Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:52



Hozzászólás a témához  [ 145 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Windows 11 tapasztalatok 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
TargeT írta:
... csak a tavaly őszi Win10-es frissítés előtti állapot. Laci_L barátom kezdhet kuncogni ...

Hát igen. A saját káron is lehet tanulni, csak macerásabb. És ott lógott az újratelepítés szelleme is. :shock:

Én általában minden hónapban mentek partíciót, és persze folyamatosan írok egy listát, ahol MINDEN olyat felírok, mai változást jelent (Win Update, egyéb program Update, új telepítés, Uninstall, kisebb műveletek), azaz mindent. Így a visszaállás egy régebbi mentés visszarakása után hiánytalan. Amit még megcsinálok a visszaállítás előtt: elmentem a User > Dokumentumok, Firefox, Thunderbird mappákat, A VirtualBox mappát, NOD export, és ami még váltózhatott azóta. Így mindig visszaállt minden. Ez évek óta bevált. Az egész mentés 5 perc, a visszaállítás is ennyi, plusz az azóta történtek visszarakása, telepítése.

Sajnos kénytelen vagyok ilyen precízen tenni-venni, mert látom ismerősöknél mekkorákat szívnak egy berosált géppel. Mindet telepíthetnek újra, kotorhatják elő a licenceket, de van egyedi is, amit csak pénzért adnak újra, ha adnak vagy léteznek még.
Én hiába mondtam nekik, hogy mentsenek, tojtak rá. Ilyen az élet. :)


vas. máj. 15, 2022 16:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Lett egy sztorim az oprendszerrel. Gondoltam, hogy kipróbálom az Android programok futtatását a Win11-en.
Előtte partíciómentést akartam csinálni, mert amúgy se volt még erről, csak a tavaly őszi Win10-es frissítés előtti állapot. Laci_L barátom kezdhet kuncogni. :wink:
A partíciómentést viszont néhány program és a Windows frissítése után akartam megcsinálni, legyen a mostani legfrissebb állapot.
Volt egy kritikus és egy sima biztonsági frissítés a WU-n, plusz egy kumulatív a .NET-nek. Oké, menjen. Újraindítás után piros X-szel írja figyelmeztetésül, hogy az egyik program, az Intel Driver Support Assistant nem tudott elindulni. Jó, akkor frissítem a programot, hátha.
Nem lehetett frissíteni, mert .NET-et akart telepíteni hozzá előtte, de az is egy pillanatra indult el, majd nem történt semmi.
Jó, akkor eltávolítom a DSA-t. Az se ment, mert ugyanaz a .NET telepítés indulna előtte, és eredmény dettó. Nem szokott .NET-re panaszkodni semmi, mert az van, ami kell.
Letöltöttem hozzá a legfrissebb speckó DSA eltávolítót, az se tudott csinálni vele semmit, bár némiképp másként reagált ha emelt rendszergazda joggal indítottam, vagy csak simán.
Egyedül a Geek Uninstall távolította el az újabb DSA bejegyzést, mert a program nem frissült, hanem valószínű a telepítés megszakadása miatt létrehozott mellé még egyet, de ezt is csak kényszerített eltávolítással lehetett. Hogy mit pucolt, ő tudja, az egyik Intel DSA bejegyzés eltűnt a telepített programok listájából.
Egyébként a normál működéssel nem volt különösebb gond, ment a böngésző, fájlkezelő, Office, stb., de kiderült, hogy azért további programok sem működnek. Valószínű, amihez .NET kellett, mert az makkanhatott meg a Windows frissítésénél.
Szóval nem ment a PowerShell terminál, a Winaero sem, és még ki tudja mi egyéb, amit nem próbáltam. Mese nincs vissza kell állni egy korábbi állapotra, vagy valami hasonló. Friss és a Win11-ről ugye nem volt partíciómentésem, így elsőként próbáltam eltávolítani a legutolsó .NET frissítést, meg a többit is. Eredménye zéró.
Nem akarván Win10-re visszaállni, és újra kezdeni az egészet, és nem akartam a jelenlegi állapotot sem elveszteni, ezért maradt kézenfekvőnek, hogy megfrissítem a rendszert a telepítőkészletről, és annak helyre kell pofoznia.
Az sfc /scannow és valami dism helyreállító paranccsal sem lehetett próbálkozni, ugyanis nem volt parancssorom sem, de az sem biztos hogy jó vagy sokkal gyorsabb lett volna.
Az .iso telepítőből átmásoltam a telepítőfájlokat egy mappába és futtattam a setup.exe-t. Már csak ki kellett várni, hogy végigzongorázza a frissítés, a telepítés folyamatát.
Apropó, egy kitérő: Az MS nagyon betalált valamit ezekkel a WU-ról indítható 21H2 féle funkciófrissítésekkel, mert a WU-ról indítva alig tölt le valamit, baromi gyorsan települ, egy újraindítás, és kész a friss új rendszer. Gyorsabban megy a letöltése és telepítése is, mint a legtöbb biztonsági frissítésnek. Ez valahogy nagyon frankó lett, normál esetben már sosem frissítem a rendszert telepítős pendrive-ról, mint régen. Ami ugye hosszú percek, több újraindítás.
A frissítés után minden oké volt, de óvatosságból nem engedtem rá egyben a frissítéseket a WU-ról, mert ott nem lehet szelektálni. Előbb WUmgr-rel feltettem a kritikus és a "sima" biztonsági frissítést. Még mindig jó volt a rendszer. Nyeltem egyet, és dafke a kumulatív .NET-et meg felpakoltam a WU-ról. Most azzal se lett semmi gubanc.
Már csak az előző Windows telepítés lepucolása maradt a Lemezkarbantartóval, és maradt minden a legfrissebb állapotban. 8) :rulez:


vas. máj. 15, 2022 13:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Még jó, hogy amúgy sem akartam használni ezt a funkciót. :wink:


kedd ápr. 12, 2022 17:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Maaaargit! Nóóóóóóóórmális???
https://www.pcx.hu/a-windows-11-uj-smart-app-control-biztonsagi-funkcioja-csak-tiszta-telepites-eseten-valik-elerhetove


kedd ápr. 12, 2022 6:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Ez úgy alapjában nem verzió függő. Valami komoly biztonsági rést találtak a Windows nyomtatási rendszerében, ami a korábbi verziókat is érinti, főleg hogy rendszeresen becsúszik valami hiba a hibajavításba. A gyerekek gépén Win10 van onnan sem lehet nyomtatni. @#!!&%!


kedd jan. 25, 2022 19:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
Köszönjük Microsoft, a legújabb frissítés óta megint nem lehet nyomtatni... :shock:

Biztos, hogy annyira kell neked mostanában a Win11? Én türelemmel várok, úgy mint eddig az előzőeknél. Eddig bejött. :D


kedd jan. 25, 2022 16:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Köszönjük Microsoft, a legújabb frissítés óta megint nem lehet nyomtatni... :shock:


vas. jan. 23, 2022 20:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
... nem tud kommunikálni a nyomtatóval. Ami nem igaz, hiszen akkor nem is nyomtatna ki semmit.

Windows forever. !-F


hétf. dec. 06, 2021 17:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Tegnap tettem egy újabb kísérletet, most már működik a nyomtatás, úgy látszik sikerült javítani.
Persze most is csak félig, mert utólag feldob egy hibaüzenetet, hogy nem tud kommunikálni a nyomtatóval. Ami nem igaz, hiszen akkor nem is nyomtatna ki semmit.


hétf. dec. 06, 2021 9:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Elárulom mindkettőtöknek jár a pont: Lacinak parancsoros megoldás letöltésért, Bálának meg a sasszemért, hogy a Rufus-ban meglátta lehetőséget.
Addig kínlódtam az angol nyelvű preveiw-el, mert megjelenés előtt is kellett helyszínen a gép. .,mást meg erre a dögre nem hagyott a linux-okon telepíteni augusztusi hardver-okt 01 meztelen.
Most már, részben használható: az előző 20min,az új 8,2 h! (6,5h biztosan bír a helyszínen, jó nem CAD...de lemezeket (cd,dvd) kell adatmenteni :arrow: floppy-helyett :lol:

PS: "Fentebb irám..' ki a t. érdekli rendszerkövetelmény, ha nem is kell :arrow: összesküvés-elemélet + gyíkember + cshííp a vakicin-ááában!
Egyébként, a Föld lapos! :rulez:


pén. nov. 19, 2021 15:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
vackor írta:
... Ezek szerint nem tölt le semmit, csak meghekkeli a telepítő registryjét, beleírja a bypass változókat.
Na, ez érdekes. Megnéztem a Rufus mod-dal telepített Win11 Prof-ot (virtuális gépen), ilyen reg bejegyzés (LabConfig) nincs benne sehol.
Mert a telepítő pendrájvról indított telepítő rendszer registryjébe írja be, és nem az utána feltelepített rendszer registryjébe. Azaz csak a telepítés közben érvényes a bejegyzés.
Vannak ilyen win11 telepítési leírások is, hogy amikor odaérkezel a lemez kiválasztáshoz, meg kell nyomni a Shift-F10-et és belépni a parancssorba. Ott pedig regedittel hekkelni a registryt. Ez is csak a telepítőt hekkeli, a telepített rendszert nem.


csüt. nov. 11, 2021 22:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
... Ezek szerint nem tölt le semmit, csak meghekkeli a telepítő registryjét, beleírja a bypass változókat.

Na, ez érdekes. Megnéztem a Rufus mod-dal telepített Win11 Prof-ot (virtuális gépen), ilyen reg bejegyzés (LabConfig) nincs benne sehol.


csüt. nov. 11, 2021 17:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
AMD A8-6600K APU with Radeon(tm) HD Graphics 3.90 GHz,8,00 GB-Az utolsó elérhető BIOS 2015.12-
Simán telepedik kb.30GB hellyel (követelmény: tmp chip min,100GB tárhely) :roll:


csüt. nov. 11, 2021 5:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Kipróbáltam. Az ISO fájl kibontása és felmásolása után kiírta, hogy Removing Windows 11 install restrictions, kicsit ügyködött, aztán kész is volt.
Csinál napló fájlt, abban ezt találtam:
Kód:
Mounting 'F:\sources\boot.wim'
Mounted 'F:\sources\boot.wim [2]' on 'Temp\Ruf8EB2.tmp'
Mounted offline registry hive 'Temp\Ruf8EB2.tmp\Windows\System32\config\SYSTEM' to 'HKLM\RUFUS_OFFLINE_HIVE'
Created 'HKLM\SYSTEM\Setup\LabConfig\BypassTPMCheck' registry key
Created 'HKLM\SYSTEM\Setup\LabConfig\BypassSecureBootCheck' registry key
Unmounted offline registry hive 'HKLM\RUFUS_OFFLINE_HIVE'
Unmounting 'F:\sources\boot.wim'

Ezek szerint nem tölt le semmit, csak meghekkeli a telepítő registryjét, beleírja a bypass változókat.


szer. nov. 10, 2021 22:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
Ott a pont...

Inkább az egyszerű megoldás lenne ott. :D :wink:
Végül is mindegy, mert ritkán kell, ki lehet bírni. De azért érdekelne, hogy csinálja. :shock:


szer. nov. 10, 2021 20:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Ott a pont...

Ez azért kínos, mert én is azt használom jó ideje már... :oops:


kedd nov. 09, 2021 22:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
... Plusz a mostani gépekben nem is jellemző az optikai meghajtó.

Nem is erre gondoltam, azt már szinte senki sem használ. A Ventoy nagyon bevált, azóta nem használok Rufus-t. Elég egy pendrájv mindenre. Oda meg ISO kell. Ezért kérdeztem.


kedd nov. 09, 2021 7:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
A probléma pont itt van: a pendrájv fájlrendszere nem olyan kötött mint az iso9660. Ez utóbbiba körülményesebb belepiszkálni.
Plusz a mostani gépekben nem is jellemző az optikai meghajtó.


hétf. nov. 08, 2021 20:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
nbela írta:
Belebotlottam a Rufus egyik új szolgáltatásába: ...

Én is kipróbáltam. Tényleg működik korrekten. A rejtély az nekem, hogy csinálja. A boot.wim fájl 443 MB. Valahogy pedig kiszedi és átalakítja. Nem tölt le semmit sem, és a Rufus.ban sincs benne, mert az egész 1,3 MB. De mégis megcsinálja.

Azon gondolkoztam, hogy lehet rábírni a Rufus-t, hogy ne pendrávot csináljon, hanem mentse el ugyanazt ISO-ban. Mert így lenne egy kiherélt telepítő. Megcsináltam másképp, csak macerásabb: az elkészült pendrájvról kimásoltam a boot.wim-et, és az eredeti MS telepítő ISO-ban kicseréltem az UltraIso-val.


hétf. nov. 08, 2021 19:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Ez jó, szeretjük az ilyen egyszerű módszereket.

A napokban pont arról olvastam, hogy nem tudni miért írja elő és mire használja a TPM-et a Win11, de valószínűleg (még) semmire, ezért nem okoz gondot a hiánya. :hm:


hétf. nov. 08, 2021 10:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Belebotlottam a Rufus egyik új szolgáltatásába:
- Add Windows 11 "Extended" installation support (Disables TPM/Secure Boot)
A Windows 11 ISO pendrájvra íráskor 2 opció jelenik meg: ISO file standard kiírása, vagy pedig "no TPM / no Secure Boot".
Utóbbi esetben cseréli a boot.wim fájlt. (Az elején van pár bájt eltérés, és a végéhez hozzá van csapva 2,5Mega kód.)
Ez is egy x+1-dik módszer a Win11 telepítésére, de a többihez képest egyszerűbbnek tűnik.


hétf. nov. 08, 2021 0:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Beraktam az ikonokat középre. :lol:

Kép


csüt. okt. 14, 2021 15:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Kezd egy kicsit MacOS fílingje lenni. Nem csak a kinézete miatt, hanem hogy egyre kevesebb dolgot engednek személyre szabni. Mondjuk én így használtam a tálcát eddig is, meg hasonlóan működik MacOS és a legtöbb Linux változat alatt is, gondolom ezért döntöttek így.

A tálca mérete is lehet vita tárgya. Nekem 1080px felbontásnál kicsit kicsinek tűnik. Linux alatt az ikonokat állítottam 48px méretre, ehhez még hozzájön alul/felül 2 pixelnyi szegély, úgy egész jó. Itt meg 24px az ikonok mérete, és így 48px a tálca???


csüt. okt. 14, 2021 10:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Egy üres SSD-re rátettem Macrium-mal a legutolsó Win10 mentést. A futó Win10-en pedig elindítottam a hardver vizsgálattól megfosztott (Wiaero), a telepítő ISO-ból kibontott Win11 telepítőt (setup.exe).
Egy szó nélkül elindult, és kb 3/4 óra molyolás, és 3 újraindítás után kész volt. Ott virított a Win11 Prof. Az első benyomásom, hogy mindent úgy hagyott, ahogy a Win10-ben volt (programok, beállítások). Még az Open Shell is változatlanul működik. Csak a Windows.old mappát kellett eltávolítani (20 GB).

Ami továbbra is visszataszító, az a Tálca, és annak a használata. Van már egy átmeneti megoldás a Gihub-on (dxgi.dll), ami részben visszahozza a régi tálcát. De itt is még indokolatlanul magas, és csak ikon van minden programról.

Szóval, egyelőre nekem így nem kell. Van még négy éve a Win10-nek. Addig sok mindent kitaláltnak még. Eddig is bevált, hogy csak jóval később álltam át az újabb Win verzióra. :D


szer. okt. 13, 2021 15:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Szerintem nem bonyolultabb mint a szokásos őszi/tavaszi frissítés. Gyakorlatilag ugyanazt csinálta: letöltés, telepítés, újraindítás.

Amivel többet kellett tökölni, az a nem támogatott gép. Azon is meg lehetett volna oldani a frissítést (install fájl átmásolása Win10 forrásból), de ott inkább tiszta lappal akartam kezdeni.


kedd okt. 12, 2021 13:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Csak a Home verzióhoz kell MS fiók, a Pro-hoz nem. Nyilván az Enterprise-hoz sem.

Valahogy sejtettem, hogy ez nem egy annyira egyszerű patch, mint a tavaszira rátenni a Win10 őszit a WU-ról. Sokat nem "buktam" így, hogy első nap még csak az .iso-ról tudtam frissíteni. (Amúgy hasonló, mint a Brix-ed, csak Asus MiniPC.)
Lehet, hogy az Assistanttal is ment volna már első nap, de azt nem szoktam. Úgyis le kell tölteni a telepítőkészletet a későbbiekre.
Vagy WU patch, vagy telepítőkészlet pendrive-ról. Most USB se kellett, csak az .iso.


hétf. okt. 11, 2021 12:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Ezt még a Win10 topikban kezdtük, de inkább ide írom.

Győzött a kíváncsiság. Hagytam a laptopot hogy frissítsen. Kb. ugyanazt csinálta amit Laci_L is írt. Először letöltötte frissítésként (nem tudom mennyit, de meglepően gyorsan végzett), aztán nekiállt telepítgetni meg másolatot készíteni a rendszerről (~20 perc), közben lehetett használni a gépet. Utána kért egy újraindítást, és 2 perc konfigurálgatás után a Win11 jött be.

Megcsodáltam, aztán nekiáltam kigyomlálni a Start menüt, mert telerakta mindenféle kéretlen vacakkal meg közösségi médiás linkekkel.
Amit nem értek: A Spotify-t lecserélte az áruházi változatra. De mást nem.

Van egy Gigabyte Brix mini pc-m, azon a Windows11 Installation Assistant letöltésével én indítottam el. Gyakorlatilag ugyanaz, de le kellett tölteni a PC Healt Checket is, anélkül bele sem kezdett.

Végül, lesz ami lesz alapon felraktam a desktop gépre is. Persze nem így, mert nem támogatott a gép ("öreg" proci, nincs TPM). Megfeleztem a Win10 partícióját, mellé telepítettem a 11-et ISO fájlból (köszi Ventoy). Felraktam rá a szükséges programokat, átmásoltam a dokumentumokat, a Win10-ről meg csináltam egy partíció mentést, aztán töröltem. Most a Win11 simán működik.

Nem igaz, hogy kötelező lett hozzá az MS fiók. Simán engedett létrehozni helyi felhasználót.
A nyomtatót nem tudtam telepíteni, mert a hivatalos telepítőre kiírta, hogy a rendszergazda letiltotta. Én? Mindenesetre Windows Update-ről behúzta a telepíthető nyomtatókat (vagy 5 perc alatt), kiválasztottam a megfelelőt, és most működik az is.


vas. okt. 10, 2021 23:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Persze. De ez csak egy példa, hogy lesznek még meglepetések és érdekességek a Win11-gyel. Tényleg nagyon belenyúlnak az alapokba is.


vas. okt. 03, 2021 16:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Clickbait cím. :twisted: Az oké, hogy leírják, mi várható.
A lényeg meg az, ha kell, a lassító biztonsági fícsör kikapcsolható. Ami változik, hogy melyik lesz alapértelmezett tiszta telepítésnél. Ha jól értelmezem.


vas. okt. 03, 2021 15:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Egy kis rossz hír a gémereknek: https://www.origo.hu/techbazis/20211002 ... z-fps.html


vas. okt. 03, 2021 15:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Nyilván senkinek nem ajánltotam a beta variációt...csak a saját bánázásomat ítram le mindenkinek-mert a lapot-'totott a 'k'urvacsipest" ..-egyszerűen több év után sem tudtam másképp megurani ]:-<

Annyira beta az egégsz hogy a tökélesen müködö Amd-drivert simán fölülíra az Ms-ami szAaRvasabb!-
2 nap után,mert az biztonságosabb! :roll: -szavrasabb lett mint bekapcsolás előtt (figyelni kell:szenderedett állapotban is letölt :roll: -már,ha van honnan.. indításkor: telepted :hm: -nem hagy belépni ha nem választasz..ezt, is nehéz volt iktani)
...,na de mit is várna egy profitorientált-erőssen szaarvatört óriásnak.aki nagyot alkotott,s engem megmenett-részben hordággyal :lol:
(Reklám over 12 years..-Aprófoss :Sziasztok Urak,Hölgyem:Wista kiadói telepítő lemez érdekel valakit!?-olcsó,van cetificate is hozzá..igaz a nevemre,de majd átsatírozod !-F -....)
Discussio mabe I thig so:'Azablakok" az insider proramjával bőven kezdi lekörzni a un. szabadszoft.fejesztéseket,mert belátták,hogy a soft végén nem csak hülye felhaszálók vannak...
A nagyon nagy gond,amit jómagam is tapasztaltam-a wistás tapasztalataim alapán:túlhatottuk a biztonsagos rendszert(rendszergazdai jogostság már az otthon fiókokra is,ki mikor milye szinten és mikor meddig)-ez el kell ismernem az én hibám is mint volt szerveparkgazda
:hm:
okSs..:,majd keddtől folyamatosak meglátjuk..Amerikából ígértérték..,ott ez nem előváasztás,de előfrisi..(aztán több lesz a picsándzószarvass-nyilván doubble aa ..ss- mint az új OP ujjongója)!
Nekem ezezzel,a zsír vassal csak nyomrom lett volna,ha szerentcse nem segít a Tmc csíppel linuxohattam volna,.ha lett volna időm..alapvetően egy keybaassz. ha az előzőeket simán magáévátte. :? . így tulaj örül .
..meg :jaj: én is..
PS: Az a kv. forbidden-words-t jó lenne fórum-motorban már szabadjára engedni...

De,,ha félrelgépelem valamit..okt1 kezdődik A LÁTÁS hónaja az OFTÉRT-nél 2napja regisztrálam .....annyit sem küldtek sehova, hogy 'Önnek hangüzenete érkzett!"


pén. okt. 01, 2021 21:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
... de a telepítéskor szétqrta a bejelentkezést...

Én már addig nem teszek fel komoly frissítést, vagy akár ezt az izét, amíg nincs előtte Macrium partíció mentés. A jövő hónapban jön a 21H2 a Win10-re is. Na ott is lesz mentés előtte.

Egyébként már le is lehet tölteni ezt a telepítőt egy megfuserált MediaCreationTool-al. Meg ha lesz okt. 5-től Win11 azt is innen:

https://winaero.com/mediacreationtool-b ... Winaero%29

Ps: valamiért nem megy a link beszúrás. :evil:


csüt. szept. 30, 2021 15:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Én megvárom amíg megjelenik, plusz még egy hónapot, addig nem variálok. Van egy olyan érzésem, hogy így is lesz néhány szívás vele.

Laptopra felraktam az új PC Health Check appot, hát nem kellett volna. A gép alkalmas Win 11-re, de a telepítéskor szétqrta a bejelentkezést. Átállította, hogy mindig az MS fiókkal akarjon belépni, kitörölte a belépési jelszót és a regisztrált ujjlenyomatokat is, 20 perc volt mire sikerült mindent helyrehozni.


szer. szept. 29, 2021 20:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Nos,Mélyen Tisztelt Et.Urak és Úrnők!
By:
Idézet:
TargeT írta:
... akkor meg beleütközöm a TPM 2.0 chip hiányába..

..ez,még mindig nem akkora probléma amivel szembesülnöm kellett: a hardwer TPM 2.0 chip toldva ok,de op nélküli Ryzen5, 8 GB 3200 ram(2-t lenyúl a video :( ) 512 GB ssd.

3 lehetősége van indításkor az embernek Bios-ból:normal Win boot,USB-boot ill vm. az SSD-re formálisan telepíttel(de az mint később kiderül nincs!)
..'s szembesül az 'aczélossan edzett lég- ill vashajltó"-ember: ez a vas nem úgy hajlik mint a többi.. :roll:
A Bios-ban szinte semmi nem lehet tiltani a csak a proci 'önbiztonságát",az indítást defaut-ra és visszaállítani ue. alapértékre,valamint a Boot sorrendet előre-hátra..törölni semmit :?

Usb win10 bedug,indít: nem megy..ua boot-menü
Másik,harmadik usb win telepítő bedug-nem megy uu. boot-menu (régebbiek,újabbak..20-30 gépre jó volt erre nem).Kipróbáltam az összeset régebbi gépen:megy és jó! :hm:
Jó,akkor nézzűk a vasat linux-os kulcssal...
Azzal vígan indul,mitöbb,lehet telepíteni is..gpart :arrow: ssd ránéz:és láss csudát,azon egy deka felirat nincs=tejesen szűz,még csak annyi sem hogy,aktiv v. rejtett stb. ellenben simán rátelepíthettem volna,ha..kellett volna,de nem :cry:

Kínomban gyártottam egy GPT-s usb win11-t rufussal..bedug indít :arrow: boot-menu....mondom sz**arvasSS :D .. akkor linux...elkeztdte a Rufus a linuxot ue.pen-re és nem fejezte be :shock: aztán az monta ok!

Ezek után Isten neki,fakereszt bedugott pennel bekapcsoltam a gépet és láss csodát telepűlt..kb 20 perc.-drót nélül!-nyilván utána kellett drót mert semmit nem ismert a 21.07.28-án Pozsonyban gyártott Kínából...és dróttal lett minden a légből is működő fenegyors remekmű..:windowsból Bios-frissitő driver-letöltő,önmagát telepítő és előzőteket törlő (Azokat kirakta egy dupladolláros mappába tömörítve az asztal közepére..hátha kell!) stb :D

Hasít mint az állat,de mivel,igencsak előkiadás-mármint az op- a magyar billentyűt hozzá kellett telepíteni-időnként uo. mint,egy beta-linux elfelejti a választást a bill-ben (kinézetben is inkább liuxos)-hiszen a nemzetközi vers.is valamikor október első hetében lesz hivatalos.
Maga a regisztráció a Laci_L-féle cmd-s megoldás a kmd.exe nem jó! lsd:álala közölt link lejjebb

Egyszóval,eddig a legeslegjobb windows,amit eddig hasznátlam: kotta vírusrtó,virtualís lemezképfelépítő-telepitő,az áruház mindent akar telepíteni akár 'gúglis dolgokat" is..,de nem merem visszaadni a gazdának amíg ilyen alkalmazások vannak benne :taskmanáger,controllpanel stb. félig-külfödiül

PS: Egy hete már kínlódtam,hogy megírjam a tapasztalataimat,de akkor még simán önkényesen váltott a billentyűzet és feladtam.. jönnek-mennek a frisik és javulófélben van,sőt!


szer. szept. 29, 2021 19:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Laci_L írta:
Szerintetek mit csinált az a EaseUS Win11Builder?

Érdekes. Meg az is, hogy a saját honlapjukon nem sok infó van. Egyik oldalon ezt írták róla: "EaseUS Win11Builder downloads the Windows 11 ISO files for you, taking into account your system’s architecture."
Lehetséges lenne, hogy olyan telepítőt csinál, amibe összefésüli a meglévő oprendszert a 11-el? Mondjuk ahhoz sem indokolt a teljes másolat.


hétf. szept. 06, 2021 8:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Kipróbáltam a EaseUS Win11Builder 1.3 -at. Bár ne tettem volna. Nehogy használjátok! :hm:

Elvileg létrehoz egy Win11 ISO-t, abból meg egy telepítő pendrájvot. Ki van hagyva pl. a TPM vizsgálat.
Elkezdte csinálni, kiírta, hogy 4:50 van hátra. Letöltött egy baromi nagy valamit gond nélkül (több GB). Ekkor kezdett gyanús lenni, hogy mit csinál. Egy szóval sem kérdezte, hova töltsön, hol legyen a munka mappa, csak tekert. Az idő meg elkezdett nőni: 8, 13, 18, 24 perc várható időtartam. Na, gondoltam, ennyi elég, kilépek. De nem lehetett. Maradt a feladatkezelő.
Kerestem hol van nyoma. A D: -ből lett indítva. Se itt, se a C: -n, se az E: -n nem volt semmi. Az F: -en leltem rá három mappára. A méretük 9, 13, 19 GB. Csak néztem, mi ez. Az egyikben ott volt a teljes C: másolata, nyilván befejezetlenül.
Nyomtam egy Shift-F8 -at, tűnjenek el a fenébe. Kiderült, hogy 180000 fájl van az egyik mappában, De nem törölhetők rendszergazdaként sem. Próbáltam az iObit Unlocker-el, ami eddig minden hasonlót tudott törölni, de evvel sem ment.

Egy megoldás maradt: menteni a mindent az F: -ről, és format E: :roll:
Ez végre letarolta, visszamásoltam mindent. Szerintetek mit csinált az a EaseUS Win11Builder?


szomb. szept. 04, 2021 14:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
TargeT írta:
... Nooooormális? ...

Persze hogy nem. Ezt már többször írtam az elmúlt évek alatt.
Van ott egy szűk kör, aki meghatározó ezekben a baromságokban, és nincs aki ellent mondjon. Bár nem kell messze menni, ilyen létezik itthon is. Ez van, szél ellen nem lehet...

Mellesleg nem csinált még olyat az MS amit meg ne tudtak volna kerülni. Itt is így lesz.
Az Update-hez annyira ragaszkodik most az MS, hogy nélküle nem is megy a gép egy idő után. Most meg eleresztik? Ne már. :shock:


kedd aug. 31, 2021 6:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Igen, végül is tegnap feltettem, de csak ennyi, semmi próba és beállítás egyelőre. Másra nem volt alkalmam.
Regisztráltam egy Insider fiókot és letöltöttem a legutolsó beta iso- t.
Az új felület - már a telepítés alatt is - első blikkre nekem bejön. Kivéve a mindig középre rendezett Start menü és tálca ikonokat. Sok értelmét ennek nem látom, de állítólag ez kikapcsolható vagy a korábbinak megfelelően balra állítható.

Egyébként kijött az új hivatalos (végleges?) Microsoft állásfoglalás a hardverfeltételekről.
Hivatalos: Enged a Windows 11 hardverkövetelményeiből a Microsoft - meg nem is
Hogy ennek így mi értelme lesz? :hm: :roll: Telepíthető lesz iso fájlból gond nélkül, de nem fog kapni egyetlen(?) frissítést sem utána a Windows Update-ről, ha mondjuk a gépen hiányzik a TPM 2.0 chip?!!
Nooooormális? Nesze neked biztonság. :P
Oké, más módon biztosan lehetne frissíteni, direktben letöltve a KB patcheket, ha tudod a számukat, vagy esetleg az alternatív WU manager programokkal.
Vagy nem ez lesz a végső szó, vagy a cikk nem biztos, hogy pontos.


hétf. aug. 30, 2021 7:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
TargeT írta:
... Egyelőre viszont még nem próbálkoztam vele...

Próbáld ki VirtalBox-on. Simán rámegy, nem vacakol a TPM-el, vagy a processzorral. Nem is érte miért, mert a processzor ugyanaz, mit az alapgépben. Ott meg nem jó neki.


hétf. aug. 30, 2021 6:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Igen, ez a hackelés része. Amit már korábban is írtunk, hogy cseréljük le a Win10 telepítőben Win11-esre az install.wim, vagy a linkeden az install.esd fájlt.
Ezt meg lehet egyszerűbben is csinálni, ha amúgy is telepítő pendrive-ot használsz. Szerintem elég a pendrive-on cserélni a mountolt 11-es telepítőről, de az is lehet, hogy tényleg célszerűbb csak a Pro telepítőt egymagában átvinni. Persze, ha .iso-t akarunk, akkor kell az UltraISO is.

Jelenleg kis túlzással a Win11-et egy okosvasalóra is rá lehet telepíteni, de ez nem lesz mindig így. Vagy nem biztos.
A Microsoft rebesgetett olyat, hogy a végleges változatban már komolyabb védelem lesz erre. Vagy ha mondjuk nem csak telepítés közben ellenőriz, hanem működés közben is rendszeresen.
Persze olyan se nagyon volt még, amit ne törtek volna fel. :P

Én egy gépre biztosan feltelepítem, a többire hivatalosan nem is tudnám.
Egyelőre viszont még nem próbálkoztam vele. Igaz nemrég az MS is letölthetővé tett egy Insider .iso-t. Ha időm és kedvem engedi, akár próbát is tehetnék vele VirtualBoxon.


vas. aug. 29, 2021 9:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
TargeT írta:
... akkor meg beleütközöm a TPM 2.0 chip hiányába...

A telepítő ISO-t csak egyszer kell módosítani, és máris megy a telepítő. Nekem is van ilyen valahonnan, simán felment.
Persze még régebben, amikor szórakoztam a Win11-el. Most abbahagytam, majd kialakul. Addig csak olvasom a híreket, esetleg ide belinkelem.
Nekem nem lesz egyhamar Win11-em. Mit nyernék vele? Jó nekem a Win10. Azt sem kapkodtam el. :)

How to install Windows 11 without TPM 2.0
https://winaero.com/how-to-install-wind ... t-tpm-2-0/


vas. aug. 29, 2021 7:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Hát nem tudom. Lehet, hogy az lesz a vége, hogy a második generációs Kaby Lake proci helyett már Skylake-tól kezdve lehetne telepíteni a Win11-et. Ez ugyan oké lenne, de az asztali gépemen gyakorlatilag ez sem segítene, mert akkor meg beleütközöm a TPM 2.0 chip hiányába.
Rendben, akkor veszek egy ilyet, ha úgy döntenék. De nem döntés kérdése, mert már nincs, felvásárolták az összeset.
Az meg kérdés, hogy a Gigabyte egyáltalán gyártana még a régi alaplapjaihoz ilyen kiegészítőt ismét.
Lehet, hogy el kell ezt engedni, és marad a Win10 a desktopon.
Az asztaliban van két vinyó, ami még MBR-es. Az oké, hogy az SSD, amin a rendszer van GPT, de a vizsgálóprogram az MBR-re is mínuszt tolt. Mondjuk még ez a legkisebb gond, ha a frissítés idejére elég lenne lehúzni a vinyókat. Vagy ha annyira muszáj, áttenni GPT-re.
Valószínű az lesz, hogy csak 1 gépen tudok majd frissíteni.


vas. aug. 29, 2021 6:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Na ugye. Változott a helyzet. Rájöttek az okosok, hogy nem megy a keménykedés:

Microsoft now lets you install Windows 11 on any Windows 10-compatible PC

https://winaero.com/microsoft-now-lets- ... Winaero%29


szomb. aug. 28, 2021 19:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
... Egyébként nagyon ráfér a Windowsra egy kis vérfrissítés...

Lehet, hogy itt a megoldás, a 21H2. A Win10 fórumba is belinkeltem, hátha elkerüli ezt a fórumot valaki. :)

https://winaero.com/windows-10-version- ... Winaero%29


szomb. aug. 21, 2021 14:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Az volt, csak kísérletezés. Teljesen külön meghajtóra volt telepítve, így az most üres.
A Microsoft precízitása: Miután semmilyen bűvészkedés árán sem volt hajlandó elindulni a Win11, megpróbáltam egy rendszer visszaállítást, kizárólag a saját meghajtóján. Pár perc alatt végzett is, de ugyanúgy nem ment. Indítom a Win10-et, akkor derül ki, hogy azon csinált visszaállítást. Amit senki nem kért.

Egyébként nagyon ráfér a Windowsra egy kis vérfrissítés. Kigyomlálni belőle a sok régi, elavult, duplikált dolgot, és vizuális szempontból is ráfér már a modernizálás.


szer. aug. 11, 2021 7:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
vackor írta:
... végleg összef*sta magát a Win11 ...

Gondolom, ez neked egy helyzetgyakorlat, kísérlet a Win11-el. Ha nincs partíciómentésed, rakhatod újra. Azt nem merem feltételezni, hogy átálltál, mert az nagy hiba lenne. :hm:

Én (mint már írtam) kiszálltam a Win11 kísérletekből. Nagyon távolinak tűnik, hogy még egyszer foglalkozzak vele. Erre mondják, hogy még bottal sem piszkálnám meg. :D

Visszatekintve nekem valahogy bejött, hogy jóval később álltam át az új Op rendszerekre, ami addigra kiforrta magát.


kedd aug. 10, 2021 17:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
2-3 alkalommal előfordult, hogy frissítés után fájlrendszer hibák keletkeztek a meghajtón, de javítás után minden ment tovább. Na, most végleg összef*sta magát a Win11. Szült egy olyan hibát, hogy képtelen volt elindulni. Javítás után 380 MB rendszerfájl került elő, de hiába raktam vissza őket a WinSxS alá, soha többé nem indult el. Az indítási hibajavító semmit nem tudott csinálni, és csökkentett módban sem indult el. Bye bye Windows 11.

Kép Kép


kedd aug. 10, 2021 12:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
TargeT írta:
... A Win10-et érdemesebb szerintem retail verzióra aktiválni, KMS szerver helyett...

Én eddig mindig a 2. pontot (HWID Activation) választottam (ez lenne a Retail Channel), tökéletesen működött.

Még egyszer belenéztem ebbe a .cmd-be. És tényleg futtat saját magán belül .exe fájlt, ami .bat-nak van kibontva. Még a Virustotal eredménye is benne van. Nagyon meg van csinálva. :)


szer. júl. 14, 2021 6:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
Hát ez elég komoly valóban. Utóbbi időben nem foglalkoztam az újabb aktiválási technikákkal. Éppen kérdezni is akartam, hogy mi lenne ez a parancssori eljárás.
Amikor a parancssoros módszert írtad, csak simán az slmgr /ipk kulcs dologra gondoltam. Ez is benne van a fájlban, meg KMS szerver és még ki tudja mi, meg a a szövegfájl végén szépen ott van egy .exe fájl is.
A Win10-et érdemesebb szerintem retail verzióra aktiválni, KMS szerver helyett. Office-nál a (lokális) KMS megy.
Eddig a 21H1-et tisztán nem is telepítettem, csak frissítettem. Fogalmam se volt, hogy ilyen változások lettek a Defendernél, azt írtad, vagy hittem, hogy a Win11 hozta be.


kedd júl. 13, 2021 16:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 11 tapasztalatok
TargeT írta:
... Eddig le lehetett tiltani a Defendert, hogy ne ugorjon rá kapásból az aktivátorra. Most a biztonság oltárán ez lehetetlen lett aktiválás előtt? ...

21H1-et telepítettem, és ott derült ki, hogy fújhatom az összes eddigi .exe megoldást. Lehet, hogy ezért találták ki a .cmd alapú megoldást (Microsoft Activation Scripts 1.4 > MAS_1.4_AIO.cmd)

Belenéztem ebbe a hatalmas fájlba (több mint 2 MB). Aki ezt megírta, az nagyon értett hozzá, és volt ideje is rá. És semmilyen fertőzöttsége sincs, a VirusTotal 0 találatot ad.


kedd júl. 13, 2021 15:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 145 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség