Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 08, 2024 14:15



Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Windows Server 2008 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, ez inkább tényleg csak érdekesség. Ha a WU-t ki is kapcsolja az ember, akkor is szükségesek néha az újraindítások. Gondoljunk csak a sz*rul megírt programra, melynek van egy szolgáltatása és azt nem képes online elindítani, hanem ragaszkodik a gép újraindításához.

Szvsz ha valaki illegálisan használ windowst, akkor szed valami aktivátor törést és használja úgy, mintsem, hogy állandóan hibernálja és azon izgulja magát, hogy nehogy újra kelljen indítani a gépet.

Esetleg úgy tudnám ezt elképzelni, hogy ahogy a cikk is írja, virtual pc-be telepíteni, elindítani, save state-t csinálni, azt backup egy másik helyre, majd ha valamiért lehal a rendszer, akkor ezt visszamásolja és visszaállítja a mentett állapotot. Ez mondjuk, ha csak egy fájl szerver célra van használva, akár működhet is, de ennek a száma szerintem elhanyagolható lesz.

Nem lepődnék meg, ha különösebben nem is foglalkozna ezzel az MS.


csüt. feb. 19, 2009 16:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Ha meg 2008 topic, akkor van egy ilyen hír is. Aktiváció nélkül is évekig futtatható a Windows

Bár inkább érdekes, mint gyakorlatban jól kihasználható.


csüt. feb. 19, 2009 15:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Inkább itt folytassuk: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... erver+2003
ahova mindjárt megy egy válasz is.


csüt. feb. 19, 2009 14:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
igaz win server 2003-al kapcsolatban kérdeznélek beneteket de szerintem ideillik.

szóval be akarom állitani az egyik serveren hogy legyen vpn. Na nem is a beállitással van probléma (legalábbis erről találtam leirásokat), hanem inkább nem találom hol tudnám engedélyezni az "internet connecting sharing"-ot a tüzfalban vagy a szolgáltatások menüben. Már átkutattam egy vagon mindent de sehol nem találom.
Nem tudnátok nekem ebben segiteni?


csüt. feb. 19, 2009 10:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nem teljesen server 2008, de jelenleg nagyon sokban kapcsolódik hozzá:
Microsoft kiadott egy ingyenes könyvet a virtualizációval kapcsolatban. Amolyan virtualizáció A-tól Z-ig az MS meglátása szerint.
Ez a könyv innen letölthető PDF-ben: http://www.getvirtualnow.com/usevents/e ... 1eBook.pdf

Rövidnek nem rövid (452 oldal), de aki érdeklődik ezen terület iránt, szerintem érdemes elolvasgatnia.
(Konkrétan még én se nagyon néztem bele, csak a tartalomjegyzéket futottam át. Más MSPress könyvek alapján a színvonalra nem lesz panasz.) Ja és természetesen angol nyelvű.


kedd feb. 17, 2009 0:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Már ha itt tartunk a windowsnak a virtuális gépéhez (VPC) mit szoltok, mármint van amiben a vmware többet tud mint a windows sajátja?


pén. okt. 31, 2008 11:20
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Orlando írta:
Vagy VMWare, éljen a szerverkonszolidáció :)


Vagy Hyper-V :P


pén. okt. 31, 2008 10:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Vagy VMWare, éljen a szerverkonszolidáció :)


pén. okt. 31, 2008 8:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Még mindig ezzel a PAE-vel szenvedsz? :?
Nem lenne egyszerűbb átmenni 64bitre?


Konkrétan van egy biztonsági kamerák jelét fogadó usb-s jelvevőm, és ehhez nincs x64 driver. :twisted: Nagyon erősen gondolkodok e célra egy külön gagyi gép beállítását.


pén. okt. 31, 2008 7:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Mi nem működik pl. 64 biten?

Igaz, eddig csak felhasználó programokat teszteltünk rajta, de 99% hibátlanul települt-futott (természetesen wow-emulátorral, de az más dolog).
Pl. a spyware doctor, az nem támogatja a 64 bitet :S


csüt. okt. 30, 2008 22:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem minden működik 64bites oprendszeren..sőt..
A 4G toldozott foldozott megoldása hisztis dolog, egyes chipseteken nagyon furcsán működik..

A server 2008 a vista magját használja, viszont a szerver feladatra "lepucolva" települ, ezért érzed gyorsnak. Ott majd a rendszergazda dolga bekapcsolni a szolgáltatásokat és konfigolni az egyes feladatköröket.

(Most nézegetjük, hogy legyen valami fogalmunk, mert jó volna az összes szervert upgradelni.)

A vista viszont a usernek "kulcsrakészre" települ, még akkor is, ha ez megint tucatnyi pl játékgépre felesleges futó szolgáltatást és betöltött modult jelent, akkor is.


csüt. okt. 30, 2008 21:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Még mindig ezzel a PAE-vel szenvedsz? :?
Nem lenne egyszerűbb átmenni 64bitre?


csüt. okt. 30, 2008 16:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Kipróbáltam magát a rendszert és egy workstation "konvertert" is.
http://www.win2008workstation.com/wordp ... converter/

Szerintem sokkal gyorsabb a vistánál, holott mintha ugyanaz a mag lenne. Egy bajom van vele, nekem 32 bites verziónak kéne mennie 4GB memóriával, viszont hiába van bekapcsolva a PAE, nem lát 3-nál többet.


csüt. okt. 30, 2008 16:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ma vagyis hát már tegnap került megrendezésre a magyarországi Microsoft Technet jóvoltából egy egynapos előadás a virtualizációról. Ezen kaptunk egy dvd-t, a tartalmáról csináltam pár képet:
Kép1 Sok sok olvasmány, pl 126 oldalas dokumentum a licencelésről.
Kép2 Ezek maguk a prezentációk, amiket vetítettek.
Kép3 Régebbi screencastok a virtualizációról
Kép4 Folytatás
Kép5 Technet magazinok
Ezen kívül még egy Server 2008 image.

Ha van igény rá, akkor a hét folyamán feltolom valahova. Ez egy kb 4,5 gigás image.

Egyébként az egész előadás elvileg 3-4 héten belül fennlesz a technet weboldalán, az előadók ígérete szerint :P

Hannibal.


csüt. okt. 30, 2008 1:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Windows Server 2008
Hátha esetleg valakit érdekel:

Ingyenes előadás a BMF-NIK-en a server 2008 újdonságairól:

Levlista írta:
Egy igen hasznosnak és érdekesnek ígérkező (ráadásul ingyenes :) ) eseményre szeretném felhívni a figyelmeteket.

Sikerült megszervezni, hogy ebben a félévben a BMF-en tartsa meg egyik előadását Somogyi Csaba, a Microsoft IT-üzemeltetési szakértője!
Az eseményre március 12-én, szerdán kerül sor, 14:40-től addig, amíg a biztonságiak éjjel ki nem kergetik az érdeklődőket. :)))
A ritka alkalomra sikerült lefoglalni az AudMaxot - aki tud laptopot hozni, az a saját gépén is követheti a bemutatókat, áram lesz.

A téma a most megjelenő Windows Server 2008 lesz, és az alábbi témákra fókuszálunk:
virtualizáció
windows core
újdonságok az iis7-ben
hogyan építsünk ws2008 infrastruktúrát
hogyan felügyeljünk windows rendszereket
védett hálózatok kiépítése

Akik február elején ott voltak a hasonló BME-s előadáson, azok is hallhatnak most új dolgokat, mert az anyag átesett némi alakításon, a visszajelzéseknek megfelelően.

Regisztrálni a http://msportal.hu weboldalon tudtok! Ugyanitt, az előadás után kitölthettek egy tesztet, amin a legjobb eredményt elérők ingyenes MCP-vizsgalehetőséget kapnak! Az előadás közben feltett kérdésekre válaszolókat pedig Ms egerekkel jutalmazzák.

Mindenkit várunk, nem csak BMF-eseket, így ha vannak a téma iránt érdeklődő ismerőseitek, szóljatok nekik is!


Jelentkezni msportal.hu-n kell, egy rövid regisztráció szükséges: http://msportal.hu/events/default.aspx

Egyet nem tudok, hogy ha valaki nem egyetemista/főiskolás, akkor jöhet-e. Ezzel kapcsolatban msportalon megtalálhatók BMF-es student partnerkék emailjéi, tőlük lehet érdeklődni.

Hannibal.


csüt. márc. 06, 2008 12:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 15 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség