Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 5:54



Hozzászólás a témához  [ 50 hozzászólás ] 
Magyar nyelvű faxprogram? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
horex írta:
Internetes fax oldalak is vannak
by horex


Így van, de megfelelő szolgáltatáshoz elég borsos havidíjakat (~2000ft) is elkérnek. Ez annak jó, aki nagyon faxol és nagyon mobil. Különben egyszerűbb - szerintem - egy vezetékes vonal mellé egy faxkészülék. Aki tud olcsóbb netes faxszolgáltatást (lehetőleg helyi behívószámmal) az ne tartsa magában, én is kiváncsi vagyok rá.


vas. okt. 25, 2009 21:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Internetes fax oldalak is vannak
by horex


vas. okt. 25, 2009 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
én kérek elnézést...


pén. okt. 23, 2009 19:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: fax
.gúnár. írta:
... faxmodem van a gépedben, ugye?

:D


pén. okt. 23, 2009 12:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: fax
fody54 írta:
Én is kábelről internetezek, van kábeles telefonom is, valaki tudna segíteni, hogy találjak egy programot, amivel tudnék fax-ot küldeni? Nagyon szépen megköszönném, mert eddig nem boldogultam az XP beépített fax-ával sem, mivel kábeles a telefonom! Szóval ez a nagy gondom és most nagyon fontos lenne a munkám miatt! Még egyszer kösz, ha valaki megoldást ajánl a gondomra!!
fody54@freemail.hu :cry:


Egy bugyuta kérdés: faxmodem van a gépedben, ugye?


pén. okt. 23, 2009 12:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: fax
fody54 írta:
Én is kábelről internetezek, van kábeles telefonom is, valaki tudna segíteni, hogy találjak egy programot, amivel tudnék fax-ot küldeni? Nagyon szépen megköszönném, mert eddig nem boldogultam az XP beépített fax-ával sem, mivel kábeles a telefonom! Szóval ez a nagy gondom és most nagyon fontos lenne a munkám miatt! Még egyszer kösz, ha valaki megoldást ajánl a gondomra!!
fody54@freemail.hu :cry:

A fax program nem tudja, hogy kábeles átvitelü a telefonod. Ha a telefon működik, a fax is fog működni. Azaz minden faxprogramnak működnie kell.

És a címedet soha ne add meg így, mert a keresőrobotok megtalálják, és elárasztanak spammal. A @ kelett pl: kukac. Olvasni mindenki tud.


csüt. okt. 22, 2009 18:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 22, 2009 15:42
Hozzászólások: 1
Hozzászólás fax
Én is kábelről internetezek, van kábeles telefonom is, valaki tudna segíteni, hogy találjak egy programot, amivel tudnék fax-ot küldeni? Nagyon szépen megköszönném, mert eddig nem boldogultam az XP beépített fax-ával sem, mivel kábeles a telefonom! Szóval ez a nagy gondom és most nagyon fontos lenne a munkám miatt! Még egyszer kösz, ha valaki megoldást ajánl a gondomra!!
fody54@freemail.hu :cry:


csüt. okt. 22, 2009 16:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Szoles írta:
Faxküldés. Csak úgy próbáltam faxot küldeni, hogy a másik oldali szerkentyű faxra volt kapcsolva. Így rendben átküldte.
De! Mi van akkor, ha "kettős üzemmódra" van állítva a túloldal? Tehát az ő készüléke x db csengetés után átváltana ugyan faxra, de ő előbb felveszi a kagylót?
Akkor besípol neki, és a kezelő erre átteszi fax fogadásra. Bitware, Setup, Transmit, Wait Maximum... ezt 90 mp-re állítottam, hogy legyen idő csengetni, átkapcsolni, összefütyülni. Ha rövid, akkor lehet 120 mp is.
Idézet:
(Kipróbáltam egy másik kis faxprogit is közben, de az az ostoba ilyenkor egyszerűen bontja a vonalat.)
Igazából nem a Bitware, hanem a modem adja a faxhangot. A Bitware egy AT&F peranccsal alapba teszi modmet, ilyenkor a modemnek nem kellene, hogy voice érzékeléskor eldobja a vonalat. Ha mégis, akkor a modem leírásában meg kell keresni (nehéz ügy) valami voice érzékelés hatstalanítása parancsot és azt be kell tenni az inicializáló stringbe.
Idézet:
Faxfogadás. A menüben turkálva találtam egy olyat, hogy hány csengetés után "vegye fel" a bitware. Ezt beállítottam 6-ra, de ha mondjuk próbaképpen mobilról hívogatom magam, semmi sem történik, csak csörög a végtelenségig.
A nyomógomb soron meg kell nyomni a Receive gombot, akkor dobja ki a Receive Manager ablakot. Inic után az Operation=Waiting for call... Bejövő híváskor Response=Ring. Már az első csörgetéskor is kiírja, és a beállított után befütyül. A beállításoknál, a csengetés számláló beállítása fölött van egy legördülő, azt célszerű Fax only módba kapcsolni.
Idézet:
Még a faxfogadáshoz: mellik az azonnali manuális faxfogadás gombja?
Receive Manager, Job, Manual Receive


kedd okt. 14, 2008 13:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 16:15
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
nbela! Köszönöm még egyszer, rendben felment. Faxküldés ok, kipróbáltam, de néhány gondom azért még van. (Minden funkciót sajnos nem tudtam végigpróbálgatni.) Hátha tudod a választ:

1. Faxküldés. Csak úgy próbáltam faxot küldeni, hogy a másik oldali szerkentyű faxra volt kapcsolva. Így rendben átküldte.
De! Mi van akkor, ha "kettős üzemmódra" van állítva a túloldal? Tehát az ő készüléke x db csengetés után átváltana ugyan faxra, de ő előbb felveszi a kagylót? Ilyenkor a bitware ad neki faxhangot, vagy szétkapcsol, vagy mit csinál? A tuti persze az lenne, ha beleprüttyögné a fülébe a faxhangot, és akkor a hívott egyből tudja, hogy nyomnia kell egy faxgombot. (Kipróbáltam egy másik kis faxprogit is közben, de az az ostoba ilyenkor egyszerűen bontja a vonalat.)

2. Faxfogadás. A menüben turkálva találtam egy olyat, hogy hány csengetés után "vegye fel" a bitware. Ezt beállítottam 6-ra, de ha mondjuk próbaképpen mobilról hívogatom magam, semmi sem történik, csak csörög a végtelenségig. Mit csesztem el? (Kipróbálgattam a másik ősöreg faxprogrammal is -"FaxTool" a neve-, de azzal sem történik semmi, csak csörög.)
Gondolom, amikor ez rendesen működik, akkor a beállított csörgésszám után belép, és elkezdi adni a faxhangot. Vagy mégsem?

Még a faxfogadáshoz: mellik az azonnali manuális faxfogadás gombja?


Bocs, hogy bénázom, és kösz!


kedd okt. 14, 2008 11:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 16:15
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Köszönök minden segítséget, sajnos csak iccaka lesz időm kisérletezni.


szomb. okt. 11, 2008 15:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Jaja, nem én töltöttem fel, nem tudom, mi van benne, szóval óvatosan. :wink:


pén. okt. 10, 2008 20:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Szépen megnőtt: 4MB-ból 124 lett. :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L pén. okt. 10, 2008 20:36-kor.



pén. okt. 10, 2008 20:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
http://rapidshare.com/files/152627698/bitware.rar

Ez a 6-os, ha minden igaz.


pén. okt. 10, 2008 20:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
disk1 / setup.exe
Telepítés közben megtalálja a többi könyvtárat. Remélem...
Ha nem, akkor az összes fájlt össze kell másolni egy könyvtárba.
Tizen valahány éve telepíttem. Talán az xp-re is csak átmásoltam. 16 bites progi. Win3.1-hez készült.


pén. okt. 10, 2008 12:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 16:15
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
nbela! Köszönöm szépen, de mit kell ezzel csinálnom? Bocs, de így még nem tettem fel programot. Gondolom, valahová be kell ezeket a cuccokat másolnom, de vajon hová?


pén. okt. 10, 2008 11:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Szoles írta:
a Cheyenne BitWare-t egyszerűen nem találom sehol
bitware.3.30.14-1999


csüt. okt. 09, 2008 22:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 16:15
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Nagyon köszönöm előre is!


csüt. okt. 09, 2008 14:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Én tizen valahány éve a Bitware progit használom a munkahelyen. Késő este majd logmein be tudok lépni (most nincs időm) és fölteszem a data.hu-ra.


csüt. okt. 09, 2008 13:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 16:15
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
No, vettem egy modemet a faxoláshoz, életre is keltettem, viszont a Cheyenne BitWare-t egyszerűen nem találom sehol. Mindenhol csak döglött linkeket találok. Kb egy órát gugliztam... :cry:

Nem tudjátok, hol találok egy működő letöltőhelyet? Kösz előre is!


csüt. okt. 09, 2008 13:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
T68m írta:
hehe, ez nem igaz. A multifunkciós attól multifunkciós, hogy minden funkiója külön-külön és együtt is működik.

Akkor bruhaha. :wink: :P :lol:
Nem akarok itt szemantikai vitát nyitni veled, de Magyarországon multifunkciós kütyünek nevezik azt (is), amelyik csak nyomtat, másol, szkennel, és egyáltalán nem tartalmaz faxot, modemet. Így azután persze hogy nem tudhat faxolni számítógép nélkül.
Ezekről itt valami olyat írnak, hogy multimicsoda. http://depo.hu/?pn=products&c_main=68&c ... 2&c_id=675

nbela említetete is, hogy az All-In-One kifejezés talán alkalmasabb erre ángilusul.
Valóban, a HP fax nélküli példányain az szerepel, hogy All-In-One. A faxosról nem tudnék így hirtelen nyilatkozni.

De hogy ez se legyen teljesen így, itt egy idézet by gugli from első english találat.
"... multifunction printers (printers that can also copy, scan and sometimes fax) ..."
Szóval sometimes only. :wink: Úgyhogy nemcsak Magyarországon. :P


csüt. szept. 25, 2008 8:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 16:15
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
nbela! Hát ez elég egyértelmű. Modemet kell vennem. És köszönöm, hogy utánanéztél. (és elnézést, hogy ezt nem én tettem meg :oops: )


szer. szept. 24, 2008 23:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
hehe, ez nem igaz. A multifunkciós attól multifunkciós, hogy minden funkiója külön-külön és együtt is működik. Van faxos (scaner, nyomtató, fax, másoló) és nem faxos (scaner, nyomtató, másoló) multifunkciós. Természetesen a nem faxossal nem lehet faxolni.
Számítógéppel lehet faxolni, ha van benne modem, tehát a fenti, nem faxos multifunkcióst használhatod scanerként, hogy majd a számítógéppel faxoljál.

:roll: Akkor,most olvasd el figyelmesen,mit is írtál és gondolkodj el mélyen az értelmén :twisted:


szer. szept. 24, 2008 19:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TargeT írta:
T68m írta:
A multifunkciós önállóan, számítógép nélkül is tud faolni.

Ez azért így nem igaz. Nem minden rovar bogár, de minden bogár... :wink:
Szóval multifunkciósa válogatja. nbela hozta is a bizonyítékot.


hehe, ez nem igaz. A multifunkciós attól multifunkciós, hogy minden funkiója külön-külön és együtt is működik. Van faxos (scaner, nyomtató, fax, másoló) és nem faxos (scaner, nyomtató, másoló) multifunkciós. Természetesen a nem faxossal nem lehet faxolni.
Számítógéppel lehet faxolni, ha van benne modem, tehát a fenti, nem faxos multifunkcióst használhatod scanerként, hogy majd a számítógéppel faxoljál.


szer. szept. 24, 2008 18:42
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
T68m írta:
A multifunkciós önállóan, számítógép nélkül is tud faolni.

Ez azért így nem igaz. Nem minden rovar bogár, de minden bogár... :wink:
Szóval multifunkciósa válogatja. nbela hozta is a bizonyítékot.


szer. szept. 24, 2008 16:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Szoles írta:
nekem is egy "multifuncijós" gépem van ( Lexmark X5100 ). De az is csak modemen keresztül tud faxolni, vagy nem?
A tied nem "multi", hanem "All-In-One"
www.lexmark.com/publications/pdfs/x5150/eng/ug.pdf írta:
You can use the Lexmark X5100 Series to do a variety of things. A couple
of important things to note:
• You do not need to attach your All-In-One to a computer to make
copies.
• You do need to attach your All-In-One to a computer to send faxes.
Note: The computer must have an internal modem or be
connected to an external one and the modem must be
connected to a phone line.
• If your All-In-One is attached to a computer, you can use the
operator panel or the All-In-One software to create your projects.
Úgy tünik modem kell hozzá.


szer. szept. 24, 2008 16:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Szoles írta:
McLaca! Köszönöm a segítségedet, sajnos csak most van újra idõm ráállni az ügyre. Keresgéltem, hogy van-e a gépem alaplapján modem, de nem jöttem rá. (sajnos elég hülye vagyok a hardveres dolgokhoz) Kínlódom tovább.

Zsoca-M5! Ez viszont nagyon érdekes, amit írsz,mert nekem is egy "multifuncijós" gépem van ( Lexmark X5100 ). De az is csak modemen keresztül tud faxolni, vagy nem?


nem. A multifunkciós önállóan, számítógép nélkül is tud faolni.


szer. szept. 24, 2008 15:09
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 16:15
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
McLaca! Köszönöm a segítségedet, sajnos csak most van újra időm ráállni az ügyre. Keresgéltem, hogy van-e a gépem alaplapján modem, de nem jöttem rá. (sajnos elég hülye vagyok a hardveres dolgokhoz) Kínlódom tovább.

Zsoca-M5! Ez viszont nagyon érdekes, amit írsz,mert nekem is egy "multifuncijós" gépem van ( Lexmark X5100 ). De az is csak modemen keresztül tud faxolni, vagy nem?


szer. szept. 24, 2008 14:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Én is a faxmodemben gondolkodtam, mert faxot nem akartam venni. Aztán egy köztes megoldásra jutottam: vettem egy multifunkciós készüléket (printer, scanner, fax, és az első kettő ötvözéséből "fénymásoló"). Annyira nem vészes az ár (sztem).


szer. szept. 24, 2008 9:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A digitális aláírásnál olcsóbb.
Telefonvonalon a legegyszerűbb és igen, kell hozzá modem, de ez már minden mai alaplapra integrálva van, legalábbis rengetegen rajta van, notikban szintén alap.
Az XP faxa tudomásom és emlékeim szerint tud kézi vételt. De ha nem, akkor a Cheyenne BitWare biztosan, mert régen azt használtam ilyen szitura. Bár nem magyar nyelvű, de pofonegyszerű szoftver, minimális (akár szótárazós) angoltudással használható.

Üdv!


vas. szept. 21, 2008 23:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 16:15
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Hú, akkor lehet, hogy hülyén fogalmaztam meg valamit.

Telefonvonalam van, azon megy az ADSL. És hagyományos, telefonvonalon csüngő faxra kellene küldenem, illetve olyanról fogadnom.

Ha jól tudom, akkor ős-betárcsázós modemmel lehet ilyet csinálni. De most emiatt kell vennem egy ilyet?

(Az egész faxolás szerintem manapság már egy röhej, de sajnos az egyik külföldi partnerem leragadt a faxnál.)


vas. szept. 21, 2008 20:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Az ADSL a Net kapcsolat egy lehetősége. Ott is lehet Faxolni, ha valamivel csatlakozol (felhívod) pénzért a vonalas telefonszámot, és rányomod a Faxot.

A Faxot két vonalas telefon közé találták ki annakidején. Bár a Neten is lehet Faxolni, de ahhoz a fogadó félnek is kell hasonló kapcsolat. Ezt tudja a Winfax is, bár én soha nem próbáltam ki.


vas. szept. 21, 2008 20:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Van egy olyan, hogy ADSL-en nem lehet faxolni, csak telefonvonalon. Hogy van-e rá megoldás, vagy egyáltalán lehet-e, nem tudom.
Ahol ADSL van, persze van telefonvonal is, hacsak nem meztelen. :wink:


vas. szept. 21, 2008 20:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Vannak ilyesmik, de ingyenesről nem tudok (ettől még lehet). Amit írtam az továbbra is fennáll.
Nekem a gond mindegyik másikkal az volt, hogy nem volt Manual Recive. Tehát azt tudták, hogy xx csöngés után vegyék az adást, de olyan egy sem volt, ahol kézzel indítottad a vételt.
Magyarul: beszéltél valakivel (felhívott, vagy te hívtad), és monda: adj egy Fax hangot, küldöm az anyagot. Na, egyik ezt egyik sem tudta, csak a WinFax.
De hát ez két éve volt. Azóta bármi lehet. Akár egy új program is.

Ha van, engem is érdekel. :D


vas. szept. 21, 2008 19:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 16:15
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Már elég régi az utolsó hsz, ezért bátorkodom felhozni a témát.

Valami nagyon egyszerű fax küldési és fogadási lehetőségre van szükségem, ami ADSL hálózaton XP SP2 alatt működik. Ritkán kell faxolnom, de azok fontosak.

Ingyenes, és lehetőleg magyar nyelvű programot keresek.
(Az XP telepítő lemezem nincs meg sajnos, tehát a saját vindóz faxprogram sincs meg.)

Előre is köszönöm!


vas. szept. 21, 2008 18:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Mint már írtam, ha valakinek komoly faxprogram kell, ami gyakorlatilag mindent tud: WinFax (Symantec). Bár magyarul nincs (legalább is én nem tudok róla).


kedd okt. 03, 2006 15:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Én talán egyszer használtam magánügyben az XP beépített faxát. Ezért kellett telepítsem egy partícióra.
Nem nagy emlékeim vannak róla, de természetesen magyar nyelvű.
Volt valamikor a Supervoice program mellékelve 33600-as modemekhez. Abban is volt fax, de nem tudom, mennyiben tért el az XP-stől tudásban. Ez viszont nem magyar nyelvű.


kedd okt. 03, 2006 7:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 800
Tartózkodási hely: B-A-Z
Hozzászólás 
Pl. én mobillal próbáltam faxolni bt kapcsolat mellett... zsír :)


hétf. okt. 02, 2006 20:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
McLaca írta:
...Egyébként az XP-ből hogy lehet előcsalni?...


Help / Fax ezt mutatja:

A Fax használata a Fax program teljes körű faxszolgáltatást biztosít a számítógépen. Megadhatja a faxbeállításokat, faxokat küldhet és fogadhat, nyomon követheti és figyelheti a faxműveleteket, és hozzáférhet az archivált faxokhoz. A Fax programmal választhat, hogy a faxokat a számítógéphez csatlakozó helyi faxeszközzel vagy a hálózati faxerőforrásokhoz csatlakozó távoli faxeszközzel küldi és fogadja.

A Fax alapértelmezés szerint nem települ a Windows telepítése során.

A Fax összetevő telepítése
Indítsa el a Vezérlőpultról a Programok telepítése és törlése segédprogramot.
Kattintson a Windows-összetevők hozzáadása/eltávolítása gombra.
A Windows-összetevők varázslóban jelölje be a Faxszolgáltatások jelölőnégyzetet, majd kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat.
Megjegyzés

Ha a telepítés után meg szeretné nyitni a Fax segédprogramot, kattintson a Start gombra, mutasson a Programok, a Kellékek, majd a Kommunikáció pontra, végül kattintson a Faxkonzol parancsra.
A Fax használatára vonatkozó további tudnivalók a Faxkonzol Súgó menüjében találhatók.

:shock:


hétf. okt. 02, 2006 19:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az általam előbb említett Cheyenne Bitware ezt is tudja. :)
Létrehoz egy virtuális nyomtatót, és arra "nyomtatva" faxra küldi a dokumentumokat, tehát bármit...
Egyébként az XP-ből hogy lehet előcsalni?

Üdv!


hétf. okt. 02, 2006 19:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 800
Tartózkodási hely: B-A-Z
Hozzászólás 
A windows xp pro tartalmaz beépített faxprogramot, mely faxnyomtatóként települ így elméletileg MINDENFÉLE dolgot tudsz küldeni, amiben van nyomtatási lehetőség (legyen az word, vagy akár adobe reader), és természetesen beállítható fogadásra is automatikusan x csörgés után is akár...


hétf. okt. 02, 2006 15:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A Cheyenne BitWare is tud kézi vételt, igaz, angol, és jó ócska, de a mai napig azt használom, nekem elég (arra a havi pár faxra....).

Üdv!


vas. szept. 24, 2006 20:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Tudja a program a Manual Receive Now (kézi vétel indítás) opciót? Mert amiket eddig láttam, egyik sem tudta, kivéve a Symantec WinFax-ot.

Erre pedig soxor szükség lehet.


szomb. szept. 23, 2006 18:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 24, 2004 22:58
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Valaki elküldené ezt a jo kis magyarnyelvű progit nekem????A cím granty@freemail.hu


köszi


pén. szept. 22, 2006 19:21
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Nem-igen:)
Talan, interneten allitolag mennek. de nem probaltam oket
ftp://gd.tuwien.ac.at/pc/simtelnet/win9 ... pr082m.zip
vagy ez
ftp://ftp.simtel.net/pub/simtelnet/win9 ... terfax.exe

by horex


---
Outgoing mail is certified Virus Free.
Checked by AVG anti-virus system (http://www.grisoft.com).
Version: 6.0.541 / Virus Database: 335 - Release Date: 2003. 11. 14.


____________________________________________________________________
Miert fizetsz az internetert? Korlatlan, ingyenes internet hozzaferes a FreeStarttol.
Probald ki most! http://www.freestart.hu


vas. nov. 16, 2003 21:31
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok!

Létezik olyan fax progi,amivel DSL csatlakozással,lehet faxolni?

üdv.


szomb. nov. 15, 2003 19:33
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
LaserFax!!!

Nálam nagyon bejött.
Bármin elmegy ami windows, és a hálóról bárki printerként látja a faxot.

Üdv
RainMaker


szomb. jún. 24, 2000 20:43
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Dzsoni

Honnan töltötted le?


szomb. jún. 24, 2000 4:05
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Hosszas keresgélés után (már majdnem feladtam) rátaláltam a Trio Com. Suite 5.1-re. Ez a verzió van meg neked is?

Dzsoni


csüt. jún. 22, 2000 7:41
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
van egy a Trio,
nagyon jó kis progi kb 5 mega lehet.

ha kell elküldöm emailben


Alf


kedd jún. 20, 2000 18:10
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Nem tudna valaki tippet adni, hogy hol keressek egy magyar nyelvű faxprogramot? Ha már egy programnév van az is valami...

Dzsoni


hétf. jún. 19, 2000 9:38
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 50 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség