Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 16:32



Hozzászólás a témához  [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63  Következő
XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Virtuális meghajtó
Szasztok!
Elég érdekes a problémám és sajnos már minden ötletből kifogytam.
WinXP-m van SP2-vel. Szerettem volna telepíteni virtuális meghajtót (Daemon-Tools3.47, Alkohol stb.) de egyik sem megy fel. A Nero Image Drive-ját sem tom hasznalni. A következő hibaüzenetet irja ki:
Device setup error: code 25030 (0x61C6), 259 (0x103). Contact your support personnel
A konfigom egyébként: Gigabyte K7-Triton, Geforce FX5700, 512 DDR 400, AMD Athlon XP 3200+.
Remélem van valakinek valami ötlete, és ha igen legyen kedves segíteni.
Villanylevelem: janusmanus@freemail.hu. Vagy ICQ: 94888165
Előre is köszi


csüt. nov. 11, 2004 9:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 02, 2004 22:24
Hozzászólások: 27
Hozzászólás 
Idézet:
The Emergency Repair Disk (ERD) that was available in Windows NT 4.0 and Windows 2000 does not exist in Windows XP Professional. The option to create an ERD for updating the systemroot\Repair directory is not available."

Ezek szerint sehol.

Bizonyos esetekben használható a WinXP CD-je (bootolásnál), esetleg néha jól jöhet egy Win98 floppy CD-vel, nameg egy PQMagic particionáló floppy (pontosabban kettő). Ez utóbbi az NTFS support miatt szokott jól jönni.
Én már nem szoktam szenvedni az XP helyreállításával... Ha már ott tartunk, hogy helyre kéne állítani, mert el se indul, akkor már nagy gond van és abból már stabil rendszer újra nem lesz, még ha sikerül is. Újratelepítés...



Johnnyrotten köszi!

Oké tudom,hogy ilyenek után format c:, de előtte le kell menteni a dolgaimat amik fontosak nekem vagy nem :? .
Hol lehet leszedni ezt a PQMagic progit? Egyszer talán kiprószálom!


szer. nov. 10, 2004 23:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Laci_L

Nem akartalak se megbántani , se kioktatni.
A Ghostot én is használom, megbizok benne, és tudom hogy jo.
De mint mondottam nem erre a célra találták ki, de itt is bizonyitott. :)

üdv kanyika


szer. nov. 10, 2004 12:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Persze, tudnia kell. :) Vagy csak kellene? :cry:
Természetesen próbálkozni kísérletezni érdemes.
Da ha valami ennyire bosszantó...


szer. nov. 10, 2004 12:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:33
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
TargeT:

Ha spártai rendszert akarok, sutba dobon az informatika elmúlt 10 évét, és használok msdost. Ha nekem kell alkalmazkodnom a winhez, sutba dobom az xp-t és használok win98at.

A winxpt azért használom, mert jó zsírosan kényelmes dolgokat tud. Semmi másért. Ez az egyetlen tulajdonsága van, amiért érdemes, mert minden más tekintetben sokkal gyengébb még az msdosnál is. Szóval tudnia kell, és kész.


szer. nov. 10, 2004 9:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
@eugen
Bocs, hogy itt a végén hozzákarattyolok, de ha ennyi gondot okozott a mountolás, miért nem jó, ha simán deviceként látszik a partíció?
Ugyanúgy használható, csak mondjuk az Intézőben függőlegesen többet kell bogarászni.
Másrészt azért én egy 160 gigást is felosztanék minimum 2-3 részre.
Újratelepítés előtt fontold meg, mit is akarsz majd csinálni.


kedd nov. 09, 2004 13:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:33
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Laci_L

Jó, leírom előlről az egészet. Előre is bocs a fecsegésért, több oldal lesz.

Ami van. Van két winyó a gépben. Egy 58gb (1024el cirka 56os) két partícióra felosztva, egy 6GBosra Lntfs bootolható jelenleg üres, meg egy 52esre Lntfs bootolható xpsp1 op. A másik winyó egy 160gbs, egészben partícionálva large ntfs adatpartíció, ide adatokat mentek, mint pld. cd image-k, dvd-k, filmek, munkafileok, játékállások, dokumentációk, cd íráshoz folyamatosan előkészített adatok átmeneti tárolója is. A 128gb jelenleg könyvtárként ntfs mountolva van az op partíció főkönyvtárába ("data").

Ami probléma. \data alá tudok ugyan menteni, de könyvtárat egészben törölni az alstruktúrájával, fileokkal mindenestül azt nem. Főleg 1000+ dir-t tartalmazó struktúra full törlésekor (bizony ilyen is van!) jelent gondot, hogy ha egy dirt nem enged törölni a win, akkor a törlési folyamat is megszakad, és még a további dir-ek alatti fileokat sem törli le. Ha nem törlöm, hanem átmozgatom a könyvtárat az op gyökérbe (fizikailag másik winyóra másolom át) azután már törölhetem, de némelyik könyvtár akkora, hogy a rendszerrel és telepítésekkel együtt fel sem fér a gyökér elsődlegesbe (nincs elég hely a winyón). Simán csak az engedélyek beállításával van gond. Szintén gond, hogy némelyik bugosan megírt pláne krekkelt játék miatt időnként lehet újratelepíteni a win alapot, és az biza 2 óra, meg a partíció leformázása, és el is veszik minden pld. a program files alól (nem csak játékok vannak ott).

Amivel még ostoba módon tetéztem is a bajt. Kiszedtem az "egyszerű file megosztás" pipát ahogy itt a fórumban valahol olvastam, és a biztonsági fül alatt a winyópartíció tulajdonságnál a speciális gomb alatt kerestem azt a bizonyos "engedélyezés a gyermek objektumokra" pipát, de nem találtam. Találtam viszont egy "gyermek objektumban lévő jogok felülírása az itt beállított jogokkal" pipát, és amikor azt benyomtam +alkalmaz, elkezdte végigírni a direkben lévő jogstruktúrát. Namost nem hálózatos megosztás ugyan, de erre is jó, most már engedte a bemountolt könyvtárak alatt is törölni a full dirstruktúrát, éshát ez volt a cél. Ezt muszáj, és kész. Azóta pld. folyton pampog loginnál, meg egyébként sem a szokásos üdvözlőképernyő jön be, hanem valami más, és ezernyi apróság. Példának okáért nem létezik még rendszergazda számára sem a nyomtatás kiszolgáló, és nem tudok nyomtatni. Telepíteni sem tudok printert, és eltávolítani sem engedi a meglévő telepítettet. Szóval most valamit jól elszúrtam. Mostanra megvan az a pipa hely a speciális gomb alatt az egyes objektumok szerkesztésénél, dehát mostanra a baj is megvan, újratelepítés lesz.

Ami lesz majd. Azt szeretném megoldani, hogy a 6osra tenni az op alapot, lehet ott a recycle bin is, de a program files direktory mountoltként létező könyvtárba kerüljön az 52gbs partícióra, és szintén a főkönyvtárban maradjon a 128gb adat partícióm is. Ezután az egész rendszeralap mindenestül lementhető is legyen (6gb lesz max. tömörítve 2 sem). Ergo újra el kell majd vacakolnom a jogosultságokkal, mert addig a program files alá telepítenem sem célszerű. A rendszer néha temp állományokat használ telepítés során, és azokat sem tudja majd leszedni, amíg be nem lőttem neki a jogokat. Mert nem hajlandó rá és kész - próbáltam már.

No és végül ami kellene. Annak a biztonsági fülnek van néhány használati ismérve. Pld. mit jelent az a jogok felülírása a gyermek objektumokban amit elkövettem, mit jelentenek pld. a speciális jogok, mikor alkalmazza külön a tulajdonos személye, vagy csak annak csoportja jogosultságokat stb. Valami dokumentáció elég is lenne, akár angolul, lefordítom, megtanulom kerül amennyi időbe kerül. Eddig még angol doksit sem találtam. A win súgóját is feleslegesen nyaggattam, nincs alatta ilyesmi, mint jogrendszerbeli ismeretek. Sem dogmatikus, sem gyakorlati anyag. Akár hasonlóan szájbarágós stílusban a fentebbi újratelepítés utáni teendők leírása is elég lenne, de mint egy négyéves kisgyermeknek, különben megint eltolom.

Aki épp csak unatkozott, és olvashatnékja volt, neki most szereztem egy jó napot :) A többiektől újra bocs, néha lamer vagyok.


kedd nov. 09, 2004 9:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Eugen

Azt hiszem, kezdd előről. Nem bírom követni a logikádat, minek másolgatod a könyvtárakat? Biztonsági mentésnek nem jó, mert a regisztrációs bejegyzések, meg a system fileok nélkül nem ér semmit, kivéve egy két programot.
Le kell Ghostolni, amikor még jó inden, és abból 10 perc alatt visszaáll minden.

Kanyika

Nagyon pontosan tudom, mire való a Ghost. A biztonsági mentést, meg a helyreállítást a Win-ben kínjukban találták ki. Szerintem abból korrekten nem lehet visszaállni. Főleg ha nem a driverek sérültek meg, hanem elállított valamit a tulaj. Pl. hálózati beállítás. Én is próbáltam visszaállítani, nem sikerült.
Egyre biztos hogy jó: rengeteg helyet foglal (több száz MB)

A Norton Ghost 600kB, egy floppyn bőven elfér, ment mindenféle file rendszerben, ment particiót, disket, megy hálózatban. Mi kell ennél több?
A mentés 5-10 perc, visszaállítás ugyanennyi. 100% biztos.
Csak azt tudom mondani, aki nem menti el néha az Op rendszert tartalmazó particiót, az csak szenvedjen.
Csak a Win felrakása a driverekkel kb 1 óra, már ha megvan még hozzá minden. Persze emlékezni kell minden jó beállitásra, amit esetleg nagy kínnal kísérleteztek ki.
Na nem sírok tovább. Úgysem tartják be sokan a jótanácsot.
Amíg a panaszos megír egy fórum levelet, hogy: bekaptam egy vírust?..lassu a gép!.. kémprogram van...Nem találom a drivert..stb, annyi idő alatt símán helyre tudja állítani. És kész.


hétf. nov. 08, 2004 16:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:33
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
mortin:

Több winchester van a gépben, és egyetlen főkönyvtárba mappolom be őket a "beillesztés mappába" mountolással. Még a "Program Files" is külön vinyóra kerülne. Jelenleg próba gyanánt csak egy adatkönyvtáram van így megoldva. Az egésszel mindössze az a gond, hogy amíg létezik az egyszerű filemegosztás, nem hajlandó törölni is a mounton keresztül kapott mappákból mappákat, ami teszem azt egy uninstall folyamatnál legalábbis kényelmetlen dolgokat szül.

Benyomtam hát az alkalmazást a gyermek objektumokra is a jogosultság beállításoknál, így lekerült a főfolder jogrendszere a többi vinyó tree-jébe is. Így már működik. Hát ezután jött a gond. Azt írja ki loginoláskor "nincs elég tárhely a folyamat végrehajtásához" vagyis írni akarna valami log-fileba talán, ami személyszerint az adott felhasználóhoz tartozik, és amit a jogrendszer megtagad tőle.

Persze idővel magam is megoldom, talán reinstall után majd figyelmesebben pipálgatok, és írkálok felül, talán akkor tényleg nem csinál galibát, de most első ilyen próbálkozáskor biza elkutyultam valamit.


hétf. nov. 08, 2004 13:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Igazából nem, de erre is lehet használni, méghozzá nagyon is jol:)


hétf. nov. 08, 2004 13:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
A Ghost nem erre való?


vas. nov. 07, 2004 16:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
"The Emergency Repair Disk (ERD) that was available in Windows NT 4.0 and Windows 2000 does not exist in Windows XP Professional. The option to create an ERD for updating the systemroot\Repair directory is not available."

Ezek szerint sehol.


Bizonyos esetekben használható a WinXP CD-je (bootolásnál), esetleg néha jól jöhet egy Win98 floppy CD-vel, nameg egy PQMagic particionáló floppy (pontosabban kettő). Ez utóbbi az NTFS support miatt szokott jól jönni.
Én már nem szoktam szenvedni az XP helyreállításával... Ha már ott tartunk, hogy helyre kéne állítani, mert el se indul, akkor már nagy gond van és abból már stabil rendszer újra nem lesz, még ha sikerül is. Újratelepítés...


vas. nov. 07, 2004 16:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. aug. 02, 2004 22:24
Hozzászólások: 27
Hozzászólás 
Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy hol lehet biztonsági(helyreállító) lemezt létrehozni??? :? Az xp helpje mindig 3 táma között ugráltat és mindig visszaér a kiinduló helyre! Bocsi a láma kérdésért!


Köszi KRISZ


vas. nov. 07, 2004 15:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
eugen,

Na várjunk, mit is szeretnél pontosan?

Az egyszerű fájlmegosztást akkor érdemes kiiktatni ha több felhasználó számára szeretnél megosztani foldereket a hálózaton hogy egyesével, ill. csoport alapján állíthatsd a jogaikat. Beállítások helye: Sajátgép->Adott meghajtó vagy mappa->jobb gombbal Tulajdonságok->Megosztás fül.

Ha egy gépen van több felhasználód és nekik szeretnél jogokat adni (pl: privát könyvtáraidat ismerőseid ne láthassák az ottoni gépen, de mégis betudjanak jelentkezni) akkor a helyi gépen kell jogosultságokat adni. Beállítások: Sajátgép->Adott meghajtó vagy mappa->jobb gombbal Tulajdonságok->Biztonság fül.

Próbaképpen én is kiszedtem azt a bizonyos pipát a Folder options-ből és újrabootoltam. Semmi gond nem volt a bejelentkezéssel. Nem is lehet, hiszen a helyi rendszergazda jogosultságokat nem állítottam át.


pén. nov. 05, 2004 16:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:33
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
XP jogbeállításokkal van gondom (lemezhozzáférés). Kiszedtem a mappa beállítások alatt az "egyszerű filemegosztás használata (ajánlott)" pipát, és elkezdtem a biztonsági fülen keresztül beállítani jogrendszert, hogy legyen normális vendég felhasználó, meg külön rendszergazda. Addig oké is, frankó lett elsőre. Ujraindítottam.

Újraindulásnál elkezd csivitelni a win a rendszergazda bejelentkezésekor, hogy nem tudott hozzáférni a felhasználó profilját tartalmazó adatokhoz, de beléptet szabványos rendszergazdaként. Mit szúrtam el ? Egyébként tényleg beléptet rendesen. Mit kellene nekije olvasni, amit nem tud ?

Ja igen, lestem a winhelpet valami átfogó koncepció-tan végett, hogyan müxik a jogrendszer az XP alatt, de semmit sem írnak róla. Van valahol önjelölt kezdő rendszergazdiknak szóló leírás, amit olvasgathatnék ?

Thnx


kedd nov. 02, 2004 15:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 9:36
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: BP
Hozzászólás 
Hello!
Abban kérek segítséget hogyan tudok XP rendszer alatt rendszerösszeomlás nélkül telepíteni AUDIGY hangkártyát?
A saját telepítő lemezével nem megy! Az alaplpi AC 97-es le van tiltva! :cry:


hétf. nov. 01, 2004 10:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Szóval ez egy olyan sebesség, amit ms-ban mérnek...


Igen. Bár igazából ez lényegtelen. Mérhetnéd nanosec-ben vagy fényévben is. :) Csak így a legkönnyebb a megközelítése, mint ahogy mondjuk a Budapest-Szeged távolságot se általában milliméterben szoktuk megadni ;)

Visszatérve: az elnevezés hibás. Igazából ACCESS TIME-nak kéne lennie és TRANSFER SPEED-nek.


vas. okt. 31, 2004 20:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Kutya legyek ha reggelig nem teszem fel a win98at csak azért hogy megnézzem hogy van.
Ha addig nem érkezik válasz, valahogy felküzdöm ide a képet, javítva ezt a hsz-t. :)


vas. okt. 31, 2004 20:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Ezek a kutya angolok... meg a jó kis tükörfordítás okozhatja a félreértést:

Idézet:
ACCESS SPEED Definition
We define ACCESS SPEED
ACCESS SPEED - The average amount of time it takes for a floppy drive, hard drive, CD drive, or other drive to find any particular piece of data on a disk and send it to your PC. Access speed is typically listed in milliseconds (ms).


Szóval ez egy olyan sebesség, amit ms-ban mérnek...


vas. okt. 31, 2004 17:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Elérési sebességről nem nagyon van értelme beszélni szerintem. Gondoljatok bele: nem az a fontos, hogy mennyi IDŐ alatt éri el azt a valamit (célterületet)? Ha már elérte, akkor meg minek a sebességét nézed? Az olvasófejét? De legyen sebesség. Mi a mértékegység? t, azaz idő. A sebesség mértékegysége idő/hossz (mekkora idő alatt tesz meg egységnyi utat). Ezekszerint - ha elérési sebességről van szó - x ms/mm-et szoktunk emlegetni? Esetleg km/h? Ennek nincs értelme. :)

Tehát elérési idő van, és ha elérte, akkor onnantól olvasási sebességről beszélünk.
Egészen pontosan (vinyók esetén, de CD-kre is általánosítható): keresési idő + rotációs késés + blokkátviteli idő = maximális elérési idő. Remélem képletek nem kellenek, de ha valaki szkeptikus, szívesen leírom. :)


vas. okt. 31, 2004 17:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Nah kezdenek keveredni a fogalmak ugylátom.
Fogom magam és minyá feldobok egy win98at :)
De én akkor is elérési sebességre emléxek.


vas. okt. 31, 2004 15:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
TXSuny írta:
FeF írta:
TXSuny: én nem igy gondoltam.
Általad leirtakban a max sebesség nő.
Nem a konkrét elérési sebesség.
Pl. DMA nélkül 10 ms, DMA-val 4 ms. (erősen pl.)
Itt csökkent.
Vagy én gondolom rosszul?


:D az elérési sebesség minél kisebb annál jobb, az olvasási sebesség pedig nő, és ott az a jó

Na már Te is kezded... az a k.... elérési sebesség legyen csak minél nagyobb, ha lehet, az elérési idő legyen minél kisebb. :mrgreen:

Miva? az nem idő volt? janem... :D sebességet meg mióta mérünk ms-ben? amúgy mi az az elérési sebesség? :) elérési időről, meg olvasási sebességről tudok.


vas. okt. 31, 2004 13:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
TXSuny írta:
FeF írta:
TXSuny: én nem igy gondoltam.
Általad leirtakban a max sebesség nő.
Nem a konkrét elérési sebesség.
Pl. DMA nélkül 10 ms, DMA-val 4 ms. (erősen pl.)
Itt csökkent.
Vagy én gondolom rosszul?


:D az elérési sebesség minél kisebb annál jobb, az olvasási sebesség pedig nő, és ott az a jó

Na már Te is kezded... az a k.... elérési sebesség legyen csak minél nagyobb, ha lehet, az elérési idő legyen minél kisebb. :mrgreen:


vas. okt. 31, 2004 13:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
FeF írta:
TXSuny: én nem igy gondoltam.
Általad leirtakban a max sebesség nő.
Nem a konkrét elérési sebesség.
Pl. DMA nélkül 10 ms, DMA-val 4 ms. (erősen pl.)
Itt csökkent.
Vagy én gondolom rosszul?


:D az elérési sebesség minél kisebb annál jobb, az olvasási sebesség pedig nő, és ott az a jó


vas. okt. 31, 2004 11:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
FeF írta:
TXSuny: én nem igy gondoltam.
Általad leirtakban a max sebesség nő.
Nem a konkrét elérési sebesség.
Pl. DMA nélkül 10 ms, DMA-val 4 ms. (erősen pl.)
Itt csökkent.
Vagy én gondolom rosszul?

Könyörgöm: az IDŐ CSÖKKEN, a SEBESSÉG .


vas. okt. 31, 2004 7:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
TXSuny: én nem igy gondoltam.
Általad leirtakban a max sebesség nő.
Nem a konkrét elérési sebesség.
Pl. DMA nélkül 10 ms, DMA-val 4 ms. (erősen pl.)
Itt csökkent.
Vagy én gondolom rosszul?


szomb. okt. 30, 2004 23:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Lauter írta:
Kanyika!

Tökéletesen egyetértek. Ne szégyeld!
De miért vagy rá büszke? :-)

Egyébként ismersz jobb oprendszert, mint a Windows?
Mert akkor használd azt.

_Lauter_


Pontosan. Annyian szídják a WINDOWS-t hogy ilyen ****, meg olyan ****, akkor mért nem használnak mást. Lehet az is tele van hibával, meg biztonsági réssel, csak nem tudnak róla.

Bocs az offért, de ez már nagyon zavart engem (is).


szomb. okt. 30, 2004 22:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
FeF írta:
Hali!
Félig off lesz a következő. Ugyanis bosszantó, de csak az hogy nem tudom milyen értelemben van.
A windows 98 eszközkezelőjében merevlemez tulajdonságai.
DMA -> jobb gomb, Mi ez??
"Ha ezt bejelöli, nő a meghajtó elérési sebessége."
Kérdem én, tényleg NŐ, vagy csak elirták :?: :lol:


DMA = Direct Memory Access :) hát persze hogy nő, én nemis keveset. Nekem pl az 52x-es cdromom DMA nélkül maximum 10x-en olvas, dma-vel pedig max 47-48x is. CD írónál, pedig kötelező bekapcsolni.


szomb. okt. 30, 2004 21:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
A gúnyos kacaj akkor lenne jogos, ha azt írták volna: "nő az elérési ideje", de ha valaminek a sebessége nő, az gyorsabb lesz szvsz...


szomb. okt. 30, 2004 21:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hali!
Félig off lesz a következő. Ugyanis bosszantó, de csak az hogy nem tudom milyen értelemben van.
A windows 98 eszközkezelőjében merevlemez tulajdonságai.
DMA -> jobb gomb, Mi ez??
"Ha ezt bejelöli, nő a meghajtó elérési sebessége."
Kérdem én, tényleg NŐ, vagy csak elirták :?: :lol:


szomb. okt. 30, 2004 20:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Microsoft Autoplay Repair Wizard
"Akinek az Autorun nem működik megfelelően...."

http://www.pcworld.hu/downloads.php?op=visit&lid=122
mérete: 78 kb.


szomb. okt. 30, 2004 19:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
droland

Ne izélj már. Nem is neked címeztem a szöveget. Mit kellene használnom?


szomb. okt. 30, 2004 17:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 800
Tartózkodási hely: B-A-Z
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ha nyomod Shift-et a CD berakása után, nem idul el automatiksan. Ez igaz mindegyik Win-re (98-tól).

És nem Winfos. Majd akkor írj laza csuklóval ilyet, ha egy működő 1kB-os programot írtál. Dumálni nagyon könnyű. Más kérdés, az üzletpolitikájuk.


ÍGY IGAZ!

És mire tudod használni?


pén. okt. 29, 2004 16:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 800
Tartózkodási hely: B-A-Z
Hozzászólás 
Hocila írta:
droland írta:
Mi ez a sok hülyeség?

gpedit.msc

Köszönjük az értékes hozzászólást! Az ilyen jellegű megnyilvánulásaidra szerintem senki nem kíváncsi! Ha ez a véleményed a topicról, szíved joga. Ne olvasd, és főleg ne írj bele! :evil:


Most ha megkérdezném, hogy HOL nem volt benne az érték, mikor válasz is volt, akkor megsértődnél mi? :oops:


pén. okt. 29, 2004 16:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hát ez az. Te sem jöttél rá, most meg én sem.
Tegnap óta a Win beindulása végén megynyílik egy ablak, benne a Windows könyvtár tartalma. Pont olyan mint az Intéző, de nincs fejléc, cím, állapotsor stb. Ahol az Intéző -(C) van (a kék csíkban) ott van a Windows. Simán be lehet zárni az x-el.
Minden induló programot kivettem, akkor is ott van. Az Alt-Ctrl-Del -el a Program bezárása címü ablakban nincs semmi ismeretlen.
Ilyen kopasz, karcsu ablakot ha akarnék sem tudnék előhozni sehogy sem.
Az AdAware, meg a Spybot semmit sem talált. Naprakész víruskereső, tűzfal van.
Ez mi lehet?

A problémát megoldottam, mert visszaghostoltam a múlt hetit.


pén. okt. 29, 2004 15:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Amit tudok arra büszke vagyok, amit meg nem tudok azt megkérdezem:)

De sajna még mindég nem tudom, azt a dög Dokumentumok mappát (és csak azt) mért inditja(nyitja ki) a windows elindulásánál.
Köszz ha tudja valaki, ne kiméljetek:)


pén. okt. 29, 2004 11:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
:shock: Off! :shock:
Serácok! Ne fikázzuk már egyást! Azért indítottam ezt a topicot, - teljesen jó szándékkal - hogy a címének megfelelő dolgok ide kerüljenek, és segítséget nyújtson annak akinek szüksége van rá. Akinek ez szint alatti, az nincs rákényszerítve a "használatára". A "winfosozás" valóban tahóságnak tűnhet (szánom-bánom), és elnézést is kérek érte, ha v.kinek ezzel a lelkébe gázoltam. Természetesen meghajtom a fejem mindaz előtt amit a MICROSOFT fejlesztői csapata tett azért, hogy a számítástechnika azzá váljon amit ma ennek nevezünk. De had mondjak egy példát: ha a Ferrari F1 csapatban gond van valamelyik autóval (mert ha ritkán is, de előfordul), ott is hagyják el ékes mondatok mind a szakemberek, mind a rajongók száját, de attól még senki nem vonja kétségbe, hogy azok a világ legjobb versenyautói.
Szóval szerintem ne bosszantsuk egymást. Aki tud és akar segítsen, akinek kérdése van kérdezzen, ezért van a fórum. :roll:
Aki meg kötekedni akar nyisson egy "kötekedös topicot".
:wink:


pén. okt. 29, 2004 9:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Kanyika!

Tökéletesen egyetértek. Ne szégyeld!
De miért vagy rá büszke? :-)

Egyébként ismersz jobb oprendszert, mint a Windows?
Mert akkor használd azt.

_Lauter_


pén. okt. 29, 2004 8:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Jaah -- és ne haragudjatok hogy olyant kérdezek amit nem tudok.

Nem vagyok GURU.

És ezekböl is lehet tanulni, mert ugye tanulni nem szégyen.
És én nem szégyellem ha nem tudok valamit.


pén. okt. 29, 2004 8:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Lauter !!

Sajna nem nyert, pipa nem volt benne, a gond maradt:(

Lehet nem értek a géphez és a winfoshoz, de ......
...........ez akkor is kicsi gond nekem .


pén. okt. 29, 2004 8:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
A TweakUI egyébként is hasznos program. Beépül a Vezérlőpultba is, onnan lehet bűvészkedni. Erőforrászabálásról nem nagyon lehet szó, mert egyrészt kb. 200 kB, másrészt nem fut folyamatosan...


csüt. okt. 28, 2004 18:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ha nyomod Shift-et a CD berakása után, nem idul el automatiksan. Ez igaz mindegyik Win-re (98-tól).

És nem Winfos. Majd akkor írj laza csuklóval ilyet, ha egy működő 1kB-os programot írtál. Dumálni nagyon könnyű. Más kérdés, az üzletpolitikájuk.


csüt. okt. 28, 2004 17:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
droland-nak tökéletesen igaza van, semmi értelme fölösleges programokkal terhelni a gépet, mikor az XP-ben alapból benne van egy csomó konfigurálási lehetõség.

Természetesen legegyszerûbb különbözõ ptimitív segédprogramokat felpakolni, amikkel egyszer beállítasz valamit, majd pedig fölöslegesen foglalja a helyet és az erõforrást.

Persze, mindenkinek szive joga eldönteni, mit szeret.

Más:
Megfigyeltétek? Azok "vinfosoznak" akik viszonylag egyszerû dolgokat kérdeznek. :D

_Lauter_


csüt. okt. 28, 2004 17:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Lauter !

KÖSZIII, sikerült:)


csüt. okt. 28, 2004 9:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:33
Hozzászólások: 63
Hozzászólás NTFS mount -> directory
Használja bárki is az NTFS mount opciót céldirektoryba (üres dir.-be beilleszti az új partíció főkönyvtárát) ? Linux féle speckó, tuti jó dolog. XP is tudja, csak éppen kiforratlan még.

A bemountolt directory alatti directorykat (dir-struktúrát) nem engedi törölni. Csak a directorykban lévő fileokat szedi le engedelmesen. A dir.-ekre azt írja ki, hogy másik felhasználó esetleg használja, és nem engedi törölni. Ha annak ellenőrzését ki tudnám iktatni, több hónapos kő esne ám le rólam.

Jelenleg átmeneti megoldásként mindig lemozgatom a mount-dir alól az üres dir.-struktúrát ki az asztalra, és ott adom rá a törlési parancsot. Akkor megcsinálja.

Van valakinek jobb tippje ? Regisztriben kotorászni, vagy services alatt is át lehet állítani valamit ? Utóbbi kettőhöz nem értek.


csüt. okt. 28, 2004 8:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
droland írta:
Mi ez a sok hülyeség?

gpedit.msc

Köszönjük az értékes hozzászólást! Az ilyen jellegű megnyilvánulásaidra szerintem senki nem kíváncsi! Ha ez a véleményed a topicról, szíved joga. Ne olvasd, és főleg ne írj bele! :evil:


csüt. okt. 28, 2004 7:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 800
Tartózkodási hely: B-A-Z
Hozzászólás 
Mi ez a sok hülyeség?

gpedit.msc


szer. okt. 27, 2004 23:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Freestyle írta:
Én az Ashampo Power Up XP-t használom ilyen célra, abban tuti be is lehet kapcsolni az auto start-ot. Igaz én friss XP telepítés után ezt a progit teszem fel egyíből, és auto start OFF. Marha egy idegesítő dolog. Meg sok más egyéb is benne :twisted:


Így van, én is ezzel a programmal kapcsoltam ki az automatikus lejátszást. Akár mit állíthattam a Windowsban, látszólag elfogadta, de nem csinált vele semmit. A fent nevezett program volt a gyógyír.
Viszont nekem is van egy nyűgöm. Telepítés után kb 2 hétig jól működött az infra működéséhez társított funkcióhangok. Egyszercsak eltűntek, pontosabban ha lát infra eszközt, akkor a rendszerértesítő hangját társítja hozzá. De se a kapcsolat megszakadásához, se az átvitel befejezéséhez nem tudom visszatárdsítani a hangokat. Hiába állítom be, elmentem, kilépek a beállítási menűből, visszamegyek, az infrához társított hangok újból el vannak tűnve. Erre egyszerűen nem tudok rájönni hogy miért. Valamint arra sem, hogy hiába van rendszerhang társítva a windows indulásához, (a beállításoknál ott is van) soha nem játszott le semmilyen hangot induláskor. A többi társított rendszerhang az működik. De az infra és a windows indulásánál nem.


szer. okt. 27, 2004 21:00
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Én az Ashampo Power Up XP-t használom ilyen célra, abban tuti be is lehet kapcsolni az auto start-ot. Igaz én friss XP telepítés után ezt a progit teszem fel egyíből, és auto start OFF. Marha egy idegesítő dolog. Meg sok más egyéb is benne :twisted:


szer. okt. 27, 2004 19:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Kanyika

A Sajátgép (vagy Intézõ) -Eszközök-Mappa beállításai-Nézet- és vedd ki a pipát a "Bejelentkezéskor a korábbi mappaablakok helyreállítása" bejegyzésnél.

_Lauter_


szer. okt. 27, 2004 19:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség