megsérül a Windows, vagy valamelyik telepítés, esetleg egy helyrehozhatatlan tévedés vagy telepítés miatt nem lehet visszaállítani a jó állapotot, vagy egy vírusfertőzés tönkretette a gépet, akkor csak vissza kell állítani az elmentett (.gho kiterjesztésű) fájlból az eredeti állapotot, és csak azokat a telepítéseket, beállításokat kell pótolni, ami időben később volt, mint a mentés. Ha a .gho fájl mérete meghaladja a 2GB-ot, akkor 0001.ghs, 0002.ghs stb. néven új fájlokkal folytatja. Ezek összetartozó fájlok. Névnek érdemes az aznapi dátumot adni (pl. C0723). A .ghs fájlok neve automatikusan készül a leírtak szerint.
Ebből következik, hogy nagyon kell vigyázni a Ghost mentés fájlokra (pl. át lehet DVD-re is írni). Gondatlan tárolásnál megsérülhet a mentett anyag (akár csak 1 bájt), és emiatt nem lehet visszaállítani (javítani nem lehet). Általában ez csak akkor derül ki, amikor már késő. Ha nem bízunk benne, van ellenőrzési funkció a Ghost-ban (és a Ghost Explorerben is)
A mentés előtt a Win-en érdemes töredezettségmentesítést csinálni (akkor is, ha a Win azt írja, hogy szükségtelen), mert hibával leállhat a mentés, vagy a visszaállítás. A Ghost program DOS alatt fut, így a gépet a Ghost floppyról kell indítani (vagy az ugyanavval a tartalommal készült Boot CD-ről [esetleg Hiren BootCD-ről], vagy Boot Pendrive-ról, ekkor nem kell a floppy).
A mentések között érdemes felírni egy szövegfájlba a Win használata során az időrendben történteket minden alkalommal, amikor telepítés, Uninstall vagy valamilyen beállítás változás van, ami lehet pl. "! uj telepités.txt". A folyamatos aktuális Internet program frissítéseket nem kell feljegyezni, mert az automatikusan pótolódik úgy is, később is. Így visszaállítás után nem kell gondolkozni, hogy miket kellene pótolni.

Partició mentése:
0. Bootolni a Ghost-ot tartalmazó adathordozóval
1. Az első képernyőre OK. Ha új a harddrive, a bejegyzést engedni kell
2. Az új ablakban az Options-t nem kell állítgatni
3. Local > Partition > To Image
4. Kiválasztani a forrás Drive-ot (Általában az 1)
5. Az "1" "Primary" particiót választani, OK
6. A "Look in" felső ablakban a Host mentés helyét kiválasztani (pl 1:2)
7. A Ghost könyvtárat megnyitni, ha még nincs létrehozni (ha már van itt mentett fájl, az látszik)
8. A "File name" ablakban megadni az új nevet (max. 8 karakter, ékezetes betű, DOS-ban tiltott és gépi kód nem lehet)
9. "Save", új ablakban "Fast", az új ablakban "Yes"
10. Elindul a mentés, Win mérettől függően 2-4 perc
11. Ha nincs további feladat a Boot lemezt kivenni, Hardver Reset (vagy Ctrl-Alt-Del) az újraindításhoz

Partició visszaállítása:
0. Bootolni a Ghost-ot tartalmazó adathordozóval
1. Az első képernyőre OK. Ha új a harddrive, a Ghost bejegyzést engedni kell
2. Az új ablakban az Options-t nem kell állítgatni
3. Local > Partition > From Image
4. A "Look in" felső ablakban kiválasztani a forrásparticiót, általában az "1:2"
5. A Ghost könyvtárat megnyitni (itt vannak mentett fájlok).
6. Kiválasztani a visszamentendő fájlt
7. Kiválasztani a forrás particiót ("1"), OK
8. Kiválasztani a visszamentés helyét ("1"), OK
9. Kiválasztani a felülírandó hibás tartalmú particiót (erről készült régebben a másolat)
10. Az "1" "Primary" particiót választani, OK (fontos a helyes megadás, mert a felülírt partición az adatok végleg elvesznek, rossz választással nagy kárt lehet csinálni)
11. Új ablakban "Yes", Elindul a visszaírás (2-4 perc)
12. Ha kész, a Boot lemezt kivenni, a felbukkanó ablakban "Restart"
13. Ezután a gép újraindul, és a mentett Win állapot bejelentkezik úgy, mintha azon a napon lett volna bekapcsolva a gép utoljára, amikor a mentés történt.

Nagyon fontos, hogy a megfelelő helyre (particióra) legyen a visszaírás, mert a folyamatot nem lehet visszacsinálni. A Ghost-ban nincsenek a megszokott C: D: stb. jelek, hanem az "1" szám az első merevlemezt jelöli, a "2" a másodikat (ha van ilyen). Ezután van egy : (kettőspont), majd még egy szám, ami a partició sorszámát jelöli. A C: általában az 1-nek felel meg, míg a D: a 2-nek. Ha bizonytalanság van, a számok után ott van a merevlemez, illetve a partició mérete, így is azonosítható. Gondosan, nem kapkodva kell dolgozni. Helyes munkával tökéletesen visszaállítható az eredeti állapot, csak azokat kell pótolni, amik a mentés után történtek.

A Ghost alkalmas klónozásra is, így egy új merevlemezre (ami már particionálva van) simán felírható a másikról származó tartalom. Fontos, hogy a partició legalább akkora legyen, mint a visszaírandó anyag. Lehet nagyobb is, nem kell azonos méretűnek lennie a forrással. Nem csak Win operációs rendszer, hanem bármilyen tartalmú merevlemez Ghostolható (zene, szöveg, képfájlok). Linux is, de ott esetleg a Grub visszaírásáról gondoskodni kell.

A mentett Ghost tükörkép fájl a Ghostexp.exe-vel a Win Intéző-höz hasonló megoldással megnyitható, bármelyik könyvtár, fájl külön is kimásolható. Első megnyitáskor társítani kell a .gho fájlt a Ghostexp.exe-hez.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L csüt. máj. 28, 2009 18:56-kor.



kedd jan. 20, 2009 18:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. nov. 29, 2008 11:08
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bolyaiak városa
Hozzászólás 
Orlando!

Szeretnek en is egy hasonlo manovert veghezvinni.
A C meghajto 2 particiobol all, az elson van a frissen telepitett XP+hasznos progik, amit szeretnek klonozni.
Norton Ghost 2003-am van ghostolasra.
Namarmost sysprepeles utan a gep ujraindul, ha jol ertem. Mit tegyek ezutan? Felall a Windows, vagy mi tortenik? :?
Hogyan ghostoljam NG 2003-al (ezt csak a C-re telepitsem?), hogy boot DVD-t hozzon letre?
Nem lesz baj majd az uj gepre telepiteskor, hogy nem egyeznek a particio meretek?

Elore is koszi a segitseget!


kedd jan. 20, 2009 17:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 23, 2008 13:33
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Ertem, koszi.

Epp most bukkantam ra egy hasonlo leirasra:
[url]http://www.answersthatwork.com/Download_Area/ATW_Library/WinXP_Professional/WinXP__3-Setup-How_to_SYSPREP_a_Windows_XP_PC_setup.pdf[/url]


csüt. okt. 23, 2008 15:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Specifikus driverek eltávolítása gyakorlatilag az, hogy nem tettem fel semmilyen drivert az alapgépre (hiába volt sárga kérdőjel pl a hangeszközöknél stb). Felesleges feltenni pl egy Realtek drivert, ha a többi gépben úgysem az lesz.

Vezérlő cserélése: eszközkezelőben az IDE/ATAPI vezérlőknél az egyes eszközökön jobb klikk/illesztőprogram frissítése és kitallóztam neki a Szabványos kétcsatornás PCI vezérlőt (Vista alól vagyok, nem tudom a pontos lépéssort xpnél).

Úgy látom, nem lett teljesen egyértelmű, hogy mi is ez a ghostolt telepítő, összefoglalom:
egy alapgépre lett xp, minden frissítéssel, programmal telepítve. Ezután sysprep eszközzel lezártam, innentől elvesztette minden identitását, függőségét miegymás. Első bootkor életre kel, felismeri maga körül a hardvereket, telepíti őket (amit tud), generál magának új SID-et, beállítja a billentyűzettől-munkacsoporttól az időzónáig mindent. Ezért mondhatjuk, hogy szűz rendszer, nem élő vasról lerángatott valami :)

Tartományi gépeknél is megoldható gond nélkül, esetleg írsz egy válaszfilét, ami az első bootnál automatikusan belépteti a domainba (onnantól max a Computers tárolóból kell átrángatni őket, vagy Redircomp.exe program).

A licenszekkel-programokkal kapcsolatban meg persze figyelni kell, mert így egy licensszel akárhány gépre rakható, ez már komolyabb tervezést igényel. De szerencsére az újgenerációs MS-programoknál nem olyan gond ez, lásd Office 2007, ami kulcs nélkül is telepíthető.


csüt. okt. 23, 2008 14:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 23, 2008 13:33
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
[quote]Ezután eltávolítottam róla a specifikus drivereket, főleg az IDE vezérlőknél állítottam át mindent Szabványos kétcsatornás PCI vezérlőre (ha benne hagyjuk pl. az UltraATA vezérlőket, sata winyón kékhalál lesz). [/quote]

Megkerhetlek, hogy ezt egy kicsit bovebben leird. (szajbaragosan)
Szeretnek en is egy ilyen lemezt kesziteni, angol XP SP2 -vel.
Hol kell atallitani az IDE drivereket, es ezen kivul meg miket es hogyan tavolitsak el? (gondolom a Device Managerben?)
En amugy egy regi VIA chipszetes AMD-s gepen csinalnam.
Koszi.


csüt. okt. 23, 2008 13:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Izé..az nem migráció, ha egyik vason élő rendszert áttolok valami másra..?:oops:

Vajon tartományos gépeknél mennyire rizikós ez? Arra gondolok ,egy csomó minden, a gép azonosítója, telepítés "példány azonosítója" telepítéskor jön létre..

Mit szólnak ehhez a licenszelős programok, amik mindenre sikítanak, mit szól hozzá a wsus, stb?


csüt. okt. 23, 2008 13:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
"minden 3rd party szoftver működőképes marad a migráció után is. "

Milyen migráció? Ezt a telepítőcuccot üres gépekre kell rakni. Vistával még könnyebb a helyzet, mert az hál' istennek HAL-független. A programok meg fognak működni szépen.


csüt. okt. 23, 2008 12:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nos kipróbáltam az USB-s XP-t is, az eremény nekem gyalázatosnak mutatkozott.
Az AMD-s gép be sem bootolt vele(valahol a HAL közepén DISK IO ERROR) , a P3asok nem is tudtak USB-ről bootolni, egyet találtam, az sötét képbe fagyott bele, még hibát sem tudott kiírni.
Az USB-s egér vagy wireless megoldás nem működött egyik gépünkön sem, a dualcore erőművek 8-10percig küszködtek egy login képernyőig és akkor sem volt sem USB sem chipset sem ethernet vagy wifi, 2G rammal 4percig az üres képernyőt nézed egy explorerre kattintás után..

Ez az önfelfújó cuccos meg inkább vista esetében érdekelne ;) De csak akkor, ha tényleg teljes értékű, minden 3rd party szoftver működőképes marad a migráció után is.
Gyűlölök kattintó robotot játszani, és egyenként feltelepíteni, felinstallálni a hardvereket, megvárni a szerviz pakkokat, végigküszködni az idióta csigalassú telepítők összes nyűgjét.
Ghostolni nem lehet, mert sosem veszünk két (!) egyforma gépet a majd százas nagyságrendű beszerzésekben sem!
Ahhoz én kis pont vagyok, hogy leüvölthessem azokat, akik nem képesek felfogni, hogy ez vicc, olyan mintha egy autóval úgy jonnénk ki a szalonból, hogy négy különböző kocsi kereke van ráhegesztve :(


csüt. okt. 23, 2008 11:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Érdekes dolgo, mert az xp sp3 miatt termékkulcs nélkül települ, de attól a wpakill szépen aktiválja, üres kulccsal is :)


csüt. okt. 23, 2008 10:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Azt hiszem ha lesz egy kis szabadidőm, én is csinálok egy ilyen CD-t :P


csüt. okt. 23, 2008 10:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Eddig vagy 25 gépen próbáltam ki a fenti "ghostot", mindegyiken szépen működött, P3-as gépektől Fujitsu és Acer laptopokig.

Aki nem akar WDS-sel küzdeni a hálózatos telepítésnél, annak ajánlom a Business Desktop Deployment 2007-et, egyszerűbb darab.

Link: http://technet.microsoft.com/en-us/libr ... 90308.aspx


csüt. okt. 23, 2008 7:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Így van, hiszen ha xp telepítés után egyenként kell a progikat felrakni (és azokat még esetleg külön is frissíteni), az bizony sok idő.


szer. ápr. 02, 2008 16:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
A saját verziómat nagyrészt a saját "profilhoz" igazítottam: ugyanolyan xp-k, standard programkészlettel (Adobe Reader 8, Office 2003 stb) felszerelve. Valószínűleg ez a leggyorsabb mód, főleg, hogy akár hálózaton, felügyelet nélkül is szétszórhatók, cdlemezek nélkül.


szer. ápr. 02, 2008 15:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Akkor nekem nagyon jó xp-m van. A konfigot meg megírtam.


szer. ápr. 02, 2008 15:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Amúgy egy mai jobb gépre már a sima xp is 15 perc alatt feltelepül.

:shock: :roll: Micsoda szuper gép lehet az :!: XP-nél legyen mondjuk olyan 35 perc. A Vistánál meg nagyjából 20. Vagy 25? És ez csak a telepítés.
Ha a frissítéseket nem az nLite progival, vagy XP-Iso-Builderrel vagy a SVCPACK mappás módszerrel rakjátok bele, hanem slipstreamelve, ténylegesen integrálva, akkor meg sem jelennek külön a hotfixek, sem a Media Player.
Legutóbb volt némi gondom az MP 11 vizualizációjával egyik partíción, hát mondok rátelepítem direktben mégegyszer. A gond persze megmaradt.
Jó, akkor a programeltávolításnál legyen uninstall. Aszongya, hogy akkor visszaáll a régebbi verzióra.
Na az érdekes lesz slipstreamelt telepítőkészlet után :lol:. Eredmény: maradt is MP 11. :wink:


szer. ápr. 02, 2008 15:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Szerintem is hasznos dolog egy ilyen xp összeállítás, mivel gyári lemezről installálva + frissítés, bizony kell jó néhány óra. (Főleg, ha még néhány programot is fel akarunk mellé tenni)


szer. ápr. 02, 2008 15:01
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Orlando írta:
Egy kész nlite-olt verzióra gondolsz, amibe belenyomták az updatest és alapprogikat? Persze, működhet úgy is, főleg ha a legalitásra odafigyeltek (OEM-dobozos legyen, ne corporate stb). Kiindulási alapnak mindkettő jó :)

Bár még egy nlite-olt csoda is tovább tart 15 percnél, tekintve a filemásolást a cdről és a "Beállítások mentése" plusz "Összetevők regisztrálása", de ezen már nem vitázunk :)


Persze, mondom, ez gyorsabb masina volt egy sima munkaállomásnál, amd x2 5000 cpu, sata2-es vinyó, 2GB ram. Azért a mai irodai munkaállomások még nem ilyenek, bár egy ilyen konfig sem egetverően drága.


szer. ápr. 02, 2008 14:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Egy kész nlite-olt verzióra gondolsz, amibe belenyomták az updatest és alapprogikat? Persze, működhet úgy is, főleg ha a legalitásra odafigyeltek (OEM-dobozos legyen, ne corporate stb). Kiindulási alapnak mindkettő jó :)

Bár még egy nlite-olt csoda is tovább tart 15 percnél, tekintve a filemásolást a cdről és a "Beállítások mentése" plusz "Összetevők regisztrálása", de ezen már nem vitázunk :)


szer. ápr. 02, 2008 14:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Orlando írta:
Igaz, bár az az új xp nem tartalmazza a beleintegrált frissítéseket és programokat. Bár nemsoká lesz SP3 is, tehát az a része kiesik, de még mindig bentebb vagy az alapprogramokkal :)


De tartalmazza, mondjuk én nem bíbelődtem nlite-tal, hanem letöltöttem egy kész verziót, de minden benne van, ie7, wmp11 és a frissítések. A gyári xp-t frissítse aki akarja. Az tényleg rengeteg idő még akkor is, ha le vannak töltve a frissítések. Reménykedtem, hogy az sp2c-s prof editionokba belerakják, dehát nem lóghat a kezem mindig a bilibe.


szer. ápr. 02, 2008 14:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Igaz, bár az az új xp nem tartalmazza a beleintegrált frissítéseket és programokat. Bár nemsoká lesz SP3 is, tehát az a része kiesik, de még mindig bentebb vagy az alapprogramokkal :)


szer. ápr. 02, 2008 12:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Amúgy egy mai jobb gépre már a sima xp is 15 perc alatt feltelepül. Nem fikázni akarom a munkádat, Orlando, csak megjegyeztem.


szer. ápr. 02, 2008 11:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Ghost és társai jók voltak eddig, még az MS is csak a vállát vonogatta, hogy használj third-party eszközt a klónozásokhoz. Csak már szorította őket az idő, hogy illene egy jó eszközzel előállniuk, hát sikerült is :)


hétf. márc. 31, 2008 19:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11886
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
És miért nem írja így le az MS? Szépen, röviden, érthetően. :shock:

Ez persze költői kérdés. :D

Ebből él a Ghost és társai. :roll:


hétf. márc. 31, 2008 18:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Persze nem biztos, hogy minden gépen jól elindul és használható, de ezt a negyedórát megéri a próbálkozás :)

Elvileg AMD-s gépen se lehet gondja, nem most, de régebben kb ugyanígy cseréltem alaplapot intelről amd-re, idéről-satára egyszerre. Úgy vettem észre, a kritikus pont a booteszköz (ezért kell szabányos ide vezérlő), ha azon túljut, akkor mennie kell (pláne mivel a sysprep utáni minisetupban újra hardverfelismertetés van kikényszerítve - sysprep /pnp kapcsoló)


Egy kitétele van még: 512 MB memória kell neki, hogy végigfusson a telepítés (akár időlegesen kipótolni is lehet a gépben a ramot)

A másik, régebben már dicsértem az imagex-t, hihetetlenül jó. Előnyei:

-ingyenes

-fájlalapú és nem szektor-alapú, mint a többi ghostprogram

-alapból nem tömöríti le a hiberfil.sys és pagefile.sys fileokat, így gigányi hely is megspórolható. De ha szükséges, kizárható a mentésből az összes avi vagy mp3 file is, kinek mik az igényei

-nem szükséges külön partició vagy winyó a mentéshez (képes lementeni a C: meghajtót a C meghajtóra :) ), és visszaállításkor nem törli az adott particiót, hanem az adatokat épségben hagyja

- a WinPE 2.0 cd-vel akár hálózaton is használható (felcsatolható hálózati meghajtó alóla, és lehet a mentés-visszaállítást közvetlenül másik gépre csinálni)

Hirtelen ennyi :)


csüt. márc. 27, 2008 19:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én is kíváncsi vagyok, hogy AMD-s gépen is működik-e rendesen.


csüt. márc. 27, 2008 18:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Jól okoskodtál, de azért én tennék egy próbát pl. egy amd-s gépen is, hogy arra mit lép.


csüt. márc. 27, 2008 18:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás Hardverfüggetlen XP 15 perc alatt
Üdv,

hozzám hasonlóan lusta rendszergazdák figyelmébe ajánlanám a következő lehetőséget:

Egy tesztgépre (MSI 865 alaplap, 512 RAM, 40 GB IDE winyó, Gef2 VGA) feltelepítettem egy magyar XP Prof-ot, feltettem az összes windows frissítést, általában szükséges programokat (Flash Player, Java, Adobe Reader, Winrar, Office 2003+összes update, Total Commander stb).

Ezután eltávolítottam róla a specifikus drivereket, főleg az IDE vezérlőknél állítottam át mindent Szabványos kétcsatornás PCI vezérlőre (ha benne hagyjuk pl. az UltraATA vezérlőket, sata winyón kékhalál lesz). Csináltam komplett karbantartást is, tempek törlése, defrag stb.

Utána az egészet lesysprepeltem, mini-setup opcióval, és készítettem egy sysprep.inf válaszfilét, hogy automatizálva legyen az a rész is.

A kész rendszert imagex (windows automated installation kit) segítségével "leghostoltam", max tömörítés mellett (van esze, a hiberfil.sys és pagefile.sys fájlokat kihagyta, így a tömörítvény összesen 1,5 GB méretű lett). A "ghostfile" neve winxp.wim lett

Végül készítettem egy WinPE 2.0 bootlható dvd-t (szintén a windows automated installation kit segítségével), és erre felmásoltam a winxp.wim-et.

Új üres gépen (Intel 945, 1 GB RAM, 80 GB SATA, onboard VGA) bootlás a WinPE lemezzel, imagex-szel kicsomagoltam a winyóra a winxp.wim-et és boot...szépen feláll az xp, ami már tartalmaz minden programot-frissítést stb, csupán az adott alaplaphoz tartozó drivereket kellett feltenni.

A művelet (boot a dvd-ről, kicsomagolás, első start) összesen 14 percig tartott, kb 10 perc a driverek felrakása, és kész a rendszer. Persze a testreszabás nem maradhat el, de ez új telepítésnél is kötelező.

A célját elérte, hogy egy alap-kiinduló xp legyen a gépen, utána lehet szájíz szerint továbbállítani. Persze lehet utána a termékkulcsot is módosítani (OEM kulccsal települt alapból), felhasználót stb stb

Elég kockás post lett, de aki ismeri ezeket az eszközöket, érti :)


csüt. márc. 27, 2008 10:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 32 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség