Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 17:10



Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
Winserver 2003 konfigurálása 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
sziasztok,

Segitséget szeretnék tőletek kérni hogy hogyan lehetséges egy licence managert elinditani op szinten. Mert mintha lehetne. windows server 2003 64bit ENG-et használok

Eddig FlexLM-et használtam a macrovisiontól, de megmondom őszintén foglamam sincsen miért nem megy rendesen, én a licence file hibájára gondolok de ötletem nincsen miért nem tudom elérni rendesen. És miért nem lehet a helyi gépeken importálni. év elejéig müködött rendesen de most nem megy.
Ezért ugy döntöttem hogyha van a szolgáltatásés és alkalmazáskezelő a win alatt akkor miért ne használjam ki rendesen, de nem nagyon értem az ide vonatkozó részeket, itt a "terminal server" részre gondolok

tudtok segiteni hoyg lehet e ezt használni ilyenre és mi mit jelet?

üdv
energo


hétf. máj. 04, 2009 10:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Nem fogok túl építő javaslatot írni, de a nyomtatószervereknek szokott lenni valami konfiguráló varázslójuk, amit lefuttatva megtalálják a gépek és kiírja, hogy milyen nyomtató van rajta. Én ezt lefuttatnám.


szer. szept. 28, 2005 11:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok! Tudna valaki segíteni nekem? Van egy kishálózat cc30 gép. W2k server, hub elosztás, a klienseken vegyes op.(w2k,xp,w98) próba internetmegosztásra routeren keresztül hubba csatlakozva,nem ment, próba hálókártyán és szerveren megosztva (persze figyelmeztet hogy megváltozik a hálózati maszk , de nem baj,elfogadva) nemsikerült a megosztás.Vissza az egész! Hálózati protokolok beállítása a régire,elvileg minden szuper,ping megy,hiba semmi(persze csak úgy tűnik) azóta nem tudok nyomtatni (nyomtatóserver) ping kimegy de agép nem nyomtat. Mi a túró lehet? Találkozott már valaki ilyennel?Ha tudtok egy két ötletet szívesen fogadok. Köszi előre is


szer. szept. 28, 2005 7:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Jaja, lehet, hogy alapból nincs engedélyezve a szerveren, xp-n meg igen. Nem emlékszem ezekre a dolgokra.


vas. szept. 18, 2005 14:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 23:08
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Föld
Hozzászólás 
igen. Teljes formázás.
De már mindegy!
mert sikerült megolsani.
Tudod mi volt a gáz?
A netBiost engedályezni kellett a serveren a TPC/IP felett.


***** meg!!


msn: nagygabor@levele.hu
probáld ki.


vas. szept. 18, 2005 14:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Nem látlak online msn-en. De mind1, mert megfogtál, nem tudom, mi lehet a baj. Hogyan telepítetted a szervert? legyalultad előtte az xp-t?

Nem baj, ha nem látják a munkacsoportban, asszem a net kiadható ip címmel is. Tehát pl. net use f: \\192.168.1.2\munka. Ha jól tévedek... Na meg legyen mindenhol ua. a felhasználónév.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára .gúnár. vas. szept. 18, 2005 14:24-kor.



vas. szept. 18, 2005 14:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 23:08
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Föld
Hozzászólás 
Épp ez az! a kliensek nem látják a servert. a server nem látja a klienseket, de pingeléssel eléri. a kliensek még pingeléssel sem érik el a servert. csak a routert.
Viszont a router meg olyan állapotban van, amilyenben az előző hálózat is volt.
Csak a server lett ujratelepítve. XP-ről cseréletm Winserver 2k3-ra. De beállítotam ugyan azokat a beállításokat, amik az Xp-n voltak, és semmi.
tényleg csak az oprendszer lett lecserélve.

Esetleg, ha van msn-ed, akkor azon is elérsz., úgy kénnyebb lenne.
vagy nem?

Közben változott a helyzet. POZITÍVAN!!
A server tud tallózni a klienseken, és a kliensek pingeléssel elérik a servert, de a munkacsoportban továbbra sem látják.


vas. szept. 18, 2005 14:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Most nem server van nekem fent, de emlékeim szerint a megosztásnak ez a része tökugyanaz. Számítógép kereséssel/IP alapján se látja a szerver? Pingetés? Ha így se, esetleg a router wlan beállításokat kell alaposan megnézni, mert a server kábelen megy, a többi wlanon, ezt írtad. A kliensek látják a szervert? Ha igen, annyi úgyis elég...


vas. szept. 18, 2005 13:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 23:08
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Föld
Hozzászólás 
Én is fix ipkel dolgozom. nekem is mániám.
A router és egy ben átjáró 192.168.1.1
A server: 192.168.1.2
A kliennsek:192.168.1.3 ; stb.
Munkacsoport: HOBLA_WLAN
A klienseken az alapértelmezett átjáro a router.(192.168.1.1)
az elsődleges DNS szerver meg 192.168.1.11 <-- ezt a rouretben állítottam be, mert az előző hálónál is így volt.

Ezek voltak régen is. Most is maradnak ezek az ip-k.
Medosztom a meghajtót, és ezen kívül kell valamit csinálni, met az xp-nél csak a teljes hozzáférést kellett beállítani mindenkinek.
Ez server gondolom itt jobban kell configolni.

Ezekkel a beállításokkal a server nem látja a munkacsoportban a gépeket.
a kliensek meg látják egymást. akkor most mi van?


vas. szept. 18, 2005 12:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Akkor alakíts ki egy tartományt központi profilokkal. A szerverben van ilyen varázsló, mint ahogy MBR is írta. Azon mindent be tudsz állítani. De ha sürgősen kell, akkor tényleg csak a hálózati meghajtót állítsd be, tartománnyal ráérsz később is foglalkozni. A távolról való elérésen nem tudom, mit értesz konkrétan, van távoli asztal is, van ftp szerver is benne, meg van virtuális magánhálózat is. Ezek közül tudsz válogatni. De ezzel se foglalkozzál most, hiszen net sincs, menjen a hálózat sima munkacsoporttal. Illetve attól függ, mennyi időd és kedved van hozzá vasárnap. :wink: Ja, és én szeretek fix ip címeket adogatni, a routerrel összhangban, csak az uccsó szám különbözzön. Átjáró meg a router ip címe legyen. De ez csak az én beidegződésem.


vas. szept. 18, 2005 12:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 23:08
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Föld
Hozzászólás 
amit írtál, az alap.

Nem azt szeretném megvitati, hogy kell-e server, hanem azt , hogy winserver2003-on hogy kell ezt beállítani.
mellesleg eddig úgy volt megoldva, ahogy te mondtad. nem volt server. de azért most már kell, mert bekötik a netet, és akkor lesz majd egy meghajtó a net felé is, amit mindenki a saját felj/jelszó kombinációjával ér el. aztán meg lesznek majd korlátozások is a hálózaton ,ha a raktár is be lasz vonva a hálóba, meg otthonról is rá szeretnék kepcsolódni, a szerverer, met ha esetleg valami gáz van akkor ne kelljen bejönni. meg az sem mindegy, ha külföldön vagyok, akkor is el kellene érni egy -két céges adatot.

Na és ezért kell a szerver!
Csak mivel holnap jönnek az irodába dolgozni, azért csak a hálózati meghajtó kellene. vagy,ha tudsz segíteni, akor megcsinálhatom az egészet is. csak késznek kell lennie holnapra.


vas. szept. 18, 2005 12:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Francnak kell ide szerver. Teljesen jó lenne a célra egy sima xp, de még egy 95 is. :lol: Megosztod a gép egyik mappáját, majd a többi gépen felcsatlakoztatod mint hálózati meghajtót. Én szoktam erre inkább egy batch fájlt csinálni, ami mondjuk indítópultból indulhat, mert néha van olyan, hogy a szerver nincs beindítva és akkor a munkaállomás nem fog felcsatlakozni Valahogy így pl.: net use f: \\server\munka ahol server a szerver neve, munka pedig a megosztott mappa neve. Wireless hálózat... Nos nem ártana legalább egy wep kulcsot feltenni első körben, de ha egy mac szűrés is van hozzá, az mindjárt jobb. Magyarul titkosítani. Aztán a két kliens már meg fogja találni a hálót, ha az ssid-t stb. rendesen beállítod, nem fogom leírni részletesen, ajánlom a vonatkozó szakirodalmat. És minden gépnek legyen azonos a munkacsoportja. De én utoljára írtam ezt le, tényleg olvass utána, nincs időnk mindenkinek külön leírni ugyanazt.


vas. szept. 18, 2005 12:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 23:08
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Föld
Hozzászólás 
na!

Van egy servet, amin a winserver 2003 fut.
van 3 gép, amin meg az xp sp2.
az lenne a lényeg, hogy össze kellene egy olyan hálót hozni, amiben van egyszer egy filemegosztás, ami a szerver egyik meghajtója lenne, és a hálózati meghajtóként szerpelne a klienseken. ez a FŐ feladata. a többi, majd utána, ha ez kialakult.
Tudni kell még, hogy a hálózat egy wireless hálózat lenne. A kliensek ZyXEL G-220-as usb-s hálókártyával csatlakoznak egy ZyXEL ZyAir G-2000-es wireless routerhez. a server meg kábellel. a net az még majd most fog beköttetődni, de annak van egy WAN port a routeren, úgyhogy az nem kavar be. Tehát a lányeg az, hogy legyen egy hálózati meghajtó, amin a céges dolgok vannak. és azon dolgoznak az irodában. Teljes hozzáférést kell biztosítani a klienseknek ehhez a meghajtóhoz.
hát dióhéjjban ennyi. de ah van kérdésed, akkor MSN-en is felteheted.

ennek a rendszernek holnap mennie kell, mert jönnek 8-ra dolgozni az irodába.


vas. szept. 18, 2005 12:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
van benne egy konfigurálós varázsló...:D


vas. szept. 18, 2005 11:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Na ez se rossz topikindítás. Esetleg leírnád részletesebben, mit is akarsz rajta konkrétan konfigurálni? Hálásak lennénk szerintem.


vas. szept. 18, 2005 11:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 05, 2004 23:08
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Föld
Hozzászólás Winserver 2003 konfigurálása
Hali. ha valaki tudna nekem segíteni a windows server 2003 konfigurálásában, az írjon ide!!!!!
Sűrgős lenne.


vas. szept. 18, 2005 10:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség