Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:05



Hozzászólás a témához  [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63
XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre! 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Dester írta:
Hocila: ez egy kicsit off lesz, de... Engem épp az automatikus lejátszás idegesít, de kegyetlenmód. Hadd ne a WinXP döntse már el félperces nyálazás után, hogy vajon én miért tehettem be azt a CD-t! Elég, ha én tudom. :)
Kikapcsolni ki tudom, bekapcsolni hirtelen nincs ötletem. Azaz mégis. Próbáld meg TweakUI-val (Windows PowerToys része).

Dester! Igazad van, a legtöbb esetben valóban idegesítő az automata lemezíndítás, de XP alatt szimpatikus megoldás(lenne, ha működne), hogy lemeztípusonként megadhatnám, mit kezdjen vele. Ha pl. beteszek egy DVD film lemezt, az esetek 95%-ában meg szeretném nézni a filmet, nem pedig a mappákat szeretném "boncolgatni". Arról nem is beszélve, hogy a feleségemnek minden egyes alkalommal újra el kell magyaráznom, hogyan jut el odáig, hogy filmet nézhessen - nem egy született informatikus a drágám (de nem is ezért szeretem :lol: ) - szóval a winfost talán egyszerűbben rávehetem, hogy tegye amit kell.
Feltéve ha valaki elárulja, hogyan.
Megnézem a Tweak UI-t és majd beszámolok, kösz a tippet!


szer. okt. 27, 2004 15:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Hocila: ez egy kicsit off lesz, de... Engem épp az automatikus lejátszás idegesít, de kegyetlenmód. Hadd ne a WinXP döntse már el félperces nyálazás után, hogy vajon én miért tehettem be azt a CD-t! Elég, ha én tudom. :)
Kikapcsolni ki tudom, bekapcsolni hirtelen nincs ötletem. Azaz mégis. Próbáld meg TweakUI-val (Windows PowerToys része).


szer. okt. 27, 2004 14:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Jó ez a topic:)

Azt szeretném megkérdezni:
Hol a francba kell kikapcsolni, hogy a win xp inditása után amikor feláll, a rendszer ne jelenjen meg és ne nyiljon ki ablakba a dokumentumok mappa.
Sajnos akárhol nézegettem nem találtam meg, és baromira idegesitö amikor a gép készz lenne a használatra ezt az ablakot be kell zárnom.

Nos ha tudja valaki akkor köszz a választ:)


szer. okt. 27, 2004 13:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Nem láttam hasonló topicot (ha mégis van bocs) és gondltam beirogathatnánk ide azokat a túl nagy jelenőséggel nem bíró megoldhatatlannak tűnő jelenségeket, amik nap mint nap bosszantanak minket, és lehet hogy a megoldás pofon egyszerű, de mire rájövünk...

Kezdem is mindjárt: Új XP telepítés után (SP2-vel) nem indítja automatikusan a behelyezett CD-t, DVD-t. Ha ráklikkelek, akkor sem a megadott műveletet hajtja végre (pl zene cd - winamp indítás), hanem mintha futtatást írtam volna be, megnyitja a mappákat. Ugyan ez nem frissíti a "sajátgép" DVDmeghajtoját, amilyen lemez bootoláskor van benne, azt rögzíti ikonnak és kötetcimkének, csak újraindítással lehet frissíteni. Próbáltam az eszköz tulajdonságainál beállítani, hogy milyen műveletet hajtson végre adott lemeztípusnál (zenei cd - winamp, dvd video - power dvd stb.), de mintha semmit nem csináltam volna. Szerintem beállítás gond, de nem tudom hol keresgéljek.


szer. okt. 27, 2004 8:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség